Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

tamam cnm hemen başlıyorum bugünden itibaren tekrar..inşlh olur 6 aya kalmadan:)))
bal tarçın ve çörekotu kürü için ne diyorsun bana olurmu sence..
tarçın kan şeekrini düşürmeye yardımcı.. yapabilirsin. en güzeli doğal yollarla şeekri dengeye getirmen.. sana tavsiyem şunlar hayatından şekeri tamamiyle çıkar.. bu arada kilo problemin var mı ? çayının şekerine varasıya kadar şekeri çıkar hayatından... meyveleri yoğurt ya da sütle beraber tüket.. adet olamıyorsan fazla bekletme duphastona başla canım ya da tarlusal ikisi de aynı tür içerikli ilaçlardır.. adetinin fazla gecikmesi rahim duvarını kalınlaştırır bu rahim için zararlı bir durumdur.. dedim ya senin sorunun şekerini düşürdüğün zaman ortadan kalkacaktır..
tamam canım şimdi düzenleyyeim yeni geldim nete..
androjen hormon demek karşı cinsin hormon seviyelerinin artması demek. yani bizde erkeklik hormonunun artması demek.. benim de saç tellerim ince ve çok döküldüler.. metfrromin kullanalı yenileri çıkmaya başladı..

Son düzenleme:
arkadaşlar 50 gün oldu halen adet olmadım:S
soğan suytu mu içsem, civan perçemi mi, yoksa doktorun verdiği adet söktürücüyü mü kullansam
adet söktürücü içmende fayda var hamile değilsen tabi :)

aynen bicim senin bir zaman dediğin gibi köşe kapmaca oynuyoruz...

bu arada nasılsın ?
canım iyiyim de regl belirtilerim bu ay çok erkenden başladı halbuki 8 gün var daha.... bunun dışında turp gibiyim...
:)

sen nasılsın yeşilcim

yıne aradım yıne ulaşamadım tabı doktoruma, gunune ben karar verıcem bu durumda artık yapacak bırsey yok
hıımmm o zaman başka yerde çekil istersen...
zamanını kaçıracaksın yoksa...

canım maşallah hayırlı olsun tedavin süper bir başlangıç olmuş ....bu defa şansa bırakma ve kontrollerini aksatma kist falan olmaması için diyorum ama biliyorum ki yumurtan bebeğe dönüşecek bu ay inşallah canım benim...

Son düzenleme:
yeşilcim nasılsın canım?

benim çıkmam lazım netten yine konuşamadık....
canım kendine iyi bak...

bu arada 3000 inci sayfamıza gelmişiz :))

Son düzenleme:

vallahi işin zor canım günde 2 kere farklı yemek amanınn zor vallahiii.

Evet hergün kalk aynı şeyler ev işi bitmez tozun bereketi çok olurmuş.Hergün alıyorum ertesi gün alınmamış gibiMobilya için sprey almıştım hem parlak gösterip çabuk toz olmaması için oda lekeli gibi etti.Şimdi yine nemli bezle siliyorumCamları silip ardından yağmur yağınca tekrardan batması sinirime dokunurEvet canım ya panjurluysa evin o dahada zor Allah kolaylık versin hepimize.Bu arada sağlığın nasıl umarım herşey yolundadır.Doktor bulabildinmi canım?İnşallah güzel sonuçlar alırsınBende bugün duphastona başladım 17.günü başla demiştin adetin yanılmıyorsam 8 gün kullan demiştin değilmi?Görüşürüz kib Bicimciğim
Aminn canım inşallah gördüm büyük resminide cici kızın yerim bunu ben
Biliyorum canım şaka yaptığınıNasılsın bu arada adetin gelmedi daha değilmi?Bende bugün duphastona başladım 17 günü başla demiştiniz.8 gün kullnıcaktım değilmi sayfalar çok geride kaldığı için sorayım yine bir dedim.Ben 8 gün diye hatırlıyorum yanlışlık olmasın yinede oyüzden sorayım tekrar dedim
Allah hayırlı etsin.Darısı düğünlerine olsun
Hadi hayırlısı inşallah tedavin güzel sonuçlar verir
yarın kardeşimin ygs sınavı var .. dua edermiisniz?
Allah yardımcısı olsun inşallah hayırlısıyla kazansın canım
çok sıkıldım bugün coğrafya içimi dışıma getirdi aklımın bi tarafında bebek var acaba bu ay hamilemiyimdir ama sanmam ya offf afedersiniz acayip dercede ishal olmuşum karnım ağrıyo neden oldu acaba
Geçmiş olsun canım İnşallah hamilesindir

Kızlar bunu öncedende kopyalamıştım.Yeniden paylaşmak istedim sizlerle.İyigeceler hepinize Allah'a emanet olun ve dualarımız kabul olur inşallah.

