Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

olur canım, üzülme. hele şimdiden hiç kafana takma. daha bekarsın, önünde yolun çok. pko olup da bir sürü çocuğu olan o kadar insan var ki..
ben de 6 aydır bebek deniyorum tutmuyor. napalım. kısmet. Allah'tan isteyecek ve bekleyeceğiz.

en kısa zamanda hayırlısıyla bi bebek sahibi olursun inşallah:) doğru diyorsunuz çok var ama işte ömür boyu ilaç içecek olma düşüncesi falan bunlar insanın canını sıkıyor.vardır herşeyde bi hayır dediğin gibi sabredecegz canım:KK14:

mrhaba kızlar bugün pko olduğumu ögrendim ve moralim çk bozuk 19 yaşındayım daha evlilik çocuk falan yok tabi ama ne biliyim kendimi çok kötü hissediyorum bide dktor bu ömür boyu süren bi hastalık dedi iyce bunalıma girdim.

canım daha yaşın küçük.tavsiyem eğer kilo sorunun varsa kurtulmaya çalış.ve düzenli spor yap.

pkos daki en önemli sorun kilodur.rejim önemlidir.spor da tavsiye ediliyor.

canım daha yaşın küçük.tavsiyem eğer kilo sorunun varsa kurtulmaya çalış.ve düzenli spor yap.

pkos daki en önemli sorun kilodur.rejim önemlidir.spor da tavsiye ediliyor.

çok şükür kilo sorunum yok. ama insüln direnci varmış çok sık acıkıyorum o yüzden 2 saatte bir nerdeyse:44:

Merhaba arkadaşlar,

ben pko başlangıcı olduğunu yeni öğrendim.adetlerim düzenli,zayıfım,ve doktora gittiğimde yumurtamı gördü ve çatlamış olduğunu söyledi.ve tedaviye gerek yok dedi doktor.6 ay deneyin olmazsa hormon testi yaparız dedi
ama ben çok endişeliyim,ne yapmalıyım?

Merhaba arkadaşlar,

ben pko başlangıcı olduğunu yeni öğrendim.adetlerim düzenli,zayıfım,ve doktora gittiğimde yumurtamı gördü ve çatlamış olduğunu söyledi.ve tedaviye gerek yok dedi doktor.6 ay deneyin olmazsa hormon testi yaparız dedi

yaşın gençse yenie vliysen bekle evneleli çok olduysa hormon testlerini yaptır derim:KK16:

selam kızlar lütfen burdan bari bişey yazın. gündüz başka bir konuya yazdım kimse bişey yazmadı.

adetlerim düzenli ve hormonlarımda da sıkıntı yok çok şükür. bi kere serophene denedim 2 tane yumurtam oluştu ama gebelik elde edilmedi.

şu an glucobay adında bi şeker ilacı kullanıyorum geçen hafta başladım. glisemik endeksi yüksek yiyeceklerde uzak duruyorum doktor tavsiyesiyle ve haftada 5 gün en az 45 dakika yürüyüş yapıyorum.

şeker ilacı vesilesiyle başka bi tedaviye gerek kalmadan hamile kalan pko lular yazabilir mi? takdir Allah'tan ama umut olması açısından yazabilir misiniz. sağolun şimdiden

selam kızlar lütfen burdan bari bişey yazın. gündüz başka bir konuya yazdım kimse bişey yazmadı.

adetlerim düzenli ve hormonlarımda da sıkıntı yok çok şükür. bi kere serophene denedim 2 tane yumurtam oluştu ama gebelik elde edilmedi.

şu an glucobay adında bi şeker ilacı kullanıyorum geçen hafta başladım. glisemik endeksi yüksek yiyeceklerde uzak duruyorum doktor tavsiyesiyle ve haftada 5 gün en az 45 dakika yürüyüş yapıyorum.

