Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

inşallah canım sana brokoli yarayacak gibi geliyor bana

ayyyyy inşallahhh canım yararr.bende ağrı arttı ben kaçıyorum YEŞİLİ DE SENİDE ÇOK ÖPÜYORUM HOŞÇAKALINNNNN.BU arada senin cücüğüde öpüyorummmmm karaböcügün söylemi ile soğan cücüğüne iyi bak tatlımmmm.

Merhaba arkadaşlar ben de siteye yeni üye oldum, merak ettiğim konular için uzun süredir takip ediyordum. 1,5 yıllık evliyim ve 4 aydır çocuk istiyoruz. Adet belirtileri başlayıca ,dün doktora gittim. Vajinal ultrasonla muayene oldum ve pkolu olduğumu söyledi doktor. ve bu arada mırıldanır gibi, normal yollarla gebelik çok zor gibi bir şeyler söyledi. Çok üzüldüm bir anda. fakat muayene odasından çıktık ve eşim de oradaydı. Bu sefer de bu bir hastalık değil, doğuştan gelen ve açıklanamayan bir durum, doğum kontrol haplarıyla tedavi edilmez, hormon tahlilleri yapmalıyız filan dedi :S benim sorum şu, biraz araştırdım ve pkonun bazı belirtileri var, tüylenme, kilo, adet görememe gibi. inanın hiçbir belirti yaşamıyorum. hatta erken adet oluyorum. kahverengi akıntıları sayarsak erken adet oluyorum. ağrım sancım olmadı hiçbir zaman. anladığım kadarıyla tahlil yapılmadan sadece vajinal ultrasonla pko tanısı koymak doğru değil. kan tahlili sonucumu yarın alacağım ama adetim başlamadan kan tahlili yapmaları doğru mu sizce, bir de pko lu olup hamile kalanlar ama ben normal yollarla gebe kalabilir miyim bilmiyorum, sizce başka bir doktora daha mı görünmeliyim? Lütfen yardımm...

Tesadüfe bak canımHadi hayırlı haberler olur inşallah herkez için.Zormuş sınav eşim söyledi haklarında hayırlısı olur inşallahHımm olucan belkide sancın varsa belirtisidir.Teşekkürler canım.Bugün hava çok güzel ama dışarıya çıkasım hiç gelmedi üzerimde bir miskinlik var birazda gerginlik havalar değişince ruh halimizde değişiyor sanırım

Hoşgeldin aramızaÖncelikle bu hamile kalma işi hiç belli olmuyora canım.Allah nasip etmişse her türlü olur.Doktorunun kesin birşey söylemesi yanlış.Birde öncelikle hormon tahlili yapılıyor genelde adetin 3. günü oluyor bu.Sonrada ultrasondan bakılıyor.İçine sinmediyse doktorunu değiştirebilirsin.Normal yolla gebelik olmssa bile tedavi yöntemiylede olsa inşallah anne olmak hepimize nasip olur.Allah aratmasın bol bol dua et canımVe tedavinide ihmal etme

Tesadüfe bak canımHadi hayırlı haberler olur inşallah herkez için.Zormuş sınav eşim söyledi haklarında hayırlısı olur inşallahHımm olucan belkide sancın varsa belirtisidir.Teşekkürler canım.Bugün hava çok güzel ama dışarıya çıkasım hiç gelmedi üzerimde bir miskinlik var birazda gerginlik havalar değişince ruh halimizde değişiyor sanırım

Hoşgeldin aramızaÖncelikle bu hamile kalma işi hiç belli olmuyora canım.Allah nasip etmişse her türlü olur.Doktorunun kesin birşey söylemesi yanlış.Birde öncelikle hormon tahlili yapılıyor genelde adetin 3. günü oluyor bu.Sonrada ultrasondan bakılıyor.İçine sinmediyse doktorunu değiştirebilirsin.Normal yolla gebelik olmssa bile tedavi yöntemiylede olsa inşallah anne olmak hepimize nasip olur.Allah aratmasın bol bol dua et canımVe tedavinide ihmal etme

