Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

kızlar bu ay yine klomene başladım fsh geçen ay 31 çıkmışdı bu ay tekrar yapıldı şükür 7 çıktı
dr sordum nasıl düşmüş diye
geçen ay herkesin yüksek çıktı muhtemelen kitlerden (cihazlardan) kaynaklı demesin mi :KK53::KK53:
yani çok üzerinde durmuyorum ama duran biri olsaydı bu ne saçmalık derdi moralini etkilerdi
özel hast. gidiyorum yine yarım yamalak muamele görüyorum
en iyisi kendi kendimim doktoru olmak :KK1:

kızlar bu ay yine klomene başladım fsh geçen ay 31 çıkmışdı bu ay tekrar yapıldı şükür 7 çıktı
dr sordum nasıl düşmüş diye
geçen ay herkesin yüksek çıktı muhtemelen kitlerden (cihazlardan) kaynaklı demesin mi :KK53::KK53:
yani çok üzerinde durmuyorum ama duran biri olsaydı bu ne saçmalık derdi moralini etkilerdi
özel hast. gidiyorum yine yarım yamalak muamele görüyorum
en iyisi kendi kendimim doktoru olmak :KK1:

bencede en iyisi eşime diyorum sen bana ultrason al doktora gtmem bidaa die:KK1:

slm kızlar yorucu ve yogun bigünü daha bitirdim şükür

bugün bişey oldu kızalr..fakülteden aradılar.. Bana ulaşammamışlar okulda o gürültüde nasıl duyucam telefon yasakya zaten sessizde saklıyorum liseli cocuklar gb:KK53:neyse eşimi aramılşlar hani rapor için çağırcaktılarya çardılar hemen gelin diye eşim işini halletmiş bende izin aldım gittik :KK55: Raporumu aldım tüp bebek için gün verdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:KK52: Bu ay 21 gün dogum kontrol hapı kullanıcam 21 gün sonra 7 gün ara sonra 21 gün gene kullanıcam 4martta doktora gidicem ilaçlara başlıcaz ve yumurtaları büyütücez toplucaz minnoş yapıcaz içime koyucaz allahın izniyle inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh anne olucam:KK49: Mart kızlar mart benim için mucizeme yaklaşıcam bi ay olucak inşallah o mucize benim olsun çok ihtiyacım ar meleğime artık dayanamıyorum boşluğuna yokluğuna rabbim biliyo susuyorum içime akıtıyorum gözyaşlarımı ne zormuş rabbim diyorum ama kötülerini düşünüp hamdediyorum:KK14: Hayırlı saglıklı evlat versin herşeyin en güzelini bilen rabbim yuvamızı şenlendirsin dualarınızı bekliyorum sizi çok seviyorum derdimin sevincimin ortaklarısınız canımsınızzzzzzzzzzzzzzzz:KK14::KK14::KK14:

hadi canım hayırlısı allah gönlünün muradını tez zamanda versin

pkolu biri olarak ilk klomenin sonuçlarını öğreneceğim biraz sonra, size de yazarım kızlar

daha yolun başındasın inşaallah bnm kadar uzun olmaz sürecin bunalmadan kavuşursun bebeğine cnm..

Uzun zamandr gelmiyo zaten bi geliyomuş hamileyiiiimmm diomuş ne seviniriz hee:))

gerçekten bu duyguları yaşamayndan başkası anlamıyoo hele bi ara ben çocuk muhabbeti olunca bi yerde akıyodu gözlerimden yaşlar tutamıyodm kendimi hemen lavoboya kaçardım eşim artık gtme bi yere böle olcaksan dedi.. Sonra toparlandım biraz daha ama gel gör ki her geçen gün hasreti biraz daha artıyoo içine ata ata doluyosunn ve patlıyosun.. Rabbim daha fazla denemez inşaallah hayırlısı olsun hakkımızda. Kaynanamlarla beraber oturuyorum tartışmalarımz olur arada hep çıkalım kiraya diyorum ama maddi durumdn kalıyoruz burda.. Bakıyorum onlara görümcemin çocuklarına hçç bnm istediğim bi konuşmaları tavırları yok bi kendini beğenmişlik üsten üsten pispis konuşma... Sonra diyorum allahım çocucuğm olsa bile ben burda bunların içinde nasıl yetiştircem.. Onlara özenirse naparım benn... Sonrada diyorum eğer hayırlı salih saliha bi kul olmıcaksa olmasın bu çocuk.. Emin olun çocuğun hayırsız olması daha zor bi imtihann.. O yüzden rabiim hayırlısını nasi etsin aminn

gerçekten herşey boş eğer allah ol derse bişey vesile olup oluyo işte ama istemezse naparsak yapalım olmuyooo

ne kızıyon bee:)) size içimi dökmicemde kime dökcem:) haklısın canm herzaman güçlü olmamız lazım ama arada olmuyo iştee:KK50:

