Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

H.bulduk cnm ins ya tutmasini cok istiyorum soyle soyliyim rahim flimi cektim tertemiz hormon testi yaptirdim tertemiz yumurtala takibi yaptirdim yumurluyorum kendim catlata bilmiyorum adetlerim duzenli esimin sperm testi cok yuksek Super doktorlari artik bise diyomu cunku onlar bile sasiriyo NEDEN olmuyor diye ben buyuk bir imtihandayim heralde :KK43:

kendim çatlıyom he süpermiş:KK1::KK1: hayırlısı olsun canım sebebsiz inferite demekki sınav dediğn gb işte hayırlısı olsun hakkınızda:KK31:

nedeni belli işte Rabbim bizi bununla imtihan ediyo peygamberlerini ettiği gibi Rabbim beterinden korusun bizede bu sınavdan hakkıyla geçmeyi nasip etsin AMİNN

ben de 3 yıldır uğraşıyorum..1 aşılama ve 1 tüp bebek denememe rağmen olmadı...son olarak ofis histerografi istediler çok korkuyorum,uyutmadan cuma günü olucam...Bu arada bizim de sebep hala bulunamadı...tek kelimeyle imtihan diyorum bazen düşünüyorum acaba bişey yapmadan mı beklemeliyiz Rabbimin ol demesini...Ama yine duramıyorum,şu doktor bu doktor diye geziyorum,hem maddi hem manen hüsran...Rabbim ol demeyeceği şeye ,kulunun aklına düşürüp dua ettirmezmiş...fe hebli min ledünke veliyya -rabbi hebli minessalihin...dualarımdasınız...

merhabalar
ben de senin gibi pkoyum ama ben de 30 yaşından sonra ortaya çıktı. Beş yıldır hemen hiç adet görmedim kendiliğinden. Klomen-ler kullandım yumurtalıklarım tınmadı bile üçkez gonal f igne kullandım yine sonuç alamadım soğan-incir-hayıt bilimum bitkisel de bir sonuç vermedi. enson bir tüp bebek merkezine gittim dr aşılama dedi. Hayır dedim tüp bebek istiyorum dedim iki hafta önce transferim oldu idrar testinde kendim pozitifi gördüm ama daha kanda çarşamba günü bakılacak inşallah o da pozitif çıkar. Sana pkoluların tüpteki bir avantajını söyliyeyim düzenli yumurtlama olmadığı için yumurta rezervlerimiz korunmuş oluyormuş ve bol yumurta elde ediliyormuş (benden 22 yum toplandı 16si tutmuş 5. güne 5 tane kalmıştı 2tanesi iyi kaliteydi ve transfer edildi İnşallah tutunmuştur).
Bu arada hazirandan beri günde 2000mg metformin (gfiror) kullanıyordum bana dahiliye dokturu vermişti o pkoyu daha çok sistemik bir hastalık olarak görüyordu ama tüp b doktorum bıraktırdı Ancak en iyi lh-fsh değerimi bu ay almıştım.
Çok uzun oldu ama sana bir pkolu olarak destek olmak ve umut vermek için yazıyorum İnşallah Allah isteyen herkese salih, sağlıklı, uzun ömürlü, her iki cihanda aziz evlatlar versin.:KK9:

amiiinn cnm ya inş. rabbim hayırlısından bizlere de nasip etsin inş bebeğin seninledir cnm.ben daha yolun çok başındayım klomen kullandım bu ay ve çatlatma iğnemi vurundum ve bekliyorum cnm ya hayırlısı artık bakalım ama çok korkuyorum çünkü pkolu olup ta kolay hamile kalan yok gibi... benim tedavi süreci nereye kadar gidecek bilemiyorum, doğrusu pek umudum da kalmadı rabbim hayırlısını nasip etsin inş. hatta şimdi maddi durum el verseydi hiç uğraşmadan tüp bebek yaptırırdım bilmiyorum insan gerçekten de çok yıpranıo her tedavide....

