Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tatlım özelden 10 dakka diyor mesaj atamıyorum az sonra çıkıp doktora gidecem.bana metformini yazan doktorum o ay klomemle beraber kullandırtmıştı ve 2 yumurtam oluşmuş benim hiç 2 yumurtam oluşmaz üstelikk.tabi o ay hamile kalamadım ama 2 yumurta gelişmişit.bence 2 sini birlikte kullanabilirsin tatlımmm

benımde aynı boyum 1.68 kılom 60 61 cıkıyorum canım 850 mglık alıyım ozaman bugun cok duygusalım sabahtan berı aglıyormm her adetım gelmesınde bole oluyorum gelıcegını bıle bıle uzuyorum kendımi allahım ne zaman hamıle kalıcam ben yaaEki Görüntüle 383336 Eki Görüntüle 383336

canım arkadaşım...
dikkat ediyorum kendime.. inşallah bende bu ay hamileyim diye haykırabilirim.. ama aşılama ile ilgili araştırmalar yapıyorum şans öyle aman aman çok değilmiş.. Rabbim hayırlısını versin.. inşallah aşılama da benim vesilem olur da bebeğime kavuşabilirim..
sen gitmeden bi test yaptır bence..

saol canım benim.. Ezan okunuyor şuanda.. Allah'ım hepimizin dualarını kabul etsin..
inşallah boncuklar borcun olsun

aha köpeklerden korkan biri daha.. yahu neyinden korkarsınız minnak yavrucakların.. çocuklarınızı da böyle korkak yetiştirmeyin lütfen hayvanseverlere çok ihtiyaç var..
bende her zaman çantamda kuru mama taşırım.. her gördüğüm köpeğe, kediye mama bırakırım..

inşallah herşey yolunda gider canım arkadaşım..

günaydın kızlar bugun 32,günüm ve ilaçsız adet oldummm

ilaçsız adet olman süper.. ben de 1 yıldır hiç boş bırakmadım.. eğer bu ay aşılama tutmazsa bırakacağım herşeyi.. sadece metformin içip bekleyeceğim bakalım nasıl olacak..

canım kesikli çizgi emin olmadığı anlamına geliyor.. ama düz çizgi o gün kesin oldu yumurtlama demek oluyor..
ben ateş olayını bıraktım kistimin olduğu ay.. bana kistin olduğu ay düz çizgi çekti ve ateşim hep yüksek seyretti.. tabloyu gören herkes hamile olma ihtimalin yüksek dedi ve ben avucumu yaladım üstüne de koskoca kistim kaldı yanıma kar olarak
tablo mablo hikaye.. Rabbim ol desin yeter ki..

günde 1 tane 850 mg lık glifor ile başla canım...10 gün sonra 2 ye çıkartabilirsin....

rahim duvarının kalınlaşması adet olunca dökülmesi ile normale döner demekki adetlerin çok düzensiz ve dökülmedi canım yani rahim duvarının kalın olması gebelik için iyi ama adetle dökülmezse çok riskli....
benimde öyleydi şimdi adet görmeye başladığımdan beri biraz normale döndü...

canım ekşi çekiyor deli gibi ama canım ben tatlı ekşi inanmam böyle şeylere... inşallah geçen seferden biliyorum umut etmek üzüyor beni bu nedenle test yapana kadar sabırla bekleyeceğim....
yazdığın belirtiler bende dün başladı regl sancıları ıslak hissi ve göğüslerde acı..... ama fazla hassasiyet...
ama yine de çok umut etmek istemiyorum... beklerim seni dinleyeceğim canım test yapmam 9 nisanı bekleyeceğim 10 unda yolculuk var çünkü

sakın araştırma falan yapma canım herkesin şansı birmi sanki senin tutar bi diğerinin tutmayabilir....sen olacak de....
gözüm üstünde bak olumsuzluk düşünme sakın.... dua edelim hep beraber....
testimi yapacağım canım doktora gitmek istemiyorum kendim yapacağım....

