Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

belim ağrıyo canım ya sanki ağır bişey kaldırmışım gibi acayip ağrıyo ama başka hiç bir belirti yok.

Burcucuğum inşallh hamilesindir hayırlısıyla çok güzel gelişmeler bunlar.Allah gönlüne göre versin.Ve bizlere isteyen herkeze nasip etsin haberini bekliyoruz canım inşllh güzel haberle gelirsin:KK16::KK49::emir_bebek:

:nazar::nazar::nazar:İŞTE ANNE ADAYLARI:nazar::nazar::nazar:

BİSMİLLAHİRRAHMENİRRAHİM

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

:nazar:HAKSEVER........adım ÖZGE........22 yaşında.....5 yıllık evli.......bursada.......4 aşılama ve sayısız yumurta takibi.......1 düşük......:KK16:
:nazar:ASUDEBAHAR.....adı ZEYNEP..... ? ....... ? .......batmanda.....6 yumurta takibi 2 aşılama:KK16:
:nazar:SVEH..............adı SÜMEYYE.....21yaşında......3 yıllık evli....istanbulda..........yarım kalmış yumurtlama takipleri,şuanda yumurtlama takibi yaptırıyor:KK16:
:nazar:BAHAR 27........adı PINAR..........29 yaşında......2yılllık evli......bursada........adet düzenleyici ilaç kullanıyo ama daha bebiş için çalışmalara başlamadı:KK16:
:nazar:CENNETKOKULUM........adım ZEYNEP.......21yaşında.......3,5 yıllık evli..........istanbuldai..........ikinci yumurta takibi ve tabiki pko:KK16:((süpriz yumurtası var inşallah bebiş olucak bu ay))
:nazar:MUAMMA..............adı AYSE..........25 yasında......3,5senelk evli...........denizlide..........yumurtlama takibi yaptırıyor:KK16:
:nazar: BURCU22........... adım BURCU........? ...........6 yıllık evli ............edirnede ...........pko+ yumurta takibi +klomen:KK16:
:nazar:

:KK49::KK49::KK49:hepimiz hamile kalıcazzzzzzzzzzzz:KK49::KK49::KK49:

(kızlar bu şekilde yazın isimlerinizi ve bilgilerinizi böle kaydedeyim birbirimizi unutmayalım kalabalıklaştık ben kim nabtıydı unutuyorum hem böle takipte oluruz, VE LİSTEMİZDEN HAMİLELER ÇIKAR İNSALLAH:)):KK42:

Canım Allah eşine hayırlı güzel iş nasip etsin ve tüm işsizlere:KK43:Haklısın hayat kolay değil inşallah yoluna girer canım üzme kendini bak bi yandan şansın varki kayınvaldenler sana destek oyüzden herkezin illa birşeyde sorunu oluyor kimsenin hayatı dört dörtlük değil hayırlısı olur inşllh hakkınızda stres yapma tedaviyede başlıcaksın oyüzden stres etmemeye çalış.Bu arada doğumgünün kutlu olsun sevdiklerinle beraber nice mutlu yıllar:KK16::KK54: Allah inşallh dualarını kabul eder.Boşver eşin hediyesini almış işte büyütme bence en güzel hediye size gelecek olan bebektir canım inşllh kısa sürede gerçek olur:KK19::KK16:

öle canım bebek gelsin başka bişi istemem:KK76::KK76:

dogru.referans.aralıgı.seninki.yüksek.işte
benim.dedigim.varya.hani.12.ve.üzeri.onlrda.yeni.bir.gebelik.olma.ihtimali.yada.yumurt.çatlamış.demek
senin.degerin.büyük.ihtimaql.hamile.demek

bel.agrıları.kasık.agrılarıda.normal.agır.kaldırma.sakın

benim.de.geçen.adet.çok.erken.geldi.ne.bileyim.bu.ay.bayagı.umutluydum.ama.başladı.adet.agrılrı.şans.artık.
iki.aydır.şaştı.benim.adet.erken.gelip.duruyor.dur.bklım.

