Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

Günaydın.Troid sorunları pko'ya yol açabiliyor diye birşey okumuştum.Ama troidi olan hamile arkadaşlarda görüyorum.Bukonuda bilgisi olan varmı? Sizler troid testi yaptırdınızmı? Birkaç aydır pko ile ilgili hiçbirşey konuyla ilgilenmedim.Araştırma yapmadım kafaya takmadım vs. Uzun süredir tedaviye görmüyorum. Pko konusunda herhangi bir gelişme varmı? 'kullanılan yeni tedavi yöntemleri/başarı oranı yüksek tedavi yöntemleri vb gibi..

Sorular çok oldu ama bilgisi olan kişilerin paylaşımlarını bekliyor olacağım.

Birde İstanbulda tedavi gören varsa aranızda memnun olduğunuz doktor isimlerini paylaşırmısınız.Tedaviye yeniden başlamak istiyorum fakat normal bir kadın dogum doktoru ile değil.Pko konusunda uzman sayılabilicek bir doktor varsa tercihim.

Son düzenleme:
günaydın arkadaşlar
nasılsıınız, dün değil ondan önceki gün akşam çoçuk battaniyesi başladım örmek için dedim bismillah inşallah bu bitmeyede hamile kalırım diye niyetlendim mavi pembe beyaz renkte her ilmeği attığımda inşallah nasip olur diye niyet ederek örüyorum
sizlerlede paylaşıyım dedim

Günaydın.Troid sorunları pko'ya yol açabiliyor diye birşey okumuştum.Ama troidi olan hamile arkadaşlarda görüyorum.Bukonuda bilgisi olan varmı? Sizler troid testi yaptırdınızmı? Birkaç aydır pko ile ilgili hiçbirşey konuyla ilgilenmedim.Araştırma yapmadım kafaya takmadım vs. Uzun süredir tedaviye görmüyorum. Pko konusunda herhangi bir gelişme varmı? 'kullanılan yeni tedavi yöntemleri/başarı oranı yüksek tedavi yöntemleri vb gibi..

Birde İstanbulda tedavi gören varsa aranızda memnun olduğunuz doktor isimlerini paylaşırmısınız.Tedaviye yeniden başlamak istiyorum fakat normal bir kadın dogum doktoru ile değil.Pko konusunda uzman sayılabilicek bir doktor varsa tercihim.

meraba aramıza hg pkolumusun troit hastasımızın tam anlayamadım hiç doktora gittinmi sen daha iyi bilgi verirsen bizde ona göre yardımcı olalaım canım bende troit yok zaten hormon testlerinden anlaşılıyo troid olup olmadıgın kadın doguma gittingindede ilk hormon testi yapıyolar burası pkolular topiği yani biz yumurtlaık kistleri olan lardanız:KK50: pko genelde troidlede bağlantılı adet düzenlenmesi için şeker ilacı kullanıyoruz çogumuz ..
pkoda yumurtlama takibi daha sonra aşılama ve tüp bebek diye tedavi ilerliyo ama önce hormon testleri kadına rahim filmi erkege sperm testi yapılıyo ona göre tedavi şekli belirleniyo ben bursadayım istenbuldaki doktorları bilmiyorum ne kadarlık evlisin ne zmandır coocuk istiyosun yaşlarınız kaç bunalrda cok önemli rabbim bunaltmasın bu yolda hayırlısı olsun hakkımızda:KK16:

günaydın arkadaşlar
nasılsıınız, dün değil ondan önceki gün akşam çoçuk battaniyesi başladım örmek için dedim bismillah inşallah bu bitmeyede hamile kalırım diye niyetlendim mavi pembe beyaz renkte her ilmeği attığımda inşallah nasip olur diye niyet ederek örüyorum

:KK54:hadi hayırlısı olsun canım mavi beyaz başladıgına göre paşamız gelcek ne dersin:KK55::emir_bebek: hadi insallah bitmeden gelsin melegin göbüşüne:KK49:

İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Yüce Rabbim isteyenlerin kucağını hayırlı, sağlıklı evlatlarla doldursun. Dualarım sizinle.
Haksever,ben 5 yıldır kendiliğinden adet bile olamadım beş yıldır. Bir sürü tedaviden sonra tüp bebek yaptırdım. Çok zor bir süreç inŞallah evladıma kavuşurum. Tabii sizler de.
Bir de haddim olmayarak pkolu bayanlar size bir tavsiyem olacak. İmkanınız varsa bir endokronoji uzmanına yoksa dahiliyeciye gidin durumunuzu pkoyu anlatın açlık şekeri tokluk şekeri HGa1 gibi testleri de ısrarla yaptırın ben burda bir dahiliyeciye yaptırdım Hazirandan beri gfiror 1000x2 adet kullamıyordum kiloluda değilim 56kgyim. Ancak tüp bebek doktoru bıraktırdı. Tabii ki Şifa Allah'tan ancak ben onlarında vesile olduğunu düşünüyorum.Bunları mutlaka doktorunuzla konuşun. Sakın kendi başınıza ilaç kullanmayın.
Allah hepimize şifalar versin.

ben baştan beri kullanıyorum o ilacı canım cogu pkoluda kullanıyo seker yüksek olmasa bile kist oluşmasın diye kan sulandırmak için kullanıyo o ilac sanırım saol sölediğin için yinede allah razı osun dualarında unutma bizleri melek tşıyosun içinde kabul olur seninki bizde sana dua ederiz herzaman inşallah isteyen herkez hamile kalsınnnnnnn:KK16:

Inşallah haksever rabbim çoçuk nasip etsin ikisinede razıyız ama biz genelde erkek istiyoruz ilk çocuğumuzu eşim babasını kaybetti onun ismini koymak için bir oğlum olsa diye nasıl istiyo bende yanına paşa eklemek istiyom
bende kist çıktı bu ay boyutu da büyük 4 cm gözüm kararıyo ve mide bulantısı var gögüslerimde şişkinlik kasıklarımda ağrı oluyo acaba kisten dolayımıdır
sveh bugün dr gidecekti inşallah güzel haberle döner

Merhaba bende tsh bir ara yüksek çıkmıştı yüksek çıkınca yavaş çalışıyor demekmiş.Tiroit ultrasonu çektirdim birşey çıkmadı çok şükür,ama ilaç kullanıyorum.Pkodan prolaktin hormonuda yükselebiliyor.Ben endokrine gidiyorum kontrollere.Sizde gitmediyseniz tavsiye ederim:KK34:
günaydın arkadaşlar
Canım ellerine sağlık inşllh nasip olurda kullanır cicisini:KK16::KK34::KK49:
Inşallah haksever rabbim çoçuk nasip etsin ikisinede razıyız ama biz genelde erkek istiyoruz ilk çocuğumuzu eşim babasını kaybetti onun ismini koymak için bir oğlum olsa diye nasıl istiyo bende yanına paşa eklemek istiyom
bende kist çıktı bu ay boyutu da büyük 4 cm gözüm kararıyo ve mide bulantısı var gögüslerimde şişkinlik kasıklarımda ağrı oluyo acaba kisten dolayımıdır
sveh bugün dr gidecekti inşallah güzel haberle döner

Olabilir canım kist oluncada oluyor bunlar bulantı vs.Doktor nediyor peki?:44:

Kızlar şimdiden Cumanız mübarek olsun gzündüzleri nete gelemiyorum çalıştığım için.Allaha emanet olun dualarımız kabul olsun inşallah:KK16:

meraba aramıza hg pkolumusun troit hastasımızın tam anlayamadım hiç doktora gittinmi sen daha iyi bilgi verirsen bizde ona göre yardımcı olalaım canım bende troit yok zaten hormon testlerinden anlaşılıyo troid olup olmadıgın kadın doguma gittingindede ilk hormon testi yapıyolar burası pkolular topiği yani biz yumurtlaık kistleri olan lardanız:KK50: pko genelde troidlede bağlantılı adet düzenlenmesi için şeker ilacı kullanıyoruz çogumuz ..
pkoda yumurtlama takibi daha sonra aşılama ve tüp bebek diye tedavi ilerliyo ama önce hormon testleri kadına rahim filmi erkege sperm testi yapılıyo ona göre tedavi şekli belirleniyo ben bursadayım istenbuldaki doktorları bilmiyorum ne kadarlık evlisin ne zmandır coocuk istiyosun yaşlarınız kaç bunalrda cok önemli rabbim bunaltmasın bu yolda hayırlısı olsun hakkımızda:KK16:

Merhaba bende tsh bir ara yüksek çıkmıştı yüksek çıkınca yavaş çalışıyor demekmiş.Tiroit ultrasonu çektirdim birşey çıkmadı çok şükür,ama ilaç kullanıyorum.Pkodan prolaktin hormonuda yükselebiliyor.Ben endokrine gidiyorum kontrollere.Sizde gitmediyseniz tavsiye ederim:KK34:

Hşb.tşk.Pkoluyum doktora gittim daha önce evet..Pkolu olduğunu birçoğu gibi bende başarısız bebek denemeleri sonrasında - neden olmadı? diye doktora gittiğimde öğrendim.

Doktor konusunda pek şanslı olduğum söylenemez.2 ay tedavi görmüş olmama ramen 4 doktor değiştirdim :)
1)hiçbirşeyin yok diyip postaladı
2)pkosun dedi (klomenle devasa yumurtalara sahip olmama sebep oldu/dolayısıyla yaşayanlar bilir ciddi acılar çekmeme.(2ayda onlardan kurtulmak için tedavi gördüm)
3)Mcosun dedi ve beni tatmin eden bir tedavi uyguladı (famera ile. hamile kalmam bundan sonradır(o ay olmasada) ara verdim ve döndüğümde o doktor o hastanede değildi ve hastane doktor bilgilerini vermedi bu yüzden..4. doktoru aramam gerekti :)
4.) doktor benden hamile kalmış olmama ramen rahim filmi istedi ve aşılama önerdi. (ikisinide yapmadım)

Yaşamışsınızdır çoğunuz bu fazlasyla yıpratan bir dönem.Ve böyle bir dönemde 'benim için iyi olmayan doktorlara denk geldim.Buyüzden başkabir doktora gitmedim.
Benim tedavi olayım özetle böyle. Amin rabbim hepimiz için hayırlısını nasip etsin.Ellerimizi boş bırakmasın..Hiçbirkadın bunu haketmiyor..

Hormon testlerim yapılmıştı enbaşta ama içlerinde troid yoktu.3.doktorum sonraki ay troid testi yapalım sana demişti böyle düşünmeme sebep olan oydu. Tsh ile ilgisi olduğunu bilmiyordum troidin öyleyse tsh normal troid normalmi bu durumda? Aklım karıştı. şeker normal bende.Kilo ve ciddi adet gecikmeleride yok.Bilmediğim bir troid var diye bende sucu ona atıyordum. :)

Son düzenleme:
selam kızlar ben geldim... iyi haberlerle gelemedm maalesef bebekim yokmuş herzamanki gibi biliyodumya neyse umut dünyası üzülmedm desem yalan olur... doktor dedi yumurtaların ilaçla birz çalışıyo ilaçsız çalışmıyo dedi yumurtan oluşmamış bile ondan adetin gecikmiş. kist yok dedi. ona sevindim.. duphaston verdi sonrada her ay kullancam düzenli adet göreym die. adetliykende hormon testi yaptrcam yine.. benden hbrler bunlar sizler güzel hbrler verin inşaAllah:KK16:

selam kızlar ben geldim... iyi haberlerle gelemedm maalesef bebekim yokmuş herzamanki gibi biliyodumya neyse umut dünyası üzülmedm desem yalan olur... doktor dedi yumurtaların ilaçla birz çalışıyo ilaçsız çalışmıyo dedi yumurtan oluşmamış bile ondan adetin gecikmiş. kist yok dedi. ona sevindim.. duphaston verdi sonrada her ay kullancam düzenli adet göreym die. adetliykende hormon testi yaptrcam yine.. benden hbrler bunlar sizler güzel hbrler verin inşaAllah:KK16:

canın sagolsun bitanem zamanını bekliyordur inşallah ümreye hayırlısıyla git gel gelince zamanı gelmiş olur herşeyde vardır bi hayır canım benim ne güzel kistin yokmuş beni bu sefer öldürdü kist
inşallah rabbim bizlerin çabasını ve isteğini görüyor bize nasip edecektir hayırlısıyla inanıyorum

canın sagolsun bitanem zamanını bekliyordur inşallah ümreye hayırlısıyla git gel gelince zamanı gelmiş olur herşeyde vardır bi hayır canım benim ne güzel kistin yokmuş beni bu sefer öldürdü kist
inşallah rabbim bizlerin çabasını ve isteğini görüyor bize nasip edecektir hayırlısıyla inanıyorum

