Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

1.5 ya da 2 su bardağı klorsuz suyu (hazır su) bi kaba koy kaynat. orta boy yemeklik soğanı soyup 4 e böl. hani içi beyaz kabuğu sarımsı olan soğandan bahsediliyor. başka soğan olmuyor mor kırmızı vs. kaynayan suya 4 e bölünmüş soğanı at ve tam 5 dakika kaynat ağzı kapalı olarak. kronometre tut 5 dakikadan ne eksik ne fazla olacak. sonra altını kapat öylece kalsın ılımasını bekle ama çok ılık olmayacak sıcağa yakın ılık olacak. sıcağa yakın ılıklığı elde edince soğanları süz suyunu iç. sabah akşam ya da öğle akşam olmak üzere günde iki defa yemeklerden 10 dakika önce içiyorsun. her öğünde taze hazırlanmış olacak. bu küre başladığın ilk ay 15 gün yapıyorsun adet bittikten 7 gün sonra başlayıp 15 gün yapıyorsun. diğer aylarda ise adete 10 gün kala başlayıp 10 gün yapıyorsun. bu küre toplamda 3-4 ay devam etmen lazım. 1 aylık bir kür pko lular için pek etki etmeyebiliyor. şifa olsun inşaAllah

çok teşekkürler canım benim,inşallah faydasını görürüm...hep beraber burda bebek haberleriyle inltiriz topiğiii:)

Lutfennn yardimmmm ben Temmuz 26 adet oldum klomen kullandım bes gun agustos 8 de cat ignesi oldum ve adetimden progestan 5 gun ictim pko hastasiyim ne zaman adet olacağımı bilmiyorum ama iğne olalı 19 gun oldu tık yok idrar testi yaptım negatif cikti :KK43:(( acaba çıkmıyor olabilir mı lütfen yardımcı olun :KK43:

boşladım biliyorum burayı ama bi hareketlilik yokki tedavimde yazayım ...............pufffffffffffbeklemedeyim adet olunca gidicem fakülteye gene:KK19: olursam tabi:KK19:

boşladım biliyorum burayı ama bi hareketlilik yokki tedavimde yazayım ...............pufffffffffffbeklemedeyim adet olunca gidicem fakülteye gene:KK19: olursam tabi:KK19:

Bende canım aynen adet olmayı bekliyorum geçti günüm zaten düzensizlik vardı ama oluyordum yinede çok geçmeden canım sıkıldı ya bu duruma :KK5:Alllah yardımcımız olsun hayırlı gelişmeler olur inşallah:KK16::KK31:

Bende canım aynen adet olmayı bekliyorum geçti günüm zaten düzensizlik vardı ama oluyordum yinede çok geçmeden canım sıkıldı ya bu duruma :KK5:Alllah yardımcımız olsun hayırlı gelişmeler olur inşallah:KK16::KK31:

test ne zaman yapcaksın:18:inşallah hamilesindir canım:KK49:

Hamile kalmadan önce sayfalarca okuduğum bu topiğe şimdi de başkalarına umut olmak için yazıyorum.İnanın hiç hamile kalamayacağımı düşünüyordum,çünkü doktorum tam bi pkos olduğumu ve çok ciddi bi yumurtlama problemim olduğunu söyledi.Günde 2 klomenle hiç yumurtam oluşmadı.günde 4 tane denedik 1 yumurtam oluştu,çatlattık ama sonuç negatif.Hastaneye uzak olduğumuzdan ve araya kış girdiğinden tedaviye devam edemedik.sonra yaza doğru tekrar doktora gittik,tedaviye ara verdiğimizi söyleyince doktorum tekrar klomen verdi.Bu son şansın dedi,artıkiğnelere geçecektik.günde 4 tane içiyodum ve tüm dengemi altüst ediyodu.yine tek yumurtam oluşmuştu ve hiç umudum yoktu.yumurtlama günlerimden önce maydanoz suyu buharına oturdum,kanalları açsın diye.Yumurtlama günlerime yakın böğürtlen kökü içtim yumurta kolay çatlasın diye.Doktora gittiğimizde 21 mm bi yumurtam oluşmuştu ve o gün çatlatma iğnesini vuruldum(ovitrelle).sonrasında adetim 1 hafta gecikene kadar cesaret edip test yapamadım çünkü negatif sonuçlardan bıkmıştım.Sonuç pozitif çıkınca gözlerime inanamadım.Şimdi 3,5 aylk hamileyim.Rabbim hepinize bu duyguyu yaşatsın inşallah.Umudunuzu asla yitirmeyin,dua edin ve mutlaka iyi bi doktora gidin.Benim gittiğim tüm doktorlar pkos olmadığımı söyleyerek zamanımı çaldılar ama şimdiki doktorum tam bi pkos olduğumu söyledi.Yani emin ellere emanet edin kendinizi.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun,öpüyorum hepinizi kızlar:))