Teşekkür ederim bahar27, beni önce muayene etti, teşhisi koydu, sonra kan tahlili yaptılar, üstelik bu gün yarın adet olursun dedi yani daha adet bile olmamıştım bu durumda veriler doğru yorumlanır mı sizce :S tahlil sonucunu henüz almadım ama içime sinmedi gerçekten. çünü evlenmeden önce de doktora gitmiştim, bu sefer karnımdan ultrasonla bakmıştı, sakin ol yumurtalıkların rahmin gayet iyi görünüyor demişti :S bu ne çelişki anlamadım ama moralim bozuk doğrusu çünkü ben biraz panik bi insanım ama Rabbim en iyisini bilir muhakkak, ve ne zaman dilerse o zaman verir, hepimize nasip olsun anne olmak

Son düzenleme:

Rica ederim canım.Adetlerin nasıl peki düzenlimi?Bir sonuçlarına bakılsın bakalım burayada yazarsın bildiğimiz kadarıyla yorum yaparız.Evlenmeden önce karından bakıyorlar bekar olduğun içindir canım.Evlendikten sonrada vajinal ultrasondan bakıyorlar bu konuda sorun yok.Yani ozamandan bu yana pko oluşmuş olabilir.Şuan için yorum yapmak erken doktorun pko teşhisi koymuş birde tahlil sonuçlarına baktır.Eğer pkoysan inşallah değilsindir.Olsan bile bak bizlerde de pko var bu hastalıkla mücadele etmeyi öğreniyoruz canım.Beterin beteri var sonuçta.Kilo sorunun varsa diyet ve spor yap ben diyetisyene gidyorum kilo sorunum var.Birde pkolular için genelde metformin veriyorlar insülin direncini azaltmak için.PKOda insülin direnci artıyor bu yüzdende şeker ilacı veriyorlar şeker hastası olduğumuz içinde değil bu ilacın zamanla yumurtalamayı sağlayıcı kilo verdirme,adet düzenleme özelliği varmış.Çoğumuz bunu kullanıyoruz olmassa doktoruna danışırsın.Öncelikle yarın sonucunu aldığında bizimle paylaşırsan fikir verebiliriz.İnşallah sonuçların güzel çıkar canım Allah şifa versin

aminnn hepimize inşaallah. Yok kilo probleblemim, yani bildiğim kadarıyla yok boyum 1.68 kilom 65 ama evlendiğimde 57 kiloydum yani evlenice 8 kilo aldım, bu da beslenme tarzımdan kaynaklandı diye düşünüyorum eşim yemeğe çok düşkündür :S adetlerim ise 6 ay kadar doğum kontrol hapı kullandım ve o zaman çok normaldi, şimdi 16-17 günde bir adet oluyorum ama günü her ay aynı değil. çok çok az kahvrengi akıntıyla başlıyor, bir kaç gün kırmızı geliyor ve sonra yine kahverengi akıntıyla 7-8 hatta 10 günde ancak beyaza dönüyor :S bunun pko dan kaynaklandığını söyledi doktor. bakalım inşaallah bir problem yoktur, aslında eşimden de sperm testi istedi, yaptırmadık henüz, normalse benimle tedaviye başlayacakmış, hayırlısı ne diyelim :S

canim yaa gene anlatamadim ben. Hayir sen yanlis zamanda iliskiye girmedin ben sana yanlis zaman demedim ben diyorum ki yumurtaliklara carpamazsiniz. Baska birsey demiyorum ayol:) zaten yumurta catladiktan sonra 36saat canli kaliyor tupunden rahime dusene kadar. Yumurta catladiktan sonra akinti ve hassasiyet oluyo sende. O zamani degerlendiriyosun zaten Dolayisiyla ozaman iliskiye girsen kacirmis olmuyorsun.benim demek istedigim yumurtaya esim carpiyor gibi hissediyorum demistin ya,o olmaz. Yani zamanlaman dogru da hissettigin balon gibi sey yumurta degil yumurtaliklarinda catlayan yumurtanin sivisinin yaptigi hassasiyet.onu dedim tatlim endiselenme yoksa sen dogru yaptin zamanlamayi. Agri ve akinti olunca hücummm, 36saat vaktin var

canım sen adet olmuştun değilmi.bu yorgunluk mevsimden sadece değilmii..