öle canım hayırlısı dua etmekten başka elden bişi gelmiyo.. sanada Allah şifa versn canım Rabbim en kısa zamanda yüüzümüzü güldürsün.. ama gün geçtikçe biraz daha uzaklaşıyorum sanki bebeğim olacağı düşüncesnden yada alıştım çocuğumun olmayışına..

Hşb.tşk.Pkoluyum doktora gittim daha önce evet..Pkolu olduğunu birçoğu gibi bende başarısız bebek denemeleri sonrasında - neden olmadı? diye doktora gittiğimde öğrendim.

Doktor konusunda pek şanslı olduğum söylenemez.2 ay tedavi görmüş olmama ramen 4 doktor değiştirdim :)
1)hiçbirşeyin yok diyip postaladı
2)pkosun dedi (klomenle devasa yumurtalara sahip olmama sebep oldu/dolayısıyla yaşayanlar bilir ciddi acılar çekmeme.(2ayda onlardan kurtulmak için tedavi gördüm)
3)Mcosun dedi ve beni tatmin eden bir tedavi uyguladı (famera ile. hamile kalmam bundan sonradır(o ay olmasada) ara verdim ve döndüğümde o doktor o hastanede değildi ve hastane doktor bilgilerini vermedi bu yüzden..4. doktoru aramam gerekti :)
4.) doktor benden hamile kalmış olmama ramen rahim filmi istedi ve aşılama önerdi. (ikisinide yapmadım)

Yaşamışsınızdır çoğunuz bu fazlasyla yıpratan bir dönem.Ve böyle bir dönemde 'benim için iyi olmayan doktorlara denk geldim.Buyüzden başkabir doktora gitmedim.
Benim tedavi olayım özetle böyle. Amin rabbim hepimiz için hayırlısını nasip etsin.Ellerimizi boş bırakmasın..Hiçbirkadın bunu haketmiyor..

Hormon testlerim yapılmıştı enbaşta ama içlerinde troid yoktu.3.doktorum sonraki ay troid testi yapalım sana demişti böyle düşünmeme sebep olan oydu. Tsh ile ilgisi olduğunu bilmiyordum troidin öyleyse tsh normal troid normalmi bu durumda? Aklım karıştı. şeker normal bende.Kilo ve ciddi adet gecikmeleride yok.Bilmediğim bir troid var diye bende sucu ona atıyordum. :)
Doktorun nasıl postalayabilirki kontrol altında olmazsak daha kötü sonuçlar olacağını bilmiyormu o doktor şahıs:KK20:Ya pko bazen bazı hormonalrın değerini yükseltebiliyormuş.Prolaktin.tsh gibi.Evet tshına baktırdıysan sonuç nasıl çıktı mesela benim 3 kusurlarlardaydı ve ilaç almaya başladm onu bırakınca yeniden çıkmıştı.Prolaktind eöyle.Doktor konusunda çok haklısın.Bazen yanlış tedavi yanlış doktor boşa geçen yıllara sebep olabiliyor.Allah hayırlı iyi doktorla karşılaştırsın.Bende hiç klomen aşılama olmadım.Direk tüp dediler.Ama ben bir defada olsa aşılama düşünüorum bakalım hepimiz için hayırlsı olsun inşallah:KK16::KK34:
Canım ya üzme kendini haklısın tabiki her seferinde olumsuz olması ama elden birşey gelmiyor her işte bir hayır vardır.İnşallah nasip olur anne olmak hepimize.Allah zamanını biliyordur canım:KK16::KK34:

slm kızlar bugün işe başladım oyüzden artık pek sık giremem eski kreşime yeniden başladım özlemişim çocukalrımı mutlu oldum kendinize iyi bakın görüşürzz

bua rada sanırım tüp bebek işi 15 tatile kaldı bizim :44:

slm kızlar bugün işe başladım oyüzden artık pek sık giremem eski kreşime yeniden başladım özlemişim çocukalrımı mutlu oldum kendinize iyi bakın görüşürzz

bua rada sanırım tüp bebek işi 15 tatile kaldı bizim :44:

Diğer topiktede yazdım canım hayırlı olsun tekrardan işin Allah kolaylık versin.Benimkide yaza kalmış durumda tüp bebek mevzusu bakalım hepimiz için hayırlısı.Önce biraz kafanı dağıt çalışmak iyi geliyor gerçekten.Ben ayağımımı sürttüm ne:44: ardımdan sende girdin bak:KK1:İnşallah bebek konusundada böyle olur:KK34:

Diğer topiktede yazdım canım hayırlı olsun tekrardan işin Allah kolaylık versin.Benimkide yaza kalmış durumda tüp bebek mevzusu bakalım hepimiz için hayırlısı.Önce biraz kafanı dağıt çalışmak iyi geliyor gerçekten.Ben ayağımımı sürttüm ne:44: ardımdan sende girdin bak:KK1:İnşallah bebek konusundada böyle olur:KK34:

inşallah canum saol arkadaşım
:KK16::KK16:

selam kızlar. transferim yapıldı bugün 3. günüm. iki tane bebiş koydular bakalım inşallah tutunurlar bana sıkı sıkı :KK49:

selam kızlar. transferim yapıldı bugün 3. günüm. iki tane bebiş koydular bakalım inşallah tutunurlar bana sıkı sıkı :KK49:

oyy maşallah canım bnm çok sevindim inşaAllah sana sıkı sıkı tutunurlar ikiz bebişlerin olur:KK16::KK49::KK49: herşeyden önce hayırlı ve sağlıklı olsunlar tabi

ay çok heycanlı şidi ya 2 tanemi inşallah tutunurlar canım biri kız biri erkek olsun bide ay hadi inşallah hep yat dinlen bişi yapma dikar et detaylı anlat detaylı 2 yasak diyolardı nasıl 2 koydularki galba kimse bu yasaga uymuyo ama devlette koymazlar 2sanırım:KK50:

inşallah canum saol arkadaşım
:KK16::KK16:
Sende sağol canım:KK16:
Ay çok sevindim ne kadar heyecanlısındır şimdi.Dinlen canım kendini yorma yanlış bişey yapma.Allah yüzüne bakarda gönderir meleklerinizi inşallah.Hayırlısı olsun bizede haber et gelişmelerden.Ne kadara tuttu tüp bebeğin?:44:Hayırlı müjdeli haberler dilerim:KK16:

transfer nasıl geçti narkoz aldn mı zor muydu şimdi nerdesn neler yapıyosun anlatsanaaaa:KK39:

yok canım transferde narkozza gerek kalacak bişey olmuyo çok basit bir işlem ben anlamadım bile nasıl olduğunu.çünküüüü.... o kadar çok tuvaletim vardı ki ağladım çok bekledim dolayısıyla çok tuvaletim geldi sıkışık olmak gerekiyormuş sadeceo konuda bir zahmet çektim.ameliyathanede yapılıyor muayene oluyormuşsun gibi yatıyosun.ultrasonla göbeğinden bakıyolar ve alttan bebekleri koyuyolar. sonra yatağımı getirdiler ameliyathaneye ona gçtim ordan odama götürdüler hemen sürgü verdiler yaptım 2 dk sonra da yine var dedim altına yap dediler hasta bezi var altıma yaptım ( afedersiniz )çok büyük bir işkenceydi.20 dk yattım sonra çıktık hastaneden. taksi tutup otele gittik otelde bir gece yattık . sonra 4 saatlik yola çıktım. yani zor bir işlem değil yeterki tutunsun bebişlerim herşeye razıyım. tekrar ilaçlar verdiler kan sulandırıcılar folikasitler.progestan iğne oluyodum zaten yine ona devam ediyorum ayrıca cilt altı bir iğne daha eklendi.öyle yani aklınıza takıln bieşy olursa sorun kızlar.ayrıca kendiniz için dua ederken benim için de edin lütfen.bu arada iğne için her akşam mecburen hastaneye gittim aklımda sep soru işareti acaba bebeklerin tutunmasında engelmidir diyesizce ?

X