nasılsınz kızlar bn geldm yine çok heyecanlıyımm sizinle paylaşmak akıl almak istedimm:18: bnm dün adet günümdü adetlerm nerdeyse bi senedr düzenli.. neyse ben 26sında gece çok az kanamam oldu sonra gece olmamış hç dünde renkli akıntım vardı bgnde kahve rengi akıntım oldu şimdi kesilde.. aradm doktorumu üstüne görme olabilir gel yrn bakalım dedi ayy öle bi heyecan yaptınki sanki hamilesin dedi bana:KK1: ayy inşallah hamileyimdr yaa değilsemde hayırlısı olsun napalım heyecanı bile yeter:KK31:

nasılsınz kızlar bn geldm yine çok heyecanlıyımm sizinle paylaşmak akıl almak istedimm:18: bnm dün adet günümdü adetlerm nerdeyse bi senedr düzenli.. neyse ben 26sında gece çok az kanamam oldu sonra gece olmamış hç dünde renkli akıntım vardı bgnde kahve rengi akıntım oldu şimdi kesilde.. aradm doktorumu üstüne görme olabilir gel yrn bakalım dedi ayy öle bi heyecan yaptınki sanki hamilesin dedi bana:KK1: ayy inşallah hamileyimdr yaa değilsemde hayırlısı olsun napalım heyecanı bile yeter:KK31:

A.s canım inşallahhhhhhhhhhhhh hamilesindir.Bellimi olur canım süpriz olur inşallh sizin için.Güzel haberlerini bekliyoruz.Umarım bebeğin seninledir buraya gelişmeleri yaz öpüyorum:KK16::KK3::KK54:

Arkadaşlar büyük harflerle yazıyorum çünkü çoğu zaman sorularım cevapsız kalıyor.:KK47::KK47:

şunu paylaşmak istiyorum.2 gün önce kahve içtim ve fal çok tuhaftı.şöyle anlatayım resmen kadın üreme organı şeklinde tüpleri falan aynıydı.falın başka bir yerinde hamile bir kadın başka bir yerinde de oyun oynayan çocuklar vardı.test aldım ister misiniz test bozuk çıksın.şu aralar adet bekliyorum.inşallah adet olmam inşallah hamileyimdir diyorum ama bakaım hayırlısı:KK52:

kızlar bu pko bir ayda oluşur mu geçen ay kontrole gttim bakıldı rahim temizdi ama şüphelerim var bilgi verirseniz sevinirim

Arkadaşlar büyük harflerle yazıyorum çünkü çoğu zaman sorularım cevapsız kalıyor.:KK47::KK47:

şunu paylaşmak istiyorum.2 gün önce kahve içtim ve fal çok tuhaftı.şöyle anlatayım resmen kadın üreme organı şeklinde tüpleri falan aynıydı.falın başka bir yerinde hamile bir kadın başka bir yerinde de oyun oynayan çocuklar vardı.test aldım ister misiniz test bozuk çıksın.şu aralar adet bekliyorum.inşallah adet olmam inşallah hamileyimdir diyorum ama bakaım hayırlısı:KK52:
Hayırlısı olur inşallah senin için umarım bebeğin seninledir:KK16::emir_bebek:
kızlar bu pko bir ayda oluşur mu geçen ay kontrole gttim bakıldı rahim temizdi ama şüphelerim var bilgi verirseniz sevinirim

Oluşabilir canım.Şüphe olarak neyden şüphelendin peki?Pkolularda adet düzensizliği,kilo alımı,kıllanma,sivilce vs belirtileri oluyor hepsi olacak diye birşey yok.Kiminde çoğu belirtisi olur kiminde bir iki belirtisi olur.Hormonlarına baktırdınmı?:44:

Hamile kalmadan önce sayfalarca okuduğum bu topiğe şimdi de başkalarına umut olmak için yazıyorum.İnanın hiç hamile kalamayacağımı düşünüyordum,çünkü doktorum tam bi pkos olduğumu ve çok ciddi bi yumurtlama problemim olduğunu söyledi.Günde 2 klomenle hiç yumurtam oluşmadı.günde 4 tane denedik 1 yumurtam oluştu,çatlattık ama sonuç negatif.Hastaneye uzak olduğumuzdan ve araya kış girdiğinden tedaviye devam edemedik.sonra yaza doğru tekrar doktora gittik,tedaviye ara verdiğimizi söyleyince doktorum tekrar klomen verdi.Bu son şansın dedi,artıkiğnelere geçecektik.günde 4 tane içiyodum ve tüm dengemi altüst ediyodu.yine tek yumurtam oluşmuştu ve hiç umudum yoktu.yumurtlama günlerimden önce maydanoz suyu buharına oturdum,kanalları açsın diye.Yumurtlama günlerime yakın böğürtlen kökü içtim yumurta kolay çatlasın diye.Doktora gittiğimizde 21 mm bi yumurtam oluşmuştu ve o gün çatlatma iğnesini vuruldum(ovitrelle).sonrasında adetim 1 hafta gecikene kadar cesaret edip test yapamadım çünkü negatif sonuçlardan bıkmıştım.Sonuç pozitif çıkınca gözlerime inanamadım.Şimdi 3,5 aylk hamileyim.Rabbim hepinize bu duyguyu yaşatsın inşallah.Umudunuzu asla yitirmeyin,dua edin ve mutlaka iyi bi doktora gidin.Benim gittiğim tüm doktorlar pkos olmadığımı söyleyerek zamanımı çaldılar ama şimdiki doktorum tam bi pkos olduğumu söyledi.Yani emin ellere emanet edin kendinizi.Rabbim hepimizin yardımcısı olsun,öpüyorum hepinizi kızlar:))

