Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

bişey soracam laparoskopi veya histeroskopiden sonra korunma süresi varmış 3 ay filan bu konuda bilgin varmı tatlımmm.

Canım ben normalde fakülteye gidiyorum orda kendi doktorum yok hangi doktor denk gelirse oluyor geneldeBen rahim filmini sgkyla anlaşmalı özelde çektirmeyi düşünüyorum fakülte çok yoğun şimdi geç tarihe veriyorlar.Fiat sorduk bakalım gitmeyi düşünüyorum aklımda canım sadece bu aralar biraz sıkışığız ama yakında gidecem nasip olursa
Canım üzme kendini gelir inşallah

Hoşgeldin canım aramızaİyi bir doktor bulmakta çok önemli bazen doktorların hatasındanda kaynaklanıyor hastalıklar

ayy canım ya daha küçüksün ben 25 yaşındayım ama bekarım ..
ilk amacın sağlığına kavuşmak olsun tatlım.. sonrasında bebiş olağan olarak gelir merak etme.. stres falan da pkoyu çok etkiler rahat yaşamaya bak.. aman çoğu doktor fatura gibi yazıyorlar doğum kontrol haplarını alma derim ben 9 ay kullanmıştım bıraktığımda dah beter oldum hem kilo aldım hem 1 ay düzenli gelen adetim de gittti.. metfo.. erkek arkadaşım eczacı o diyorki doğum kontrol haplarından dolayı jinekolog doktorlarına büyük vaatleri oluyormuş ilaç temsilcilerinin... yani ticari boyutu da var bu olayın.. metformine başla derim...daha başındasın tedbirini almış olursun..

yok canım her gün mutlaka al.. hormon ilacı old için sürekli kullanmak gereklii.. dün fazla doz aldığın için öyle olmuş.. ben de ilk başladığımda kusmuştum.. hatta 4 gün öyle sürmüştü doktor ısrarla devam etmemi söylemişti.. şimdi çok iyiyim çok şükür.. bir daha öyle yapma canım zamanında al olur mu ...

Son düzenleme:

anladım canım .. ne yoğunluğun var bakayım sen nasılsın ?

kilo verme topiğine kaçtın dimi seni seni .. açık görünüyorsun ama burada değilsin...

Son düzenleme:
kızlar nerelerdesiniz yahu ? eminim diyeceksiniz ki yeşil senin kadar rahat mıyız evliyiz işimiz gücümüz çok oluyor ...

benim şu anki halim aynen böyle
hımm ekstradan emre aydını dinliyorummm

Son düzenleme:

aynen öyle her ay her ay insanı strese sokuyor bu durum oldummu, olucammı, hamilemiyim pff
şu dereotu kürünü bir denicem önümüzdeki 1 ay sonra yine geniş kapsamlı bi doktor kontrolünden geçmeyi düşünüyorum hem endokrinoloji hemde kadın doğum ama bu sefer gerçekten iyi yerlere gitmeliyim.zaten adetin 3 üncü günüde geçti kapsamlı test için.
hala düşünüyorum bilmeden ya doktorun verdiklerini kullansaydım aynı doktor bana söktürücü yerine geciktirici vermişti eczacımız uyardı,o anda takılmadım o kadar ama, bide daha yaşın genç doğum kontrol niye istemiyorsun çocuk kısmını düşünüyorsun dedi bana

canım inşallah adetin gelsin bu gece....
canım yumurta çatlamadan önce zaten ateş düşüktür 36.4 gibi çatladıktan sonra 36.9 lara çıkar.... bir de akıntı en güzel yol canım çamaşıra gelen akıntın varsa yumurta beyazıyla birebir benzeyen tabi pişmemiş yumurtanın beyazı :)) şeffaf ve kıvamlı hatta yapışkan akıntıdan sonraki gün yumurta çatlıyor bende.... demekki genelde böyle oluyor ben akıntıya bakıyorum ve sonrasında çatlamadan sonra göğüslerimde acı fazla oluyor ordan da anlıyorum.... her bünye farklı belirtiler verebilir ama akıntı ve ateş değişimi herkeste aynıdır....

yumurtlama olmaz zaten 13. günde ama mutlaka folükülün vardır gelişen canım o folükül 20mm ye geldiğinde çatlayarak içindeki hücreyi tüpe bırakacak buna yumurtlama denir. tüpte spermler buluşursa gebelik başlar buluşmazsa 1 hafta içinde rahme düşer ve adetle atılır....
özelden yazamadım 10 dk dolmamıştı buradan cevapladım canım....

bişey soracam laparoskopi veya histeroskopiden sonra korunma süresi varmış 3 ay filan bu konuda bilgin varmı tatlımmm.

canım histeroskopiden sonra 3 ay korunulması gerektiğini biliyorum perdeyi alacaklar ya bir nevi kürtaj gibi hatta daha da ağır olduğundan korunmak şart uzun süre ki rahim eski haline dönüp toparlansın bebek de rahat gelişecek imkanı bulabilsin...

yeşil canım sen kaç kilosun boyun kaç.
metformin almadan evvel insülin direncin olduğunu kesin olarak öğrendin mi?

hatta bu soruma herkes cvp verebilir metformin kullanalar içinden.
kesin olarak biliyormusunuz direnç olduğunu doktor ne diyip verdi bu ilacı size kızlar

kızlar bısey sorucam sıze bendede var pko 3 aydır tedavı oluyorum 1 senedır bebegımız olmuyor klomen ve catlatıcı ıgne olmama ragmen olmadı bu ay tekrar oldum bakalım kısmet estrofem dıye bır hap bılıyormusunuz ve kullandınızmı cevap yazarsanız sevınırım

canım polikistik over olan her kadında ünsülin direnci de oluyor sadece bazısında daha baskın bazısında daha gizli şekilde kendini gösteriyor....
ben 5 aya yakındır gliforu içiyorum ve 5 ayda 3 kere yumurtlamam oldu daha önceleri yani içmediğim geçmiş yıllarımda 1 yılda sadece 3 kere çatlıyordu yumurta yani mucize hap diyebilirim....

inşallah bicimcim... bilgilerin için teşekkür ederim bundan sonra daha dikkatli olurum bu konuda...bicim bir sorum daha olacak senin hangi gün yumurtan çatlıyor anladığım kadarıyla bünyemiz benziyor...

