Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

48 saat sonra değerin 120 olursa çok çok iyi gidiyor herşey demektir canım benim şimdi sen bana öyle güzel umut oldun ki anlatamam gebeliğin inşallah Allah ın izniyle ilerlediği takdirde ultrasondan şu merak ettiğimiz rahminin şekli de ortaya çıkacak.... kalsiyum tüket bol bol....
seni çok öpüyorum
bu gün aldığım en güzel haberdi bu.....

canımsın sen canımsınn.güzel arkadaşım benimmm.gene beni çok mutlu ettin tatlımm.yarın 120 çıksınnn ohhh diyecem bende.evet ttatlım özellikle sezeryan yaptırcam diğer tüpüm varmı yokmu doktor görsün diyee.

tabi canım zaten gebeliğin süresince çok dikkatli davranman gerekiyor.... ve elbette normal doğum sana da bana da uygun olmaz.... inşallah o zamana gelindiğinde sezeryan olursun elbette...
kan testini ne zaman yaptırdın bu gün mü?

Allahımmmm neler oluyo burda kızlarrrr tüylerim diken diken oldu şu anda:)
123m Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah ne güzel bir haber oldu bu hepimize

123m Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah ne güzel bir haber oldu bu hepimize

ya valla çok sevindik hepimiz....
canım sen nasılsın bebeğin nasıl hareketlenmeye başladı mı? tekme atıyor mu?

Son düzenleme:
canım sen de benim gibi köpek fobisine sahipsen sana tavsiye ederim internetten köpeksavar diye bi alet aldım. düğmesine bakınca ses dalgası yayıyor biz duymuyoruz ama köpekler duyuyor. uzaklaşıyorlar. onsuz çıkmıyorum ben evden

tunccs herşey yolunda gitsin inşallah canım

bicim ne zaman gidiyordun istanbula? havalar çok güzelleşti canım şimdi istanbulda olmak vardı bizim için de gez, vapura bin

yesil_87 projende başarılar tatlım

Son düzenleme:

tatlım hamileyimmm ya bende hala inanamıyorummm yaaa vallahi benim bebişim mucize resmennnn.

yok canım dün yaptırdım testimi araştırma hastanesine gitmiştimmm rahim filmini göstermek MR istiyorum dedim ama doktora dedimki belkide hamileyim önce kan testi yapalım dedim adet günüm yarın dedim olsun varsa çıkar zaten dediii.ve çıktı hala şaşkınım yaaaa

ya valla çok sevindik hepimiz....
canım sen nasılsın bebeğin nasıl hareketlenmeye başladı mı? tekme atıyor mu?
evet canım önceden karın gurultusu gibiydi şimdi biraz daha sertleşti hareketleri dışardan da görülüyor göbeğimde dalgalanmalar oluyor o hareket ettikçe ,bazen iyice coştuğu zaman ürkütücü bile geliyor görüntü

canım busmai ne güzel bebeğini artık hissetmeye başlamışsın,canım bende bu ara acayip bir duygusallık var çok farklı düşünceler içine girmeye başladım.bebeğime bakabilecekmiyim? ya bakamazsam, işimi bırakmayı düşünmüyorum işle beraber bebeği idare edebilecekmiyim? kimsenin haberi yok insanlara nasıl söyliycemm ?off Allahım neden hamileliğimin tadını bile çıkaramıyorum diyorum? busmai ne yapıcam bennn neden böyle oldum acaba normalmi bunlar.

bunlar normal canım, herkes kapılıyormuş bu kaygılara. sonuçta hayatımızın düzeni değişecek. geriye dönüş yok artık, daha fazla sorumluluğumuz olacak. ben de bazen düşünüyorum bunları. bir de saçma rüyalar görüyorum huzursuz uyanıyorum. ama unutmamalıyız ki en önemlisi sağlık. biz ve bebeklerimiz sağlıklı olduktan sonra herşey nasılsa hallolur bir şekilde. biz istedik bu yola girmeyi ,artık Allah yardımcımız olsun ne diyeyim. neler bekliyor bizi hiç bilmiyoruz ama illa ki sağlık sıhhat olsun inşallah

Son düzenleme:
canım 10 nisan gece yolculuk kısmetse ve 19unda buradayım inşallah :))
senin için de gezerim benim aile büyüklerim oradalar ziyarete gidiyorum...

