Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

günaydın bayanlar.. bitkisel otlardan , ilaçlardan yoruldum ben. bi daha yapmıycam diyorum ama gene duramıyorum .geçen hafta iş yerine aloe vera ürünleri satan bir bayan gelmişti.beni kandırdı bir sürü vitamin sattı. verdiğim kaç kişi hamile kaldı belki sanada bir vesile olur dedi. adana balcalı dr. varmış telefonla görüştürdü sonrada arı sütü ,propolis ,omega ,b12 verdi. pco ve fsh bide bu işi beyinde bitirmeye iyi gelcekmiş. bakalım iyi mi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum ne olacak bizim bu halimiz ......

günaydın canm nasılsınzz bakalım görüşmeyeli bn yokken baya yazışmışsınz okudum Allah hepimize en kısa zamanda yollar yavrularımızı inşallahh..

ye geçen arkadaşımın yengesine gittik kızı var 3 yaşında pcoluymuş hormon bozukluğu varmış. doğum sırasında annesinin hormonları ona geçmiş.. bi ara memişleri büyümüş hemen hormon takviyesi yapmışlar geçmiş. şimdi 6 ayda bir kontrole gidiyolarmış her gidişimizde adeti başladımı kıllanma var mı die soruyolar dio ayy nasıl üzüldüm var yaa.........

he bide rahim çektirmiştim ya ben geçen ay bir ay snra gel yine dediydi. gittim geçen gün dedi yumuşamış baya rahminin ağzı kaymış fln bisürü bişi dedi ilişkiye girmeden önce rahim ağzına zeytin yağı sür dedi eşim dio ne çocuk olcak ama diyo soğan kaynat ye dedi aman yiyemiyorm bn onu zeytin yağınıda sürmedm çatlatma iğnesinden snra yaparım artık yapmadığımz bişi kalmadı yaa rezilliğimiz çıktı

ay çok kötü bir durum ya .yokmuymuş bi çaresi acaba .ya 3 yaşındaki çocuk adet mi olur hiç . allahım herşeyin hayırlısını ver..

Bende yeni dr geldim koşuşturma yoruldum valla horman testi yaptı temiz çıktı geçenki genetik testimin sonucunu aldım kan pırtılaşması çıktı iğne vurunacağım genetik ailenden geçmiş dedi kimde kalp rahatsızlığı var dedi kimsedede yok (çok şükür ama annen ve baban kardiyolojiye gitsin dedi) 60 tane iğne verdi hapını verdi hamile kalsam da risk varmış yanı pırtı atarmış çocuğu bakalım hayırlısı
iğneler ilaçlar bi gör bana şimdiye kadar hiç folik asit vermemişti yaaa dedi şimdi onada başlayacam çatlatma iğnesi glofel iğne kan iğnesi hapı aspirin folik asit şeker ilaçı iç iç bitmeyecek yani
bu ay tedaviye başladık kan iğnesi hariç diğerlerini devlet ödemedi baya bi yükleme yaptık karta
allah yardımcımız olsun

canım çok şükür önemli bişey çıkmamış Allah emeklerinin karşılığını tez zamanda verir inşallah bu iğneleri ne için verdi sana kan sulandırmak için mi ismi ne iğnenin

canım çok şükür önemli bişey çıkmamış Allah emeklerinin karşılığını tez zamanda verir inşallah bu iğneleri ne için verdi sana kan sulandırmak için mi ismi ne iğnenin

elifim önemli bişey çıktı ama genede çok şükür diyelim genetik kan pırtısı yani çocuk oluşsa bile vucut atıyo sekiz aylık hamile ol gene garanti si yok sürekli gözetim altındasın attımı atacakmı çocuğu diye çocuk olsa hamile olsan bile ve ailenden geçmiş genetik diyo annen baban kardiyolojiye gitsin dedi en zoruda bu oldu zaten ignenin ismini dikkat etmedim iyimi aldım eve bıraktım bide lap verdi coraspirin bunları sürekli kullanacam eşimin yengesi iki kere böyle ölü doğurdu bundan dolayı biri sekiz aylık biri dokuzuncu aya girince ve ondan sonra öğrendiler kanpırtalışması olduğunu ilk çocuğunda olmayınca böyle sorun dikkat etmemişler en azından biz başında öğrendik rabbim herşeyin hayırlısını versin evet kan sulandırmak için ve ileri de sorun olmasın diye tansiyon yapar kalp rahatsızlığı yapar dedi
770 tl ilaclara verdim eşim diyorki oğlumu dr edelim acısını çıkaralım diyor :))))) baya masraflı çıktı çocuk diyor :))))

Son düzenleme:
19 gününcü gün bugün hala adet olmadım turp gbyim hiç biyerimde armıyo:44:

canım o kadar önemli olduğunu anlayamadım ben ama olsun en azından çaresi var çok şükür Allah beterinden korusun benimde gelişimi durdu ya bebeğin kan pıhtılaşmasından oluyormuş böyle bende de mi var acaba diye aklıma geldi doğru vallahi bu tedaviler hepsi dünya para benimde bu ay harcadığım paranın haddi hesabı yok Allah en yakın zamanda evlatlarımızı nasip etsede emeklerimiz boş kalmasa bari ben daha gitmedim doktora canım kanamam devam ediyor bitmesini bekliyorum

