Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Anladım canım..İnşallah tek sebep o 5 kilo fazlalıktır.Ha bu arada ben oryantal, halay falan da çekiodum arada bir :)
Hamileliğim çok şükür iyi gidiyor şimdilik, yarın doktora gidices minik kahramanımızı görmek için inşallah..Daha ilk gidişim olacak o yüzden şu an için hamileliğim hakkında hiçbir şey bilmiyorum ama tahminimce 5-6 haftalığım :) öğreneceğiz herşeyi inşallah...
Kilo konusuna gelirsek de yapcas artık bişeyler :) emzirmeyle falan bakalım artık...
Sen de 10 aydır istiyormuşsun bebiş, bekle mutlaka zamanı vardır..Ben 2,5 yıllık evliyim sadece evliliğimin ilk 6 ayında korundum, sonrasından beri hep bebiş istedik ama zamanı şimdiyeymiş demek..

Son düzenleme:

günaydın canım...
ben pcos hastasıyım metformin hiç kullanmadım, gebeliğimden önce kistlerim vardı doktor bir ilaç vermedi bende soğan suyu içtim ve o ay hamile kaldım ama ben düzenli içmedim buradaki arkadaşların ve saraçoğlu'nun dediğine göre adetin bitince 7.günü başlıcaksın sabah ve akşam aç karnına 2 bardak klorsun suya bir soğanı dörde bölüp koyuyorsun yalnız dikkat beyaz soğan oolsun bu arada ben soğanın dış kabuğunu saoyuyordum ama hemen üstündeli ince kırmızı zarı soymadan birde başındaki püskülüyle beraber haşlıyodum. Haşladıktan sonra ılımasını bekleyip birdardağa koyup 2 damla limon sıkıp bir dikişte içiyodum(limonu söylemedi saraçoğlu ama bir zararı olmuyor hemde tadı daya dayanılabilir oluyor:)
15 gün bu küre devam ediceksin 2. ve 3.ay da adetine 10 gün kala başlıcaksın(tabi hamile değilsen hala:)
inşallah sana da iyi gelir canım
ben şimdik soğana başlıcam eşimde bir problem yok ama kaliteli olsun diye spermleri keçiboynuzu pekmezi yediriyorum ayrıca havuç da yediriyorum bu arada kompostaya ve ıhlamura da attım keçiboynuzu onları da içiyor napim bu ay biraz daha hevesliyim her fırsatı değerlendirmek gerek diye düşünüyorum umarım Allahın iziniyle olur bu ay:)

canım ben saraçoğluna özellikle limon sıkabilir miyiz içine diye mesaj atmıştım, o da bana içine asla hiçbir şey katılmaması gerektiğini söylemişti..Ben düzenli yapıp kullandım fakat hamile falan kalmadım ama adetimi düzene sokmadı değil...

günaydın kızlar ebyy canım cvp için teşekkürlerr beşi birarada çayı bende denemiştim bi zaman ama içemeştim sen ne kadar kullandın canım kaç ay ve nasıl içtin açmı tokmu kullandın canım bende tekrarmı denesem avaba diyorum

kızlar günaydın sizlere bişey sormak istiyorumm ben hayıta başladım yine bu sabhh ama nerde yanlış yapıyrum anlamıyorum şimdi 1,5su bardagını kaynatıyorum kaynayan suya 1tatlı kaşığı hayıt tohumu atıyorum hemen altını kapatım 5dk demlemeye bırakıyorum sonra süzüp içine 1küp seker azda limon sıkıyorum ama boğazım yanıyor resmen nasıl oluyor analamdım gitti yaa.acaba tatlı kaşığı yerine çay kaşığımı kullansam yapan arkadaşlar yardımm lütfeen

Merhabalar. Arkadaşlar, bana 18 yaşında pko teşhisi kondu, şimdi 29'um, 3 aylık evliyim. 6 yıldır aralıksız Yasmin kullanıyordum, bu ay bıraktım. Hapı kesmeseydim 10 Kasım'da adet görecektim. Ama hapsız kaç günde olacak, bilmiyorum. Ancak 29 Ekim'den beri hiç yaşamadığım ani kasık krampları, devamlı bir bel ağrısı, halsizlik, uyku hali, 3 kere ani ama kısa süreli mide bulantısı, 1 kere baş dönmesi, karında devamlı şişkinlik gibi belirtiler yaşıyorum. Günü gününe adet göreceğimi hiç sanmam, ama öyle bile olacak olsa, adete 12 gün kala böyle şiddetli ad belirtileri olur mu? Yoksa bu kadar uzun süreli Yasmin kullanıp, üstelik bir de PKO'luyken ilk ayda hamile kalmış olabilir miyim? Veya da vücudun 6 yıllık düzeni bozulduğu için mi yaşıyorum bunları? Aranızda benim gibi Yasmin'i uzun süre kullanıp bırakan var mı? Bıraktıktan sonraki ilk ay neler yaşadı? Fikri, tecrübesi olanlar paylaşabilir mi? Karmakarışığım.. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba
Hayıt otunu bende içiyorum. Suyu kaynattıktan sonra bardağa döküyorum , üzeri kapalı 5 dk. bekletiyorum.
Ilıyınca süzüp hiç birşey eklemeden içiyorum. Biraz tadı acı ama şifa olur inş.

