Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ne kadar oldu evleneli sadece 2 ay mı oluyo isteyeli evet cnm inşh rabbim bizimle ben inanıyorum çok ta sabırsızım işte...ben 2 yıldır evliyim 1 yıldır istiyorum geçen sene temmuz 2010 da bi düşük mü kimyasal gebelikmi 2 haftalık ble değildi kanama ile kaybettim ondan sonra hiç olmadı

benim de 2 yılı biraz geçti evleneli ve 10 aydır istiyorum ama Allah bilir :)
canım yemek yiyeceğiz eşimle sonra yine gelirim...
düşük yaşamışsın ama bu hamile kalabildiğini gösterir ben de o da olmadı daha hiç pozitifi göremedim...
inşallah göreceğiz canım

Bakın hanımefendi ben buraya sadece insanların nasıl tedavi olduğunu ne süreçten geçtiklerini okumak için üye oldum...ama gerçekten artık yeter dedirttiniz!
Yalnız şunu bilin yazmışsınız "hepimiz dini islam olduğuna göre "diye herkesin dini islam değil, dini sadece islam olanlardamı pko oluyor???ve benim anladığım kadarıyla bu sitenin bir dini yok!!!
Gerçekten artık insanın efendiliğini de bozuyorsunuz evet bence çok doğru bir laf her koyun kendi bacağından asılır koskoca bilmem kaç yaşına gelmiş kadınları uyarmak kimseye düşmemiş herkesin aklı fikri kendine yeter çok iyilik yapacaksanız herşeyin bir uslübu yolu yordamı vardır böyle kadı efendi gibi söylenilmez...

alkol almak ile pko arasında nasıl bağlantı kurdunuz anlamadım. çok komik şeyler yazmışsınız cevap verecek gibi değil. dininiz islam değilse dediklerimi dikkate almayın zaten. uslübumuzda ne var anlamadım, siz önce kendi uslübunuza bakın.
Ben "koyun değiliz, insanız" dedim ama siz koyun olmakta ısrarcıysanız o sizin bileceğiniz iş.
iyi günler.

teşekkür ederim canım olacak elbet hepimizin olacak yürekten biliyorum bunu ama dediğin gibi başka şeylere yönelmek gerekli...sürekli bebek düşüncesiyle olmaz bu iş bu bir gerçek.... metforminle nasıl gidiyor? yazılmadan alındığında ilaç ne kadar?
ben de başlayacağım...
sanırım 12 tl ydi canım glukofen 850 mg. yumurtamdan hiç haberim yok gitmedim doktora.

benim de 2 yılı biraz geçti evleneli ve 10 aydır istiyorum ama Allah bilir :)
canım yemek yiyeceğiz eşimle sonra yine gelirim...
düşük yaşamışsın ama bu hamile kalabildiğini gösterir ben de o da olmadı daha hiç pozitifi göremedim...
inşallah göreceğiz canım

tamam canım afiyet bal şeker olsun ben o düşükte pozitifi görmedim ne oldunu bile anlamadan gitti hamile oldumun farkında değildim kanama olunca acile gittim ve kan testinde hcg yüksek çıktı tabi kanam a devam edince dr düşük dedi ve gitti

yumurtanın ömrü 24 saat ama ilk 2 saatte tutma olasılığı yüksek sonrasında zayıf olduğundan akıntıyı gördüğünde ilişki olacak canım....

demi ya katılıyorum canım sana fazla temiz bizim karabocuq gün aşırı ev mi silinirmiş haftada bir silsen yeterli :))
titizimiz ilan edeceğiz seni yelloww da öyle habire klorakla banyo temizlerdi :))

ay nabim pis görünüo gözüme :)) hem bana göre 3.5 haftalık mercimegim 5 yada 6 haftalık olamazzz kızz gercekten olmazz ben biliom işin içndeki benm :KK9:

merhaba güzel tavsiyelerin için çok teşekkür ederim... ben zaten hayıt kullanıyorum bir yandan... onun iyi geleceğini düşünüyorum soğan suyu miğdemi ağrıtmıştı mecbur kalmadıkça onu içmeyi düşünmüyorum... 10 aydır bebek istiyorum 2 ay klomen çatlatma iğnesi tedavisiyle olmadı şimdi aklım rahat ve dinlenmeye bıraktım vücudumu....dediğin gibi kilo aldım fiziksel yordu ve sıkıntısı da ruhsal yönü de ayrı yordu ama şimdi rahatım...
sen nasılsın? hangi aşamalardan geçtin? :KK9: içine ne güzel şeyler doğmuş öyle :KK1:

