Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tatlım ne oldu doktorda yumurtalıkların gelişmişmi metmorfin işe yaradımı acaba çok merak ediyom

canm merak etmişsin teşekkür ederim.dr.a dün gidecektim gidemedim bugün sabah gittim.yani adetimin 14.günü oluyo bugün.yumoşlarım çok iyiymiş maşallah kaliteli 2yumurtam oluşmuş.çatlatma iğnemide oldum geldim.ilşki günleri verdi.bugün ve diğer 2gün mutlaka ilşki olsun dedi.ben hergün ilişkiye girmenn spermlerin kalitesini düşürceğini sanıyodum sordum yok bişey olmaz dedi.yumurtamda yarın akşama çatlarmış bugün ve yarın ve ertesigün mutlaka dedi.ayın 18nde adet olmazsam kandan bakacak.adet olursam bitince rahim filmi çekilecek.sonra iğneli tedavi demişti bende rahim filmden sonra ara vermek istiyorum bu süreç beni yıprattı hazır deilim iğneliye dedim tamam zaten onlar daha uç tedaviler dedi.yani mutlu mesut döndüm dr.dan.sorularıma çok güzel yanıt veriyo seviyorum dr.mu.işte böyle canm şimdi çalışma dönemi bayramda geliyo artk ailelerde fazla kalmıcaz 1gün kalıp gelcez 2tarafta da.zaten ben bayramları sevmiyorum bütün akrabaları görüyorum herkes bebek yokmu diye sorup duruyo moral bozuyolar kimseyi görmek istemiyorum.bitek dünya tatlısı bi yeğenim var 2yaşında onu görmek istiyorum...

Üzülme, kendini sıkma, bak, düşüyormuş işte hormonun.. Muhtemelen çok büyük bir problem değil seninki, doktorunun dediğine göre..

Bende 18 yaşından beri küçük küçük bir sürü kist var, hormonlar normal çıkıyor, ama DK hapı kullanmazsam düzenli adet göremiyorum. Evlenip gittiğimde doktor "DK hapını kes, 3-5 ay kendi haline bırakıp gel,tedaviye başlayalım, bu süreyi fazla da uzatmayalım ki, yeni kistler oluşmasın" dedi. İşte o 3-5 ayın 1. ayındayım ve enteresan şeyler oluyor vücudumda. Benimki sanırım 6 yıllık düzenin alt üst olması ve vücudun kendini toparlama çabasıyla ilgili.. Gidince de muhtemelen klomen verecek bana.

Senin de hormonun düşer düşmez klomen yada ona benzer bir tedavi vericektir doktorun, ben karamsar değilim.. Bikaç aylık bi tedavi sonucu bence olucak, senin de öyle görünüyor.

İnşallah canım ya çok istiyorum bu ara bebeğimin olmasını.
Soğan kürü ve hayıt otu içmeyi denedin mi?

Merhaba
Hayıt otunu bende içiyorum. Suyu kaynattıktan sonra bardağa döküyorum , üzeri kapalı 5 dk. bekletiyorum.
Ilıyınca süzüp hiç birşey eklemeden içiyorum. Biraz tadı acı ama şifa olur inş.

evet tadı çok acı canım yaa nasıl içiyorsun ben önceden içiyordum bi sorun yoktu şimdi içemeiyorum valla suan soğan kürü yapıyorum soğanı su gibi içiyorum ama hayıtı zor içiyorum :KK43: cevap için teşekkürler