benım olduysa eger herkesınkı olur dıyorum ve anlatıyorum:)
bılmıorum bahsettım mi, benım derdım arapsaçına dönmüştü artık.bır türlü bıtmek bılmeyen kanamalarım vardı.sag kasıgıma bı agrı gırıyordu bı bakıyodum kan gelmıs..sabahları dua edıyordum kanamasın artık dıye..doktor adet ol gel dıyor, tedavıye baslıycak, klomen verecek, yumurta catlatma ıgnesı verecek takıp edecek güya..ben bı turlu adetımın ne zaman oldugunu bılmıyordum cunku hergun kanamam vardı:KK43: durdurmak ıcın ılac ustune ılac alıyordum..dogum kontrol hapı verıyorlardı sureklı..bı kesılıyordu tam tedavı olucam adetın bıtsın dıye beklıorum, yokkkk!!!olmuyor!!!! kanama bıtıyor bır ıkı gun sonra yıne baslıyordu:KK43: günler kabus gıbıydı..en son bı doktor benım yapabılecegım bısey yok dıyınce ben hayata küstüm.kendıme bı yaslı prof.buldum..bana cok gencsın senı ıncelemeden bırakamam dedı.kanserden suphelendı..bır sürü tahlıl tetkık yapıldı bırsey cıkmadı..ben cok umutsuzdum, yıne bırsey cıkmayacak benı basından atacaklar dıyordum..bana hıstereskopı yapmayı onerdı...ama ben bı an once bu kanamalar bıtsın ve bebek tedavısıne gecelım dıye ısrar edıyordum..kesınlıkle kabul etmedı.hıstereskopı yaptrmaya karar verdım...

hemen ufak bı operasyon yapıldı..sonuc: HICBISEY...sadece rahmın alt tabakasında bıraz ılthap cıktı..tum bu kanamalara sebep bu muydu?yanıtı ben de tam alamadım..bana uc ay hamıle kalmıycaksın korunacaksın falan dıyınce, hastane cıkısında hem güldüm, hem agladım..zaten bebegım olmuyor kııı!!!!!ne korunmasııııı!!!!!
bı yandan burada yazılanları okuyorum hısterskopı sonrası hamıle kalanlar varmış, okuyorum...bana pek mantıklı gelmıyordu..bı pkolu ıcın bazı seylere ınanmak güçtü.ustelık benım pko hem sag ve hem solda , baya baya fazla düzeydeydı...

aradan uc ay gectı...hep okuyorum takıp edıyorum, ama küskünüm kırgınım..kabullenmıs gıbıyım..en azından kanamaların olmuyor artık..şükredıyorum...ordan burdan hıkayeler duyuyorum, falancanın cocougu olmamıs..sonra bı bakmıs hamılee:)vayy beee dıyorummm hep de böyle oluyor:)demek kıı var bı hıkmetıı...ozellıkle ev tasıma sırasında , işlere dalıp, kafdan bu düşünceyı atanlara ve sonucta hamıle kalanlara cok sasırıyorumm:)esıme espırı yapıorumm, bız de ev mı tasısak ne:KK70: gülüyor bana...
o sırada iş nedenıyle sehır degıstırme durumumuz oldu, doguya tayın ccıktı.hersey 1 hafta ıcınde oldu..tasınma surecı bızı tam anlamıyla mahvettıı!! cok fazla kosturmaca cok fazla yorgunluk, asırı bı hareket vardı..coocuk, tedavı, pko...hersey unutuldu..aramızda kalsın esımle o sırada sadece 1 -2 kere görüşebıldık:KK30::KK30: yanı ıhtımal vermıyoruz:)

allahın ısı ıste grıp oldum , farnjıt oldum ustune bı de mantar oldum, tonla ılac kullandım..kuzenım cok kızdı, bebek ısteyen bırısın neden ılac kullanıosun hemen test yaptr!!!bunca zaman olmamıs sımdı mı olacak dedımm:)aklıma kurt düştü gıdeyım yaptrayım testı dedım...hadı bakaalımm....evde denedım bı ıkı tane ruhh gıbı ıkıncı cızgı...mıkroskopla bakmam gerekıoo gormem ıcın...yokkk...olmayacak bole....tets yapmalıı...negatıfse uzulmeyecegım ama soz verdım kendıme..

