Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba hoşgeldin aramıza...
yellooww un da dediği gibi bu ay yumurtlaman olmamış demiş doktorun yani sadece bu ay için bebek ümidin yok ancak adetin geliyor mu yumurtlama olmasa da adet gelebilir bu önemli?
adet olduğunda 3. günü hormon tetkiklerini yaptır Lh FsH TsH prolaktin E2 T3 T4 ve açlık kan şekerine baktır tamam mı? bize de yaz sonucunu....
her ay kadında yumurtalığında 5 folükilden sadece biri gelişir ve 20mm ye geldiğinde içindeki hücresini bırakır buna çatlaması denir... bu hücre fallop tüpü tarafından alınır ve ilk 2 saatte spermle karşılaşırsa döllenme olur yoksa şansı azalır...
diyeceğim o ki canım o 5 folikül bizde gelişmeden kalıyor küçük kistler olarak kalıyor ama zararsızlar korkma ve yumurta geliştirici ilaçlar ve çatlatma iğneleriyle çözülebilen bir sorun bu....
ne aklına gelirse sor...

Son düzenleme:

yanii canım tebrikler valla sana ben bunca yıllık pcos hastasıyım doktorlarım bile bu kadar güzel anlatmamıştı inanamıyorum sana gerçekten:)

yanii canım tebrikler valla sana ben bunca yıllık pcos hastasıyım doktorlarım bile bu kadar güzel anlatmamıştı inanamıyorum sana gerçekten:)

canım ne geldiyse başıma meraktan geldi zaten araştırıp öğrendim bulamadığımı doktoruma sordum ve bu bilgiler öyle çıkıyor
sen şu anda nasıl bir tedavi uyguluyorsun?

Son düzenleme:
bngl canım günaydın senin nasıl gidiyor tedavin ilaçlar işe yarıyordur inşallah :)
ne aşamadasın?
platesi yaptım bitti ama bu gün çok yoruldum hem adetliyim hem de artık kaslarım çalıştırmaktan acıdı ama yağları yakıyorum :))
bu gün kendime bakım yapacağım saç boyayacağım ooo çok işim var kendimle ilgileneceğim bu gün ...

Son düzenleme:
günaydın kızlar..
bicim bakıma giriyormuşsun bayram hazırlığı mı yapıyorsun sende ben gibi
bugün benim günüm.. akşama kadar kuaför ve evde yapılacaklar var.. sonra akşama da dağ gibi ütüler.. yarın da anneme gitmek için valiz hazırlama.. çok heyecanlandım bak.. çok özledim annemleri..

ayy canım yaa tedavi hiçbir tedavi yapmıyorum bakalım bu ay regl olursam yıne soğan denicem bılemıyorum gerçi ayın 29 unda yumurtam çatladı doktora o gun gıttım dedı yumurtan çatlamış bugun ama bebiş yok dedi sonrasında çalıştık ama bılemıyorum işe yaradımı??? birde sadece sağ yumurtalığın çatlamış dedi sol daha mı geç çatladı acaba bılmıyorum hala kasıklarımda birazcık sancı var birde baş ağrısı bakalım hayırlısı inşallah...
sana da gıpta edıyorum vallahı çalışmıyorsun zannedersem ne guzel sporunu yapıyorsun inşallah bir gün bende sabah kalkınca spor yapabılırım uyanır uyanmaz işe gıttığım için

günaydın canm önceki sayfaları okuyodum hemen göremedim yazdğını.tedavim güzel gidiyo çok şükür dün dr.a gittim 2tane 20mm yumurtam olmuş.çatlatma iğnemi oldum.şimdi çalışmalar var.bayramda geliyo biraz zor olacak çalışmalar ama napalım artk.
canm bende yapıyodum geçenyıl plates bıraktım bi başlayamadım tekrar.topum lastiğim de var ama bende istek yok.acıyor çünkü yağları yakıyosun canm ne güzel.ohh şöyle bayram öncesi bi bakım yap kendine.
senn adetinn kaçıncı günü metformine başladın mı?bu ay klomen kullanmıyacaksın heralde.bu 2.ayınmıydı.aslında bi ay daha devam edip bıraksaydın neyse nasıl geliyosa içinden öyle yap canm.bende bu ay olmazsa dinlenmeyi düşünüyorum tabi öncesinde rahim filmi var.hayırlısı bakalım.inşallah ayın 18nde müjdeli haber veririm sizlere.eğer adet olmazsam 18nde kandan bakcak dr.m olursamda bitiminde rahim filmi çekilcek.Allahım çok bekletmez inşallah bizleri...

adetinin kaçıncı gününde kontrolünü yaptırdın bngl?? 20 mm iki yumurta.. süper bakarsın ikiz olurlar
benim ilk ayımda 3 yumurtam vardı.. 22mm civarıydı ikisi diğeri onlardan az küçüktü.. doktor 3üz bile olabilir hazırlıklı ol deyip baya bi gaz vermişti
maşallah yumoşlarına da sana da.. progestan başlattı mı peki doktorun? benim ki progestanı 15 günlük veriyor ve adet olmayı bekle 1 hafta sonra eğer olmazsa gel diyor.. yani 21 günlük bir süreç oluyor önümde.. ne güzel seninde doktorun erkenden kanda bakalım demiş.. en azından bekleme sürecin kısa olucak bu şekilde.. bir de çatlatma iğneni ne vuruldun? ovitrelle mi prengyl mi?