canm merak etmişsin teşekkür ederim.dr.a dün gidecektim gidemedim bugün sabah gittim.yani adetimin 14.günü oluyo bugün.yumoşlarım çok iyiymiş maşallah kaliteli 2yumurtam oluşmuş.çatlatma iğnemide oldum geldim.ilşki günleri verdi.bugün ve diğer 2gün mutlaka ilşki olsun dedi.ben hergün ilişkiye girmenn spermlerin kalitesini düşürceğini sanıyodum sordum yok bişey olmaz dedi.yumurtamda yarın akşama çatlarmış bugün ve yarın ve ertesigün mutlaka dedi.ayın 18nde adet olmazsam kandan bakacak.adet olursam bitince rahim filmi çekilecek.sonra iğneli tedavi demişti bende rahim filmden sonra ara vermek istiyorum bu süreç beni yıprattı hazır deilim iğneliye dedim tamam zaten onlar daha uç tedaviler dedi.yani mutlu mesut döndüm dr.dan.sorularıma çok güzel yanıt veriyo seviyorum dr.mu.işte böyle canm şimdi çalışma dönemi bayramda geliyo artk ailelerde fazla kalmıcaz 1gün kalıp gelcez 2tarafta da.zaten ben bayramları sevmiyorum bütün akrabaları görüyorum herkes bebek yokmu diye sorup duruyo moral bozuyolar kimseyi görmek istemiyorum.bitek dünya tatlısı bi yeğenim var 2yaşında onu görmek istiyorum...

canım hadı hayırlısı olsun yumoşların iyimiş maşallah:nazar: inş.bu ay sendende güzel sonuçlar alırız bende bayramda kmseyi görmek istmeiyorum çünkü aynı soruları banada soruyorlar :KK43: sinir oluyorrrum

Arkadaşlar aranızda yeniyim. pkolu old öğreneli 1 yıl oldu. bekarım 24 yaşındayım ve kilo problemim yok. ilk 6 ay doğum kontrl tedavisi verdi doktor . kullandım ve bıraktım bi sınav arefesine geldi hemde :KK43: bıraktığım ilk ay gecikmeli adet gördüm sonraki ay normal zmanda adet gördüm. doktora gittim kistler hala varmış tekrar doğum ont lu verdi. bu ssfer doktor değiştirdim. o ise metformini kullan dedi. bende metformine başladım. daha sonuç iyi mi kötümü önümüzdeki aylarda anlayackmışım. sizleirn paylaşımlarınızı okudum ve moralim çok bozuldu. bende anne olmak istiyorum . şuan bi erkek arkadaşımda var onunla hayalerimizde bu yöne... hamile kalanlar çok mu uğraşıyor, bu sendrom kesin tedai olabiliyor mu ?

canım çok özür dilerim hoşbulduk biraz heyecanlıyım :) bu siteyi 1 senedir takip ediyorum ama bugün bi cesaret üye oldum o yüzden heyecan yaptım :)

hiç önemli değil canım...umarım bu arada regli olmuşsundur...

ben ilk pko teşhisi konulduğunda hormon testi yapılabilmesi için Farlutal kullanmıştım. tam 12 gün beklemiştim adet olıyım diye.

bazen uzun sürüyor :-((((

Anladım canım..İnşallah tek sebep o 5 kilo fazlalıktır.Ha bu arada ben oryantal, halay falan da çekiodum arada bir :)
Hamileliğim çok şükür iyi gidiyor şimdilik, yarın doktora gidices minik kahramanımızı görmek için inşallah..Daha ilk gidişim olacak o yüzden şu an için hamileliğim hakkında hiçbir şey bilmiyorum ama tahminimce 5-6 haftalığım :) öğreneceğiz herşeyi inşallah...
Kilo konusuna gelirsek de yapcas artık bişeyler :) emzirmeyle falan bakalım artık...
Sen de 10 aydır istiyormuşsun bebiş, bekle mutlaka zamanı vardır..Ben 2,5 yıllık evliyim sadece evliliğimin ilk 6 ayında korundum, sonrasından beri hep bebiş istedik ama zamanı şimdiyeymiş demek..
evet bence de zamanını bekliyor öyle geliyor ufaklıklar :)
inşallah kontrollerinde her şey yolunda gitsin değerin de güzel çıksın keseyi de görebilirsiniz umarım canım...
olur tabi ya zaten artık üstelemiyorum olsun olsun diye gelecek bir gün :))

hmm iyiymiş, tadı nasıl?
tadı yok aslında tatsız bişey soğutmadan içince sorun yok zaten öyle içilmesi gerekiyor...

ben ilk pko teşhisi konulduğunda hormon testi yapılabilmesi için Farlutal kullanmıştım. tam 12 gün beklemiştim adet olıyım diye.

aynen ya benimde farlutaldan sonra hatırlıyorum da 16. gün reglim gelmişti berbat bir ilaç...