süper bir haber.tebrikler.inşallah güzel bebeğini kucağına da alırsın.bizler için de dua et.

geçen ay 32.günde adet oldum.bugün 32.günüm.test yaptım negatif.

hayırlısı olsn arkadaşım inşallah en kısa zamanda bebişlerimiz gelir....

kızlar bende gittim doktora hamile değilim tabiki...... dış gebelikten şüphelendi oda diilmiş kanda gebelik baktrdm yokmuş bişi.. adet söktürücü verdi adet olabilirsem iğnelere başlıcam inşallah. bide tuvalete her gidişimde nerdeyse kan geliyo peçeteye ama devamı yok 5 gün geçti günüm:KK43: hayırlısı olsun yaa elden bişi gelmiyo valla:KK50: RABBİM ''ol'' dicek ololacak inşallah.. öpüyorum hepinizi inşallah en kısa zamanda güzel haberler verirsinz:KK49: :KK16:

sağol sveh ama ben umudumu yitirmeye başladım.daha dün yengem doğum yaptı.arkadaşım hamile.çevrem hamile dolu.vallahi bıktım.
neden neden ya.bir işim de doğru gitmiyor .hayatımda çok güzel diyebileceğim şeyler başkalarında da var.ama onlardaki bende yok.
bu belirsizlik beni mahvetti.
biberiye çayına başlayacağım kilo için.kışın kullandım.yıllardır veremediğim kiloları vermemde çok faydalı oldu.tabiki akşam yemek yemedim ama daha önce hiç veremezken bu çay yaradı.bir ara bıraktım tedavide sorun olur diye.ama yeter artık .
yarın ilk işim çayımı alığp kullanmak olacak.
çok mutsuzum
çok.

yaklaşık 10 kişi oturuyoruz çay sohbet.halamın kızı doğum yaptı onun eltisi doğum yaptı.bir de teyze kızı hamile.ikide bir de hamilelik doğum konuşuluyor.herkes doğurdu ben doğuramadım ben hepsinden önce evlendim dedi.halbuki hepsinden önce ben evlendim.gözler bana döndü ben yere baktım.allahım daha kaç yıl yaşatacaksın bunu dedim.
neden ya neden.
artık baskılara dayanamıyorum.hamileler doğurunca biraz rahatlıyorum.bu sefer de kıskandığımı düşünürler diye korkuyorum.
taşıyınca da bebeği kötü hissediyorum taşımasam da yanlış anlaşılır diye korkuyorum.
kendine dikkat et
kendini yorma
şöyle bir şey var dene tarzı şeyler beni çok yoruyor.
kim temizleyecek evimi dedem mi:KK47:

işe git
eve gel
temizlik yemek
zart zurt
kim yapacak bu işleri allah aşkına.
dikkat et falan.
bir şey kaldırmama izin vermemeler
herkes soru soruyor herkes hamile.
acınacak durumdayız
kısır muamelesi
bitmeyen meraklı sorular.
10 kilo fazlam var.60 kiloyum 50 kilo olmam lazım.
bu sefer de bu aralar titreme başladı.insülün direnci falan.uzun zamandır olmuyordu.
pkos mahvettin beni.

önce adet düzensizlikleri
sonra kilo
verilemeyen kilolar
ailenin sürekli yeme demesi
alaycı ifadeler
her türlü çabaya rağmen bunu devam ettirememe
şimdi de kısırlık
daha ne saklıyorsun bana pkos
daha ne var yaşatmadığın
sinsi sinsi içinde sakladığın daha neler var
mahvettin beni ya mahvettin.

şu inşallahların bir yararı var mı.
yüz kere inşallah desem mesela hamile kalır mıyım?

geçen gün çok üzüldüğüm bir hikaye dinledim cine5 te anne hikayelerinde sanırım çarşamba günkü yayın.kadın 13 sene çocuk sahibi olamamış sonra bir kızı olmuş sonra da bir oğlu.ama oğlu havale geçirmiş ve zihin engelli.
şimdi bu hak mı?

X