Son düzenleme:
merhaba güzel tavsiyelerin için çok teşekkür ederim... ben zaten hayıt kullanıyorum bir yandan... onun iyi geleceğini düşünüyorum soğan suyu miğdemi ağrıtmıştı mecbur kalmadıkça onu içmeyi düşünmüyorum... 10 aydır bebek istiyorum 2 ay klomen çatlatma iğnesi tedavisiyle olmadı şimdi aklım rahat ve dinlenmeye bıraktım vücudumu....dediğin gibi kilo aldım fiziksel yordu ve sıkıntısı da ruhsal yönü de ayrı yordu ama şimdi rahatım...
sen nasılsın? hangi aşamalardan geçtin? :KK9: içine ne güzel şeyler doğmuş öyle :KK1:

burda bir çok kişinin yazılarını okudum herkes anne olacak sadece zamanı old. düşünüyorum. ama sana sadece içimden geldiği için senin için böyle hissettiğim için yazdım.allah gönlüne göre versin cnm.bende 15 aydır bebek düşünüyorum.2 ay klomen tedavisi gördüm yumurtlarım hiç büyümedi.klomen tedaviye cevap vermeyince doktorum metformin verdi.aynı zamanda metformini kullanırken soğan suyu yaptım.soğan suyunun ikinci küründe hamile old. öğrendim.fakat bebek gelişimini devam ettiremedi.malesef gebelik sonlandı.yani klomen tedavisine ara verince yumurtalıklar daha sonradanda cevap verebiliyor. soğan suyununda çok etkisi old. düşünüyorum.şimdi hiç birşey yapmadan metformine devam etmeyi düşünüyorum.artık çok sıkıldım.bu düşünceyle yaşamaktan.her ay beklemekten. birde adetler düzensiz olunca acabamı diye her ay test alıyorsun.sonuçlar negatif.

28 günde bir adet olanlara ,ceket atıp hamile kalanlara hayranım.

bu hastalıkda kılo vermek gercekdende çok önemli rabbım saglıkla kucagına almayı nasıp etsın darısı bizim başımıza inş.nasıl bir diyet uyguladın kendıne peki nasıl verdin kıloları bilgi verirmisin

Amin cnm insallah darisi basina...Nasil bir diyet uyguladigima gelirsek bol su, besi bir yerde cay, ekmegi tamamen kestim ve her gun en az yarim saat eliptik bisiklet cevirdim, elimden geldigince de hareket halinde oldum. Umarim yardimim dokunur canim...

burda bir çok kişinin yazılarını okudum herkes anne olacak sadece zamanı old. düşünüyorum. ama sana sadece içimden geldiği için senin için böyle hissettiğim için yazdım.allah gönlüne göre versin cnm.bende 15 aydır bebek düşünüyorum.2 ay klomen tedavisi gördüm yumurtlarım hiç büyümedi.klomen tedaviye cevap vermeyince doktorum metformin verdi.aynı zamanda metformini kullanırken soğan suyu yaptım.soğan suyunun ikinci küründe hamile old. öğrendim.fakat bebek gelişimini devam ettiremedi.malesef gebelik sonlandı.yani klomen tedavisine ara verince yumurtalıklar daha sonradanda cevap verebiliyor. soğan suyununda çok etkisi old. düşünüyorum.şimdi hiç birşey yapmadan metformine devam etmeyi düşünüyorum.artık çok sıkıldım.bu düşünceyle yaşamaktan.her ay beklemekten. birde adetler düzensiz olunca acabamı diye her ay test alıyorsun.sonuçlar negatif.

sen 2. veya 3. kişisin soğan yaptığım ay hamile kaldım ama bebek gelişmedi diyen.yaaa korktum ben soğan yalancı gebelikmi yapıyor yoksa.