harika yaa ne güzel bir haber umarım kesinleşir...
kızlar size birsey danısmak istiyorum ben 8 aylık evliyim.. korunmayı bırakalı 3 ay olacak bu ay, pcosluyum bu yüzden evlenmeden önce uzun süre yasmin kullandım.. korunmayı bırakıp bebek düşünmeye basladığım zaman doktora gittim,folik asit verdi hormon tahlili yapıp sonuçların normal oldugunu söyledi.. 6 ay dene sonrasında gel dedi daha bir bucuk ay oldu ama ben beklemek istemiyorum kızlar..
okuduğum kadarıyla hiç problem olmayanlar bile uzun süre uğrasıp öyle bebek sahibi oluyorlar ki ben pcos luyum :KK43:
şimdi çok başarılı bir doktor buldum ona muayene olayım diyorum ve tedavi süreci başlasın istiyorum.. sizce ne yapmalıyım beklenen adet tarihime 10 gün var ne zaman muayeneye gitmeliyim... adet sonrası mı, yoksa pazartesi gitsem mi... adetin 2. günü tekrar test yaptırmakta mantıklı geliyor ama adetliyken muayene olmaz napsam acaba fikirlerinizi bekliyorum

tesekür ederim canım ama adetin 2. günü alttan bakamaz heralde dimi ultrasonla bakıcak.. hiç alttan muayene olmadım ondan da korkuyorum zaten...

daha.çok.yenisin.ama.şimdiden.önlemini.l.derim.
adetliyken.gideceksin.adetin.ikinci.günü.o.gün.ultrasyonla.bkıyor.alttan.
ve.muhtemelen.3.günü.hemen.kan.testleri.aynı.zamanda.tabi.eşinin.sperm.analizi.bunlarla.birlikte.tedavide.yön.alırsın

eşim için sperm analizi nasıl yapılıyor hiç bilgim yok canım onu da acıklarmısın sağol şimdiden...

bence adet ol 3. günü git.bugün üçüngü günüm dersin başlar hemen süreç ve tahliller.ve evet doktorlar 1 yıl geçmeden ilgilnemiyolar.ben ilk doktora gittiğimde de aynı şey oldu.bende bir daha ki gidişimde yalan söylemiştim.2 yıldır olmuyo demiştim.ki iyiki yalan söylemişim yoksa daha bekleticeklerdi beni( beyaz yalan oluyo bu :) ):KK52:

canım adetin 3. günü alttan muayene olmaz dimi... hiç olmadım ve tek korkum o...

eşim için sperm analizi nasıl yapılıyor hiç bilgim yok canım onu da acıklarmısın sağol şimdiden...

canım.allttan.muayene.edecek.seni.alttan.ultrasyonla.bu.böyledir.hep.
şimdi.gdip.boşu.boşuna.ugraşma.ara.sekreterle.konuş.muayene.olacagını.adetin.ikinci.günü.gelecegini.söyle.

eşinde.sperm.analizi.verecek.ya.eşin.kendi.kendine.booşalacak.küçük.bir.kap.verecekler.
eşin.biliyordur.biliyors.sorun.yok.amaa.bilmiyorsa.genelde.erkekler.bu.konuda.ön.yargılıdırlar.gitmez

benim.eşimde.34.yaşında.olmasın.krşın.bilmiyordu.3.sene.önceydi.aklıma.geldikçe.gülüyorum.nasıl.verecegim.dedi.kandan.anlıyorlar.dedim
ürolojiye.randevu.aldım.odadan.çıktı.elime.bu.kutuyu.verdiler.böyle.böyle.yapacakmışım.dedi.ben.gidiyorum.dedi.zor.bbela.ikna.ettim.