Canımm çoookkk sevindimm inşaallah gelir bebişlerin seni daha fazla bekletmeden hayırlı bi evlat olur inşaallah öpüyorum seni yolun açık olsunn:KK16:

canım benim işin zormuş gerçekten kayınvalide ile oturmak büyük bi başarı ister sabretmek en iyisi bile............... Işte
geçen pazar çatlatma iğnemi oldum dedimki eşime stresten üzüntüden yorgunluktan uzak durmam gerekiyo rahat olalım dedim sen tut sürekli kendi tarafına götür dünde ille bizimkileri yemeğe çağıralım bak canım dedim çağırmadımdan değil ama yorulmamam lazımcumartesi akşamı ağrılarım başladı biraz çok az kanamam oldu hiç iyi değilim dediğim halde surat etti allem etti kallem etti dediğini yaptırdı dün hep temizlik yaptım çalışan bi bayanım haftada bi kere silip süpürebiliyom üstüne yemek yap hizmet et şimdi elim kopuyo kasıklarım ağrıyo adet oldum olacam gibi dün sabaha kadar uyuyamadım bel ağrısından dedim bu sefer kendilinden çocuk oldu oldu daha istemiyom hiç bir tedavi olmayacam tüp bebekte istemiyom kendi başıma çapa bu kadar oluyo bende yoruldum her tedavi aşamamda bişey çıkarıyon dedim moralimi bozacak eğer olursada çocuk bu sefer sadece ama sadece bu benim çocuğum dedim sahiplenme annengilde annemgilde sahiplenmesin sadece benim dedim
biz dışardan katlanamıyoruz valla allah yardımcın olsun

pkolu biri olarak ilk klomenin sonuçlarını öğreneceğim biraz sonra, size de yazarım kızlar

kızlar, klomenden sonra yumurtalarımın en büyüğü 15 mm olmuş çok şükür
iki gün sonra tekrar bakacak doktor, durumu göre çatlama iğnedi verecek, klomen tedavisi yeterli olacak inşallah dedi doktor
pko nun da adına takılma dedi, kadınların % 90 ı pko ludur zaten dedi rahatlattı beni sağolsun

kızlar, klomenden sonra yumurtalarımın en büyüğü 15 mm olmuş çok şükür
iki gün sonra tekrar bakacak doktor, durumu göre çatlama iğnedi verecek, klomen tedavisi yeterli olacak inşallah dedi doktor
pko nun da adına takılma dedi, kadınların % 90 ı pko ludur zaten dedi rahatlattı beni sağolsun

kaç tane yumurtaların oluşmuş
benim iki tane bir sağda bir solda
civan perçemi kullan çok faydası oluyo

canım benim işin zormuş gerçekten kayınvalide ile oturmak büyük bi başarı ister sabretmek en iyisi bile............... Işte
geçen pazar çatlatma iğnemi oldum dedimki eşime stresten üzüntüden yorgunluktan uzak durmam gerekiyo rahat olalım dedim sen tut sürekli kendi tarafına götür dünde ille bizimkileri yemeğe çağıralım bak canım dedim çağırmadımdan değil ama yorulmamam lazımcumartesi akşamı ağrılarım başladı biraz çok az kanamam oldu hiç iyi değilim dediğim halde surat etti allem etti kallem etti dediğini yaptırdı dün hep temizlik yaptım çalışan bi bayanım haftada bi kere silip süpürebiliyom üstüne yemek yap hizmet et şimdi elim kopuyo kasıklarım ağrıyo adet oldum olacam gibi dün sabaha kadar uyuyamadım bel ağrısından dedim bu sefer kendilinden çocuk oldu oldu daha istemiyom hiç bir tedavi olmayacam tüp bebekte istemiyom kendi başıma çapa bu kadar oluyo bende yoruldum her tedavi aşamamda bişey çıkarıyon dedim moralimi bozacak eğer olursada çocuk bu sefer sadece ama sadece bu benim çocuğum dedim sahiplenme annengilde annemgilde sahiplenmesin sadece benim dedim
biz dışardan katlanamıyoruz valla allah yardımcın olsun