şeker ilacı vesilesiyle başka bi tedaviye gerek kalmadan hamile kalan pko lular yazabilir mi? takdir Allah'tan ama umut olması açısından yazabilir misiniz. sağolun şimdiden

bu polistik over hastalığı ne desen boş ne desen dolu bi hastalık..yani böle şunu içsem hamile kalırmıyım felan filan bunalra cvp bulamazsın...defalarca aşılama tüp bebek kutu kutu ilaçlar bitiriyosun tamam artık içmiyorum doktor felanda gitmicem olmuyo dedin anda kendiliğinden hamile kalıyosun...yada aşılamayla..yada tüp bebekle...yada yumurta takibiyle..yada şeker ilacıyla..yada soğan kürü,incir kürü,civan perçemi,aslan pencesi gb otla çöple...yada yadaaa die uzayıp gider örnekleri çok yani... biz heran herşeyle hamile kalabiliriz yada hiç bişey kullanmadanda kalabiliriz..elimizden geleni yapıyoruz sende başlamışsın yapmaya bu yolda bunalmadan rabbim bbegini yolalr inşallah....5 senemi verdim bu yolda gözümü bu hastalıkla actım 17 yaşımda evlendim beni bu hastalık çökertti yaşlandırdı... en önemlisi sen yapabiliyosan takmamaya kafanı boşaltmaya çalış ...bu hastalığa sahip oanalrın psikolojik destege ihtiyacı var snaıtrım özelliklede benim gb seneler geçmişse......allah yardımcın olsunn:KK16:

bu polistik over hastalığı ne desen boş ne desen dolu bi hastalık..yani böle şunu içsem hamile kalırmıyım felan filan bunalra cvp bulamazsın...defalarca aşılama tüp bebek kutu kutu ilaçlar bitiriyosun tamam artık içmiyorum doktor felanda gitmicem olmuyo dedin anda kendiliğinden hamile kalıyosun...yada aşılamayla..yada tüp bebekle...yada yumurta takibiyle..yada şeker ilacıyla..yada soğan kürü,incir kürü,civan perçemi,aslan pencesi gb otla çöple...yada yadaaa die uzayıp gider örnekleri çok yani... biz heran herşeyle hamile kalabiliriz yada hiç bişey kullanmadanda kalabiliriz..elimizden geleni yapıyoruz sende başlamışsın yapmaya bu yolda bunalmadan rabbim bbegini yolalr inşallah....5 senemi verdim bu yolda gözümü bu hastalıkla actım 17 yaşımda evlendim beni bu hastalık çökertti yaşlandırdı... en önemlisi sen yapabiliyosan takmamaya kafanı boşaltmaya çalış ...bu hastalığa sahip oanalrın psikolojik destege ihtiyacı var snaıtrım özelliklede benim gb seneler geçmişse......allah yardımcın olsunn:KK16:

ah canım benim ne kadar güzel anlatmışsın. aslında adı pko da kimin kaderine ne zaman yazıldıysa o zaman.o kadar çok yazı okudum ki nerdeyse yılda 2 kere adet gören 2 yumurta takibiyle hamile kalmış. adetleri zamanında gelen tüp bebeğe kadar gitmiş. fakat ben nerdeyse bütün pko luların zamanı geldiğinde hamile kaldığını okuyorum. inş. bizler de gün gelip hamile kalacağız inş. hayırlısından sağlıklısından inş. bu süreç benim için çok uzamadan biter en güzeliyle senin için de daha fazla uzamaz. eski yazılarını okudum sen de şeker hapı kullanıyorsun. yan etkileri çok fazla etkiliyor seni galiba. ne kadardır kullanıyorsun? bunun yanında ek tedavin var mı?

ah canım benim ne kadar güzel anlatmışsın. aslında adı pko da kimin kaderine ne zaman yazıldıysa o zaman.o kadar çok yazı okudum ki nerdeyse yılda 2 kere adet gören 2 yumurta takibiyle hamile kalmış. adetleri zamanında gelen tüp bebeğe kadar gitmiş. fakat ben nerdeyse bütün pko luların zamanı geldiğinde hamile kaldığını okuyorum. inş. bizler de gün gelip hamile kalacağız inş. hayırlısından sağlıklısından inş. bu süreç benim için çok uzamadan biter en güzeliyle senin için de daha fazla uzamaz. eski yazılarını okudum sen de şeker hapı kullanıyorsun. yan etkileri çok fazla etkiliyor seni galiba. ne kadardır kullanıyorsun? bunun yanında ek tedavin var mı?

