Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Benimde adetim gecikti yine haklısın bunalıyoruz bazen kilo verilmesi gerekiyormuş ama pko varkende vermek bir o kadar zor oluyor Allah yardımcımız olsun:KK5:İnşllh verirsin ben bir ara gittim diyetisyene biraz verdim sonra kilom durdu bende bıraktım diyetisyeni dahada vermem lazım canım sıkılıyorrr bu duruma:KK52::KK24::KK31:

haklısın canım bi yandan pko uğaş bi yanda kilonu koru valla ne yapacağımı şaşırdım hangi biriyle baş edeceğimi bilemedim :KK50:zaten sürekli dr şimdi bide diyetisyen çıktı başıma:KK30: ben glifor kullanıyorum dr bunu kulanıpta kilo vermen gerekiyodu ama sen verememişsin dedi genelin de bu ilacı kullananlar hep kilo vermişler bende tık yok :KK14::KK14:

gerçekten allah yardımcımız olsun rabbim bize sabır versin çok zor bi imtihandayız :KK14:

kızlar ben bgn gittim hastaneye prl düşmüş hatta fazla düşmüş en az 4 olması gereken değer bnm 1 eşim ne dengesiz karısın diyo:KK1: neyse bismillah diyerek başladık tedaviye bgn başlıyorum iğnelere uzun protokol olacak inşaAllah güzel sonuçlar alırım:KK49: ya en zor kısmı sanırım iğnemi kendim yapıcam hçç cesaretm yokk:KK31:

kızlar ben bgn gittim hastaneye prl düşmüş hatta fazla düşmüş en az 4 olması gereken değer bnm 1 eşim ne dengesiz karısın diyo:KK1: neyse bismillah diyerek başladık tedaviye bgn başlıyorum iğnelere uzun protokol olacak inşaAllah güzel sonuçlar alırım:KK49: ya en zor kısmı sanırım iğnemi kendim yapıcam hçç cesaretm yokk:KK31:

hadi hayırlısı canım benim.tüp bebek tedavisine başlıyosun dimi. iğnleri bende kendm yapamamıştım iş çıkışı dıktorun hemşliresine gidp yaptırmıştım. eğer bir sağlıkçıya yaptırma imkanın varsa sende öyle yap. hiç strese girme canım. hayırlara vesile olsun inşallaahhh bende başlamamla hamile kalmam bir oldu gör bak senin de öyle olucak. ahllahım kolaylık veriyo.

selam kızlar
adetimin 21. günü doktor kontrolüne gittik
folikül takibine..
doktorum ovulasyon başlamış dedi, belki çatlamışsındır hatta dedi, 72 saate en geç çatlarsın dedi
bugün de 23. günüm, ateşim yükseldi çok heyecan yaptım bir pkolu olarak
şimdi ateşimin yüksek gitmesini ve adetimi bekleyeceğim
size sormak istediğim daha yeni yumurtladım ve 7 gündür progestan içiyorum, doktor 10 gün kullan demişti
ben biraz daha kullanmak istiyorum yeni yumurtladım sounçta, ihtiyazım olabilir progestana
sizce doktoru arayıp içeyim mi birkaç gün daha, faydası olur mu, bu konuda tecrubesi olan var mı?

progestanı hep duyuyorum cnm nedir bu ilacın özelliği aydınlatırmısın beni?
bu arada sanırım hamişsin tebrik ederim hayırlısıyla sonuçlanır inş. :KK66:

hadi hayırlısı canım benim.tüp bebek tedavisine başlıyosun dimi. iğnleri bende kendm yapamamıştım iş çıkışı dıktorun hemşliresine gidp yaptırmıştım. eğer bir sağlıkçıya yaptırma imkanın varsa sende öyle yap. hiç strese girme canım. hayırlara vesile olsun inşallaahhh bende başlamamla hamile kalmam bir oldu gör bak senin de öyle olucak. ahllahım kolaylık veriyo.