sonrakilere.alıştı.kendi.gidder.verir:KK1::KK1::KK1::KK1:

canım.allttan.muayene.edecek.seni.alttan.ultrasyonla.bu.böyledir.hep.
şimdi.gdip.boşu.boşuna.ugraşma.ara.sekreterle.konuş.muayene.olacagını.adetin.ikinci.günü.gelecegini.söyle.

eşinde.sperm.analizi.verecek.ya.eşin.kendi.kendine.booşalacak.küçük.bir.kap.verecekler.
eşin.biliyordur.biliyors.sorun.yok.amaa.bilmiyorsa.genelde.erkekler.bu.konuda.ön.yargılıdırlar.gitmez

benim.eşimde.34.yaşında.olmasın.krşın.bilmiyordu.3.sene.önceydi.aklıma.geldikçe.gülüyorum.nasıl.verecegim.dedi.kandan.anlıyorlar.dedim
ürolojiye.randevu.aldım.odadan.çıktı.elime.bu.kutuyu.verdiler.böyle.böyle.yapacakmışım.dedi.ben.gidiyorum.dedi.zor.bbela.ikna.ettim.

sonrakilere.alıştı.kendi.gidder.verir:KK1::KK1::KK1::KK1:

hiç gülce yoktu hahhaaaaaaaa:KK1::KK1::KK1::KK1:erkekler ah erkekler sanki zor bişi töbe töbe bekarken hep yaptı seyler ama nedense utanıyolar biz nabalım ben askılı mini giymiş insan değilim kolumu bile kimse görmemiştir hayatımda kendimizi bildik bileli kapalı giyindik büyüyüncede lise 2de kapandım şimdi nelerle uğraşıyoruz doktorda rahim filminde çıplak kalıyosun hep muanede belden asa çıplak cok günah cok utanıyorum ama nabalım saglık işte:KK19:

hiç gülce yoktu hahhaaaaaaaa:KK1::KK1::KK1::KK1:erkekler ah erkekler sanki zor bişi töbe töbe bekarken hep yaptı seyler ama nedense utanıyolar biz nabalım ben askılı mini giymiş insan değilim kolumu bile kimse görmemiştir hayatımda kendimizi bildik bileli kapalı giyindik büyüyüncede lise 2de kapandım şimdi nelerle uğraşıyoruz doktorda rahim filminde çıplak kalıyosun hep muanede belden asa çıplak cok günah cok utanıyorum ama nabalım saglık işte:KK19:

bende.ilk.alttan.muyen.gittigimde.nasıl.utnmıştım.hemşire.a-cemi.arkadaş.yardım.edin.dedi.

eee.sonrası.alışltım.valla.hiç.utanma.sıkılma.yok
günh.kısmına.gelince.günah.olduguna.snmıyorum.yaradan.yaratmış.bu.şekilde.

dogru.referans.aralıgı.seninki.yüksek.işte
benim.dedigim.varya.hani.12.ve.üzeri.onlrda.yeni.bir.gebelik.olma.ihtimali.yada.yumurt.çatlamış.demek
senin.degerin.büyük.ihtimaql.hamile.demek

bel.agrıları.kasık.agrılarıda.normal.agır.kaldırma.sakın

benim.de.geçen.adet.çok.erken.geldi.ne.bileyim.bu.ay.bayagı.umutluydum.ama.başladı.adet.agrılrı.şans.artık.
iki.aydır.şaştı.benim.adet.erken.gelip.duruyor.dur.bklım.