canım tebrik ederimmm çok sevindim YUPPİİİ Bİ TANE DAHA HADİN GAYRET AZALIYORUZ
ÇOK SEVİNDİM

İNŞALLH DARISI BAŞIMIZA :)

Başka var mı hamile çok yazmışınız okuyamadım zamanım dar kısa kısa baktım
canım bu cvr varya bu cvr benim de hamile kaldığım ay hissediyorum sen hamilesin demişti korkmaya başladım bu kızdan acaba melek mi :)

Bu arada kayınvalidemler pazar günü burdalar geliyolar sonunda 1 ay önceden gelcez gelcez bi gelemediler gitti haaa valla moralim bozuk derslerim aksıycak bide daha yeni düşük yaptım ev kalabalık olcak kayınbabam kayınvalidem ablan 2 tane çocuk bide biz hiç sevmem kalabalığı bunaldım insan biraz anlayış gösterir bunlar çocuk düşünüyo yeni düşük yaptı sınava hazırlancak hep birden başını ağrıtmayalım der ama nerdeeeee o anlayışş sinirim bozuk 1 aydır gelcez diye oyalayıp durdular pöffffffffffffffff
hasta olma zamanım geldi bugün doldu bakalım kaç gün geçicek ?

ben hastayım canım grip oldummmm ondan yükseldi ateş ve düştü adet oldum

bicişm az işim var buralarda olursan sana bişey sorcammm az işimi toparlıyayım hemen döncem

bicişm az işim var buralarda olursan sana bişey sorcammm az işimi toparlıyayım hemen döncem

canım ablam çağırdı onlara gideceğim şimdi ama ordan nete girer bakarım ne yazdığına cevap da yazarım öpüyorum seni

Son düzenleme:
Laktik asidoz metformin tedavisi sırasında ilacın birikimi nedeniyle ortaya çıkabilen, nadir görülen ancak şiddetli bir metabolik komplikasyondur. Laktik asidoz, vakaların %50'sinde ölüme neden olmaktadır. Laktik asidoz diabetes mellitus gibi birçok patofizyolojik durumla ilişkili olarak ve belirgin doku hipoperfüzyonu veya hipoksisiyle birlikte görülebilir. Kan laktat seviyesinin yükselmesi (>5mmol/L), kan pH'sında düşme, elektrolit bozuklukları ve laktat/püruvat oranında artma ile kendisini gösterir. Laktik asidoz gelişiminin nedeni metformin olarak saptanırsa; genellikle ilacın kan konsantrasyonu 5µg/mL' nin üzerinde bulunur.

hastalandım bugun doktorumdan gızlı solemedım gıttım aldım geldım hapı eşimede solemıcem gızlı gızlı ıcıem ama ıcınde bunu okuyunca korktum ben bu hapların ıcını okumadan asla ıcmemde okuyuncada cok korktum ölume bıle neden olur dıyoo ayy napıcamm zaten bugun sinirim beynımde %50 ölüm dioo benmı yanlıs goruyorum içenler ıcını okudunuzmu Eki Görüntüle 383444

canım karaciğer, böbrek vs bir hastalığın varsa içme yoksa günde 1.5 lt su tüketmek kaydıyla içebilirsin...
tok karnına içiliyor...
elbette prospektüsü biliyorum okumadan ben de hiç bir ilacı içmem....
kaldı ki bunun yan etkileri klomen ve çatlatma iğnesi tedavilerine göre çok az... gebelere bile veriyor birçok doktor...

