Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kıskançlıktan çatlamadan olsun inşallah:)))

canım öncelikle geçmiş olsun inşallah pko değildir ama iyi bir dr bunu muayene esnasındada görebilir.ben 2 dr gittim 2 side tahlil yapmadan pko teşhisini koydu. ben tedavisiz hamile kaldım ama kalp atışı durdu o ayrı tabi.hamile kalınabilir ama çok zor. o yüzden bir an önce tedaviye başlamak gerekli boşa zaman kaybetmemek için. moralini bozmak istemem ama maalesef durum bu. tahlil sonuçları bi çıksın bakalım.

Canim cevabin icin cok tesekkurler, Allah razi olsun... Ben simdi 23 yasindayim bu sorunlar ilk 14 yasinda adet gordum ilk, 16 yasinda duzensizlikler basladi.. doktor kontrolsuz kan tahlili yapmadan metformin yazmisti.. 3-4 hafta kulandim cok fazla mide bulantisindan birakmistim.. doktor dogum kontrol hapi verdi oda kilo yapinca biraktim.. simdi kac yildir hic bi tedavi uygulamadilar.. oyle turkiyeden adet getirici hap getirdi teyzem onun uzerine yasiyorum diyebilirim.. yediklerimede dikkat ediyorum ama yinede bu pko kilo aldiriyor. demek 1 ay yetmiyor... mecburen yaz tatilimi uatip 2-3 ay kalmaliyim ozaman turkiyede.. peki bu tedavi icin masarflari ne kadar.. malum yeni mezun oldum calisip para toplamaliyim.. evli degilim ama evlenmeden once tedavi olmayi cok istiyorum.. en azindan bir seyleri duzene sokmayi.. Allah hepimizin yardimcisi olsun...

Cok tesekkurler cevabin icin.. dogum kontrol hapi kulanmayi istemiyorum.. herkes o kadar olumsuz sey diyor ki.. Dedigim gibi metformini daha once mide bulantisi yuzunden birakmistim.. bu sizde de oluyor mu? gecici bir sey mi?? Eger ise yaricaksa yeniden baslarim bende baska carem yok.. Hormon degerlerimi hic sormadim aslinda.. soyledigim gibi burdaki doktorlar cok kotu.. saclarim felan cok dokuldu, yuzumde kilanma fazla oldu son donemde.. cok rahatsiz ediyor beni.. Bide evet kilo aldim.. 1 yilda 15 kilo.. ilk basta onemsemedim.. ama simdi son 1,5 ayda 5 kilosundan kurtuldum.. 7-8 kilo daha vermem lazim ideal kiloma yetismek icin.. Allahin her gunu spor yapiyorum, seker, yag, un bunlari hayatimdan tamamen cikardim son 1 aydir.. bakalim devam edicem.. insallah Allah yuzumuze bakar.. evlenince anne olamamaktan cok korkuyorum

Kızlar şimdi ben progestan hapı içiyorum ama, hayıt ında hormonları düzelttiğini okuyorum hep,, sizce başlasam mı bende içmeye? Acaba ilaçla almamın zararı olurmu? Bi yan etki olurmu ki? Kullanan varmı aramızda..?:44:

canım hemen metformine başla derim kaç mglık başlatmıştı doktorun.. söylediğin yan etkiler 10 gün içinde geçiyor sonra metformin hayatında var mı yok mu anlamıyorsun..kilo vermene de çok yardımcı olur bu sayede insülin direncini yenerek pko sendromunu atlatabilirsin.. bende bekarım tatlım... topikte bir bekar daha görmek ne güzel.. çünkü çoğu kişi pko için tedaviye evlenince başlıyor.kilo vermeye başlaman çok iyi.. korkma emi .. bende aynı korkular içindeyim anne olamamaktan.. inşallah atlatacağız bu sendromu dua edelim ve tedavimizi olalım..ben 850 mglık metformini günde iki kere alıyorum..