bende glokofen içiyorum benim ideme cok dokunuyo gece yatarken içiyorum sabahları lavabodan çıkamıyorum bide istifra edemiyorum ben hiç korkuyorum ağlama krizi tutuyo biliyorum saçma ama neden bilmem hep böyle olur midem kabul etmiyo çıkaramıyorumda hep bi bulantı yani:KK37::KK50: başka bişey kulanmıyorum şuan adet olmamı saglıyo bu ilaç bazen aylarca içmiyorum ayalrcada adet olmuyorum..yıllardır bu hastalıkla olunca sıkılıyo insan bazen bisürü şey yapıyorum bazen hiç bişey öyle ...adet olmayı bekliyorum şimdi..devlete fakülteye tüp bebek merkezimne başvurdum bakalım 2 iğneli aşılama yada direk tüp bebek yapıcaz tabi devlet için uzun prosüdürleri var bakalım nolcak... herkez için hepimiz için hayırlısı olsun..en başı o hayırlı vesağlıklı evlat istiyorum ben illa olsun dmeedim en bittiğim anlarda bile rabbim acısın halimize ne diyim çok zor..sevdiğin adam..mutlu bi yuva..ve evlat veremeyen bi kadın..çok zor omuzda taşıncak yük değil...rabbimize sıgınıyoruz.....

yarın sınavım var ben yatıyorum iyi geceler :KK31:

bende glokofen içiyorum benim ideme cok dokunuyo gece yatarken içiyorum sabahları lavabodan çıkamıyorum bide istifra edemiyorum ben hiç korkuyorum ağlama krizi tutuyo biliyorum saçma ama neden bilmem hep böyle olur midem kabul etmiyo çıkaramıyorumda hep bi bulantı yani:KK37::KK50: başka bişey kulanmıyorum şuan adet olmamı saglıyo bu ilaç bazen aylarca içmiyorum ayalrcada adet olmuyorum..yıllardır bu hastalıkla olunca sıkılıyo insan bazen bisürü şey yapıyorum bazen hiç bişey öyle ...adet olmayı bekliyorum şimdi..devlete fakülteye tüp bebek merkezimne başvurdum bakalım 2 iğneli aşılama yada direk tüp bebek yapıcaz tabi devlet için uzun prosüdürleri var bakalım nolcak... herkez için hepimiz için hayırlısı olsun..en başı o hayırlı vesağlıklı evlat istiyorum ben illa olsun dmeedim en bittiğim anlarda bile rabbim acısın halimize ne diyim çok zor..sevdiğin adam..mutlu bi yuva..ve evlat veremeyen bi kadın..çok zor omuzda taşıncak yük değil...rabbimize sıgınıyoruz.....

çok zor canım Rabbim yardımcımız olsun. bu ilaçların yan etkilerini yaşayanlar belli bi süre sonra bünyelerinin alıştığını söylüyor. kullanıp kullanıp bırakmak sakıncalı bi durum. belki de bu yüzden sürekli yan etki yaşıyorsun. bence hiç bırakmadan kullanmaya çalış. bi de mutlaka yürüyüş yap. bugün benim başım acayip dönüyordu. kafamı kaldıracak halim yoktu. hatta eşim yürüyüşe gitme kötü görünüyorsun dedi. yok dedim gidecem. 1 saat yürüdüm eve geldim baş dönmesi adına bişey kalmamış çok şükür. yürüyüş yaparsan hem zayıflamana yardımcı olur hem de ilacın yan etkilerini en aza indirir inş. benim doktorum demiştiki senin sorunun yumurta ya da rahminle değil. senin sorunun metabolik. tüm pkolular böyledir. insülin dirençleri yüksek olduğu için yumurta çeperleri yüklüdür. bu yüzden şeker ilacı kullanılması gerekiyormuş. lütfen şeker ilacını aksatmadan iç.