kızlar meraba.bugün dra gittim.adetimin 2. günüydü ya.hemen bi kan verdim bide ultrasona girdim.kanda benim lh baya yükselmiş 12 fshde 5.48.ultrasonda herzamanki gibi pco.sonuç olarak dr klomen ve puregon iğne verdi.yarın klomene başlıorum 2 gün içip 3. gün yanında bide göbekten iğne.2 günde öle devam edicem salı günü kontrole gidicem.inşallah bu sefer yumurtalarım olur.dünde aktara gitmiştim çörek otu tozu almaya.baktım orda karışımlar var.tarım bakanlığından onaylı bi tane aldım bakalım ama iğrenç bi tadı var bütün gün midem bulandı.bide kendime karışım yaptım bal çörek otu tozu tarçın polen.aradada incir falan yiyorum bu sefer yumurtlayım artık dimi.sizi haberdar ederim kızlar.bana bol bol dua edin

yok canım ne istersin kimi istersin demedi kendisi verdi bende bayan olsun dicektim bereket denk geldi mehpare adı netten baktım bende profösörmüş bakalım görcez:44:
İnşallah senin için hayırlı bir doktordur canım ve güzel haberler alırsın inşallahhhBu arada bende dün fakültedeydim hormon tahlili yapılmıştı akıllılar TSH yı istememişler benim tiroitte yüksek çıkmıştı deyince 15 gün sonra yeniden kan ver bakalım hormonlarına tekrardan dedi doktor.Dünkü sonuçlarda canımı sıktı.Tiroit prolaktin yüksek çıktı.Bugünde özelde tiroit ultrasonu çektirdim fakülteden istediler temiz çıktı şükürAma neden hormonum yüksek çıkıyor anlıyamadım kontrolüm var nisanın sonunda fakültede gittiğimde sonuçlar belli olur inşallah düşer şu değerlerim.Bugün ultrasonda beklerken yeni doğan bebekler geldi hep anne ve babalarıyla imrendim valla Allah bizede nasip eder hayırlısıyla inşallah.

Canım geçmiş olsun çocuğa üzüldüm ya yaşı çok küçük daha.oyüzden hormonlarımız normale dönmeden gebe kalmakta tehlikeli sanırım çocuğa geçiyormuş baksana Allah korusun hepimizi Benimde prolaktin yükselmiş yine tiroitte yüksek 15 gün sonra kan vericem yine sonuçlara göre ilaç vericekler sanırım ayy ben herkeze teselli verirken bu seferde benim moralim bozuldu.Allah beterinden korusun elden birşey gelmiyor.Senin içinde hayırlısı olsun canım inşallah sağlıkla kavuşursun bebeğine doktorun dediklerini yap inşallah olumlu sonuçlar alırsın.Boğazım ağrıyor dün kayınvaldemlerdeydik oda gripmiymiş neymiş gelirken öptü vs ondanmı geçti ne oldu yaaa :18::2:
19 gününcü gün bugün hala adet olmadım turp gbyim hiç biyerimde armıyo:44:

Canım inşallah hamilesindir eğer değilsende söktürücü al çok bekletme derim.Bu arada msjını aldım teşk ederim ben eklerim seni görüşürüz inşallah kib canım

günaydın lar
neyazım aynen tahmin ettigim gibi benim ailemde de var babam kalp krizi geçirmişti amcamdada var şimdide bende
ne yaparsın allahımıza şükürki başta ögrendik

elifim slm canım

evren sen benden önce başlamışsın hadi hayırlısı bendeimde az kaldı ya 15 gün heyecanlıyımki sormayın

burcum nerde elizan nerde ebirhim nerde

dün ailemle bol bol sohbet ettik son denemem ailem de istemiyor kilo yaptı bir sürü hastalık yaradan veriyorsa sebebi vardır verirsede deyip bekliyecegim yapacak birşey yok

nasılsın baharcım görüşemiyorz yine kaç gündür yoğunsun heralde dikkat et kendine nie öpüyonki kadını Allahım yaa sanki çok seviyo

o çocuğunda annesinde hamileliğinde bi hastalık çıkmış adını unuttum tuhaf bişidi o yüzden geçmiş bebeğe yoksa annesi pcolu değil.. Allah hayırlısını sağlıklısını versin neler neler var Rabbim dermansız dert vermesinn..

canm inşallah bu sefer herşey çok güzel olur bi bakmışız tüp bebeğe gerek kalmadan doğal yoldan hamiş oluverirsin ne güzel olur

haksever sen nie kanda baktırmıyosn iyi belkiyon hee maşallahh hem yoksa bebiş baharın dediği gibi söktürücü iç bi an önce adet ol rahatlarsınn

Canım ya kaç günden beri fakülteye git özel hastaneye git.Fakültedeki hormon tahlili sonuçlarında tiroit yüksek çıktı prolaktin kolestrol çıktı tiroit ultrasonu istediler dün çektirdim sonucu temiz şükürAma hormonum yüksek işte.Bakalım hayırlısı olsun yeniden tahlil olucam ona göre tedaviye geçicekler yoğundum oyüzden giremedim.Sen nasılsın?Dün ultrason sırasında beklerken yeni doğan bebekler geldi sürekli ay imrendim valla Allah bizlerede nasip etsin inşallahSen nasılsın canım bu arada tedavin nasıl gidiyor kendine dikkat et öpüyorum seni

Allah şifa versin canm tiroit temizmiş sevindim hormonlarıda takma kafana bnmde yüksek salla gitsin bnm tedavi iyi şimdilik ptesi gtcem yine çaylatma iğnesi için gün vercek öle işte hayırlısı olsn tatlı tatlı bebişlerimiz olsn inşallahhh

slm arkadaşlar ben yeni üye oldum pko var bebek istiyorum 2 senelik evliyim pko olanlar sizde beyaz şeffaf sıvı oluyo8rmu sende hiç olmuyor cevap verirseniz sevinirim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…