kızlar yazmıştım ama hamiş haberleri geldi Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin sağlıkla

tekrardan yazıcam lütfen yardımcı olun bendeki bu durumu anlayamadım

kızlar merhaba. geçen haftalarda bende pko lu olduğumu öğrenmiştim burada paylaşmıştım. hiç bir hap kullanmıyorum yalnız benim şöyle birşey oldu mart 17 adet olmuştum 25 ü biter gibi oldu sonra 27 sinde tekrardan başladı 31 inde bitti.
ilk defa ben hayatımda böyle birşey yaşadım 15 güne yakın sürdü bu adetim. 2 ay adet görememiştim anlayamadım acaba dedim biriken kistler mi tamamen dışarı atıldı
böyle birşey yaşayan varmı sizce ne oldu

ben hastayım canım grip oldummmm ondan yükseldi ateş ve düştü adet oldum

geçmiş olsun canım ben anlamıyorum valla ateşten ya çekti çizgiyi ama boşa çekti bence bende de
bu soğan kürü insanın ağını soğan kokuturmu ya okula giderken millet tiksinmesin benden.
gelecek ay ben de yapmak istiyorum aslında bunu.

Tuncss bence de fasafiso ama iki yadır çizgi çekio ya mutlu oluyorum
daha evvel iki ay yapmıştım çizgi falan çekmiyordu.
en azından çizgi çekio çatlıo diyip seviniyorum
(fakir avuntusu gibiD)

123m Senin de gebeliğin inşallah 9 ay boyunca devam eder canım tebrikler
değerlerin iyi gelir inşallah

bicimm canım benım cok tesekkur ederım cevabın ıcın. off allahım ıykı burdayım ya .. canlarım bısey sorucam sızlere nolur bılenler cevap versın doktorum bana gunluk ıgnelere gecelım demıstı klomen falan işe yaramassa dedı acaba bu ıgneler nasıl .. kullananlar varmıkı aranızda ben bu konularda tecrubesızım mazur gorun nolur Eki Görüntüle 383652 Eki Görüntüle 383652 Eki Görüntüle 383652

erken adet olursan mutlaka haberım olsun dedı doktorum sımdı aradım yarın cagırdı ya offfffffffffff zaten pskolojım altüst

ayyyyyy çok sevindim adınaaa canımcımmm
inşallahhh değerlerin yükselecek sende meleğine kavuşacaksınnn
Rabbim nazarlardan korusun senii sağlıklaa kucağına almayı nasip etsinnn

gyaman canım sen de istanbula gidecekmişsin inşallah babanla ilgili çok iyi haberler alırsınız....

iyi geceler kızlar ben çıkıyorum....

evet cnm daha var gitmeme ama kısmetse gidicem çok saol güzel dileklerin için amin amin amin

tatlım son bişey daha soracam buda varmı benim bu ay yemeklerin kokusunda midem bulandı bazen böğürdüm resmen.ve adetime 15 kala iskender yemiştik ben bir kus bir kusss.sendede yemek kokularına karşı mide bulantısı varmı.

canım tebrik ederimmm çok sevindim YUPPİİİ Bİ TANE DAHA HADİN GAYRET AZALIYORUZ
ÇOK SEVİNDİM

İNŞALLH DARISI BAŞIMIZA :)

evettt tatlım hadi arkamızdan bekliyorum hepiniz inşallah adet olmazsınnbu ay inşalahhhhhhhhhhh.

bu sayfada erken adet olduğunu söyleyen sadece bir kişi vardı onunda adını unuttum.oda çok az takıldı.

çok sağol canımmmm benim sıra sizde tatlımmm.hepinize dua ediyorum.sanırım senin ve gyamanın ismini yazmayı unutmuşum ama hepiniz aklımdasınız hepinize dua ediyorumm tatlımmm.

aaaaaaaaaaa bende az önce yazdığım mesajda senin hakkında bişeyler yazmıştım yaaaaa.şansa bak oku onları canım.
çok sağol bitanemmmm çok sağol canımm.dualarımdasınız hepiniz tatlım bu 2 ay içinde bu topikte herkes hamile kalacak bence sırayla haberler gelecek bence içime öyle doğdu.

okudum tatlım çok tşk ederim. Allah çok büyük bak sonunda seninde meleğini gönderdi inşallah devamıda gelecek hayatım. güzelcene dinlen sakın ağır falan kaldırma dikkat et kendine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…