hastaneye gıttım sonuc cıkacaktı 11 bucukta..ben 5 te gıttım..cunku kendımı kaptrmıycam bu sefer sözüm var kendıme...uzulmek yok...sonucu aldımm..
kalbım yerınden cıkacak...gözlerım puslandı.....0 lı bırseyler goruyorumm..negatıf aldım yıne sıfırı dıye aklımdan gecırırken dıkkatlıce baktım kiiiiiiiiiiii....BHCG 250:)

bu mutluluk 1 hafta sürdü..1 hafta sonunda lekeler ve ardından kanama...ıkı gözüm iki çeşme hastanedeyım...
düşük tehlıkesı var ayrıca kese boş gibi...dr.umutsuz kese boş, alalım dıyor:KK43:
hayır olamaz bıraz daha bekleyelımm...pekı dedı...
3 gun sonra gıttım embrıyo görünmedı..kalbı atmıyoo, almamız gerek..ustelık kanamam da var:KK43: bu bebk yasamıyo alıcaz dıyor...düşecekk hıc umudum yokk ama sen ıstıosun madem bı hafta bekleyelım, 1 hafta sonunda kesın alıcam dınlemem senı dedı...kurban bayramı zehır oldu bıze..her gun kabus...her gunn korku....sonra dedım..elımden bırsey gelmıyor.rabbım sana emanett artık teslım ettım kendımıı...
1 hafta sonra bebegın kalbı attı:) o da ne...dr.yuzu bı degısık oldu, bı sorun mu vardı dıye kalktım..dur dedıı dur....yanında bı yumurcak daha var....ikizdir!!!!allahın işi işte dedıı....:nazar:allahın işiydi gercekten...

bebeklerım ıkız teyzelerı ama en nadır görülen ıkız türündenım ve durumum cokkk rısklıı....olasılıklar, rıskler, kötü senaryolar oldukca fazla...ınsallah basarırız..
sıze umut olmak ıcın yazdım bu kadar hakkınızı helal edınn...gercektenn sıze rahat ve kolay hamılelıkler ve cokk saglıklı güzel evlatlar dılıyorum..
bu arada yagmur yagarken ıcten bı sekılde dua etmeyı, ya muktedir, ya halık, ya barı, ya musavvir, ya mucib dıye dua etmeyıııı unutmayınn...
güzel haberlerınızı beklıyorummm, dualarınızı eksık etmeyın:KK34:

cnm benim ya rabbim hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin rabbim isterse hersey olur... inşallah bizlere de hayırlısından nasip eder gerçekten böyle yasanmışlıkları okuyunca bi umut doğuyo fakat içimin bi yerlerinde karamsarlık hala devam ediyo neyazıkki inş hakkımızda hayırlısı olur....

selam kızlar bugün acıbadem den aradılar.18 tane yumurtamın 11 tanesi döllenmiş.yarın yine arayıp bilgi vereceklermiş. inşallah juniorlarım yaşar :KK52::KK52:

ne güzel cnm ya inş. hayırlısıyla gelir bebişin

ya kızlar ben adet olmadım testte yapmadm bi kere evde yaptım oda negatif.. Allah bilir ama bebekte yok olsa hissederim hçç belirtide yok.. kan tahlili yapasımda yok bakalım ne zamana kadar böle gtcek 11 gün oldu günüm geçeli..

cnm ya 11 gün diosun.... daha neyi bekliyorsun hemencecik yaptır testini ya inş güzel haberler verirsin bizlere

Meraba arkadaslar ben bes yillik evliyim ve hic hamile kalmadim o kadar istiyorumki belkide o yuzden olmuyor hic bir problemimiz yok dun ikinci asilamayi yaptirdim ins tutar rabbim isteyen herkese versin

rabbim hepimizin yardımcısı olsun cnm peki dr ne diyo birşe yoksa neden aşılamaya geçti tahlil sonuçlarına falan ne dio cnm bi de başka dr gitseydin

ben de 3 yıldır uğraşıyorum..1 aşılama ve 1 tüp bebek denememe rağmen olmadı...son olarak ofis histerografi istediler çok korkuyorum,uyutmadan cuma günü olucam...Bu arada bizim de sebep hala bulunamadı...tek kelimeyle imtihan diyorum bazen düşünüyorum acaba bişey yapmadan mı beklemeliyiz Rabbimin ol demesini...Ama yine duramıyorum,şu doktor bu doktor diye geziyorum,hem maddi hem manen hüsran...Rabbim ol demeyeceği şeye ,kulunun aklına düşürüp dua ettirmezmiş...fe hebli min ledünke veliyya -rabbi hebli minessalihin...dualarımdasınız...

