Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

ben 1 defa klomen kullandım cevap vermedi yumurtam gelişmedi gelişseydi ovetirelle iğne yapacaktı sonra ganalf 540 iğne verdi ben korktum başka dr gittim şu an cok erken gonalf için dedi bende kafam karıştı yumurtam 8 milim

canm klomen i kaçar tane kullandın ? bencede direk iğne demesi çok saçma olmuş bu arada ben tahlil yaptırmadım ama bu topiklerden duyduğum kadarıyla lh hormonunun fsh hormonundan düşük olması gerekiyormuş ama çok emin değilim ben öyle okudum canım

amin amin inşallah kesinlikle haklısın Allah herşeyin en hayırlısını nasip etsin

kızalar banada pko teshısı koydular ama 8 yıl once 8 yıldır dogum kontrol kullanmaktan bir hal olmustum ıyı bır doktora denk geldım allahtan zamanından yalnıs tedavi uygulanmıs doktor baktı herhangı bır kıst falan yoktu zaten bende ama kıst olmayınca pko olunmuyor mu onu anlamadım 5 aydır ılaçsız adet goruyorum yani dogum kontrolsuz. glucophage kullanıyorum halada bıraktırmadı hamile kalınca bıraktırıcakmıs. acaba ben şimdi pko lumuyum degılmıyım anlayamadım. yumurtlamamda normal cıktı şimdi nedir bu çözemedim!!!!

fsh 4.69 lh 13.45 e2 51 tsh 3.0406 prolaktin 19.28 progesteron 02 sonuçlar bunlar bir bakın nasıl

canım bende soganla karışımı beraber yapıyorum sonuçta kür degil kaynatılan türden

dr degiliz sadece bildigimiz kadar yardım.olayım ama yinede dr danış tabi

fsh lh dan düşük evet pco var sende prolk.degerin fazla degil yüksek degil ama sen yinede incire dikkat et tüketme derim
prog. adetin ikinci veya üçüncü yapılmış bu test o yüzden degerin böyle çıkması normal

e2 degerin sınırda canım başarılı olman için 50 nin altına düşmesi lazım gerçi labart. farklı olabiliyor referans aralıgına bak bakalım ne yazıtyor orda

fsh 4.69 lh 13.45 e2 51 tsh 3.0406 prolaktin 19.28 progesteron 02 sonuçlar bunlar bir bakın nasıl

canım bende soganla karışımı beraber yapıyorum sonuçta kür degil kaynatılan türden

dr degiliz sadece bildigimiz kadar yardım.olayım ama yinede dr danış tabi

fsh lh dan düşük evet pco var sende prolk.degerin fazla degil yüksek degil ama sen yinede incire dikkat et tüketme derim
prog. adetin ikinci veya üçüncü yapılmış bu test o yüzden degerin böyle çıkması normal

e2 degerin sınırda canım başarılı olman için 50 nin altına düşmesi lazım gerçi labart. farklı olabiliyor referans aralıgına bak bakalım ne yazıtyor orda

kızalar banada pko teshısı koydular ama 8 yıl once 8 yıldır dogum kontrol kullanmaktan bir hal olmustum ıyı bır doktora denk geldım allahtan zamanından yalnıs tedavi uygulanmıs doktor baktı herhangı bır kıst falan yoktu zaten bende ama kıst olmayınca pko olunmuyor mu onu anlamadım 5 aydır ılaçsız adet goruyorum yani dogum kontrolsuz. glucophage kullanıyorum halada bıraktırmadı hamile kalınca bıraktırıcakmıs. acaba ben şimdi pko lumuyum degılmıyım anlayamadım. yumurtlamamda normal cıktı şimdi nedir bu çözemedim!!!!

hormon degerlerini yazarsan yardım cı olayım

şeker hapını sana kilo vermen içinmi verdi çünkü pco sorunu olanlarda genelde kilo yapıyor buda bebege engel tabi bu yüzden bu şeker hapını veriyorlar

nasıl biraz anlatırmısın bana.ya bi de aklıma akşam geldi ameliyathane önlüğümü giyeceğiz yoksa sadece altımız mı açık olucak. acı varmıydı.sorun çıktımı tüplerde.ve sence hamile kalmanda bu filmi çekilmenin etkisi varmı ?
çok sordum dimi .süre başlamıştır istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.)
kusura bakma cevap biraz geç oldu ..oğlum kaldırdı pc den beni.. benim gittiğim hastanede film çekilen odada yapıldı evet önlük giydim .. fazla acımadı öyle korkulacak bişey yok yani ... valla faydası oldumu olmadımı bilemicem okadarını .. ocakta ben bi kimyasal düşük yaşadım ondan sonra istedi doktorum hemde aşılama için önceden yapılması lazım dedi ...yanlız bugünkü beta hcg sonucuna göre aşılamadanda hamile kalmamışım geç dödlelnme olmuş doktorum öyle söyledi ... sanki ne yaparsan yap bi şekilde vakti zamanı belli o günü bekliyo gibi geliyo şuan bana ..