evet canm inşallah ay negüzel olurya düşüncesi bile çok heycanlandırıyo.bu ay çok umutluyum ben niye bilmiyorum ama bu beni korkutuyo biyandan böyle hissedince olmazya.hayırlı olsun zamanıysa gelecek bebeklerimiz...

canm aslında 13.günde yapıyodu kontrolümü ama ben 13.gün gidemediğim için 14.gün sabah gittim.bi tane isterken ikiz olurmuş.hakkımızda nasıl hayırlıysa öyle olsun.progestan vermiyo bana dr.m ya.hiç vermedi.çatlatma iğnem prengyl canm.

hmm.. benimde genelde 13. gün oluyor kontrollerim.. bu ay da öyle denk geliyor.. ben pregnyl bulamıyorum.. geçen ay ovitrelle vurdurdum.. bu ay da ondan olucam.. süreçlerimiz hemen hemen aynı ilerliyor.. rahim filmi çekildim ben senden farkım bu sanırım.. filmden sakın korkma.. hiç öyle forumlarda anlatıldığı gibi değil.. evet hiç acısız da değil ama öyle dayanılmayacak birşey de değil.. ben ki canım çok kıymetlidir eğer gıkım çıkmadan filmi çektirdi isem herkes çektirir..

sakın iltihabım var hamile kalamam deme çünkü ben en yakın şahidiyim arkadaşımın yoğun iltihabı vardı doktora gittik ilaç verdi yarım yamalak içti tekrar gittik ertesi ay hala geçmemiş dedi başka bir ilaç daha verdi fakat arkadaşım onu kullanmadı hatta doktora nasıl gidicez verdiği ilacı içmedim dedi kızmıştım hatta neden böyle yapıosun diye Allahtan içmemiş o ay hamile kaldı arkadaşım üstelik iki küçük kistide vardı Rabbim ol derse biliyorsunuz hiçbir engel tanımaz tabiki tedavimizi olucaz ama hiçbirşey yüzde yüz değil

mayıs ayından beri kullanıyorum canım ilk kullandığımda 21 günde oldum 2. sinde 31 günde oldum farklılık olarak oldukça yoğun geçti glifordan sonra adet dönemlerim 2. adet döneminde seropheneyi verdi doktor yumurta takibi yaptı ve 2 yumurta vardı 20mm olunca iğne vuruldum gebe kalmassan bu ay değil bidahaki ay adetin 3. günü gel dedi ilaçın etkisi bir daha devam eder dedi.ama benim hiç umudum yok hiç bi farklılık yok bu ayda olmıcak biliyorum içime öyle doğuyo bende aşılama yaptırmayı düşünüyorum.evet canım eşim çok anlayışla bana en büyük desteği veren o ama içimden hiç bişe gelmiyo evden dışarı çıkmak istemiyorum çünkü her gittiğimiz yerde herkes bebek soruyo o soruda beni kahrediyo.

günaydın kızlar hepinize hayırlı cumalar allahım bu mübarek günde dualarınız kabul etsın hepinizi öpüyorum çokkk

kızlar bugun bir bulantı ve başa ağrısıyla uyandım ayın 29 unda yumurtam çatlamıştı sonra çalışma yaptık oncesınde de yapmıştık reglım ekım 7 de olmuştu ağzımda da bır acayıp tat acaba psikolojikmi???

canm metformin öncesi adetlerin düzensizmiydi?günde kaç mg kullanıyosun.bende yeni başladım sayılır inşallah adetlerimi düzenler.umutsuz olma canm olmıcak biliyorum diye düşünüyosunya bu ay olabilir bence.çünkü hamile olanları en umutsuz en olmaz dedikleri zamanda geliyor bebişleri inşallah sennde öyle olur.bu süreç bizi yıpratıyo gerçekten benmde içimden bişey yapmak gelmiyo kimseyi görmek istemiyorum hep sorulan şey aynı.bayram geliyo bisürü tanıdık görcem şimdiden onun stresi var.düşünmüyoruz daha diyorum aa zamanı gelmedimi yaşınız küçük deil düşünn diyolar ençok onlara sinir oluyorum ben.bigün birini çok kötü terslicem ama inşallah kendimi tutarımda bayramda yapmam.sabrımı taşırıyolar böyle insanlar...

canm inşallah hamilesindir nezaman test yapacaksın?bize güzel haberler verirsin inşallah...

canm inşallah hamilesindir nezaman test yapacaksın?bize güzel haberler verirsin inşallah...

geçen ay 37. gunde regl oldum ve 6 tane test yaptım bu ay 40.gune kadar beklım dıyorum ama nebılım çok uzuluyorum sonra şimdik birde yumurtlamadan 14 gun sonra regl olunuyormuş yani 29 unda yumurtladım 12 veya 13 kasıma kadar beklım dıyorum?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…