altlı üstlü oturuyorz cnm ama aynı gibi oluyo yine:KK43: senn eşin anlayışlı değilmiş canm ya çok şükür bnmki öle değil.. belinde inşaAllah hamileliktendr ama bnm bu ay adetten önce çok fecii ağrıdı kaç gün.. Allah yardımcımz olsun her zorluğu biz çekiyoruz eşler napıyo anca zevkine şey yapıyo işte.... imtihan işte Rabbim hayırlısını versin herzaan duam o..

yaa kızlar bn grip oldum 2 3 gündr saolsun eşimden geçti.. burnum tıkalı halsizlik salaklık var biraz bende:) ateşimi ölçüyorum 34.9 34.5 35.5 fln çıkıyo çok düşük değilmi nie böle çıkıyo. alet bozuk dicem eşimde denedm 36.5 çıktı..:26:

kaç tane yumurtaların oluşmuş
benim iki tane bir sağda bir solda
civan perçemi kullan çok faydası oluyo

4 tane var dedi doktor ve hepsi aynı büyüklükte yani kimisi 14 kimisi 15 mm :KK70:
bir de ikiz falan olursa çifte bayram :KK70::KK70::KK70:
bakalım yarın da yazacağım size kaç mm olmuş, yarın vajinal ultrason var çok heyecanlıyım, inş. 19-20yi bulmuştur yumyumlarım :)
civan perçemi diyorlar, soğan kürü diyorlar, bal tarçın çörek otu diyorlar, doktoruma soracağım bakalım o ne düşünüyor bu kürler hakkında, bu ay olmazsa ben de denemek istiyorum aslında

4 tane var dedi doktor ve hepsi aynı büyüklükte yani kimisi 14 kimisi 15 mm :KK70:
bakalım yarın da yazacağım size kaç mm olmuş, yarın vajinal ultrason var çok heyecanlıyım, inş. 19-20yi bulmuştur yumyumlarım :)
civan perçemi diyorlar, soğan kürü diyorlar, bal tarçın çörek otu diyorlar, doktoruma soracağım bakalım o ne düşünüyor bu kürler hakkında, bu ay olmazsa ben de denemek istiyorum aslında

canım öncelikle hayırlı olsun yumyumların bende gecen ay klomen kullandım ilk kez aynı zamanda incir kürü,tarcın bal çörekotu arı poleni karısımı hepsini ne var ne yok yedim 2 tane yumurtam olusmustu veeee su an hamileyim çok sükür. bence sende dene ALLAH yazdıysa er yada gec olacaktır.Sevgiler

evde tekim.. bi tek Rabbim ynmda oda olmasa.. ev sessiz bn sessiz.. bi tane film bitirdim yemek yedim meyve yedim kk ya girdim boş boş dolaştım.. eşim 11de gelcek... bn patladm sıkıntıdan.. bi bebeğim olsaydı.. onunla oynardım uyuturdm karnını doyururdum veya hamile olsaydım.. konuşurdum annem baba gelcek birazdan ona yemek yapalım sende beni izle.. biliyodm ki karnımda bnmle beni duyuyo.. belkide tekmelerdi beni gülümserdim arardım eşimi canım bebişimz seni özlemiş beni tekmeliyo çabuk gel derdim.. ama yokkk ev sesiiz çıt ses yok ne tekmeleyen bi bebek nede ağlayan.. hayal kuruyorum sadece ve gözümden akan gözyaşı.. bakıyorum etrafımdakilere hamile kalıyolar yavaş yavaş karınları büyüyo alışveriş heyecanı doğum korkusu ve o güzel koku hepsi sırasıyla yaşanıyo.. sayılı gün çabuk geçer derler ya ne kadar da doğru.. bide kendime bakıyorum sayısı belli olmayan bi bekleyiş..... eskisi gibide değil evimizin neşesi bebeğimin yokluğu belli artık yatıyorum yatağa O olsaydı şimdi uyutmazdı bizi babasıyla boğuşurdu gülerdik beraber...