Çocuk isteyenler için dualar:

Ali imran suresi 35. ayet-

İmran'ın karısı: "Rabbim, karnımdakini tam hür olarak sana adadım, benden kabul buyur, şüphesiz sen işitensin, bilensin." demişti....

(İz kaletimraetü ımrane rabbi innı nezertü leke ma fı batnı muharranan fe tekabbel minnı inneke entes semıul alım)

Ali imran süresi 38. ayet

38- Orada Zekeriyya, Rabbine dua etti: "Rabbim! Bana katından hayırlı bir nesil ver. Şüphesiz sen, duayı hakkıyle işitensin" dedi..

(Hünalike dea zekeriyya rabbeh kale rabbi heb lı mil ledünke zürriyyeten tayyibeh inneke semıud düa')

Ali imran suresi 40. ayet

40- Zekeriyya: "Ey Rabbim, benim nasıl oğlum olabilir? Bana ihtiyarlık gelip çattı, karım ise kısırdır." dedi. Allah: "Öyledir, fakat Allah dilediğini yapar." buyurdu.

(Kale rabbi enna yekunü lı ğulamüv ve kad beleğaniyel kiberu vemraetı akır kale kezalikellahü yef'alü ma yeşa')

Meryem suresi 9. ayet

(Allah yahut Cebrail ona şöyle) dedi: "Dediğin gibidir, (fakat) Rabbin buyurdu ki, bu işi yapmak bana kolaydır. Nitekim bundan önce seni yarattım. Halbuki sen hiçbir şey değildin."

(Kale kezalik kale rabbüke hüve aleyye heyyinüv ve kad halaktüke min kablü ve lem tekü şey'a)

Meryem suresi 10 ayet

Zekeriyya şöyle dedi: "Rabbim! Bana alâmet ver." Allah: "Senin alâmetin, sapasağlam olduğun halde, üç gün, üç gece insanlarla konuşamaz hale gelmendir." buyurdu.

(Kale rabbic'al lı ayeh kale ayetüke ella tükellimen nase selase leyalin seviyya)

Kasas suresi 12. ayet

Biz (annesine geri vermezden) daha önce, onun süt analarının sütünü kabulüne müsade etmedik. Bunun üzerine ablası, "Size, onun bakımını sizin namınıza üstlenecek, hem de ona iyi davranacak bir aile göstereyim mi?" dedi.

(Ve harramna aleyhil meradıa min kablü fe kalet hel edüllüküm ala ehli beytiy yekfülunehu leküm ve hüm lehu nasıhun)

Kasas suresi 13. ayet

Böylelikle biz onu, gözü aydın olsun, gam çekmesin ve Allah'ın vaadinin gerçek olduğunu bilsin, diye anasına geri verdik. Fakat yine de pek çoğu (bunu) bilmezler.

(Fe radednahü ila ümmihı key tekarra aynühaa ve la tahzene ve li ta'leme enne va'dellahi hakkuv ve lakinne ekserahüm la ya'lemun)

Fatır suresi 11. ayet

Hem Allah sizi bir topraktan, sonra bir damla sudan yarattı. Sonra sizi çiftler kıldı. O'nun bilgisi olmadan ne bir dişi hamile olur, ne doğurur. Kendisine ömür verilenin de ömrünün uzatılması da, ömründen kısaltılması da mutlaka bir kitapta yazılıdır. Şüphe yok ki bu, Allah'a göre kolaydır.

(Vallahü halekaküm min türabin sümme min nutfetin sümme cealeküm ezvaca ve ma tahmilü min ünsa ve la tedau illa bi ılmih ve ma tahmilü min ünsa la tedau illa bi ılmih ve ma yüammeru min müammeriv ve la yünkasu min umurihı illa fı kitab inne zalike alellahi yesır)

Saffat suresi 100. ayet

"Ey Rabbim! Bana salihlerden (bir oğul) ihsan et!"