iyiki test yaptırmışsın canım zaten emardan önce yaptırman da gerekliydi yarın o zaman tekrarlatabilirsin testini ya da cuma günü....
benim 1 mart son adetim ama geç yumurtlama oldu yani seninki gibi zamanlı değil....

yaaa maşallah ona... ne güzel görünüyordur kimbilir canım Allah hep sağlık versin.... az kaldı... hareketli olması iyi...

sakın kuruntulara kapılma bak geçiyor zaman ve iyi geçiyor canım sorun yok 1 ay daha bekle istersen ailenle paylaşmak için ya da akrabalarla işte....

niye bakamayasın ki.... bakacak biri çıkacaktır sen çalışsan bile....

bu arada eşinin haberi var tabiki de mi? one düşünüyor?
zaten doğum iznin olacak 4 ay o zaman karar verirsin bunları o zaman düşünürsün şimdiden neden kuruntu ediyorsunki hamileliğinin tadını çıkar canım....

Son düzenleme:

valla kızlar benımde adetıme son 3 gun ınsallah bende olmam adette bu duyguyu yasarım ınsallah allahımın ıznıyle hepımız tadacagız bicim ıstanbulun neresıne gelıosun bende ıstanbuldayım doktor falan ıcınse yardmcı olurum canm. buarada 123m brokılı kuru uygulamıss canım bu ne ıcın acabaa hangı kuru uygulucamı sasırdım kızlar ınanın :))

canım brokoli faydalı bir bitki pek çok şeye onun rahminde sorun vardı şekille ilgili sanırım ondan yapmıştı.... ama sen hamile kalmak için soğan kürünü tercih etmelisin....
kadıköy deler canım teşekkürler yok doktor için gitmiyorum sadece akrabalara ziyarete gideceğim.... 3 ayrı akrabam var orada 3 ayrı kapımız var kısmet bakalım.....

doktora izmire döndüğümde gideceğim çok şükür başından beri sabırlıyım ne kadar olursa beklerim....
1.5 yıldır bebek istiyorum ama şimdi rahimle ilgili sorunlar var bakalım yine ertelendi...

bu arada benim de adetime 3-4 gün var :) aynı günlerde bekliyoruz

Son düzenleme:
gyaman canım sen de istanbula gidecekmişsin inşallah babanla ilgili çok iyi haberler alırsınız....

iyi geceler kızlar ben çıkıyorum....

Son düzenleme:

bende onu dusunuyorum adetım gelsınde canım sogan kuruna baslıcam ınsallah gelmez tabi evet aynı zamanlarda adetımız Eki Görüntüle 383148 kadıkoy bılıyorum yakın sayılırım ..ne guzel sabırla beklıosun sen ben bekleyemııyorum bızde 1 senedır ıstıyoruz valla banada yaramadı haplar ıgneler metformını denıcem doktorum verırse tabi.. rahımle ılgılı benımde olabılırmı bılmıyorum hıc fılm falan demedı doktorum bana sadece rahım duvarım ınceymıs o yuzden hap ıcıyorum zaten allah ne zaman ol derse olur canım napalım kadermızse cekıcez gercı..

arkadaşlar ben başka konularda yazışıyordum,meğer sayfam buradaymış bilemedim benim hikayem;
ben pkoluyum adet düzenim yok 2-3 ayda bir gelir oda farlutalla,2 sene tedavi gördüm aşılama dahil hiçbiri olmadı,tüp bebek denemem gerekiyordu en son haziran ayında adet gördüm ve tedaviyi bıraktım,sonrasında adet görmedim,eylül ayında dr gittim,tahlillerim yapıldı,problem yok,bir farlutal daha aldım,fakat ramazan diye kullanmadım adetim bayrama denk gelmesin diye,ekim ayında kullandım fakat yine adet göremedim çok üzüldüm yeni bir sorunla karşı karşıya kaldım diye,15 gün sonra yine gittim dr,adet göremiyorum diye,ultrasona soktu önce ve sürpriz 2 aylık hamilesin dedi,inanamadım,ben sadece adet görünce yumurta olur gelişir zannediyordum ama ben adet görmeden hamile kaldım şimdi 3 yaşında oğlum var 2. çocuk için uğraşıyorum şimdide 2 yıldır tedavi görüyordum 2 ay önce bıraktım,hamile kalmayı çok istiyorum,şimdi incir havuç kürüne başlayacağım hamile kalanları okuyunca daha umutlandım,bu kürü kullandınızmı,ben ne yapayım kullanayımmı?aranıza aldığınız için teşekkürler