BİÇİMMMM sormuşsun kaç günde bir adet oluyon diye normalde 30-35 arası olurdum ama klomenden sonra 26-30 arası oluyorum artık daha erken adet oluyom yani.ama ilk 1 hafta lekelenme şeklinde sonra gerçek adet 2-3 gün ama aşırı kanama şeklinde toplam 10 gün sürüyor anlayacağın.

tebrik ederim çok sevindim.... nasıl kilo verebildiğinizi de yazar mısınız?[/QUOTE]

teşekkür ederim cnm, darısı isteyen herkesin başına...Bikaç cevap üstte diğer bir arkadaşa söylemiştim nasıl kilo verdiğimi...

sanırım 12 tl ydi canım glukofen 850 mg. yumurtamdan hiç haberim yok gitmedim doktora.
canım ilacı buldum ben sağol.... inşallah bu metformin yarayacak ve bu defa hiç düşük yaşamadan güzel bir şekilde hamile kalabileceksin doktora gitmene gerek yok bırak sürpriz olsun.... insanın aklı daha da karışabiliyor takiple haklısın....

tamam canım afiyet bal şeker olsun ben o düşükte pozitifi görmedim ne oldunu bile anlamadan gitti hamile oldumun farkında değildim kanama olunca acile gittim ve kan testinde hcg yüksek çıktı tabi kanam a devam edince dr düşük dedi ve gitti
anladım... üzüldüm ancak birçoğumuzun başına geliyordur bu kimbilir farkında olmadan kaçımız düşük yaşamısızdır.... önemli olan düşmemesi için ne yapmak gerektiği... gerçi çatlayan yumurta hücresi kaliteli olmazsa düşük oluyor bildiğim bu...

ay nabim pis görünüo gözüme :)) hem bana göre 3.5 haftalık mercimegim 5 yada 6 haftalık olamazzz kızz gercekten olmazz ben biliom işin içndeki benm :KK9:
canım doktor sana benim dediğimi diyecek keseyi gördüğünüzde o zaman aaaa öyle mi diyeceksin :)) neyse sen öyle bil napalım :))
son adet tarihini de soracak sana ayrıca onu da bir yere not et unutma :)

ay ben de hayranım hele o dizilerde bir gecelik ilişkiyle hamile kalanlara da gerçekte de yaşanıyor böyle şeyler ama bize tabi tuhaf geliyor :)
ben de 2 ay kullandım klomeni yumurtalar gelişti çatladı ama tutmadı vakti zamanı değilmiş demekki....
soğan suyundan çok metformin işe yaramış olabilir canım sende... inşallah tekrar hamile kalırsın sorunsuz bir şekilde... benim de adetlerim hiç düzenli değil 2-3 ayda bir bazen o da yok...bu nedenle umarım klomenden sonra olumlu etkiler bende de devam eder de kendi haline bıraktığımda şansım olur.... hayıt tohumu da içiyorum sabah akşam...

BİÇİMMMM sormuşsun kaç günde bir adet oluyon diye normalde 30-35 arası olurdum ama klomenden sonra 26-30 arası oluyorum artık daha erken adet oluyom yani.ama ilk 1 hafta lekelenme şeklinde sonra gerçek adet 2-3 gün ama aşırı kanama şeklinde toplam 10 gün sürüyor anlayacağın.