(Rabbi heb lı mines salihıyn)

Fussilet suresi 47. ayet

Kıyamet zamanını bilmek ancak Allah'a havale edilir. Onun bilgisi dışında hiçbir meyve kabuğundan çıkmaz, hiçbir dişi gebe kalmaz ve doğurmaz. Allah onlara: "Bana koştuğunuz ortaklarım nerede?" diye seslendiği gün, onlar: "Senin ortağın olduğuna dair bizden hiçbir şahit olmadığını sana arz ederiz." derler.

(İleyhi yüraddü ılmüs saah ve ma tahrucü min semeratüm min ekmamiha ve ma tahmilü min ünsa ve la tedau illa biılmih ve yevme yünadıhim eyne şürakaı kalu azennake ma minna min şehıd)

Şura suresi 49. ayet

Göklerin ve yerin hükümranlığı yalnız Allah'a aittir. O dilediğini yaratır, dilediğine kız çocuk, dilediğine de erkek çocuk bahşeder.

(Lillahi mülküs semavati vel ard yahlüku ma yeşa' yehebü li mey yeşaü inasev ve yehebü li mey yeşaüz zükur)

Şura suresi 50. ayet

Yahut Allah onları erkek ve kız olmak üzere çift verir, dilediğini de kısır yapar. Şüphesiz ki O her şeyi bilir. O'nun her şeye gücü yeter.

(Ev yüzevvicühüm zükranev ve inasa ve yec'alü mey yeşaü akıyma innehu alımün kadır)

Zariat suresi 29. ayet

Bunun üzerine karısı (Sâre) bir çığlık atarak geldi ve elini yüzüne vurarak: "Ben kısır bir kocakarıyım, nasıl çocuğum olur?" dedi.

(Fe akbeletimraetuhu fi sarratin fe sakket vecheha ve kalet acuzun akıym)

Zariat Suresi 30. ayet

Misafir melekler: "Evet bu böyledir. Rabbin böyle buyurdu. Gerçekten O hüküm ve hikmet sahibidir. Herşeyi hakkıyla bilir." dediler.

(Kalu kezaliki kale rabbuk innehu huvel hakimul alim).

merhaba arkadaşlar bende de pko var yıllardır bunun sıkıntısını çektim hiç bir adetim ilaçsız kendiliğinden olmadı, yaklaşık 2 yıldır evliyim ve hep ilaç kullandım artık çocuk istediğimizden ilacı bıraktım ama hamile kalamam die çok korkuyorum diane 35 kullanıyodum ama doktor çocuk istiyosan bırak dedi ama başka ilaç da vermedi ilaçsız adet bile olamazken çocuk nasıl olcak bilmiyorum?

GÜNAYDINN KIZLARRR...kimsee yok gerçi amaaa yinede günaydınnn...uzun zamandır yoktummm nasılsınızzz??herkez iyidir inşallahhh....geçmişi okuyamadımm bende net yok hala şuan annemlerdeyim bi bakayım dedim..nasıll herkezzz???iyidirr inşşş....yni bebişlerimizz varmııı???özledimm siziii....ama az kaldı haftaya sınavlarım var bitsinn alıcam nett....inşallah..

TUNCSS canım hayırlısı olsun hakkında tedaviye başlamışsınızz..inşallah rabbim bu ay nasip eder sana bebeğini....

kızlarr yaaa bişi sorucammm...bu ayy bende çookk acayipp şeylerr olduuu..sizle paylaşmak istedim aynıı durumu yaşayan varmııııı????

gecen ay adetim çok güseldiii kaç aydır ilk defa rahat bi adet dönemi geçirdimm...ama 15 gün sonraa progestana başlamadan 1 gün öncee kahverengi bi akıntı geldiii..şookk oldum bide korktumm...progestanla adet olmaya başladığımdan beri adetim kahverengi akıntıyla başlıyorduu...başta korktummm sonra acaba kendiliğinden adetmi oluyorummm...2ci gün çok az acık kırmızı geldii...ben yine progestana başladımmm...bugünn bir hafta oldu hala kahverengi akıntımm varrreşim ilk 2 gün çok panik yaptı diye geçti dedim ama geçmedii...yarında devam ederse mecbur gidicem dr...yada progestanı bitircem adet olunca gçeçekk...ama aklıma kötü kötü şeylerr geliyorr ne olabilirkii buuu...aynı durumu yaşayanınızz varmııı???kistmii oldu acabaaa....inşallahh kötü bişi değildirrr dua ediyorumm

