Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

bu gün adet günüm ama şubat 28 çekti 2 gün daha bekliyeyim cuma doktora gidicammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm dua edin inşallah iyi bişiler vardır mesela bebekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk:))zemuszemuszemuszemuszemuszemus

Hadi inşallah güzel haberler verirsin bizlere :Saruboceq:

bu gün adet günüm ama şubat 28 çekti 2 gün daha bekliyeyim cuma doktora gidicammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm dua edin inşallah iyi bişiler vardır mesela bebekkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk:))zemuszemuszemuszemuszemuszemus
hayirlisi olsun canim ins vardir cabucak kalmissindir :Saruboceq:ins tekrardan

arkadaşlar ne haberle gelebilirim ki benim kaderim yazılmış değiştirilcek bi kaderde deil elimde olan bişi de yok gene bişi yok yoooooookkkkkk yokkkkkkkkkkkkkkkkkkk bu kelime beni sinir etti artık yok duymaktan sıkıldım anlıcanız bebek yok adet te olmadım beklicam artıkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk................

herşeyin hayırlısı olsun
sitem etme kaderim yazılmış deme yarın ne olur bilemessin rabbim kimsenin kucağını boş koymassın
onun geleceği tarih yazısı bellidir sabret ve stres yapma kalırsın inşallah cnm

slm arkadaşlar bende pko hasasıyım 2aydır tedavı görüyorum 1kutu kloemn kullandım 50mg yumurta takıbım yapıldı ama malesef yine yumurta yokkk.yumurtam gelişmiyorrr.daha dogrusu olusmuyor yumurta yok diyor dokto yarın son kontrolum sonra tekrar ilac kullancam galıba bakalım nasıp diyelimm.inş.rabbim isteyen herkese nasıp eder

herkese merhaba bende pko yum malesef. günümüzün hastalığı. 1 yıldır tedavi görüyorum. gelen giden yok. 4 yıldır boşuna korunmuşum. ah bu doktorlar ağızlarından zorla laf alıyoruz. beni boşuna oyaladılar senelerce. bilseydim en başından korunmaz herseyi oluruna bırakırdım. bundan çok pişmanlık duyuyorum. söylemek istedim.

ecrin arzu hoşgeldiniz aramıza inşallah tez zamanda hamiş kalırsınız
arkadaşlar dün adet oldum bunada şüküür hamdolsun olmadığını öğrenince cumartesi günü bali adet olayım die dua ettim çok beklemeden oldun hamdolsun şimdi bakalım pazartesi giderim doktora randövü almayıda unuttum bakalım nolucak neyse hepinizi öpüyorum bu hafta yatılı misfirlerim vardı hala bizdeler ondan giremedim haber vereyim bi bakayım ne var ne yok dedim hadi hoşçakalın hamiş kalın:)))

merhaba arkadaslar ben siteye yeni katıldım bende pkoluyum perşembe günü ilk aşılamamı yaptırdım 10 gün ssonra belli olcak cok heyecanlıyım

merhaba arkadaslar ben siteye yeni katıldım bende pkoluyum perşembe günü ilk aşılamamı yaptırdım 10 gün ssonra belli olcak cok heyecanlıyım
Hayırlısı olsun canım, inşallah tutar da alırsın bebişini kucağına :ecrin_bebek: ama dikkat et kendine

kizlar size birsey sormak istiyorum bu konu hakkinda, benim kuzenimin esi de PKO`mus, IStanbulda kac profesör doktora danismislar, hep yumurta nakli sart denilmis, simdi bana sordular ALmanya`da arastir acaba ilac tedavisi varmidir diye... Yumurta nakli dinen harammis ve öyle birsey istemiyorlar...
klomen diye birsey duydum bu nedir ilacmi ne, su an da cyclo-Progynova diye ilac kullaniyromus adet görmesi icin
yardimci olabilirseniz sevinirim