Progeston u nasıl kullandın canım, 30 tablet var sanırım içinde, günde 2 kez 15 gün mü?
yok canım 10 gün sabah akşam 2 kere alınıyor.. adetinin 15.günü almaya başlıyorsun..tedaviye göre miktarı ve dozu değişiyor canım hangi amaçla sordun ?

iyi canım bir şey kalmamış... insan empati kuramıyor canım ya da yaptıklarının farkında değil.. küçüğüz hoşgörelim eminim kötü olmak o da istemez..

aynen bicim yaaa .. gerçekten sabırlı olmak gerek.. ben hala adet olamadım.. olur inşallah bekliyorum sancım var şimdide belim ağırmaya başladı ama gelen giden yok... sancım soğuktan mı oluyor kaç gündüür var .. kist mi oluştu yoksa anlamadım gitti.. umarım büyük boyutta oluşmaz oluştuğu kesin zaten bu kadar gecikme onu gösteriyor..

canım merhaba hoşgeldin,
doktorun ehli ise inan sadece bir ultrasondan bile anlıyor pkolu olduğunu.. bir doktorum bende teşhisi de öyle koymuştu.. tabi garanti olmaz garanti için hormon testi gerek.. kaç günde bir adet olabiliyorsun? hormon tahlilini sormuşsun ya : evt anlaşılır pko olup olmadığın adetini 3 . gününü beklemene gerek yok bende öyle yaptırmıştım(zorunluu haller yoksa en ideali 3. günü ).. lh fsh hormonuna direkt bakılacak.. doktoruna metforminden de bahset canım olur mu ...

aynı aynı ... bizimkine de çok zor gelmiş sınav .. nasıl geçti diye sordum hiç bilmiyorum dedi.. birazda kızdırdım onu sen nasılsın bakalım? benim kırmızlıalr hala gelmedi..

ayy canım yaaa inşallah brokoli dediği etkiyi gösterir.. ümitsiz olmak istemiyorum da bu durumun anatomik değil mi brokoli böyle bir şeyi düzetebilir mi? öyleyse çok iyi olur canım. canım doktorun illa lakaroskopi diyorsa bunu da ihmal etme .. belki hakkında hayırlısı budur.. bir kaç doktra daha göster.. gerekiyorsa yaptır..

hangi günündesin spring prgstanı içmeye başladın? hayıtı da en iyi topikte bicim bilir bi ona danış istersen ..

Günaydın canlarım...sizleri özledim valla!

Sakın unuttum sanmayın, hep aklımdasınız ve dualarım sizinle....

Beni tanımıyanlar için küçük hatırlatma: 1,5 yıl uğraşıdan sonra adet düzenledim, kilo verdim düzgün yumurtlamaya başladım ve hamile kaldım...

Şu anda bebeğim 3,5 aylık...Bunların hepsinde Metforminin büyük etkisi var...

Ben çok iyiyim, şimdiye kadar bir kere bile bulantım olmadı..ilk haftalarda adet sancısı gibi ağrılar çektim ama bu rahim bantlarının genişlemesinden kaynaklanıyormuş...İştahım hiç açık değil, eskisinden daha az yiyorum, hiçbirşeye aşermiyorum...Ama yine de yaklaşık 7 kilo aldım başlarda...sigarayı bıraktım ve vitaminlerden sanırım...şimdi kilo alımı durdu...

2 li taramamızı yaptırdık geçen hafta, sonuçları haftaya görüşeceğiz...henüz cinsiyeti belli değil, onu da haftaya görürüz heralde...

Bicim özellikle seni merak ediyorum, tunccs sen neler yaptın? geçmişi okumam mümkün değil, o kadar çok olmuş ki sayfalar ))

diğer hamile kalan arkadaşlardan haber varmı?
Sardunya35? mesela?

banada doktorum tahlil yapmadan tejşis koymuştu.. 3 doktorda aynı şeyi söyledi.. normal yolla gebe kalınabilir ama zor biraz bende 2 yıldır uğraşıyorum içmediğim ilaç kalmadı ama tık yok bakalım artık hayırlısı tabi moral çok önemli sitres olmaması lazımmış

nasılsınız arkadaşlar.. ben iyi değilim sanki bunalıyorumm artıkk düşünmeken pko'yu aklımdan atmanın bi çaresi yokmuuu

günaydın kızlar hepinize iyi haftalar diliyorum c.tesi doktora gittim adetimin 13,günüydü ama yumurtlama hala olmamıstı kızlar neden yumurtlayamıyorum anlamıs değilim ateş tablomu paylaşıyorum sizlere fırsat buldukça geçmişe bakacam

2gündürde ovulasyon tetsi yapıyorum ilk çizgipembe gibi 2.çizgi çok koyu çıkıyorr yumurtlama olması için 2de koyu olması lazım dimi bide ovulasyon testlerınde kritikler varmı yanı hergün aynı saatte falan olması ve su içilmeden yapılması gibi