ewt cnm tüp bebek tedavisi.. ya senn kısaydı bnmki uzun bi on gün bu iğneyi yicem adet olunca yumurta geliştirici iğne delik deşik olucam aman bebişim gelsnde gerisi önemli değil. yok cnm yaa yakın değilm hç bi yere hem btn gün dışarı çıkmak zor en iyisi sbhları eşime vurdurayım kolumdan.. senn nasıl geçiyo hamişlik alıştın mı boö bol naz yap he:KK23:

neyazz:KK3: nasılsın cnm

bilmem iyiyim herhalde canım git gide üzgünlüğüm artıyo yaş ilerledikçe tedirgin olmaya başlıyorum bu ay işte yazz kullanıyom sonra aşılama yaptıracam o da olmazsa artık tüp bebek
sende tedaviye başlamışsın hayırlı olur inşallah canım benim tez vakitte alırsın inşallah haberlerini (demek geldi içimden burcu gibi ikizmi olacak ne) hadi canım hamile kalan çoğalsın ki bizede umut olun
ne iğnesi vurunuyon ismi ne tüp bebektede daha önce kullandığımız iğnelerin aynısınımı veriyorlar

selam kızlar
adetimin 21. günü doktor kontrolüne gittik
folikül takibine..
doktorum ovulasyon başlamış dedi, belki çatlamışsındır hatta dedi, 72 saate en geç çatlarsın dedi
bugün de 23. günüm, ateşim yükseldi çok heyecan yaptım bir pkolu olarak
şimdi ateşimin yüksek gitmesini ve adetimi bekleyeceğim
size sormak istediğim daha yeni yumurtladım ve 7 gündür progestan içiyorum, doktor 10 gün kullan demişti
ben biraz daha kullanmak istiyorum yeni yumurtladım sounçta, ihtiyazım olabilir progestana
sizce doktoru arayıp içeyim mi birkaç gün daha, faydası olur mu, bu konuda tecrubesi olan var mı?

ben yazdıklarını anlamadım canım yaa niye adetin 21 günü dr gidiyon adetin 3 günü gidilmezmi
ney takibi bu
bide dr sormadan tek başına yapma ilacı bence kararı o kadar dır belki

bilmem iyiyim herhalde canım git gide üzgünlüğüm artıyo yaş ilerledikçe tedirgin olmaya başlıyorum bu ay işte yazz kullanıyom sonra aşılama yaptıracam o da olmazsa artık tüp bebek
sende tedaviye başlamışsın hayırlı olur inşallah canım benim tez vakitte alırsın inşallah haberlerini (demek geldi içimden burcu gibi ikizmi olacak ne) hadi canım hamile kalan çoğalsın ki bizede umut olun
ne iğnesi vurunuyon ismi ne tüp bebektede daha önce kullandığımız iğnelerin aynısınımı veriyorlar

o üzüntü hali bendede var bide konuşma bozukluğu oldu unutkanlık hep kafaya takmaktan bazı şeyleri. bazen korkuyorum kendimden... inşaAllah bebişlerimz gelirde neşemiz gelir yerine bide eltim hamile midesi çok bulanıyo ben yapıyorum her işi koyuyo bazen ben 4 yıllık gelinm o 2 aylık o hamile bn ona hizmet ediyorum.. hele her gören eltimin hamile olduğunu duyan acıyarak bakıyo bana... asıl acıncak olan kendileri ama farkında değiller neyse.....

canm bnm uzun protokol olduğu için adetin 21. günü lucrin adında bi iğne kullancam adet olana kadar yumurtaları baskılıcakmış.. sonra adet olunca şimdi kullandığın gonal f tarzı iğneler olucam snra çatlatma işlemi ve yumurtalarım toplancak..

canım sen aşımalayla uğraşma bence hem parana hem zamanına yazık ama yinede sen bilirsinn..

Son düzenleme:
o üzüntü hali bendede var bide konuşma bozukluğu oldu unutkanlık hep kafaya takmaktan bazı şeyleri. Bazen korkuyorum kendimden... Inşaallah bebişlerimz gelirde neşemiz gelir yerine bide eltim hamile midesi çok bulanıyo ben yapıyorum her işi koyuyo bazen ben 4 yıllık gelinm o 2 aylık o hamile bn ona hizmet ediyorum.. Hele her gören eltimin hamile olduğunu duyan acıyarak bakıyo bana... Asıl acıncak olan kendileri ama farkında değiller neyse.....

Canm bnm uzun protokol olduğu için adetin 21. Günü lucrin adında bi iğne kullancam adet olana kadar yumurtaları baskılıcakmış.. Sonra adet olunca şimdi kullandığın gonal f tarzı iğneler olucam snra çatlatma işlemi ve yumurtalarım toplancak..

Canım sen aşımalayla uğraşma bence hem parana hem zamanına yazık ama yinede sen bilirsinn..