inşaAllah geçersin derslerini sana iyi geceler canım

selam hanımlar, metformin kullanan tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak. tüp bebek tedavisine başlamadan önceki ay dr. metformin verdi bana ilk kez. tüp bebek negatif oldu ama ben hala devam ediyorum. günde bir kez 850mg.tüp bebekden sonraki ilk ay tam zamanında adet gördüm. ama bu ay 3 eylülde gelmesi gereken adetim 6 gün gecikti. ilacı aksatmadım, düzenim bozulmaz sanıyordum. bu durum normal mi? acaba doz yetersiz mi? doktor bu doz sana yeter demişti ama bakıyorum genelde herkesin dozu benmkinden yüksek. ne dersiniz bu işe. adetim neden gecikti?

canım sen bu kadar tedavi sürecinde bi pko lu olarak ilk kez mi şeker ilacı kullanıyorsun?

eğer geçen ay adetin tam zamanında geldiyse bu ay inş. hamilelik sebebiyle gecikmiştir. durup dururken bozulmaması gerekir düzeninin. bence hemen bi idrar testi yap.

bence glucobay kullanıyorum benimkisi 50 mg. günde 3 defa yemeklerden önce yarım tablet alıyorum. yani günde 75 mg oluyor. doktorum özellikle bunu verdi.

durumun beni heyecanlandırdı. inş. hamilesindir. test yap ve sonucunu bir an önce yaz lütfen

canım sen bu kadar tedavi sürecinde bi pko lu olarak ilk kez mi şeker ilacı kullanıyorsun?

eğer geçen ay adetin tam zamanında geldiyse bu ay inş. hamilelik sebebiyle gecikmiştir. durup dururken bozulmaması gerekir düzeninin. bence hemen bi idrar testi yap.

bence glucobay kullanıyorum benimkisi 50 mg. günde 3 defa yemeklerden önce yarım tablet alıyorum. yani günde 75 mg oluyor. doktorum özellikle bunu verdi.

durumun beni heyecanlandırdı. inş. hamilesindir. test yap ve sonucunu bir an önce yaz lütfen

evet malesef. daha önce üniversite hastanesine gidiyordum kendim istememe rağmen vermemişlerdi. tüp bebek için gittiğim dr. verdi ilk kez.(ulun uluğ)

senin dozun benden de azmış. demekki dozla ilgili sıkıntı yok. çok merak ettim durumu. başka bir topikte de yazmıştım bu konuyu oradaki arkadaşlar da hamilelik olabilir demişler. heyecanlandım ne yalan söyleyeym. yarın bir tahlil yapayımdiyorum.

teşekkür ederim cevap için.

evet malesef. daha önce üniversite hastanesine gidiyordum kendim istememe rağmen vermemişlerdi. tüp bebek için gittiğim dr. verdi ilk kez.(ulun uluğ)

senin dozun benden de azmış. demekki dozla ilgili sıkıntı yok. çok merak ettim durumu. başka bir topikte de yazmıştım bu konuyu oradaki arkadaşlar da hamilelik olabilir demişler. heyecanlandım ne yalan söyleyeym. yarın bir tahlil yapayımdiyorum.

işte maalesef Türkiye deki bazı doktorlar pko tedavisini bilmiyorlar. ben de ağzımla istedim verin dedim vermediler. Allah razı olsun Bahçeciden Erbil Bey şeker yükleme testi isteyerek sonucuma göre verdi. zaten insülin direnci olduğu hemen çıktı teste. İnşaAllah tez zamanda sonuç da alırım. senin sonucunu da merakla bekliyorum. lütfen buraya da yaz

işte maalesef Türkiye deki bazı doktorlar pko tedavisini bilmiyorlar. ben de ağzımla istedim verin dedim vermediler. Allah razı olsun Bahçeciden Erbil Bey şeker yükleme testi isteyerek sonucuma göre verdi. zaten insülin direnci olduğu hemen çıktı teste. İnşaAllah tez zamanda sonuç da alırım. senin sonucunu da merakla bekliyorum. lütfen buraya da yaz

eczaneden test alıp yaptım az önce. sonuç negatif. keşke işlerimi bitirdikten sonra yapsaydım. moralim bozuldu. :KK43:(

eczaneden test alıp yaptım az önce. sonuç negatif. keşke işlerimi bitirdikten sonra yapsaydım. moralim bozuldu. :KK43:(

canım benim ya inş. gün gelecek bizlerin de yüzü gülecek :KK14:

üzülme desem de insanın elinde olmuyor elbet.. geçen ay adetinin gününde gelmesi bile büyük gelişme. sakın yılma bu ilacı kullanmaya devam et. etkisi 2-3 ayda tam manasıyla görülebilen ilaçla bunlar. benim 2. ayında 4. ayında hamile kalan arkadaşlaım var bu ilaçlar vesilesiyle. bi de şey söyleyecem. doktorlar yürüyüş tavsiye ediyorlar. yumurtaları canladırıyormuş. ben 10 gündür tempolu yürüyordum ama bu aralar hava kötü çıkamıyorum. bu akşam plates yapacam. ebru şallının dümdüz karın dvd si var. zaten benim problemim karın ve can simidi. aslında 5 kilo zayıflamışım ama göbek yerinde duruyor

elfo, ben aynen dediğin gibiyim. yılda 2 kere adet görürürm veya görmem ilaç olmadan.. 6 ay korunmasız ilişki ile malesef hamile kalamadım. bir dahaki ay tedavilere başlıyorum. içimde bir hüzün :KK43: ama doğru zamanı vardır elbette, Allah biliyor.

Merhaba arkadaşlar,

diyar, bu biraz da sana bağlı birşey. yani yaşın ve evlilik süren gereği 6 ay kaybetmek istemiyorsan, böyle bir durumun varsa doktoruna direk tedaviye başlamak istediğini söyleyebilirsin. ben doktor ne dediyse yaptım. 6 ay bekledim, olmadı. şimdi klomene başlıyoruz. iyi mi oldu bilmiyorum, 6 ay kaybettim. ama hayırlısı böyleymiş, Allah biliyor en iyisini.
pko biraz zor bir hastalık, inşallah istediğin bebeğe yorulmadan, üzülmeden kavuşursun :)

canım hiçbişey istemiyo En Büyük KK kkyı bile ......uyuşuk bi hayat var bu sıra benimle ve hızla kilo alıyorum biri dur demeli yediğimden değil hiçbişey yapmadığımdan alıyorum kilo nabıcam bilmiyorum 2 gündür mekik çekiyorum bakalım nolcak adet olayım bidahaki aya sanırım sogan kürünü denicem her seferinde büyük azimle başaldıgım ve .günü midemin iflas ettiği o malum kür gene denicem... şeker ilacınıda içiyorum ona bile karşı midem sabahları namaza kalktıgımda öyle fena oluyorumki soguk terler dökülüyo namazı zor kılıyorum gece yatarken içiyorum ilacı.. gündüz içsem bütün güünm maf oluyo çünkü.. öyle işte bende bi habaer yok ev işleri ,aile ilişkileri bi haber yok..hayatım değişsin istiyorum biri gelsin:KK49: VE BÜTÜN HAYATIMIZ RENKLENSİN İSTİYORUM... yoruldum çok yoruldummm:KK14:
Canım kilon yok dert edecek kadar neleri var biz görmüyoruz.İnşallah birgün bu sıkıntılarda bitecek.Demek metformine başladın yine hayırlısı olsun adetlerin düzene girsinde bebeğinde olur inşallh üzme kendini.Banada dokunuyor o ilaç bulantı yapıyor.Bu arada misafrlerimiz vardı eşimin akrabası yurtdışından gedi.Onları gezdirdik dağ yoluna giderken o ilaçtanmıdır nedir midem bir bulandı afedersin çıkardım yolda:KK5:Onlarda hamile sanmıştır beni:KK1:Dün geldim evime bugünde biraz boğazlarım agrıyor napıcam bakalım.Senin sınav nasıl geçti:44::KK16::KK3:

İnşallah bunca çektiğimiz sıkıntıya değer canım o mutluluğu tadınca unuturuz bu acı günleri inşallah.:KK16:

X