birde ben sorayım aşılamadan önce ne kadar tedavi gördünüz birde tam olarak sorununuz neydi acaba birde aşılama özelde yapıldıysa maliyeti ne kadar oldu

ben pko luyum ilk oğluma klomenle 5. ayda hamile kalmıştım .. sonrasında hiç korunmadım..şimdi oğlum 5 yaşında 6 ay klomen çatlatma iğnesi kullandım ocakta bi kimyasal gebelik yaşadım .. şubat 14 te aşılama oldum ve bugün öğrendiğim kadarıyla aşılama ilede hamile kalmamışım geç dölenme olmuş doktorum öyle söyledi ..

çok teşekkürler ben de 3 defa klomen kullandım ve iğneye gerek yok çatlıyor yumurtaların dediler ama bu ay bir yumurtam kendiliğinden oldu ve çatladı ama yine adet oldum aşılama ben beylikdüzünde yaşıyorum istanbulda ve aşılama için neler yaptın ne kadar para harcadın ve nerede yaptırdın bunları merak ediyorum bu arada bebişini allahım kucağına almayı nasip etsin

amin canım güzel dileklerin için ... bende avcılarda oturuyorum benim doktorum avcılar medicanada çok iyi bi doktor ben sadece ilaç lara para ödedim gonal f aldım bide sprem yıkamaya verdim para aşılama için doktorum hiç bi ücret talep etmedi benden..hatta kontrol süremde dolmuştu muayene parası bile vermedim .. gonalf ler 360 tele civarı normalde ben tanıdık eczacımdan tanesi 270 ten aldım.. adetin 2 . gününden itibaren göbekten vurundum .hatta kendim vurdum kolay vuruluyo zatren.. ondan sonra 4 . günde bi ostrojen hormonu baktırdım bi 5 gün sonra yumurtalara baktı sonra bidaha gittim çatlatma iğnesi yaptı aşılama için çağırdı yani iğnelere ayın 2 sinde başladım 14 şubatta aşılama yapıldı.. yanlız tercihe bağlı olarak ister iğne ile istersen klomenle aşılama için tedaviye başlaya bilirsin .. . eğer bi doktorun yoksa benimkini önerebilirim yakında sana ...

kızlar kayın valdeme gidiyorum baya bi yokum haberiniz olsun öptümmmmmmmmmmmm:KK54:
Güle güle git canım kendini çok yorma bende öpüyorum
yinemi gidiyosun kız ne çok seviyosun kayınvalideni :)) kendine iyi bak öptüm
Canım kayınvaldesi umredeydi geliceklrmiş temizlik ev işine yardıma gitti oyüzden:KK55:
hayırlı cumalar kızlar günlerin hayrına dileklerimiz kabul olur inşalllah
Amin canım seninde inşallah
haksever ayın çoğunu kayınvaldende geçiriyorsun nasıl sevgidir bu ya anlamadım doğrusu :KK37::KK37:
Kayınvaldesi umreden geliyormuş eve yardımcı olmaya gitti :KK55:
öyle deme o daha da kötü oluyor ben ultrasonda tekme atışını görmüştüm hiç gitmiyor gözümün önünden çok zor çoookkkkk:KK14::KK14::KK14::KK43:.:KK43:
Allah sabrını veriyor canım inşallh yeniden olur ve kavuşursun bebeğine:KK34::KK16:
kızlar benim doktor gelmiş ben geçiyorum doktora bakalım ne diyecek ayyy çok heyecanlandım ya şimdi inşallah iyi şeyler söyler de şu çatlatma iğnesini vurunurum bu akşam...:18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18::18:
İnşallh güzel şeyler olur canım gelişmlerden haberdar et bizi.Benimde tiroit hormonum yüksek çıktı ilaca başlattı endokrin doktoru.Canım bana fikir ver kafam çok karıştı.Bugün eşimle hormon sonuçlarını almaya gittik.Eşim baktı sonuçlara önce tiroit yüksek prolkatinde 35 değerinde ve karşısında ingilizce olarak hamile yazıyormuş şok oldu tekrar tekrar baktı elim ayağıma dolandı benimde ikimizde şoklardaydık aglıcaktım nerdeyse orda.Hemen endokrin doktoruna gittim sonucu göstermeye burda hamile yazıyor doğrumu dedim.Hamile değilsiniz bu hamile bayanın değerleri yüksekliğinde çıkmmış oyüzden böyle belirtilmiş dedi gebelikle alakası yok dedi.Yüksek çıkınca öyle yazılırmış ben bundan bişey anlamadım kafam çok karışık yarın sabah gebelik testi yapıcam.Şimdiye kadar hormon sonucumda prolaktin yüksek bile çıksa karşısında hamile yazmıyordu çünkü şaşırdım kaldım yarın test yapıcam Allah hayırlısını versin sanmıyorum hamile olduğumu ama bakıcam yinede çok kafam karıştı çünkü:KK31:
Allah isteyen herkese hepimize tez zamanda versin inşallah hayırlı sağlıklı evlatlar