öyle de canım hep içimden normal muayene ve aşılama geçiyo bu sefer bu sefer diye his kemiriyo
canım benim eltim ikinciyi doğurdu benim de
uzun protokol le kısa olanı açıklasana ne demek

ewt cnm tüp bebek tedavisi.. ya senn kısaydı bnmki uzun bi on gün bu iğneyi yicem adet olunca yumurta geliştirici iğne delik deşik olucam aman bebişim gelsnde gerisi önemli değil. yok cnm yaa yakın değilm hç bi yere hem btn gün dışarı çıkmak zor en iyisi sbhları eşime vurdurayım kolumdan.. senn nasıl geçiyo hamişlik alıştın mı boö bol naz yap he:KK23:

iyi canım ya. yani inşallah öyledir. haftaya perşembe gidicem doktora 11+3 olduk bugün. bu 3 ayı bi atlatsak. sen nazı gör evde ben 3 aydır bir iğneyi dahi yerinden alıp kaldırmadım . eşim sağolsun yemek çamaşır bulaşık temizlik her şeyi o yapıyo :nazar::nazar:

bi de kızlar size şunu söylemek istiyorum . her gün giriyorum buraya çünkü sizlerle aile gibi olduk . ama girerkende hep aklımda soru işaretleri girmemelimiyim, daha çok morallerini bozarmıyım diye düşünüp druyorum. ama inannın hem size umut olup destek olmak hem de dertleşmek fikir vermek için burdayım. ama aksini düşünen arkadaşlarım olursa inanın bir daha girmem .hepinizi seviyorum.

bi de kızlar size şunu söylemek istiyorum . Her gün giriyorum buraya çünkü sizlerle aile gibi olduk . Ama girerkende hep aklımda soru işaretleri girmemelimiyim, daha çok morallerini bozarmıyım diye düşünüp druyorum. Ama inannın hem size umut olup destek olmak hem de dertleşmek fikir vermek için burdayım. Ama aksini düşünen arkadaşlarım olursa inanın bir daha girmem .hepinizi seviyorum.

ay aşk olsun burcu o nasıl düşünce
asıl girmezsen bizi dinlemez anlamazsan üzülürüz biz hamile olan arkadaşlar burdan koparsa çok üzülürüz inan buna biz bir aile olduk bizi kim anlar birbirimizden başka
AŞAMA AŞAMA DOĞUMUNU İZLEMEK DOĞUM YAPTIĞINI DUYMAK YİGENLERİMİZİN İSİMLERİNİ DUYMAK YARAMAZLIKLARI DUYMAK HER ZAMAN MUTLULUK VERİR BERABER BÜYÜTECEĞİZ İNŞALLAH
HATTA İMKAN OLSA AYNI ŞEHİRDE OLSAK YÜZ YÜZE GÖRÜŞME İMKANIMIZDA OLSAYDI NE GÜZEL OLURDU

Son düzenleme:
merhaba oğlum 7 yaşında bende 4 yıldır uğraşıyorum ikinci çocuk için pko luyum malesef ilaçlar iğneler hepsini denedim umudumu kaybetmek istemiyorum ama artık çok bıktım ilk çocuğum kendiliğinden kaldı ama 2.çocuk için çok uğraşıyorum yarın yine dr gidecem hep aynı şeyler olacak tahmin edebiliyorum hormon testleri sonra klomen arkadan çatlatma iğnesi ve sonuç yine tek çizgi allahım herkezin hakkında hayırlısını versin

bende ayni senin gibiyim:KK43: kizim 4 yasinda, oda normal oldu..ama bizimkine doktorlar sekunder kisirlik diye adlandiriyorlar
bende yakinda asilamaya gececegim...

iyi canım ya. yani inşallah öyledir. haftaya perşembe gidicem doktora 11+3 olduk bugün. bu 3 ayı bi atlatsak. sen nazı gör evde ben 3 aydır bir iğneyi dahi yerinden alıp kaldırmadım . eşim sağolsun yemek çamaşır bulaşık temizlik her şeyi o yapıyo :nazar::nazar:
kız o kadarda değil yemeğini fln yap adamada yazıkk:KK1::KK1:
bi de kızlar size şunu söylemek istiyorum . her gün giriyorum buraya çünkü sizlerle aile gibi olduk . ama girerkende hep aklımda soru işaretleri girmemelimiyim, daha çok morallerini bozarmıyım diye düşünüp druyorum. ama inannın hem size umut olup destek olmak hem de dertleşmek fikir vermek için burdayım. ama aksini düşünen arkadaşlarım olursa inanın bir daha girmem .hepinizi seviyorum.