mrb kızlar. bana da doktorum yumurtalığın polikistik görüümdde dedi.ama benim adetlerim çok düzenli hiç şaşmaz.öyle Pco da olduğu gibi kilo,tüylenem ya da sivilcelenme problemmim yok. zaten sana tam anlamıyla pko diyemeyiz dedi.içiniz rahatalsın diye söylüyorum ben bi kez kendiliğinden hamile aldım ama kimyasalmış. sonra 7 ay falan olmayınca doktora gideyim dedim yumurta takibi yaptırmak için klomen kullandım çok düşük dozda işe yaramadı sonra iğne kullandım karından ve baya yumurtam oldu. ama olmdı sonra araverdik bi süre. sonra ben kendiliğimden yine hamile oldum. ama bebeğimi 7 aylıkken kaybettim malesef erken doğumla. benim prolemmim kçük çok sayıda umurta folikülünün olması ve hepsinin aynı anda büyüyemesi ama emin oldun ilaçla iğneyle büyüyolar. şimdi 2 ay sonra aşılama yaptırmayı düşünüyorum şansımı artırmak için. ama ben hamile kaldığım ay soğan suyu içmiştim aklınızda bulunsun.

Klomen yumurta geliştirici yani büyütücü ve sayısını fazlalaştırıcı bir ilaç. Çünkü biz polikistik over hastası olanların yumurtaları ya gelişmiyor ya olmuyor ya da sayıca az oluyor, haliyle adet düzensizliği oluyor ve hamile de kalınamıyor. Klomeni adetin 3. günü kullanacak. 5. gün de dahil olmak üzere 5 gün kullanılıyor. Ardından adetin 8. veya 9. gününden itibaren herhangi bir gün yumurta takibine gidiyor doktora, yani büyümüş mü yumurtalar veya sayısı artmış mı diye. Bu kontroller böyle 2 günde bir oluyor en sonunda büyümüşse eğer isterlerse çatlatma iğnesi yapılıyor hastaya, ardından hadi gidin deneyin bebek yapmayı deniliyor hastaya ya da istiyorlarsa eğer çatlatma iğnesinden 36 saat sonra aşılama yapılıyor. Yani eşinin spermlerini işlemden geçirip yumurtanın yakınına bırakıyorlar. Budur canım yeterli olmuştur bilgiler umarım

Benimde yumurtalarım gelişmiş ve gelişmeye de devam ediyormuş bu yüzden cuma günü aşılama yapılacak ama çok da umudum yok çünkü %5 daha fazla oranda olsun isterseniz aşılama yapalım dedi doktor. Bizde iyi dedik. Bakalım hayırlısı. Sana şunu sormak istiyorum, soğan kürünü çok duydum ama hiç kimse ne zaman başlanması gerektiğini ne kadar uygulama yapılması gerektiğini açıklamamış. Sen biraz açıklar mısın?
Şimdiden teşekkür ederim

Haksevercim yumurta kontrolüm yapıldı 11 ve 12 mm lik iki yumurta bulundu, cuma gününe kadar 18-19 mm olurmuş, o gün de aşılama yapılacak. Bakalım hayırlısı artık inşallah ilk denem de tutar :Saruboceq:

Seni sordum doktoruma yani yaşı küçük diye aşılama tüp bebek yapılmıyor diye, tüp bebek için tamam da aşılama için saçmalık dedi. Sen özel doktora değil de devlet hastanesine mi gidiyorsun? Eğer böyleyse izin vermezlermiş aşılamaya. Bilgin olsun dedim canım.

kıslar ben de pkoluyum hep ilaçla adet görüyodum geçen ay tarçın bal çörek otu yaptım hamile kalmak için hamile kalamadım ama ilaçsız adet gördüm demekki işe yaramış ben bu küre devam etcem inşş paylaşmak istedim belki denemek isteyen olurr

meraba arkadaşlar.bende pkoluyum.7 yıllık evliyim bebişim tedavilere rağmen bi türlü gelmedi.cuma günü hamile olduğumu öğrendim.kendiliğinden geldi.artık ümidim kalmamıştı rabbim ol diyince oldu.meryem süresini okuyun ben okudum ve hamile kaldım çok şükür.keseyide görürsek tam olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…