İnşallah canım ya çok istiyorum bu ara bebeğimin olmasını.
Soğan kürü ve hayıt otu içmeyi denedin mi?

Yok, hiç denemedim. Zaten yeni evliyim, denemelere bu ay başladım, olmazsa tedavi Şubat gibi başlıycak. Ben nedense pek sıcak bakmıyorum onlara.. Mesela soğan, bebek olma ihtimali varsa da söktürüp adetle beraber atarmış gibi geliyor. Sağlam bir bilgim olduğundan değil. Kendi fikrim, korkuyorum yani doktor kontrolü dışında bişey yapmaktan.

evet canım bugün geldi.... benide bitirid kendinide :) ama inan hasta olduğumda test sonucuı kadar üzülmüyorum mutluyum şimdi 3. günü dr a gitcem yumurta takibi başlıyoooooooooooo :)

günaydın canım...
ben pcos hastasıyım metformin hiç kullanmadım, gebeliğimden önce kistlerim vardı doktor bir ilaç vermedi bende soğan suyu içtim ve o ay hamile kaldım ama ben düzenli içmedim buradaki arkadaşların ve saraçoğlu'nun dediğine göre adetin bitince 7.günü başlıcaksın sabah ve akşam aç karnına 2 bardak klorsun suya bir soğanı dörde bölüp koyuyorsun yalnız dikkat beyaz soğan oolsun bu arada ben soğanın dış kabuğunu saoyuyordum ama hemen üstündeli ince kırmızı zarı soymadan birde başındaki püskülüyle beraber haşlıyodum. Haşladıktan sonra ılımasını bekleyip birdardağa koyup 2 damla limon sıkıp bir dikişte içiyodum(limonu söylemedi saraçoğlu ama bir zararı olmuyor hemde tadı daya dayanılabilir oluyor:)
15 gün bu küre devam ediceksin 2. ve 3.ay da adetine 10 gün kala başlıcaksın(tabi hamile değilsen hala:)
inşallah sana da iyi gelir canım
ben şimdik soğana başlıcam eşimde bir problem yok ama kaliteli olsun diye spermleri keçiboynuzu pekmezi yediriyorum ayrıca havuç da yediriyorum bu arada kompostaya ve ıhlamura da attım keçiboynuzu onları da içiyor napim bu ay biraz daha hevesliyim her fırsatı değerlendirmek gerek diye düşünüyorum umarım Allahın iziniyle olur bu ay:)

canım çok teşekkür ederim..ben de soğan suyu içcem zaten bugün regl oldum... hayırlısı olsun herkez için.keçiboynuzunu duydum yapmadım ben inciri zeytinyağında bekletip sabah aç karna içiyosun ya bi 15 gün onu yaptık sperm kalitesini çok arttırıyo malüm aydın incir ve zeytin yeri anca onu yapıyoz :)

kızlarrr kendımı patlamaya hazır bomba gibi hissediyorum karnımda bi şişlik var niye böyle oldum bugun bilmiyorum yaaaa :26::26::KK52: ne içsem geçer bu şişlik soda falan fayda etmedi baana

slm arkadaşlar ben yeni üye oldum bende malesef pko luyum bu ayın 1 nde çatlama iğnesi oldum ama hiç umudum moralim çok bozuk :KK43:(

Yok, hiç denemedim. Zaten yeni evliyim, denemelere bu ay başladım, olmazsa tedavi Şubat gibi başlıycak. Ben nedense pek sıcak bakmıyorum onlara.. Mesela soğan, bebek olma ihtimali varsa da söktürüp adetle beraber atarmış gibi geliyor. Sağlam bir bilgim olduğundan değil. Kendi fikrim, korkuyorum yani doktor kontrolü dışında bişey yapmaktan.