bu bekleyiş yoruyo beni hç bişi yapasım yok.. başım ağrıyo akşamları... düşünmekten hangi doktora gitsem,hangi tedaviyi uygular acaba,paramız yeticekmi, ya olumsuz sonuç alırsak... çıkmazdayım sankii.
Allahım sen herşeyin en iyisini bilensin. bizim için hayırlısını ver. bizlere dayanma gücü ver.. bizlerinde evi bebek kokusuyla dolsun.. anne, baba olmayı bizlerede nasip ett AMİN..
:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

kimseylede paylaşamıyorum içimdekileri eşimle bile kimse anlamıyo beni.. anlamıyoo:KK14::KK14:
Canım seni çok iyi anlıyorum bazen böyle duygu yoğunluğu yaşıyoruz.Allah kaldıramayacağımız yükü vermezmiş ama bazen bunalıp sıkıldığımız illaki oluyor.Allah'a dua edip sığınmak en güzeli hakkımızda hayırlısı herşeyin.İnşallah bebişlerimiz bizi çok bekletmez gelir.Kendini üzme sende canım Allah büyüktür:KK16::KK54:
hakseverulm kızlar yorucu ve yogun bigünü daha bitirdim şükür bugün bişey oldu kızalr..fakülteden aradılar.. bana ulaşammamışlar okulda o gürültüde nasıl duyucam telefon yasakya zaten sessizde saklıyorum liseli cocuklar gb:27:neyse eşimi aramılşlar hani rapor için çağırcaktılarya çardılar hemen gelin diye eşim işini halletmiş bende izin aldım gittik :10: raporumu aldım tüp bebek için gün verdiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:52: bu ay 21 gün dogum kontrol hapı kullanıcam 21 gün sonra 7 gün ara sonra 21 gün gene kullanıcam 4martta doktora gidicem ilaçlara başlıcaz ve yumurtaları büyütücez toplucaz minnoş yapıcaz içime koyucaz allahın izniyle inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh anne olucam:49: mart kızlar mart benim için mucizeme yaklaşıcam bi ay olucak inşallah o mucize benim olsun çok ihtiyacım ar meleğime artık dayanamıyorum boşluğuna yokluğuna rabbim biliyo susuyorum içime akıtıyorum gözyaşlarımı ne zormuş rabbim diyorum ama kötülerini düşünüp hamdediyorum:14: hayırlı saglıklı evlat versin herşeyin en güzelini bilen rabbim yuvamızı şenlendirsin dualarınızı bekliyorum sizi çok seviyorum derdimin sevincimin ortaklarısınız canımsınızzzzzzzzzzzzzzzz:14::14::14:[/QUOTE .!.:
Canım gözün aydın Allah yardımcınız olsun inşllh uğraştırmadan tutarda bebeğin seninle olur:KK16::KK49:
anlıyorum seni canım hemde çok anlıyorum daha da derinleşiyor bu duygular artık eskisi gibi değil bende eve gittiğimde artık derin hüzün bürünüyo şimdi olsaydı cıvıl cıvıl şuralarda dolaşsaydı evi karıştırsaydı ay bu çoçuk evi karıştırıyo iş yaptırmıyo uyumuyo deseydim diye düşünceler bürüyo artık senin dediğin gibi eskiden evde tek kalmayı çok severdim şimdi ıssız oluyo hemen aklıma çocuğum olsaydı şimdi diye geliyo aklımı
ama sabır hayırlısı demekten başka bişey gelmiyo işte
geçen arkadaş oturmasına gittik eşimin arkadaşları birinin çocuğu var diğeri hamile vardık çocuk muhabbeti kalktık hala çocuk muhabbeti insanlarda anlayışsız zoruna mı gider oluyomu olmuyomu diye düşünmüyolar neyse kalktık eşim nasıl sevdin mi dedi hım dedim hep çocuk muhabbeti yapıldı dedim aman sende bişey beğenmiyon diye bana çekişti kimse anlamıyo bizi ama bu sitedekiler anlıyor işte çok şükür
büğünde rüyamda bahar27 ı rüyamda hamile diye gördüm hayırlısı inşallah
Ayyy canım benimi gördün hadi inşallah hsg çektirdim yeni biliyorsunuz sağ tüp kapalı çıktı aşılama yaptıracağız bakalım hayırlısı olsun inşllh:KK34:İnşllh hepimiz anne oluruz:KK49::emir_bebek::KK54:
daha yolun başındasın inşaAllah bnm kadar uzun olmaz sürecin bunalmadan kavuşursun bebeğine cnm..