167 boy 52.7 kilo.. insülin direnci pko varsa mutlaka vardır canım.. bazı doktorlar pko olduğunu görünce insülin testi bile yapmıyorlar.. normal insülinin yanında gizli insülin de olabiliyor.. insülin idrencinin belirtilerin yazayım sana : bacaklar genellkle zayıftır göbek bölgesinde kilo yoğunlğu fazladır.. hemen acıkma.. el ayak üşümesi.. yorgunluk hissi .. kilo verememe.. gibi belirtileri var.. normal şekerim ideal aralıkta çıkmıştı .. metformini ilk yazan doktorumm bu testi yapmadı bana .. trabzona atanınca ben istedim emin olmak için. illa yaptıracaksan glukoz yüklemesi yapılıyor bir de tok karına şeker değerlerin ölçülüyor ekstradan..

benim bir fikrim yok canım inşallah topikteki arkadaşalrın haberi vardır..

kendi kendimizin doktoru olmak çok önemli.. iyi bir doktor bulup ona da güvemek çok önemli canım.. dereotu iyi diyorlar denemekte fayda vardır..

yeşil canım köşe kapmaca oynadık bu gün senle ben geldim sen gittin sen gelmişsin ben yoktum :))

aaynen katılıyorum biçim....

Son düzenleme:
inşallah bicimcim... bilgilerin için teşekkür ederim bundan sonra daha dikkatli olurum bu konuda...bicim bir sorum daha olacak senin hangi gün yumurtan çatlıyor anladığım kadarıyla bünyemiz benziyor...

canım glifor içmeye başladığımdan beri 25 yada 26. günümde yumurtam çatlıyor +14 luteal faz eklersek 40. günde adet görüyorum canım.....
o da çok anormal sayılmıyor doktorlar tarafından ama dedikleri de şu en geç 21. günde yumurtlamış olmak gerekliymiş....

o zman bende 40. güne kadar bekleyeyim diyorum sonra giderim doktora.. karnımda ağrı var ama adet belirtisi mi daha emin olamıyorum şu kurtlar da ağrı yapıyormuş.. bundan sonraki aylar da kendiliğinden gelmesini bekleyeceğim biçim çünkü insan vücüdunun dengesini kurmaya eğilimlidir.. belki de progestron içerikli ilaçlar bünyemi tembelleştiryor..tek metformin alacağım.. Şifa Allah tan...

bu ay korunacak mısın biçim .. ? yani doktor demiş ya hamilelik olsa bebeğin düşme ihtimali var diye ondan sordum..
bu ay zaten korunacaktın unuttum biçim...

Son düzenleme:

canım progesteron tembelleştirme yapmaz bende yapmadı ben 6 ay düzenli içmiştim.... sonrasında da metformine geçtim işte.....
sen de kendi haline bırak sadece metforminle dene.... gerginliğin reglin yakın olmasından bence yakında gelir canım azcık daha dayan dediğin gibi....
ben korunuyordum evet ama geçen gece korunmasız ilişki oldu bilmemki tutmaz diye düşünüyorum bu güne kadar tutmamış şimdi mi tutacak hem yumurtlama günüme daha 2 gün var canım.... evet korunuyorum dikkat ediyorum.... düşük riskini göze alamam....
diğer yandan rahim olunca insan endişe ediyor sonuç nasıl olacak diye....bakalım zaman gösterecek daha araştırma yapmadım....önce tepecikteki gittiğim yerle konuşayım bakayım onlar yapıyorlar mı histeroskopi...
bu arada kasıklarımda batmalar başladı benim....yumurtlama yakın ya ondan bak bu da bir belirti...

ben netten çıkacağım birazdan canım....
sen neler yapıyorsun okul dışında nasıl geçiyor vaktin?

Son düzenleme:

orası da doğru ne bileyim biçim çok gerginim ... :2: haziran da izmire geleceğim bende canım seminerlerim çıktı.. inşllahh güzel sonuçlar alırsın biçim.. çok mantıklı düşünüyorsun biçim çoğu zman takdir ediyorum seni..

okul harici pek dolu değil biçim çevreme uyum sağlayamadım.. :2: öğrencilerim çok iyi Allahtan onlarla vakit geçiyorum daha çok.. hafta sonları gönüllü kursa katılıyorum branşım bilgisayar olmasına rağmen matematik kursu veriyorum.. öyle geçiyor hayat.. bu hafta sonu erkek arkadaşım gelecek ilk defa.. onun için de ayrı mutluyum..

Son düzenleme:
bende netten çıkayım diyorum ama seni burada görünce kalkasım gelmiyor fan klup açsan ilk üyen ben olurdum

gerilmen normal canım geçen ay ben öyleydim resmen gün saydım adet başlasın diye....
inşallah canım hepimiz her zaman güzelliklerle karşılaşalım....eksik olma
çok sevindim canım senin için....erkek arkadaşının gelecek olması değişiklik olacaktır...
hep aynılık sıkar insanı ama öğrencilerinle aranın iyi olması çok iyi bence...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…