Merhaba ,
2,5 yıllık evliyim.1,5 yıl yasmin kullandım bıraktıktan sonra ilk ay adetim gecikti hamile kaldığımı zannettim test negatif çıktı doktora gittiğimde kist olduğunu öğrendim. Bekarken adetim gecikmezdi ama sivilce problemim vardı.
Şimdi bebek istiyorum lh değerim yüksek 11 onu düşürmeye çalışıyorum doğum kontrol hapı verdi doktor onu kullanıyorum.
Acaba yumurtalarımı tembelleştirmiş olabilir mi doğum kontrol hapını uzun süre kullanmak.

DK hapının yumurtlama sistemini tembelleştirdiği bir gerçek.. Ancak bu etkiyi vücudun atması çok uzun sürmezmiş.. Kimileri ilk ayında gebe kalırmış, kimileri 3 ayda toparlanırmış, bazen 6 ayı bulabilirmiş. Yine herkesin bünyesine göre değişirmiş.. Ama doktorun söylediklerini ve duyduklarımı birleştirdiğimde, bu olumsuz etki 6 ayı geçmiyor, geçerse kişinin kendi problemiyle ilgilidir.

Sen benim kadar uzun süre kullanmamışsın hapı gerçi ama, hapı bıraktığın ay ne gibi şeyler yaşadın? Yani her zamankinden farklı bir şeyler hissetin mi? Benim yukarıda anlattıklarıma benzer şeyler oldu mu sana da?

ayy doğrudur canım katılmıyodur, ben bir sitede okumuştum kadın böyle yapmış hatırlamıyorum ama büyük ihtimal kendi yorumunu katmış bende öyle denemiştim 2 damla limon koyarak:)

sen 2. veya 3. kişisin soğan yaptığım ay hamile kaldım ama bebek gelişmedi diyen.yaaa korktum ben soğan yalancı gebelikmi yapıyor yoksa.

Merhaba ,

Hormon değerleri normalin dışındayken hamile kalınırsa kalitesiz yumurtadan dolayı problem yaşanılıyormuş.

Arkadaşlar ,

pco için doktorum doğum kontrol hapı verdi 2 ay kullanacağım.
Bu arada soğan kürüne başlamak istiyorum. İkisini aynı zamanda kullanmamın zararı olur mu sizce ?

Arkadaşlar ,

pco için doktorum doğum kontrol hapı verdi 2 ay kullanacağım.
Bu arada soğan kürüne başlamak istiyorum. İkisini aynı zamanda kullanmamın zararı olur mu sizce ?

bana kalırsa ikisni aynı anda kullanma ben bir ay dok hapı bir ay sogan suyu kullanmstımm

hmm iyiymiş, tadı nasıl?

Sonuç olarak bu saatten sonra benimle ilgili veya bana cevaben sizden bir kelime bile işitmek istemiyorum kendi aklınızı kendinize saklayınız, sizin engin bilgilerinizden ben faydalanmasam da olur...
tekrar iyi günler.

al benden de o kadar.

ayy doğrudur canım katılmıyodur, ben bir sitede okumuştum kadın böyle yapmış hatırlamıyorum ama büyük ihtimal kendi yorumunu katmış bende öyle denemiştim 2 damla limon koyarak:)

Arkadaşlar bence içine birşey eklemeden için etkisini kaybetmesin :)

Bünyeyle alakalı olabilir tabii , bütün sistemim alt üst oldu
Adetim çok az ve 2 gün sürüyor. Çok değişiklik hissetmedim kendimle ilgili ama adetim 25 gün gecikti hapı bıraktıktan sonraki ilk ay,
sonra doktora gittim kist olduğunu öğrendim önemsemedi doktor birkaç ay dene sonra bebek olmazsa gel tedaviye başlayalım dedi.
birkaç ay öyle geçti, sonra 2 ay dk hapı kullandım lh yüksekliği için onu düşürmeye çalışıyorum en son tahlil yaptırdım 11 den 9 a düşmüş. 2 ay daha kullanacağım ((

Üzülme, kendini sıkma, bak, düşüyormuş işte hormonun.. Muhtemelen çok büyük bir problem değil seninki, doktorunun dediğine göre..

Bende 18 yaşından beri küçük küçük bir sürü kist var, hormonlar normal çıkıyor, ama DK hapı kullanmazsam düzenli adet göremiyorum. Evlenip gittiğimde doktor "DK hapını kes, 3-5 ay kendi haline bırakıp gel,tedaviye başlayalım, bu süreyi fazla da uzatmayalım ki, yeni kistler oluşmasın" dedi. İşte o 3-5 ayın 1. ayındayım ve enteresan şeyler oluyor vücudumda. Benimki sanırım 6 yıllık düzenin alt üst olması ve vücudun kendini toparlama çabasıyla ilgili.. Gidince de muhtemelen klomen verecek bana.

Senin de hormonun düşer düşmez klomen yada ona benzer bir tedavi vericektir doktorun, ben karamsar değilim.. Bikaç aylık bi tedavi sonucu bence olucak, senin de öyle görünüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…