Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

şöyle doya doya ağlayamıyorum allahın gönlüne hoş varmaz diye
isyan edemiyorum günaha girmeyim diye
bağıramıyorum haykıramıyorum
kimseyi suçlayamıyorum
kendimi sorguluyorum nerde yanlış yaptım nerde hata yaptım günahkar birimiyim diye
ne kadar zor bi durum
içimde tufanlar kopuyor
akşam şehri izledim her yer karanlık bi o kadar da ışıklar vardı
dedim bizimkide bu durum bi yerde umud var ama nerde
bana hayat boyu anne diyecek kimse olmayacakmı
offfffffff offffffffff

sveh ocak 2 sinde adet oldum ayın 13 dede çatlatma iğnemi oldum perşembe günü de test yapayım diye beklerken adet oldum az önce
sabahtan beri belim ağrıyo sağ kasığıma ağrı girip çıkıyordu içimde de böyle bi cız diye his vardı
ve umutlar gene suya düştü rabbim dayanma gücü ver buğün rüyamdada adet olmuşum kanı gördüm hayır olamaz daha günü değildi ben hamile olacaktım diyerek uyandım
şuan iş yerindeyim ağlamamak için zor tutuyom gözlerim yaşarıyo
akşam olsada eve gitsem çabuçak
ahh canım benim kıyamam ben sana ne olur üzülme diyecem ama çok zor ama kendini toparlanaman gerek canım:KK31: yeni ay yeni umutlar demek canım :KK34:
kızlar özür biraz topikten uzak kaldım sanırım :KK17:

ama bakıcam artık ben tüp bebek ilaçalrımı aldım devletten raporumuda aldım 4 martta randövüm var ilaçlara başlama yı belirlicez martta tüp bebeğimizi yaptırcaz inşallah ilaçlarım 1000lira tuttu:KK53: bakaalım başka bi ücret alcakalrmı bilmiyorum :26:

bu arada bugün meryem suresine başladım 41 tane okuncak arkasındanda yasin okuyorum ki oda 41 r
taneden hatim oluyo oda olsun diye rabbim dualarımızı kabule der inşalllah:KK49:

okul 1 hafta tatil çok hastayım öksürüyorum hiçbişey yapasım yok ütü yapmam lazım falanda hiç canım istemiyo dinlenicem sanırım perşembe anneme gidicez kemalpaşaya zaten ordn gelincede 4şubatta kreş açılcak :KK52:gene bi tempoya giricem:KK24:

yeni katılAN arkadaşlarda hoşgelmişler aramıza hepinizin göbeçikleri bebiş dolsun çifter çifter olsunda kafayı sıyırın inşallah (aynı duayı isterim:KK1::):KK52::KK52::KK52: görüşürüz kızlarrrrrrrrrrrrrrrr:KK3:
hoşbuldukk canım sende hoşgeldinn :KK3:
tedavin de hayırlı olsun inşş pozitifi görürsün canım rabbim hayırlara vesile etsin inşşş çifter çifter bebişler versin mevlammm :21::21:
kimseyi suçlayamıyorum
kendimi sorguluyorum nerde yanlış yaptım nerde hata yaptım günahkar birimiyim diye
ne kadar zor bi durum
içimde tufanlar kopuyor
offfffffff offffffffff

:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Canım aktarın dediği bir tutam civanperçemi tutam derken çok az bir tane dal atıyorsun çiçek.Az da adaçayı suyu kaynatıp demlemeye bırakıyorum süzüp içiyorum hergün değilde aklıma geldikçe ama aslında her akşam bir fincan içilse fena olmaz:KK31:

Anlıyorum canım bazen olur öyle kızmalar felan:KK1:

Canım bu gerilmeler duygusallıklar ister istemez hepimizde oluyor inşallah bunlarda gelir geçer.Bizde kiradayız birde çocuk tedavisi olacağı için sıkışmamak mümkün değil:KK50:Rabbim yardımcımız olsun sende üzme kendini birdahada doktora gideceğin zaman iyi araştır canım:KK31:

Canım Allah yardımcın olsun benimde annemler uzakta 12 13 saatlik yol:KK55:Ama ister istemez alışıyoruz işte ben hayata erken atıldım babamı kaybedince.Ana kuzusu olamadım yani ne kadar düşkünde olsak evlenince herkez kendi yuvasında rahat ediyor özlemler olması çok doğal.Hiç arkadaşın vs yokmu sıkma canını bizler burdayız:KK34:

Seni çok iyi anlıyorum bizimde öle benim annemin durumu olsa verirde oda zar zor geçiniyor zaten.Eşimin aileside bol lüks harcamaktan bize vermelerine yardımcı olmalarına zaman kalmıyor:KK19::KK20:evde kira ikimizdede sağlık sorunu olunca ev almak bizim için zor ilerde neolur Allah bilir Allah'tan beklersek manevi anlamda en zengin huzurlu biz oluruz.İnşllh kurtuluruz bu sıkıntılardan:KK31:

Benim eşimin aileside biliyor ama sadece sormakla yetiniyorlar onuda çok nadir sorarlar onlar iyi olsun yeter onlar için bu böyle:KK19:

Aslında doğru demiş evlat çocuk istiyoruz ama büyüdüklerinde hayırlımı hayırsızmı olur Allah bilir.Allah sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin herkeze.Eninde sonunda eşimizle yine baş başa kalıyoruz.:KK1:Buna bakılırsa bizler bu dünyada misafiriz kim kalıcıki canımızda bebeklerimizde Allah'ın emaneti bizlere:KK16::KK31:

Canım üzme kendini Allah gönlünce olsun kendini boşa strese sokma imtihan dünyası işte.İnşllh gün gelir bizlerinde olur:KK16::KK49:

Hadi hayırlısı olsun Haksevercik.Allah yüzünüze baksın gelişmelerden haberdar et bizleride:KK34:

anladım canım şu günlerde adet olmam gerekiyo bekliyorum ama inşş gelmez bana bi süpriz olsa dünyalar benim olur :18::18:gerlirse de sağlık olsun diyip tedaviye start verceğim o zaman içimeye başlarım bitanem :KK34:
bu arada başın sağolsun canım babacığını kaybetmişsin mekanı cennet olsun melekler yoldaşı olsun :KK31:

aman boşver canım yardım etmezseler etmesinler bize kocişlerden fayda var:KK48: rabbim onlara uzun ömür sağlık versin para da bulunur herşeyin çaresine bakılır rabbim dara düşen kullarına yardım eder :KK16:

haksevercim tedavin güzel sonuçlar getirir inşaAllah.. herşey gönlünce olsun.

baharcım doktor çapada öğretm üyesiymş yanlış hatrlamıyosam herkesde çok övdü gittik bakalım sonumuz ne olcak..

neyaz üzülme demicem çünkü bana üzülme diyenlere uyuz oluyorum artık demesi çok kolay millete.. çok sinirlerim bozuk yine bu günlerde..

dün doktora gittim sperm testinde sorun yok güzel dedi. parayı aldı ama güzel bakmış her ayrıntısı yazılı. bnm hormonlar fsh 6. lh 10 prl nrydi unuttum ama iki katıydı olmadı gereken değerin. dostinex verdi bu hormon düşmeden bişi yapamam dedi. ömür boyu kullancaksın bunu dedi. öle işte adetliyken bide hormon testi yapcak düştüyse tedaviye başlıcak.. sil baştan başladık yani.. bakalım hayırlısı olsun kafayı yemesem iyi bu aralar..

