Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

43 gündür adet olmuyordum dr yumurtalık tembelliği dedi tedaviye başlayacak hakkımızda hayırlısı olsun yanıt için Rabbim razı olsun sizinde tez zamanda hayırla gönlünüzdekini nasip etsin inşallah.

Hayırlısı olsun canım kolay değil hiçbirimiz için ama eldende bir şey gelmiyor.İnşallah kısa sürede o güzel duyguyu hepbirlikte yaşarızÜzme kendini canım
Biberiye çayı nasıl bişey bendede kilo sorunu var da faydasını gördünmü peki ?:44:
Canım herşey Allah'tan yaşadığımız kolay değil tabiki.Ama bizlerinde sınavı buymuş.Herkezin ayrı derdi var.Öyle isyan etme bence inşallah hepimiz o duyguyu yaşarız.Allah hayırlısını versin

43 gündür adet olmuyordum dr yumurtalık tembelliği dedi tedaviye başlayacak hakkımızda hayırlısı olsun yanıt için Rabbim razı olsun sizinde tez zamanda hayırla gönlünüzdekini nasip etsin inşallah.

Anladım canım hayırlısı olur inşallah.Aminnn hepimize Allah nasip etsin

selam kızlar,bende yazmak istedim..
1sene olcak evleneli korunmadık ama cok stress yasadık olmadı gene olmuyo hamile kalamioym kendimi cok kotu hissediyorum simdi bile agliyorum bnu yazarken.. adetim duzensiz oluyor,doktr farlutal verip yoluyor surekli nolcak boyleyeter artik ya
aranızda bole sorunlar yasayan varmı? pkolmuyum acaba?

doktorun anlamadıysa sorununu doktorunu değiştir en kısa zamanda yada yine şu bir senenin dolmasını bekliyordur ama sorun ne olursa olsun kafandan atmalısın

Kızlar benim adetlerim düzenli,zayıfım,tüylenme sorunum yok.Ama geçen hafta PKO olduğumu öğrendim malesef..

Hem soğan kürüne başladım.Bugün 6. günüm

Soğan kürü çok gaz yaptı ve gaz sancılarımla başım dertte...

Dünden bu yana bel ağrısıda başladı.

Daha hormon testlerini yaptırmadım.Adetimin 3. gününü bekliyorum..

medine biberiye çayı dersen verirler.6 tl.ucuz ve çok faydası oldu.yıllardır kilo vermeye çalışıyor ama hem irademe yenik düşüyordum hem de bir türlü kilo veremiyordum.spor, rejim bir türlü olmuyordu.bir arkadaş tavsiye etti rejimsiz de veriyorsun kilo bu çayla ama mesela rejimsiz beş kilo veriyorsan rejimle 10 kilo veriyorsun .ben akşam dört beşten sonra neredeyse aralıktan beri yemek yemedim.ha bazen misafirlik , özel gün oldu ama genelde kıstım.mesela üç lokma tatlısı yerdim eskiden şimdi bir tane yiyorum.akşam 4-5 ten sonra acıkırsam kışın ekşi yeşil elma yedim.10 kilo verdim mayısa kadar .ama şimdi biraz durdu çünkü çaya ara verdim baya.
ben faydası olduğuna inanıyorum.ama başka zararları olur mu bilmem.bana olmadı.

zaten poşet çay.
talimatı üstünde var.
kilo vermeye birebir.en kısa zamanda tekrar alacağım.bugün de arı sütü aldım.ben de eşim de kullanacağız.
geçenlerde bir arkadaş sperm sayısını artırıyor dedi.çocukları olmayınca denemişler.sorun eşindeymiş.bende öyle bir sorun yok ama.sorun pkos.gene de deneyeceğim.her yolu deneyeceğim.

kızlar merhaba. ben de buraya ilk defa yazıyorum.

evlenmeden öncesinden beri pkoluyum. adetlerim sürekli düzensizdi, ilaçla herşey iyiyken ilacı bıraktığım an tekrar düzensizleşirdi. 1 yıllık evliyim.ilk 6 ay korundum. son 6 aydır da bebek deniyoruz ama hiçbir şey yok ilacı bıraktığımdan beri de bir kere hafif kanamam oldu, o kadar. 6 aydır adet görmüyorum!
doktorum ilk 6 ay hiçbir şey denemeden beklemek istedi ve sonuç elde var sıfır
hormon testlerim yapıldı, hepsi normal. sadece tsh biraz yüksek. eşimin sperm testi yapıldı. Allah'a şükür herşey normal.
muayenede bir sorun yok. şimdi rahim filmi çektireceğim. doktorum yumurtlamadığımı söyledi. moralim alt üst oldu.
kırk yılda bir belki yumurtlarsın ama tedavisi varken bunu beklemeye gerek yok dedi. rahim filmimin neticesine göre klomene başlayacağım. yumurtlamamak ne demek? bu şekilde hamile kalan var mı aramızda?