üstüne görüyo olmayasın canım sen.benim arkadaşım 3 ay adet gördü 4. ay gitti ader olmayınca 3 aylık hamileydi :) seninde inşallah öyle bişeydir.:KK52:

bende.ilk.alttan.muyen.gittigimde.nasıl.utnmıştım.hemşire.a-cemi.arkadaş.yardım.edin.dedi.

eee.sonrası.alışltım.valla.hiç.utanma.sıkılma.yok
günh.kısmına.gelince.günah.olduguna.snmıyorum.yaradan.yaratmış.bu.şekilde.

ben de katılıyorum sana canım. ben de ilk başlarda utanıyordum ama sonra alıştık valla.ve evet tıpta ayıp yoktur napalım.
burda araştırma hastanesi var.eşimin arkadaşı basur olmuş.gitmiş oraya.ee tabi araştırma hastanesi prof.gerçek hastalar üzerinde ders veriyo.çocuğa indirtip pantalonu eğil demiş sırayla bütün öğrenciler bakmış üzerinde yorum yapmış ders görmüşler.:)ben de mümkün olduğunca oraya gitmiyorum.ama dediğim gibi tıpta ayıp yoktur.

günaydın.kızlar

burcu.ne.durumdasın.canım
benim.durumum.farklı.cnım.üstüne.görme.olsa.çok.az.bir.iki.damla.olur.kesilirdim

adet.agrısı.başladıki.nasıl.back.bel.kopuyor.birde.soguk.offfffff

ben de katılıyorum sana canım. ben de ilk başlarda utanıyordum ama sonra alıştık valla.ve evet tıpta ayıp yoktur napalım.
burda araştırma hastanesi var.eşimin arkadaşı basur olmuş.gitmiş oraya.ee tabi araştırma hastanesi prof.gerçek hastalar üzerinde ders veriyo.çocuğa indirtip pantalonu eğil demiş sırayla bütün öğrenciler bakmış üzerinde yorum yapmış ders görmüşler.:)ben de mümkün olduğunca oraya gitmiyorum.ama dediğim gibi tıpta ayıp yoktur.

ığğ nekakadar kötü olmuşş:KK53: bende çok utanıyorum ya hala bi kasılma oluyo ama napcan... bi kere bende gttim üniv. hastanesine kadın anlamadı gitti hocasını çagırdı oda erkekmiş ayy ne kadar utandım var yaa hçç erkek dr alttan bakmamıştı şimdi bnde korkuyorum oraya gitmeye..

burcuu adet olmadın dimi ne zaman test yapıyosunn

canım adetin 3. günü alttan muayene olmaz dimi... hiç olmadım ve tek korkum o...

gemiş olsun cnm.. ya ben ilk gittiğimde doktora 2 3 sene önce bi bayandı işte adetliydim muayne etmedi bn hep adetliyken muayne edilmiyo sanıyodm ama ediliyomuş benide ilk üniv. hastanesinde ettiler... başıma ne geldiyse orda geldi:KK53: ama korkma doktor iğrenmedkten snra biz napabiliriz:KK1: korkulcak bişi yok.. eşine gelince onların işi en kolayı ztn bu süreçte sinir oluyorum bazenn:KK47: ama napcan Rabbim öle yaratmış zaten canlrı acısaydı bırak çocuğu napcan derdi hçç tedavi fln olmazlardı sanırım. rabbim herşeyin en iyisini biliyo..

günaydın.kızlar

burcu.ne.durumdasın.canım
benim.durumum.farklı.cnım.üstüne.görme.olsa.çok.az.bir.iki.damla.olur.kesilirdim

adet.agrısı.başladıki.nasıl.back.bel.kopuyor.birde.soguk.offfffff

günaydın canım iyiyim heyecanlıyım bel ağrım devam adet görmedim daha

ığğ nekakadar kötü olmuşş:KK53: bende çok utanıyorum ya hala bi kasılma oluyo ama napcan... bi kere bende gttim üniv. hastanesine kadın anlamadı gitti hocasını çagırdı oda erkekmiş ayy ne kadar utandım var yaa hçç erkek dr alttan bakmamıştı şimdi bnde korkuyorum oraya gitmeye..

burcuu adet olmadın dimi ne zaman test yapıyosunn

olmadım canım daha ya cuma diye düşünmüştüm ama nasıl bekliycem bilmiyorum.

X