anladım canım şu günlerde adet olmam gerekiyo bekliyorum ama inşş gelmez bana bi süpriz olsa dünyalar benim olur :18::18:gerlirse de sağlık olsun diyip tedaviye start verceğim o zaman içimeye başlarım bitanem :KK34:
bu arada başın sağolsun canım babacığını kaybetmişsin mekanı cennet olsun melekler yoldaşı olsun :KK31:

aman boşver canım yardım etmezseler etmesinler bize kocişlerden fayda var:KK48: rabbim onlara uzun ömür sağlık versin para da bulunur herşeyin çaresine bakılır rabbim dara düşen kullarına yardım eder :KK16:
İnşallah bebeğin seninledir canım:KK16:Allah emeklerimizi boşa çıkartmasın.Ben dua topiğine katılıyorum her hafta bir kaç arkadaşımız için dua okuyup tesbih çekiyoruz istersen katılabilirsin sende:KK34:Aminn canım Allah geçmişlerimize rahmet etsin:KK16:Haklısın karı koca birbirine destek olunca Allah yardım ederse üstesinden gelinir inşallah:KK16:
haksevercim tedavin güzel sonuçlar getirir inşaAllah.. herşey gönlünce olsun.

baharcım doktor çapada öğretm üyesiymş yanlış hatrlamıyosam herkesde çok övdü gittik bakalım sonumuz ne olcak..

neyaz üzülme demicem çünkü bana üzülme diyenlere uyuz oluyorum artık demesi çok kolay millete.. çok sinirlerim bozuk yine bu günlerde..

dün doktora gittim sperm testinde sorun yok güzel dedi. parayı aldı ama güzel bakmış her ayrıntısı yazılı. bnm hormonlar fsh 6. lh 10 prl nrydi unuttum ama iki katıydı olmadı gereken değerin. dostinex verdi bu hormon düşmeden bişi yapamam dedi. ömür boyu kullancaksın bunu dedi. öle işte adetliyken bide hormon testi yapcak düştüyse tedaviye başlıcak.. sil baştan başladık yani.. bakalım hayırlısı olsun kafayı yemesem iyi bu aralar..

Canım övdülerse doktorunu biraz bekle bakalım inşallh faydası olur sana.Seninde proalktinin yüksek demek benimki gibi pkodan yükseliyor bazı hormonalr malesef canım .İlacını iç sen ihmal etme hayıt suyunuda öneririm.Allah yardımcınız olsun:KK16:

İnşallah bebeğin seninledir canım:KK16:Allah emeklerimizi boşa çıkartmasın.Ben dua topiğine katılıyorum her hafta bir kaç arkadaşımız için dua okuyup tesbih çekiyoruz istersen katılabilirsin sende:KK34:Aminn canım Allah geçmişlerimize rahmet etsin:KK16:Haklısın karı koca birbirine destek olunca Allah yardım ederse üstesinden gelinir inşallah:KK16:

Canım övdülerse doktorunu biraz bekle bakalım inşallh faydası olur sana.Seninde proalktinin yüksek demek benimki gibi pkodan yükseliyor bazı hormonalr malesef canım .İlacını iç sen ihmal etme hayıt suyunuda öneririm.Allah yardımcınız olsun:KK16:

ya bnm hormonun salgılandığı yerde mikroadenom var küçük kitle. o yükseltiyo aslında doktor çok küçük etkisi olmaz demişti ama yükselmiş yine demek. yada kitle büyüdü 2 sene önce mr çekildim bidahada çekilmedm kaldı öle.

sağol bitanem ya inşş miniğim gelmiştir ama hiiçç bi belirtim de yok ki :KK50::KK50:biliyorum bu ay da olmadı ne yapalım sağlık olsun :KK5:ne güzelmiş canım zaten yer gök dua üstüne kurulmuş seve seve katılırım canım benim :KK19:

neyaz..... üüzüldüm canım :KK14:ama yeni ay yeni tedavi yeni umutlar yeşericek içinde biliyorum çok zor ama hayırlısı böyleymiş elden bişi gelmiyo inşallah bidahakine:KK19:

baharımm.......canımm sen mutlaka haberdar olursun bebek görmee gelceksin bana:KK52:inşallah hepimizin olsun diliyorum

burcu....hamişim nasılsın nasıl gidiyo bulantı filan yok galiba yegenim pek uslu mu ne:KK31:şaka maka 10 haftalık olmuşsun inşallah kucana aldıgın günleride birlikte görücez bende ilaçlarımı aldım martta yapıcaz tüp bebeği inşallah senin gb pozitif olur benimde :18:

ya bnm hormonun salgılandığı yerde mikroadenom var küçük kitle. o yükseltiyo aslında doktor çok küçük etkisi olmaz demişti ama yükselmiş yine demek. yada kitle büyüdü 2 sene önce mr çekildim bidahada çekilmedm kaldı öle.
Geçmiş olsun canım bende çektirmiştim 2 defa bişey çıkmadı Allah'tan sendede birşey yoktur inşallah dediğim gibi pkodan olmasıda muhtemelen:KK31:
neyaz..... üüzüldüm canım :KK14:ama yeni ay yeni tedavi yeni umutlar yeşericek içinde biliyorum çok zor ama hayırlısı böyleymiş elden bişi gelmiyo inşallah bidahakine:KK19:

baharımm.......canımm sen mutlaka haberdar olursun bebek görmee gelceksin bana:KK52:inşallah hepimizin olsun diliyorum

burcu....hamişim nasılsın nasıl gidiyo bulantı filan yok galiba yegenim pek uslu mu ne:KK31:şaka maka 10 haftalık olmuşsun inşallah kucana aldıgın günleride birlikte görücez bende ilaçlarımı aldım martta yapıcaz tüp bebeği inşallah senin gb pozitif olur benimde :18:
Canımm inşallahhhhhhh olsunda gelip sevelim meleğini yada meleklerini dualarım seninle:KK16::KK49::emir_bebek:
sağol bitanem ya inşş miniğim gelmiştir ama hiiçç bi belirtim de yok ki :KK50::KK50:biliyorum bu ay da olmadı ne yapalım sağlık olsun :KK5:ne güzelmiş canım zaten yer gök dua üstüne kurulmuş seve seve katılırım canım benim :KK19:
Sende sağol canım inşallah.Allah'tan ümit kesilmez kısa sürede olur inşallah:KK16:topiğimizin ismi evlat sahibi olmak isteyenler birlikte dua edelimmi.:KK34:

canım tüp bebek yaparken bayıltıyorlarmı süreçlerini anlatırmısın bana sana zahmet

hiç acılı bir işlem yok . önce rahim hazırlanıyo bir iki hafta ialaç kullanıyosun göbekten iğne olmuştum ben.gün aşırı yumurtalarıma baktılar gerekli olgunluğa ulaşınca 15 dk lık bir operasyonlar ( bayıltarak) toplandı yumurtalar. ben operasyondayken eşimde sperm vermiş. sonra eve gidiyosun zaten hiç bişey yok.hafif adet ağrın oluyo. üç gün sonra transfere gittik. idrara sıkışık bir şekilde ameliyathanede jinekolojik muayene gibi uzanıyosun 5 dk ancak sürüyo ve hiç acı yok zaten bebeklerini gösteriyolar sana ekrandan koyarken anlmıyosun bişey yarım saat odanda yatıp eve gidip bebeklerini bekliyosun.hiç korkma

bi sorunum yok canım ya herşey güzel gibi . kuzucuklarım uslu uslu duruyolar. bugün görüş günü öğleden sonra dr gidicem inş . ikiside iyidir. darısı başınızaaa inşallaah çift çitfff