benimle aynı durumda olanlar tecrübelerini paylaşabilirler mi? çok mutsuzum ve bir bebek çok istiyorum

Bu pko çağımızın hsatalığı oldu artık çoğu kadın pko artık nerdeyse Allah yardımcımız olsun Evet genelde hormon testini adetin 3. günü yapıyorlar inşllh bir sorun çıkmaz

Teşekkür ederim canım cevabın için deniyeceğim bende bakalım faydası olacakmı?Benim eşimdede sperm sayısında sorun çıktı.Arı sütünü duymuştum aktarda satılıyor oda değilmi?Olmassa aktara bu ikisini sorayım

Hoşgeldin aramıza canım o belirtiler çoğu pkoluda var .Üzme kendini doktor yumurta takibi yapmaya başladığında ilaçla yumurtaların çatlar hemen hamile kalırsın inşllh sağlıklaMutsuz ederek hiç birşey elde edemezsin stres en büyük düşman biliyorsun.İyi bir doktora gidip kontrollerini yaptırıp tedavini ihmal etme.İnşallah anneliği hepimiz tadarız

teşekkür ederim güzel dileklerin için.. amin....!!:)) inşallah tüm isteyenler sağlıkla bebeklerine kavuşurlar. nasip Allah'tan..

dün gece uyumadan aç karna alıp dilimin altında beş-on saniye kadar beklettim.tadı ekşi,pek de güzel değil zaten küçük bir parça 1 gr alıyorsunuz tahta kaşıkla.
eşim de aldı.bakalım.2 ay deneyeceğim.

mrhaba kızlar bugün pko olduğumu ögrendim ve moralim çk bozuk 19 yaşındayım daha evlilik çocuk falan yok tabi ama ne biliyim kendimi çok kötü hissediyorum bide dktor bu ömür boyu süren bi hastalık dedi iyce bunalıma girdim.

ALLAH YARDIMCIN OLSUN ( BEKARKEN ÖĞRENMEK DAHADA ZOR kendini yıpratma ilk aydan hamile kalanalrda var bakam senelerce ugraşanalrda allaha inancımız var ..o vermediği için olmuyo hastalık felan adı sadece..pkolu olupta çocugu olan cok ..üzülme sakın

canım hiçbişey istemiyo kkyı bile ......uyuşuk bi hayat var bu sıra benimle ve hızla kilo alıyorum biri dur demeli yediğimden değil hiçbişey yapmadığımdan alıyorum kilo nabıcam bilmiyorum 2 gündür mekik çekiyorum bakalım nolcak adet olayım bidahaki aya sanırım sogan kürünü denicem her seferinde büyük azimle başaldıgım ve .günü midemin iflas ettiği o malum kür gene denicem... şeker ilacınıda içiyorum ona bile karşı midem sabahları namaza kalktıgımda öyle fena oluyorumki soguk terler dökülüyo namazı zor kılıyorum gece yatarken içiyorum ilacı.. gündüz içsem bütün güünm maf oluyo çünkü.. öyle işte bende bi habaer yok ev işleri ,aile ilişkileri bi haber yok..hayatım değişsin istiyorum biri gelsin VE BÜTÜN HAYATIMIZ RENKLENSİN İSTİYORUM... yoruldum çok yoruldummm

aminnn canım Allahm bu sorunu yaşayan herkesin yardımcısı olsun daha başındayım herşeyinBuda bizim imthanımz.. Allahım banada ilerde bi çocuk nasip eder inşallah.

aminnn canım Allahm bu sorunu yaşayan herkesin yardımcısı olsun daha başındayım herşeyinBuda bizim imthanımz.. Allahım banada ilerde bi çocuk nasip eder inşallah.

olur canım, üzülme. hele şimdiden hiç kafana takma. daha bekarsın, önünde yolun çok. pko olup da bir sürü çocuğu olan o kadar insan var ki..
ben de 6 aydır bebek deniyorum tutmuyor. napalım. kısmet. Allah'tan isteyecek ve bekleyeceğiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…