30-35 gün arası ise canım 16.-21. günler arasında gün aşırı ilişkiyle hamile kalma şansın artar... yumurtlama dönemin bu aralıklara denk geliyor demekki... bunu hesaplıyım diye sordum sana... keşke benim de düzenli olsa da kendi yumurtlama dönemimi de hesaplayabilsem...

kızlar niye kimse yok ve neden yazmıyorsunuz :KK43:(
iyi geceler :)
yarın yepyenibir gün... güzellikler sizleri bulsun :)

Son düzenleme:
teşekkür ederim cnm, darısı isteyen herkesin başına...Bikaç cevap üstte diğer bir arkadaşa söylemiştim nasıl kilo verdiğimi...

okudum nasıl kilo verdiğinizi karbonhidratı kesemedim ben tam olarak yani sabah yiyorum mecburen tok hissetmiyorum kendimi yemezsem ekmek... ama öğle akşam ekmek yemiyorum...
makarna pilav kestim bir de plates yapıyorum inşallah kilo vereceğim....5 kilo fazlam var :) fazla değil aslında ama gitmiyor benden...

okudum nasıl kilo verdiğinizi karbonhidratı kesemedim ben tam olarak yani sabah yiyorum mecburen tok hissetmiyorum kendimi yemezsem ekmek... ama öğle akşam ekmek yemiyorum...
makarna pilav kestim bir de plates yapıyorum inşallah kilo vereceğim....5 kilo fazlam var :) fazla değil aslında ama gitmiyor benden...

5 kilo çok da değilmiş aslında, bana kalırsa bende hala 20 kg falan fazlalık var ama napalım artık doğumdan sonra sıkı bi diyete gircem inşallah..Hatta verdiklerimi almamak için diyetisyene gitmek istiyorum hamileliğim süresince..

canım ilacı buldum ben sağol.... inşallah bu metformin yarayacak ve bu defa hiç düşük yaşamadan güzel bir şekilde hamile kalabileceksin doktora gitmene gerek yok bırak sürpriz olsun.... insanın aklı daha da karışabiliyor takiple haklısın....

kızlar niye kimse yok ve neden yazmıyorsunuz :KK43:(
iyi geceler :)
yarın yepyenibir gün... güzellikler sizleri bulsun :)
inşallah dediğin gibi olur canım..şimdilik bıraktım doktoru çünkü sonraki tedaviye hazır değilim. sen de bıraktın bu ay değil mi?2 ay ara veririm demiştin. umarım metformin işimize yarar, kaliteli olur yumurtalarımız.

5 kilo çok da değilmiş aslında, bana kalırsa bende hala 20 kg falan fazlalık var ama napalım artık doğumdan sonra sıkı bi diyete gircem inşallah..Hatta verdiklerimi almamak için diyetisyene gitmek istiyorum hamileliğim süresince..

evet çok değil ama dirençli olan bişey var sanırım vücudumda çünkü 1 yıldır yediklerime dikkat ettim ancak yine de kilo veremedim... sporla ancak bu drenci kırabiliyorum. evde kendi kendime yapıyorum sporu biraz zor oluyor ama gidecek kilolar inanıyorum.... canım hamileliğin nasıl gidiyor.... doğumda sonra daha rahat kilo verirsin bence de...

inşallah dediğin gibi olur canım..şimdilik bıraktım doktoru çünkü sonraki tedaviye hazır değilim. sen de bıraktın bu ay değil mi?2 ay ara veririm demiştin. umarım metformin işimize yarar, kaliteli olur yumurtalarımız.

ben de tedaviye hazır değildim bir de doktorum da ara verelim dinlensin vücut demişti... metforminle inşallah dediğin gibi yumurta kalitesi artacak... ben hayıt tohumu da demleyip içiyorum.... az olan adetlerimi arttırıyor bilgin olsun canım... sabah1 akşam 1 çay kaşığı demleyip içiyorum... aktardan aldım fiyatı da çok uygundu 5 poşeti 5 tl ye aldım baya da var içinde... onun da hormonal bozuklukları olanlara çok iyi geldiğini okumuştum netten... deniyorum iyi geldiğini de hissediyorum aslında.... istersen sen de kullan canım ondan yazdım...3 ay aralıksız içeceğim bunu bu arada da tedaviye ara vermiş olacağım :KK9: hayırlısı olsun diyorum artık canım öptüm...
geçen ay ve önceki ay da ben adet günlerimden önce içmiştim bu hayıtı nasıl arttırdı adeti gitti yerleşik kistler falan hepsi.... bu ay da progestan biter bitmez hayıta başladım yine ve yine faydasını gördüm....