uzun zamandr gelmiyo zaten bi geliyomuş hamileyiiiimmm diomuş ne seviniriz hee:))

gerçekten bu duyguları yaşamayndan başkası anlamıyoo hele bi ara ben çocuk muhabbeti olunca bi yerde akıyodu gözlerimden yaşlar tutamıyodm kendimi hemen lavoboya kaçardım eşim artık gtme bi yere böle olcaksan dedi.. sonra toparlandım biraz daha ama gel gör ki her geçen gün hasreti biraz daha artıyoo içine ata ata doluyosunn ve patlıyosun.. Rabbim daha fazla denemez inşaAllah hayırlısı olsun hakkımızda. kaynanamlarla beraber oturuyorum tartışmalarımz olur arada hep çıkalım kiraya diyorum ama maddi durumdn kalıyoruz burda.. bakıyorum onlara görümcemin çocuklarına hçç bnm istediğim bi konuşmaları tavırları yok bi kendini beğenmişlik üsten üsten pispis konuşma... sonra diyorum Allahım çocucuğm olsa bile ben burda bunların içinde nasıl yetiştircem.. onlara özenirse naparım benn... sonrada diyorum eğer hayırlı salih saliha bi kul olmıcaksa olmasın bu çocuk.. emin olun çocuğun hayırsız olması daha zor bi imtihann.. o yüzden RABİİM HAYIRLISINI NASİ ETSİN AMİNN

gerçekten herşey boş eğer Allah ol derse bişey vesile olup oluyo işte ama istemezse naparsak yapalım olmuyooo

ne kızıyon bee:)) size içimi dökmicemde kime dökcem:) haklısın canm herzaman güçlü olmamız lazım ama arada olmuyo iştee:KK50:

canımm çoookkk sevindimm inşaAllah gelir bebişlerin seni daha fazla bekletmeden hayırlı bi evlat olur inşaAllah öpüyorum seni yolun açık olsunn:KK16:
Canımmm benim uzun zamndır elimde olmayan sebeplerden ötürü internete giremedim:KK5:özledim hepinizi.İnşllh hamileyimdir nerdee o günler:KK1::KK34:Umarım hepimiz o güzel haberi veririz:KK34::KK49:
yaa kızlar bn grip oldum 2 3 gündr saolsun eşimden geçti.. burnum tıkalı halsizlik salaklık var biraz bende:) ateşimi ölçüyorum 34.9 34.5 35.5 fln çıkıyo çok düşük değilmi nie böle çıkıyo. alet bozuk dicem eşimde denedm 36.5 çıktı..:26:
ÇOk geçmiş olsun canım dikkat et kendine bol c vitamini al bitki çayı iç:2:

merhabalar bende pko belasıyla uğraşanlardanım malesef :KK14:
2010 yılında tek kutu klomenle hamile kalmıştım ama malesef dış gebelik oldum ameliyatla alındı ve sağ tüpüm de gitti ardından rahim filmi çektirdim en son ekim ayın da 1 aşılam oldum oda tutmadı :KK14:
aralık ayın da laprooskopi histereskopi oldum acı gerçeği orda öğrendim sol tüpümü tıkayan bi polip varmış ve rahimim de yapışıklık varmış şükür allahıma dr herşeyi halletmiş bana dediği bundan sonra işimiz daha kolay olacağı herşey nasip kısmet
en son ocak 5 adet oldum dr adetimin 3. günü yine çağırdı beni 3 ay tedaviye alacakmış galina yumurta takini vs yapacak eğer olmazsa aşılamaya geçeriz dedi ama bu şartlar altın da kendiliğinden olabileceğini düşünüyorum dedi inşş rabbim hemen nasip eder mevla daah fazla bekletmez
bende 2 yıldır denemediğim yapmadığım şey kalmadı ama artık herşeyi boşladım mevlam nasip ederse olur diyorum yeter ki vakti zamanı gelmiş olsun