1.5 ay önce evlenen eltim hamile ve aynı binada oturuyoruz:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: napcam bennn Allahım sabırr:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

hiç acılı bir işlem yok . önce rahim hazırlanıyo bir iki hafta ialaç kullanıyosun göbekten iğne olmuştum ben.gün aşırı yumurtalarıma baktılar gerekli olgunluğa ulaşınca 15 dk lık bir operasyonlar ( bayıltarak) toplandı yumurtalar. Ben operasyondayken eşimde sperm vermiş. Sonra eve gidiyosun zaten hiç bişey yok.hafif adet ağrın oluyo. üç gün sonra transfere gittik. Idrara sıkışık bir şekilde ameliyathanede jinekolojik muayene gibi uzanıyosun 5 dk ancak sürüyo ve hiç acı yok zaten bebeklerini gösteriyolar sana ekrandan koyarken anlmıyosun bişey yarım saat odanda yatıp eve gidip bebeklerini bekliyosun.hiç korkma

sağol canım benim

canım benim allah sabrını bol versin derdine ne olduysa hemen sanki

saol cnm..istiyolardı yaşıda 23 küçük değil Allah herkese versn bizede kimsde gözüm yok... bnde adetimle tüp bebeğe başlıcam inşallah yrn görüşmeye gdicem. tüm vesileleri kullandım bi bu kaldı olmazsa vakti gelmemiş dicem oturcam ya sabır çekcem..

bi sorunum yok canım ya herşey güzel gibi . kuzucuklarım uslu uslu duruyolar. bugün görüş günü öğleden sonra dr gidicem inş . ikiside iyidir. darısı başınızaaa inşallaah çift çitfff
:nazar::nazar:canım hamişliğin hayırlı olsu rabbim kucağın aldığın günleri de göstersin inşş bizler de nasip etsin rabbim :KK16::KK16:ilk tüp bebek dememsinde mi tut canım seninkiler :KK34:
1.5 ay önce evlenen eltim hamile ve aynı binada oturuyoruz:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14: napcam bennn Allahım sabırr:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

allah sabır versin canım gözünün önün de olması hiç kolay değil inşş allahım sana da mucizeni gönderir yakın da rabbim çok büyük canım elbet bizim de gönlümüze göre verecek sen içini ferah tut :KK25:

:nazar::nazar:canım hamişliğin hayırlı olsu rabbim kucağın aldığın günleri de göstersin inşş bizler de nasip etsin rabbim :KK16::KK16:ilk tüp bebek dememsinde mi tut canım seninkiler :KK34:

allah sabır versin canım gözünün önün de olması hiç kolay değil inşş allahım sana da mucizeni gönderir yakın da rabbim çok büyük canım elbet bizim de gönlümüze göre verecek sen içini ferah tut :KK25:

Rabbim çok büyük amenna buda bi imtihan işte gerçekten çok zor olucak bnm için.. ama şimdilik anlayışlılar yani ynmda fazla konuşmuyolar acıyolar sanırımm:KK14::KK14:

Rabbim çok büyük amenna buda bi imtihan işte gerçekten çok zor olucak bnm için.. ama şimdilik anlayışlılar yani ynmda fazla konuşmuyolar acıyolar sanırımm:KK14::KK14:

haklısın canım bide o acıma olayı var sanki bizi böyle zavallı görüyolar bende çok üzülüyorum :KK14::KK14:biz hiç böyle olmak istremiydik rabbimin takdiri işte bizi de böye sınıyo imtihan ediyo :KK14:

senin ne kadardır olmuyo canım benim :44:

Canım anlıyorum seni seninki kıskanmak değil imrenmek sadece.Allah sizede bizlerede nasip eder inşllh zamanı gelince demekki daha zamanı var canım imtihandayız bunu düşünerek birazda olsa rahatlamaya çalış.Eltinede hayırlı olsun sağlıkla bebeğine kavuşsun inşllh:KK16:Sende üzme kendini sanada gelecek o güzel günler inşallah:KK16::KK49:
kimseyi suçlayamıyorum
ne kadar zor bi durum
içimde tufanlar kopuyor
offfffffff offffffffff
Ne kadar güzel yazmışsın ifade etmişsin bu duygular hepimizin ortak duygusu anlatamadığımız haykırırcasına bağıramayıp içimizden çıkan cümleler aslında:KK31:
hiç acılı bir işlem yok . önce rahim hazırlanıyo bir iki hafta ialaç kullanıyosun göbekten iğne olmuştum ben.gün aşırı yumurtalarıma baktılar gerekli olgunluğa ulaşınca 15 dk lık bir operasyonlar ( bayıltarak) toplandı yumurtalar. ben operasyondayken eşimde sperm vermiş. sonra eve gidiyosun zaten hiç bişey yok.hafif adet ağrın oluyo. üç gün sonra transfere gittik. idrara sıkışık bir şekilde ameliyathanede jinekolojik muayene gibi uzanıyosun 5 dk ancak sürüyo ve hiç acı yok zaten bebeklerini gösteriyolar sana ekrandan koyarken anlmıyosun bişey yarım saat odanda yatıp eve gidip bebeklerini bekliyosun.hiç korkma
Allah bizlerede nasip eder inşllh.Biz malesef devletten faydalanamıyoruz eşimin sgk prim günü yeterli değil o yüzden para olunca özelde anca olucak inşallah:KK31:
haklısın canım bide o acıma olayı var sanki bizi böyle zavallı görüyolar bende çok üzülüyorum :KK14::KK14:biz hiç böyle olmak istremiydik rabbimin takdiri işte bizi de böye sınıyo imtihan ediyo :KK14:

Kimsenin zavallı görmesine aldanmayın.Onlar öyle yaparak Allah'a şirk koşan insanlar.Biz aciz kullar ne yapabiliriz yoktanda var eden Allah değilmi?Allah nasip ederse olur etmezse olmaz.Bunu idrak eden insan bunu demez zaten anca cahil cuhala insanlar böyle düşünür Allah ıslah etsin diyecek birşey yok.Sizde bol bol dua edip Allah'tan bekleyin cahil insanların lafına bakmayın herkez kendine baksın.Bu imtihan dünyasında herkezin sıkıntısı ayrı bizimkide buymuş.Zamanı gelince olur inşallah hepimiz anneliği tadarız:KK16:

2008 kasım ayında evlendm cnm 4 bitti 5e girdik..
Canım anlıyorum seni seninki kıskanmak değil imrenmek sadece.Allah sizede bizlerede nasip eder inşllh zamanı gelince demekki daha zamanı var canım imtihandayız bunu düşünerek birazda olsa rahatlamaya çalış.Eltinede hayırlı olsun sağlıkla bebeğine kavuşsun inşllh:KK16:Sende üzme kendini sanada gelecek o güzel günler inşallah:KK16::KK49:

Ne kadar güzel yazmışsın ifade etmişsin bu duygular hepimizin ortak duygusu anlatamadığımız haykırırcasına bağıramayıp içimizden çıkan cümleler aslında:KK31:

Allah bizlerede nasip eder inşllh.Biz malesef devletten faydalanamıyoruz eşimin sgk prim günü yeterli değil o yüzden para olunca özelde anca olucak inşallah:KK31:

Kimsenin zavallı görmesine aldanmayın.Onlar öyle yaparak Allah'a şirk koşan insanlar.Biz aciz kullar ne yapabiliriz yoktanda var eden Allah değilmi?Allah nasip ederse olur etmezse olmaz.Bunu idrak eden insan bunu demez zaten anca cahil cuhala insanlar böyle düşünür Allah ıslah etsin diyecek birşey yok.Sizde bol bol dua edip Allah'tan bekleyin cahil insanların lafına bakmayın herkez kendine baksın.Bu imtihan dünyasında herkezin sıkıntısı ayrı bizimkide buymuş.Zamanı gelince olur inşallah hepimiz anneliği tadarız:KK16:
polyannam bnm:KK16: inşaAllah cnm bizde anne olucazz:KK49:

X