Son düzenleme:
ben hayıtı tok içiyorum aç değil. ben kiloyu dıyet ve sporla verdim canım. karbonhidrattan oldukca kaçındım. ama işde pcos ve insilün direnci bide troit yavaş çalışdıgından ancak bu kadar yollayabıldım. halen devam edıyorum ama 64de takıldım

selam canım bende aynen senın gıbıyım hem tiroid hem pcos Allah kolaylık versın bıze:KK66:

alkol almak ile pko arasında nasıl bağlantı kurdunuz anlamadım. çok komik şeyler yazmışsınız cevap verecek gibi değil. dininiz islam değilse dediklerimi dikkate almayın zaten. uslübumuzda ne var anlamadım, siz önce kendi uslübunuza bakın.
Ben "koyun değiliz, insanız" dedim ama siz koyun olmakta ısrarcıysanız o sizin bileceğiniz iş.
iyi günler.

Birincisi; her koyun kendi bacağından asılır lafı yanlış.biz koyun değiliz, İNSANIZ.
ikincisi; kimse kimsenin inancına karışamaz derken; hepimizin inancı "islam" olduğuna göre ve Kuranda da alkol kesin bir dille yasak olduğuna göre; bu konu üzerinde tartışma bile yapılamaz. bu böyledir. bunun aksini iddia eden var mı aramızda? sanırım yok. Küçükken hepimiz yeşilay'cıydık büyüyünce ne değişti.
"ben cezamı çekicem sana ne" diyene de eyvallah.. ama hepimiz İNSAN olduğuna göre, üzerine binalar yıkılanlara üzülüyoruz sonuçta, neden yanlış yaparken birbirimizi uyarmayalım? uçuruma giden birine "bana ne" diyemez vicdanlı hiç kimse.

Sizin gibi seviyesiz bir insan değilim ama ne yazdığınızı unuttunuz galiba, hatırlatmak için yazınızdan pardon saçmalıklarınızdan küçük bir kuple ekledim...
hepimizin dini İslam olduğunna göre yazmışsınız sonra da sizin dininiz İslam değilse aldırmayın diyosunuz bir dediğiniz ötekini tutmuyor sırf laf söylemek için konuşuyorsunuz...
Ayrıca hepimizin dini İslam olduğuna göre diyorsunuz buraya sadece dini İslam olanlar mı geliyor sadece onların mı hastalıkları var anlamında yazmıştım ama yazık ki koyun diye nitelendirdiğiniz insanların bile ne olursa olsun başka dinleri ve başka ırkları anlama kapasiteleri sizden fazla...
Sonuç olarak bu saatten sonra benimle ilgili veya bana cevaben sizden bir kelime bile işitmek istemiyorum kendi aklınızı kendinize saklayınız, sizin engin bilgilerinizden ben faydalanmasam da olur...
tekrar iyi günler.

sen 2. veya 3. kişisin soğan yaptığım ay hamile kaldım ama bebek gelişmedi diyen.yaaa korktum ben soğan yalancı gebelikmi yapıyor yoksa.

canım valla haklı olabilirsin bende bılmıyorum soğan yaptığım ay hamıle kaldım herşey çok fazla iyiydi yeri boyu vs.. ama kalbi atmadı bunun spermle ilgisi olduğunu söylediler o yüzden bu ay tekrar soğan yapıcam...

canım valla haklı olabilirsin bende bılmıyorum soğan yaptığım ay hamıle kaldım herşey çok fazla iyiydi yeri boyu vs.. ama kalbi atmadı bunun spermle ilgisi olduğunu söylediler o yüzden bu ay tekrar soğan yapıcam...

mrb bende soğan kürü yapcam soğanı kaynatıp suyunu içiyoz değil mi bide ne zaman başlıcaz ne kadar içicez günde kaç bardak içicez bilmiyorum...çokteşekkür ederim şimdiden...aaa bide metmorfin kullanırken soğan hayıt falan bunları hep beraber yapmak zararlımı..

X