Amin inşallah canım:KK16::KK34:

merhaba canlarım benim.şimdi eve geldim daha üstünü değiştirmedim eşime bilgisayarı aç dedim kızlara haber vermem lazım :) çekildim sonunda ve tüplerim açık çıktı allahım sana şükürler olsun. çekilirken hatim indirdim nerdeyse.ama gerçekten de abartıldığı kadar değil.sadece şimdi ağrım var ağrı kesici içtim.beni cesaretlendirdiğiniz için teşekkür ederim.:KK9:

merhaba canlarım benim.şimdi eve geldim daha üstünü değiştirmedim eşime bilgisayarı aç dedim kızlara haber vermem lazım :) çekildim sonunda ve tüplerim açık çıktı allahım sana şükürler olsun. çekilirken hatim indirdim nerdeyse.ama gerçekten de abartıldığı kadar değil.sadece şimdi ağrım var ağrı kesici içtim.beni cesaretlendirdiğiniz için teşekkür ederim.:KK9:

hadi maşallah canım rahim filminden sonra çalışmaları hızlandır rahim filminden sonra hamiş kalanları çok okudum aklında olsun canım

inşaallah canım karar verdim artık takmıycam da kafama.sürekli kafamdaydı çünkü ya tüplerim kapalıysa ya sorun varsa diye stres yapıyodum artık öyle bir sorun olmadığına göre koyverdim gitti.isterse gelir.:)

Gözün aydın canım geçmiş olsun, ben demiştim sana dimi ama:KK16::KK9::KK9:

saol canım ya o kahve işini söylediğinden beri yapıyorum seninle sonucu hemen hemen aynı zamanlarda öğrenicez inşallah ikimizde iyi haber alırız bu ay

İşallah canım bende bugün akşam saat:5 te çatlatma iğnemi vurundum hakkımızda en hayırlısı olur inşallah...:13::13:

kızlar çalışanlar için zor ama evde olanlara sesleniyorum sabhları ilişki daha iyi oluyormuş spermler açısından aklınızda olsun birde kesinlikle sıcak suyla banyo yaptırmaaayın eşlerinize ben buna dikkat ediyorum

geçengün eşim işten gelmiş üşümüş sıcak su torbasını bverdim baktım ki iki bacak kasıklarının arasına almış bir kızdım ne yapıyosun diye adam şaştı kaldı :KK53::KK53:

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

iyi akşamlar kızlar.. bnde dr gittim bgn. yumurtam çatlamamış ve 53mm olmuş. küçülmesi için ilaç verdi eğer büyürse daha kiste dönüşürmüş.. duphaston kullancam 2 kutu. bidaha ki ay adet olunca gidicem küçüldüyse 20 mm olunca fln çatlatma iğnesi yapcak. bu ay boşum yanii.. aşılamayı sordum gerek yok eşinn sipermleri güzel normal ilişkiyle tutma olasılığı aynı boşa masraf yapma dedi. öle işte hayırlısı bakalım soğan kürü yapcam bu ay eşime keçi boynuzu pekmezi yedircem bide karışımı yapcam.. Rabbimin izniyle olcak kızlar az kaldı inşallahhh:KK14:

X