TUNCSS okursan egerrrr sende kist olduğunda böle bişi oldumuuu???

rahim filmini çek derim çok faydalı benim tüpüm kapalıydı açtılar filmle.. biraz ağrı oldu ama değdi.. gerçi pek biyere gelemedim ama olsun umudum var.. benim adetin 12. günü yumurtamın bi tanesi 18 di az önce iğneyi vurdum bugun 14. günüm inşallah faydasını görürüm

bu klomenle son denemen olacak canım umarım güzel haberlerini duyarız inşallah... iğne göbekten ya da kalçadan yapılıyor . göbekten yapınca daha az acı duyarsın..

koldan yaptım iğneyi doktorum öyle söyledi fark edermi göbekten veya koldan ??

ve doktorumda 6 aydan başka klomen vermicem demişti peki hamile kalamasam bu ay gelecek ay ne tedavi uygulicak merak ediyorum bilen varmı????

bendedde yıllardır var 2 yıllık evliyim hiç korunmadıgımız halde olmadı birçok aşamadan geçtim birçok ilaç kullandım rahim filmi sperm testi hormon testleri hepsini yaptım.. bu 6. ay tedavimin klomen kullandım çatlama iğnesi vuruldum bakalım artık kısmette ne varsa odur.. diane 35 kullanmayı bırakırsan eğer hemen tedaviye başla derim.. yumurta takibi yapacak doktor sana gerekirse iğne verecek inşallah sonuç alırsın bence hiç erteleme tedavini...

canım allah razı olsun senden inşallah bebek ısteyen tüm arkadaslarıma içinde banada :) nasip eder dua sayesinde...

canım benım. cok korkuyorum ben filmden bide yaşım ıtıbari ıle doktorum kabul edermı bılmıyorum hep erken stres yapma yavas yavas ılerlıces dıyor benımde 18 en fazla buyudugu catlama oluyordu fakat gebe kalamıyordumm .inşallah sen kalırsınnn canımm. en son gıttıgımde bırı 18 bırı 3cm dedı doktor 3 cm olan catlamamıs ama ıcıne kanama olmus olabılır dedı

SELAMM kızlarrrEki Görüntüle 380265

sizlere bişey dıyıcemm belkı komık gelecek ama ınanın ılk basta banada komık gelmıstı cunku hayatımda bu yasıma kadar ılk defa duydum göbek düşüklügü oluyormus tam göbek ustunde kalp seklınde bır atma. bu sorun ablamda vardı annem onu cok eskıden yaşlı bır kadına goturmus ve gobegını çekmiş yerine getırmıs ablam ondan sonra hamıle kalabıldı bılıomusunuz suan aynı durum bendede var yada aynı durumu olan varmı bilen varmı böle birseyi ayrıca ablamada doktor pcos demiştiii 2 tane bebişi var kızlarr

pardon cnm kociş gelince bilgisayarı kapıveriyor hemen şimdi gördüm
iyiyim cnm nasıl olayım aynı tas aynı hamam bekliyoruz adet günümüzü
sen nasılsın cnm

ne zaman adet günün canım benimde 4 marttı son günn.az kaldı ama ben bu ay geç yumurtladım sanırım 7 nisana kadar bekleyecem.

canım kist olan kişide adet olmaz diye biliyorumm ben.mutlaka doktora görün bizede yaz canımm.

tatlım bubenimiste ve bende duyduk böyle bişeyi.göbek düşmesi değilde rahim aşağıda diye duyduk.mahalle ebeleri var ya şu an yaşlı oluyorlar genelde onlar adetin 3. 4. günü çekiyorlarmışşş.bikaç tanıdığım yaptırdı bunu ama ilginç olan hepsi hamile kaldı.

hadi yaa vallahi canımcım ablamda gobegını cektırmiş ondan sonra hamile kalabılmıs ılgınc vallahı ben ılk defa ozaman ablamdan duydumm off hıcte tanıdık ebe yok ceken edenn benım cok dusuk ınan yattıgım zaman karnımın ustunde kalp gıbı hızlı hızlı bişey atıyorr aslında bende yaptırsam cok ii olucakkk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…