şimdi glifor folik asit ve coraspirin içiyorum hergün düzenli olarak inşş bi faydasını görürüm :KK31:

herşey bomboş gibi o olmayınca birtek o eksik hayatımızda öyle zor ki yoklugu anlatılamaz tarif edilemez bişey rabim sabır versin kurban olduğum mevlam tez zaman da nasip etsin...:KK14::KK14:

canım öncelikle hayırlı olsun yumyumların bende gecen ay klomen kullandım ilk kez aynı zamanda incir kürü,tarcın bal çörekotu arı poleni karısımı hepsini ne var ne yok yedim 2 tane yumurtam olusmustu veeee su an hamileyim çok sükür. bence sende dene ALLAH yazdıysa er yada gec olacaktır.Sevgiler

canım tebrik ederim sağlıkla kucağına aldığın günleri de gör inşallah, darısı başımıza :KK70:
bu ay olmazsa şu kürlerden ben de deneyeceğim :)

merhabalar bende pko belasıyla uğraşanlardanım malesef :KK14:
2010 yılında tek kutu klomenle hamile kalmıştım ama malesef dış gebelik oldum ameliyatla alındı ve sağ tüpüm de gitti ardından rahim filmi çektirdim en son ekim ayın da 1 aşılam oldum oda tutmadı :KK14:
aralık ayın da laprooskopi histereskopi oldum acı gerçeği orda öğrendim sol tüpümü tıkayan bi polip varmış ve rahimim de yapışıklık varmış şükür allahıma dr herşeyi halletmiş bana dediği bundan sonra işimiz daha kolay olacağı herşey nasip kısmet
en son ocak 5 adet oldum dr adetimin 3. günü yine çağırdı beni 3 ay tedaviye alacakmış galina yumurta takini vs yapacak eğer olmazsa aşılamaya geçeriz dedi ama bu şartlar altın da kendiliğinden olabileceğini düşünüyorum dedi inşş rabbim hemen nasip eder mevla daah fazla bekletmez
bende 2 yıldır denemediğim yapmadığım şey kalmadı ama artık herşeyi boşladım mevlam nasip ederse olur diyorum yeter ki vakti zamanı gelmiş olsun

şimdi glifor folik asit ve coraspirin içiyorum hergün düzenli olarak inşş bi faydasını görürüm :KK31:

herşey bomboş gibi o olmayınca birtek o eksik hayatımızda öyle zor ki yoklugu anlatılamaz tarif edilemez bişey rabim sabır versin kurban olduğum mevlam tez zaman da nasip etsin...:KK14::KK14:

canım ben de pkoluyum, sen tabi çok tecrübe yaşamışsın, eminim çok zordur
Allah kucağını boş bırakmasın bebişin gelsin tez vakitte, ne zaman boşlarsan o zaman olur bu bebiş işi
hep öyle olmuyor mu kızlar :KK70:
umudumuzu kaybetmeyelim

ben sormuştum doktoruma alternatif tıp hakkında ne düşünüyorsunuz diye.karışımları anlattım söyledim . ellbette etkileri faydaları vardır ama onlarla çözülecek olsa sorunlar neden bu ilaçlara bu kadar para verelim deid. için rahat edicekse kullan demişti bana.

Son düzenleme:
canım ben de pkoluyum, sen tabi çok tecrübe yaşamışsın, eminim çok zordur
Allah kucağını boş bırakmasın bebişin gelsin tez vakitte, ne zaman boşlarsan o zaman olur bu bebiş işi
hep öyle olmuyor mu kızlar :KK70:
umudumuzu kaybetmeyelim

evet canım hemde çok acı tecrübeler yaşadım çok zordu benim için ama rabbim sabrını veriyo işte şükürler olsun bu günüme inş rabbim bi gün bana da nasip eder meleğimi :KK16::KK16:
mevlam kimsenin kucağını boş bıkrakmasın canım öyle zor ki yaşadıklarımız çektiklerimiz çekmeyen bilmeyen bizleri hiç anlamıyo :KK5::KK5:

hepimizi mübarek MEVLİD KANDİLİ kabul olsun:KK16::KK16::KK16: rabbim inşş bu mübarek gece de ettiğimiz bütün duaları kabul etsin rabbim günlümüzden geçeni bizlere nasip etsin inşşş :KK16:

kızlar metformini ile glifor aynı ilaçlar mı yani bilgisi olan var mı :44::44: genel de çoğu pko bu ilaçları kullanıyo :KK31:

X