evet cnm hem de çok zor bi imtihan.... rabbim yardımcımız olsun emeklerimizi boşa çıkarmasın bizlere de anne olmayı nasip etsin. allah razı olsun cnm çok güzel bi dua...

rabbim hepimizin yardımcısı olsun cnm peki dr ne diyo birşe yoksa neden aşılamaya geçti tahlil sonuçlarına falan ne dio cnm bi de başka dr gitseydin

Amin cnm onlarda sasiriyo hic bir sey Yok Bu kadar beklemissin bari asilama yaptir dediler

Amin cnm onlarda sasiriyo hic bir sey Yok Bu kadar beklemissin bari asilama yaptir dediler

bence aşılama eşinde sorun olmadıkça yapılması gereksiz bi işlem ki doktorumda öle dedi. ama ben buna rağmen yaptrdım sonuç ne hüsran herzamankinden fazla üzüldüm acillik oldm büyük konuşmayayım ama bi daha aşılama yaptrmam ona vereceğim parayı tüp için kullanırım daha iyi bende bu bnm fikrim yinede sen bilirsin:)

bence aşılama eşinde sorun olmadıkça yapılması gereksiz bi işlem ki doktorumda öle dedi. ama ben buna rağmen yaptrdım sonuç ne hüsran herzamankinden fazla üzüldüm acillik oldm büyük konuşmayayım ama bi daha aşılama yaptrmam ona vereceğim parayı tüp için kullanırım daha iyi bende bu bnm fikrim yinede sen bilirsin:)

Bekle bekle nereye kadar doktorum beklemektense asilama yaptir oyle bekle dedi ben bes yillik evliyim doktorum sorunun Yok ama hemen gidip tup bebek yaptirma dedi once asilama yaptir sonra ona gecersin dedi

Merhabalar
bugün sonucu aldım beta hcg 982 çıktı. Allah'a çok şükür hamileyim. :KK16: İnşallah, Allah isteyen herkese nasip eder.
Bu pko illeti defolur gider başımızdan.

Merhabalar
bugün sonucu aldım beta hcg 982 çıktı. Allah'a çok şükür hamileyim. :KK16: İnşallah, Allah isteyen herkese nasip eder.

ayyyy canım benimmm gözün aydın rabbim kucağına almayı da nasip etsin inşallah çok sevindim. bizlere de dua et cnm ya rabbim bizlere de nasip etsin inş.

ya kızlar ben adet olmadım testte yapmadm bi kere evde yaptım oda negatif.. Allah bilir ama bebekte yok olsa hissederim hçç belirtide yok.. kan tahlili yapasımda yok bakalım ne zamana kadar böle gtcek 11 gün oldu günüm geçeli..

canım belki de hamilesindir neden yapmıyorsun test

kızlar bu arada beni aradılar yarın transfere çağırdılar.3. gün transferi olacakmış . allah yardımcımız olsun inşallah çift dönerim

Merhabalar

canım benim çok sevindim allah bağışlasın kucağına almayıda nasip etsin bizlerede dua etmeyi unutma

kızlar bu arada beni aradılar yarın transfere çağırdılar.3. gün transferi olacakmış . allah yardımcımız olsun inşallah çift dönerim

ayy inşallah cnaım 10-11 gün sonra belli oluyo dimi hadi rabbim yüzünüzü güldürsün inşallahhhhhhhh dualarım seninle cnaım inşallah ayy:KK49:

Merhabalar

maşşallahhhhh:nazar:degerin cok güzel kendiligindemi oldu allah bağışlasın kucana almayıda nasip etsin inşalalahhhhhhhhhhhh:nazar::nazar::KK16:

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Yüce Rabbim isteyenlerin kucağını hayırlı, sağlıklı evlatlarla doldursun. Dualarım sizinle.
Haksever,ben 5 yıldır kendiliğinden adet bile olamadım beş yıldır. Bir sürü tedaviden sonra tüp bebek yaptırdım. Çok zor bir süreç inŞallah evladıma kavuşurum. Tabii sizler de.
Bir de haddim olmayarak pkolu bayanlar size bir tavsiyem olacak. İmkanınız varsa bir endokronoji uzmanına yoksa dahiliyeciye gidin durumunuzu pkoyu anlatın açlık şekeri tokluk şekeri HGa1 gibi testleri de ısrarla yaptırın ben burda bir dahiliyeciye yaptırdım Hazirandan beri gfiror 1000x2 adet kullamıyordum kiloluda değilim 56kgyim. Ancak tüp bebek doktoru bıraktırdı. Tabii ki Şifa Allah'tan ancak ben onlarında vesile olduğunu düşünüyorum.Bunları mutlaka doktorunuzla konuşun. Sakın kendi başınıza ilaç kullanmayın.
Allah hepimize şifalar versin.

canım belki de hamilesindir neden yapmıyorsun test

yrn doktora gtcem inşaAllah güzel haberlerle dönerim.... hç gdesim yok ya arkadaşların zoruyla gidiyorum bakalım hayırlısı.....

maşallah kaliteli yumoşların heralde 12 gün snra güzel hbrlerini bekliyorumm:KK16::KK49::KK49:

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Yüce Rabbim isteyenlerin kucağını hayırlı, sağlıklı evlatlarla doldursun. Dualarım sizinle.
Haksever,ben 5 yıldır kendiliğinden adet bile olamadım beş yıldır. Bir sürü tedaviden sonra tüp bebek yaptırdım. Çok zor bir süreç inŞallah evladıma kavuşurum. Tabii sizler de.
Bir de haddim olmayarak pkolu bayanlar size bir tavsiyem olacak. İmkanınız varsa bir endokronoji uzmanına yoksa dahiliyeciye gidin durumunuzu pkoyu anlatın açlık şekeri tokluk şekeri HGa1 gibi testleri de ısrarla yaptırın ben burda bir dahiliyeciye yaptırdım Hazirandan beri gfiror 1000x2 adet kullamıyordum kiloluda değilim 56kgyim. Ancak tüp bebek doktoru bıraktırdı. Tabii ki Şifa Allah'tan ancak ben onlarında vesile olduğunu düşünüyorum.Bunları mutlaka doktorunuzla konuşun. Sakın kendi başınıza ilaç kullanmayın.

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsn inşaAllah. bnm kendi doktorum istedi açlık tokluk şekerini ama bişi çıkmadı kullanmana gerek yok dedi. ama şeker hastası adayısın dikkat et dedi

Hadi Allah yüzünüze baksın müjdeli haberle dön inşallh meleklerine kavuş canım.Meleklerine dedim ikizmi olucak yoksa:KK1::KK34::KK16:
kız valla yoksa bnm yaptrmaya pek niyetim yok:) kanda baktrsammı yoksa doktora gidip muayne mi olsam karar veremedm
Bir şekilde baktır canım süpriz olur bellimi olur hadi inşallah:KK16::KK34:
Amin cnm amin hakimizda ne varsa o olsun gec olsun temiz olsun
Aminnn
Bekle bekle nereye kadar doktorum beklemektense asilama yaptir oyle bekle dedi ben bes yillik evliyim doktorum sorunun Yok ama hemen gidip tup bebek yaptirma dedi once asilama yaptir sonra ona gecersin dedi
Bende ve eşimd esorun olunca bizede direk tüp bebek dediler ama ben hiç klomen dahi içmemiş biri olarak bir defada olsa aşılamayı denemeyi istiyorum:KK34:Doktorun mantıklı demiş 3 değilde 1 defa yaptır baktınki olmuyor tüp bebek olur.İnşllhda kendiliğinden olur:KK16:
Merhabalar

Canım senin adına sevindim Allah hayırlı etsiz size bağışlasın inaşllah ne gzüel haber bunlar.Bende endokrine gidiyorum ve mtformini sürekli kullanıyorum.Darısıda bizlere olsun inşallah:KK16::KK34:

Aminnn

Bende ve eşimd esorun olunca bizede direk tüp bebek dediler ama ben hiç klomen dahi içmemiş biri olarak bir defada olsa aşılamayı denemeyi istiyorum:KK34:Doktorun mantıklı demiş 3 değilde 1 defa yaptır baktınki olmuyor tüp bebek olur.İnşllhda kendiliğinden olur:KK16:

Ins cnm nerde o gunler bir ogrensem hamile oldugumu bes yildir bunun heycanini yasiyorum Bu sefer olmustur ins

X