:KK20::KK20:burcu duymamış olayım... aynı şey sana olsaydı biz hamile olup sen olmasaydın ne düşünürdün.. inan kendim hamile kalmışım gibi sevindim seviniyorum umut oldun bize. bn bu topiğe nerdyse 2 senedr takılıyorum bi ebirhimi hatırlıyorum hamile bide sen. yeni arkadaşları saymıyorum. sen bizi biz seni çok iyi anlıyoruz biz kaderdaşız aynı hisleri yaşadık aynı şey için gözyaşı döktük emek verdk sen emeklerinin meyvesini aldın Rabbim sana mucizeni gönderdi ben inanıyorumki bizde bigun HAMİLEYİİMMM diye yazıcaz ve hepimz mutlu olucaz. ve sakın terketme topiği her anı her tecrübeni paylaşki bizde öğrenelim acemilik çekmeyelim tamam mı arkadaşım:KK19:

merhaba merhabaaaa ben de pko luyum .. bir senedir uğraşıyoruz çeşitli ilaçlar denedik sonra aşılamaya geçtik. şu an ikinci aşılama aşamasındayım. sizler neler yaıyorsunuz? sanırım hamile kalan biri var hangi yöntemle hamile kaldı . inşallah hepimiz hayırlısıyla kalırız bu işler sabır işi

öyle de canım hep içimden normal muayene ve aşılama geçiyo bu sefer bu sefer diye his kemiriyo
canım benim eltim ikinciyi doğurdu benim de
uzun protokol le kısa olanı açıklasana ne demek

valla bnmde pek bilgim yoktu açıkçası tüp bebekle ama öğreniyorum yeni yeni. uzun protokol yumurta rezervi iyi olan hastalara uygulanıyomuş. adetin 21. günü lucrin die bi ilaca başlıyosun adetin gelince yumurta geliştirici iğne. kısa protokol adı gibi kısa:) adetn 2. günü yumurta geliştirici iğne çatlatma iğnesi ve yumurtalar toplanıyo buda yumurta rezervi az olanlara uygulanıyomuş genelde. başarı oranı ikisininde hemen hemen aynıymış. ama Rabbim ol derse olcak işte biz kendimizi parçalasakta Allahın dediği olucak.

bgn muayne etti işte doktor dedim polikist varmı dedim yok dedi yumurtanda çatlamış dedi şaşırdım bnm yumurtam çatlamazdı normalde yada yumurta göremediği için öle dedi hçç oluşmadı bile yumurtam... neyse hemen çıkta ya eşime dedim çatlamış yumurtam bide hamile kalırmışımm:) umut dünyası işte:KK31:

merhaba merhabaaaa ben de pko luyum .. bir senedir uğraşıyoruz çeşitli ilaçlar denedik sonra aşılamaya geçtik. şu an ikinci aşılama aşamasındayım. sizler neler yaıyorsunuz? sanırım hamile kalan biri var hangi yöntemle hamile kaldı . inşallah hepimiz hayırlısıyla kalırız bu işler sabır işi
canım burcu tüp bebekle hamile kaldı. aşılamayla hamile kalan yok aramızda açıkçası bnm fikrimide sorarsan bn aşılama taraftarı değilim tabi eşte sorun yoksa.. bende tüp bebeğe başladm bu ay bakalım hayırlısı
bende ayni senin gibiyim:KK43: kizim 4 yasinda, oda normal oldu..ama bizimkine doktorlar sekunder kisirlik diye adlandiriyorlar
bende yakinda asilamaya gececegim...

ne güzel sizin birer tane evlatlarınız var demekki hamile kalabiliyosunz.Allah bağışlasın kardeşleride gelr inşaAllah en kısa zamandaa:KK49:

benim aşılama ile hamile kalan çok tanıdığım var hatta üçüzü olan var:) aslında beklersek elbet olacak ama aşılama biraz daha işi hızlandırma için yapılıyor gibi sanki. ben bir senedir uğraştığım için bir de böyle deneyelim dedik. ilk aşılamamı klomenle yaptım iğneden korktuğum için doktorum pek gönüllü olmasa da. tutmayınca bu sefer sözmü dinle dedi ve bu ay gonal f ile deneyeceğiz pazar günü. ama yumurtalar iyi cevap verdi hatta tahminimizden az ilaç kullandık . aldığım ilaç elimde kaldı. inşallah hepimiz hamile kalırız.

X