Hayıt otu hormonları düzenlemeye yardımcı , şubat ayına kadar hayıt otunu içebilirsin ,
Düşük tehlikeside de olmasss.

slm arkadaşlar ben yeni üye oldum bende malesef pko luyum bu ayın 1 nde çatlama iğnesi oldum ama hiç umudum moralim çok bozuk :KK43:(

Merhaba ,

Ne kadar süredir bebek istiyorsun , moralini bozma bence pco lu olup bebek sahibi olan çok kişi var.
Hayıt otu ve soğan kürünü önceden denemişmiydin.
Paylaşırsan seviniirm

h.b. teşekkürler hayır daha önce hiç denemdim soğan kürünü falan glifor kullanıyorum adetin 5. sünü seroheneyi kullandım ayın 1 ndede çatlama iğnesi yaptırdım ama kendimi çok kötü hissediyorum

kızlarrr kendımı patlamaya hazır bomba gibi hissediyorum karnımda bi şişlik var niye böyle oldum bugun bilmiyorum yaaaa :26::26::KK52: ne içsem geçer bu şişlik soda falan fayda etmedi baana

canım miğdenden dolayı olmuş belliki yediğin bişey dokunmuş... miğde ilacın varsa iç yoksa yapacak bişey yok bekleyeceksin... soda daha bile kötü yapmıştır... bazı yiyecekler bazı kişilere dokunur gaz yapar aşırı derecede belki öyle bişey oldu canım...
bunun dışında nasılsın bayadır yazışamadık...

günaydın kızlar ebyy canım cvp için teşekkürlerr beşi birarada çayı bende denemiştim bi zaman ama içemeştim sen ne kadar kullandın canım kaç ay ve nasıl içtin açmı tokmu kullandın canım bende tekrarmı denesem avaba diyorum

canım ben yaklaşık bi seneye yakın içtim.Sabah 1 bardak aç karnına, gece yatarken 1 bardak olmak üzere günde 2 defa içtim.Bazen geceleri es geçip sadece günde bir bardak içtim..

Merhabalar. Arkadaşlar, bana 18 yaşında pko teşhisi kondu, şimdi 29'um, 3 aylık evliyim. 6 yıldır aralıksız Yasmin kullanıyordum, bu ay bıraktım. Hapı kesmeseydim 10 Kasım'da adet görecektim. Ama hapsız kaç günde olacak, bilmiyorum. Ancak 29 Ekim'den beri hiç yaşamadığım ani kasık krampları, devamlı bir bel ağrısı, halsizlik, uyku hali, 3 kere ani ama kısa süreli mide bulantısı, 1 kere baş dönmesi, karında devamlı şişkinlik gibi belirtiler yaşıyorum. Günü gününe adet göreceğimi hiç sanmam, ama öyle bile olacak olsa, adete 12 gün kala böyle şiddetli ad belirtileri olur mu? Yoksa bu kadar uzun süreli Yasmin kullanıp, üstelik bir de PKO'luyken ilk ayda hamile kalmış olabilir miyim? Veya da vücudun 6 yıllık düzeni bozulduğu için mi yaşıyorum bunları? Aranızda benim gibi Yasmin'i uzun süre kullanıp bırakan var mı? Bıraktıktan sonraki ilk ay neler yaşadı? Fikri, tecrübesi olanlar paylaşabilir mi? Karmakarışığım.. Şimdiden teşekkürler.

canım ben de uzun süre yasmin kullandım ve bebek isteyince bıraktım.İlk 3-4 sanki hiç pko hastası değilmişim gibi düzenli adet oldum.Ama tabi belli bir süre sonra o düzen gitti ve tekrar pko baş gösterdi.Hamilelik konusuna gelirsek yasminin etkisi daha devam ettiği için hemen hamile kalacağını zannetmiyorum..Umarım yardımcı olabilmişimdir.

X