heyyyyyyyyyyyyyy tatlımmmmmm çok sevindim yaaa ayy ne kadar üzülmüştüm ben hep yanlış zamanlarımı değerlendiriyorum diyeee.çok sağol yaa.bunları bilmekk güzell.sen bayağı bilgilisin BİÇİMM gibi.sık sık soru sorarsamm bana kızmasın değilmii.
gelelim ilk soruma hani o balon hissinin üzerinden 4-5 gün geçti ve o günden beri karnımda değişik ağrılar oluyorr heleki bugünkü sol tarafta resmennn bıçaklanıyorum.akıntılar çok fazlalaştı bir gün kremsii bir gün uzayann bir gün su gibii yani şu an bile rahimin içi su solu sıvı varmış gibi hissediyorumm.bebek var ve yerleşmeye çalışıyor diye umutlanıyımmı .yoksa ben 2 kere yumurtluyor olabilirmiyim metforminden dolayııı.çok uzun bir soru oldu dimii

yok canim ya estagfurullah istedgni sor bildiklerimi anlatirim. simdi bu gelen akinti neyin habercisi bilmiyorum canim adetten once de akinti oluyo belki ondan belki hamilelikten bilemiyorum ki

Evet canım şuan adetliyim:)Hamile değilim yani hayırlısı inşallah hepimiz için

Canım iyi kilonun olmaması.Evlenincede kilo alınıyor evet:)Hormon tahlilinde herşey belli olur canım güzel sonuçlar çıkar inşallah.Eşininde yaptırması lazım ikinizede bakılmalı yani.Amin canım hayırlısı herşeyin.Sonuçlarını yazarsın çıkınca

mrb bende pco hastasıyım hormonlarım normal çıktı sadece dhso4 hormonum 422 çıktı :S bu ne hormonu bilmiyorum onu da dr önemsemedi

Progeston u nasıl kullandın canım, 30 tablet var sanırım içinde, günde 2 kez 15 gün mü?

diyorum ya cahillikten ne dediğini bilmez sinir hastası oldum zaten yay burcuyum ben gerginim genelde böyle iyice fena oldum yani. Allah herkesin gönlüne göre versin..

tatlım kim ne yaparsa kendine yapar alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste benim bebekle ilgili zaten takıntım var olmuyor diye bu lafları duyunca düşün ne kadar üzüldüm onunda bir kızı var ona yapsalar hoş olurmu Allah kimseye böyle şeyler yaşatmasın. mayıs haziran gibi Allah izin verirse geçicez hayatım çokkkk şükür kii

evet canım sabır etmekten başka çare yok artık tedavi ederim bu zaman zarfında iyi düşünelim iyi olsun

aynen ben de doğum kontrol haplarını çok içtim iyileşme olsun diye ama bıraktığım ay 2 ay boyunca adet olmadım sonra ilaçla getirttim...
ne yazıkki dirençli bizim pkolar bu nedenle bu direnci kırmak zor canım.... sabırlı olacağız....

Eki Görüntüle 370393

bunu görünce aklıma sen geldin... az gülmedim

valla aynı ben... şimdi kuruyan çamaşırlarımı hatırladım bunu görünce :))

inşallah canım rabbim bilir sınama dünyası gelip geçecek bu günler rabbim yardımcımız olsun ondan başka şifa verecek yok derman versin bizlere sen nasıl sabırla bekledin bizde bekleyelim inşallah selametle olur

canım sen bilirsin ama laparoskopi olup sorunun ne olduğunu öğrenip ona göre tedavi uygulansa daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…