34b965 Ovulation charts on FertilityFriend.com

Son düzenleme:

teşekkür ederim. sana da Rabbim şifa versin.Üzüldüm bebeğini kaybetmene, Allah kimseye yaşatmasın.Yeniden bebek sahibi olmayı nasip etsin sana da. Anladım ama benim arkadaşım bir süre doğum kontrol hapı kullandı ve 3 ay sonunda hamile kaldı. doktorum bana doğum kontrol hapı ile tedavi edilmeyeceğini söyledi pko nun. adetlerim filan düzenlidir, yani hiç gecikmez, hatta 1 hafta geriye alarak olurum her ay. yaklaşık16-17 günde bir yani adetim bittikten sonra. bilemiyorum ama çok stres oldum.

canım merhaba hoşgeldin,
doktorun ehli ise inan sadece bir ultrasondan bile anlıyor pkolu olduğunu.. bir doktorum bende teşhisi de öyle koymuştu.. tabi garanti olmaz garanti için hormon testi gerek.. kaç günde bir adet olabiliyorsun? hormon tahlilini sormuşsun ya : evt anlaşılır pko olup olmadığın adetini 3 . gününü beklemene gerek yok bende öyle yaptırmıştım(zorunluu haller yoksa en ideali 3. günü ).. lh fsh hormonuna direkt bakılacak.. doktoruna metforminden de bahset canım olur mu ...

merhaba teşekkürler hoş buldum. aslında gittiğim hastane aynı zamanda tüp bebek tedavisine de bakıyordu. uzmandır muhakkak belki kendimi kandırıyorumdur ama kilom normal seviyede, hiç adet gecikmesi yaşamadım, her ay ortalama 16-17 günde adet oluyorum, tüylenme filan yok. ne bileyim hiçbir belirtisi yok pko nun. sonuçları bu gün alcam. gerçi bir sorun olursa biz sizi ararız demişlerdi ama demek ki yok problem. sizde herhangi bir belirtisi var mıydı pko nun?

Canım bende bir ara hayıt tohumunu kullnmıştım.Ve adetimin kendiliğinden geldiğini farkettim.Bende şuan tiroit ilacı alıyorum.Hormon ilacının yanında hayıtın sakıncalı olduğunu duydum.Bicim ve Cvr arkadaşımızda kullandılar.Ama Bicime dokunduğu için bıraktı.Cvr hayıt hapı kullanıyordu ve şuan hamileBende tiroitim yerine gelsin hayıtı kullanmayı düşünüyorum tekrardan.Bicim ve Cvr de bilgi verirler sana canım
Canım hoşgeldin iyi olmana sevindim.Sağlıkla bebeğini kucağına alırsın inşallahBen metformini kullanalı nerdeyse 2 yıl olucak canım ama adetlerimi çok düzenlediği söylenemez.Sanırım metforminin 1000 mglığını kullanmışsın sanadamı etki etmedi 850 mglığı?Onu sormak istedim :44:
nasılsınız arkadaşlar.. ben iyi değilim sanki bunalıyorumm artıkk düşünmeken pko'yu aklımdan atmanın bi çaresi yokmuuu
Sen niye bunaldın canım bak hepimizin başında kim istemez pkodan kurtulmayıStres ederek kendine kötülük ediyorsun.Pkonun kesin tedavisi yok canım keşke olsa.Senin yapacağın bu duruma alışmak ve mücadele etmek gerekn herşeyi yapıp gerisini Allah'a bırakmak.İnşallah hepimiz iyi olacağız.Kontrollerini ihmal etme ve kendini bunaltma

hoşgeldin biricik35 biz de seni merak ediyorduk, maşallah ilk trimesteri atlatmışsın:)

metforminin mide bulantısı yapmaması için yatarken içmeni öneririm. o zaman rahatsız olmayacaksın

niye bu kadar takıyorsun pko yu canım ya onla yaşamayı öğrendikçe artık alışıyorsun. kendimi diğer kadınlardan farklı hissediyorum ama ne yapayım ben böyleyim en azından bilinçlendik zamanla. Ya ne yapacağını bilemeyen,öğrenemeyenler? inşallah onlar da bilinçlenir. ilerde "pko lu kadınlar" diye dernek mi kursak kadınları bilinçlendirmek için

Günaydın Bencede güzel fikir hepimiz aynı şehirde olsaydık pko toplantı günleri yapardık

bak bu spor yapanı sevdim işte aynı ben :)))))

Kızlar benim çıkmam lazım evi toparlıcam biraz.Bugün günüm var arkadaşıma gideceğim.Görüşürüz kendinize iyi bakın

canım cvp için sagol akıntımı hiç elimle takıp etmedım ama bundan sonra elime alıcam 2parmagımın arasına :) bakacam uzayan bişey varmı diye :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…