tabi rahim duvarı incelmesi progesteron eksikliğinden bunun nedeni de yumurtanın çatlayamaması yumurta çatladıktan hemen sonra bu hormon her kadında salgılanır canım....
bende klomen ve çatlatma iğnesi tedavileri gördüm ve tek başına metforminle daha iyi sonuçlar aldım bilesin.... artık çok umudum var bebeğimle ilgili yakında gelecek biliyorum....
umudunu hiç kaybetme... rahim filmi kanallara bakmak için çekiliyor genelde ama ben hem onun için hemde şekli yüzünden çektirmiştim çünkü doktorun biri çift rahimsin demişti bana ultrasondan bakarak....
nitekim filmden de görülen o ya da tam bölmeliymiş..... soğan kürüne gerek kalmaz umarım hamile kalırsın.... doktoruna bizlerden örnekler ver metforminle ilgili ben de inanmıyordum bu ilacın yarayacağına hiç çalışmayan yumurtalıkların çalışabileceğine ama pek çoğumuzda işe yaradı ve hamileliklerimize vesile oluyor görüyorsun sen de arkadaşlarımızın durumundan....

bu arada bana doktor yazmadı bu ilacı ben kendim alıp kullanmaya başladım ve şimdide doktorların bu konuda yeterli bilgiye sahip olmadığını düşünüyorum çünkü ilaç gerçekten pkos üzerinde etkili....

Son düzenleme:

öncelikle hoşgeldin topiğimize;
eğer prolaktin hormonun yüksekse bu kürü uygulamamalısın.....
soğan kürü daha etkili bebek sahibi olmak istiyorsun çünkü....
birde çoğumuz neredeyse hepimiz metformin ilaçlarından kullanıyoruz... bazılarımıza doktor verdi bazılarımız kendiliğimizden başladık ben 4 ayda faydasını gördüm hala daha da devam ediyorum içmeye...yumurtalıklardaki yumurtaları uyuyan yumurtaları uyandıran ve çatlamasına yardımcı olan bir ilaç bu bizim için ideal ilaç.... yumurta geliştiriciler kullansak dahi, kaliteli yumurta için bu ilacı da ayrıca kullanıyoruz bilginiz olsun....doktorunuzla görüşün ileri derecede polikistiklere bu ilacı her doktor verir zaten....
inşallah 2. bebeğinize de hamile kalırsınız en kısa zamanda...
bu arada kilonuz varsa bir an önce kilo vermeye başlayın..... çünkü kilo verme aşamasında yani kilo vermeye başlamışken içilen ilaçlar daha etkili oluyor.... bakarsınız 2. bebeğinizde sürprizle gelir....

Son düzenleme:
nasılsın canım
sıkılmıyorsun artık de mi?

sakın bak
pek çoğumuz şu anda senin yerinde olmak için neler vermezdik

o yüzden boş kuruntular etme kendine canım

Son düzenleme:
yazan yerden sonra başlaman lazım cevap yazılarına quote den sonra yazmadığın için yazıların birbirine giriyor canım okumak istiyorum ama hiç bir şey anlayamıyorum :44:

cvr kusura bakma canım ya ben sıteye 1 haftadır takılıyorum daha yenı ogrenıyorum[/QUOTE]ESTAĞFURULLAH CANIM NE DEMEK HEPİMİZ YENİYLEN OLDU BÖYLE.CEVAP YAZAMADIĞIM İÇİN SÖYLEMEK İSTEDİM.

DOĞRU SÖYLÜYORSUN TATLIM SÖYLEDİKLERİN RAHATLATTI VALLAHİ BEBEĞİMİZ SAĞLIKLI OLSUNDA HER ŞEYİN ÜSTESİNDEN GELİNİR.

eşim çok rahat canım o beni sinir ediyor zaten hallederiz diyor.ailelerin haberi var iş yerindekiler bilmiyor.bsmainin dediği gibi sağlıklı olsunda Allah herşeyi yoluna koymuştur aslında sen gidecekmişsin tatlım oaradan yazabilcekmisin biçim 123 e çok sevindim bak o sana umut olmalı .arkadan sizde geleceksiniz 2012 bizim yılımız olacak.

canım bende brokoli suyu içmiştim.ama öyle kürü değil.haşladığım zaman suyunu dökmeyip içiyordum iyi gelmiş olabilir ama ilk önce soğan kürünü denemelisin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…