Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar selamlar hepinize dün doktora gittim bebiş yok adet günümde 26. günümdü deger 5.19 bu saaten sonrada olmaz üzgünüm alttan bakmadı sanırım kiste döndü benim yumurtam sol kasıgımda batma var artık bu adetten sonra rahimfilmi çektirecegim çünkü normalde 2 ay hariç hep büyüyüp çatladı yumurtam o zamanlar neden kalamadım bilmiyorum 6 ay eşim yok bende kendimi avutuyorum kilo veririm soğan denerim hayıt içerim ne bileyim bu pko beni kötü insan yaptı hamile kadınları gördükçe benim neyim eksik o kadınlardan diye düşündüm kötü ve kıskanç bir insan oldum benim anlamadığım geçte olsa ben her ay 35-40 güne bir adet oluyorum kendi kendime hiç söktürücü kullanmadan adetim geliyor kendimce pko o kadar ilerde değildir diyorum ama hamilede kalamadığıma göre kendimi avutuyorum
canım üzülme bunlara hep sabretmelisin bu bizim sınavımız sen bebek istemeye başladıktan sonra bu kadar çok hamile görmemizin sebebi de Allah tarafından denendiğimiz için olduğunu düşünüyorum.önceden hiç hamile görmezdim ama bebek istemeye başladıktan sonra okadar denk geldiki her adım başı diyebilrim.öyle iç geçirerek bakardımki :KK19: .ama işte Allah bizi böyle sınıyor.sabret bak benimde adetlerim 35-40 gündeydi metforminle hamile kaldım inanıyorum seninde olacak.:KK16:

Eki Görüntüle 370393

bunu görünce aklıma sen geldin... az gülmedim
çok iyiydi bu :KK1:yeşil vallahi sen topiğimizin neşesi oldun beni çok güldürüyorsun arkadaşım Allah senide güldürsün.:KK1::KK1::KK1::KK1:sadece bunlara değil bazen kurduğun cümlelerde keyiflendiriyor beni :KK9::KK9:

çok iyiydi bu :KK1:yeşil vallahi sen topiğimizin neşesi oldun beni çok güldürüyorsun arkadaşım Allah senide güldürsün.:KK1::KK1::KK1::KK1:sadece bunlara değil bazen kurduğun cümlelerde keyiflendiriyor beni :KK9::KK9:

teşekkür ederim canım bende sizleri ayrı ayrı çok seviyorum... çok yalnızım buralarda bir çevre tutturamadım hep evli çevremdeki kişiler herkes kendi aralarında muhabbetlerdeler...

özel bir isteğin var mı uygun bi smiley sana da armağan edeyim...

günaydın cvr sen ne yapıyorsun pazar pazar :KK12:
iyiyim tatlım beni neşelendirdin sabah sabah:KK1:

teşekkür ederim canım bende sizleri ayrı ayrı çok seviyorum... çok yalnızım buralarda bir çevre tutturamadım hep evli çevremdeki kişiler herkes kendi aralarında muhabbetlerdeler...

özel bir isteğin var mı uygun bi smiley sana da armağan edeyim...
bizde seni seviyoruz canım .evet yaa sende evlen artık ,seninkinide bekleriz her ay:KK49: heyecanla.
benim özel isteğim aklımdaki tek şey KALP ATIŞI :KK1::emir_bebek: :KK9: ŞUAN BANA EN UYGUN KONSEPT BU :KK9:

iyiyim tatlım beni neşelendirdin sabah sabah:KK1:

bizde seni seviyoruz canım .evet yaa sende evlen artık ,seninkinide bekleriz her ay:KK49: heyecanla.
benim özel isteğim aklımdaki tek şey KALP ATIŞI :KK1::emir_bebek: :KK9: ŞUAN BANA EN UYGUN KONSEPT BU :KK9:

çok sağol canım benim.. şimdilik sizlerin hamile haberleriyle mutlu oluyorum.. Rabbim tüm bebek isteyene veriri inşallah tez zamanda kucaklarına almayı nasip eder inşallah.. eminim bambaşka bir duygu... evlendiğimde hiç korunmayı düşünmüyorum zaten genetik olarak korunuyoruz :2:

yeşilcim ben çıkıyorum canım görüşürüz öpüyorum seniii kendini hiç yalnız hissetme bk biz varız sana yeteriz,bende çoğu arkadşımla konuşamadıklarımı sizlerle paylaşıyorum iyiki burada tanışmışız vallahi.:KK16:

canım hepmi kremsi oluyor sende .beyaz şeffaf yumurta akı gibi eline alınca iki parmak arası uzayan akıntı yumurtlama belirtisidir.böyle fark etmiyormusun hiç o akıntı başlayınca 2 günde bir ilişki olsun.kremsi akıntı yumurtlama belirtisi değildir.

AMİN canım tabiki yaşatıcak Allah.sen ona güven yeterki.

canım lh ve fsh oarntın nasıldı senin.metformin bahardada işe yaramamış 2 senedir kullanıyormuş hala ilaçsız adet olamıyor bence işe yaramıyorsa dozu yükseltilmeli diye düşünüyorum.

AMİN canım arkadaşım .iyiki varsın.

ay evet canım benimkide bugün 5 hafta 6 günlük yani aramızda bir gün var sanırım.bende 15 gün sonra ki tarihi sabırsızlıkla bekliyorum.kilodan korkma canım.kiloyla düşüğün bir ilgisi olduğunu samıyorum .bende ilk kez bugün aldım progestanı baş ağrısı yaptı biraz.inşallah sorunsuz devam ederiz sende kasım annesimii olacaksın.

AMİN canım benim inşallah yaşayacaksınız takma şu rahimi kafaya, düşünme Allaha tam teslim ol bak nasıl olacak bebeğin.:KK16:
hep şöyle dua et: " Allahım beni bu vesveselerden kurtar sana tam teslim olmak istiyorum ,sen benim neye ihtiyacım olduğunu en iyi bilensin,gönlümdekini biliyorsun,kendimi sana teslim ediyorum" de.
unutmaki ona teslimiyetle dua edersen rahim ,yumurtalık bunlar boş canım.bak bir arkadaş yazmıştı kadının tüpleri yokken hamile kalmış işte Allah bunları bize göstererek mesaj veriyor,herşeyin sadece onun ol demesine bağlı olduğunu.:KK16:

ayyy bişey soracam sakın bana gülmeyin akıntı kontrolünü ben akıntının kendi kendine rahimden dönerse o zaman bakıyorum.şimdi okudumda ortaparmağı rahimin iç derinliklerine sokup ordan sıvı almak gerekirmiş.ama bu iltihab olmasına sebep olmazmı...
kızlaaarr nerdesiniz yardı edin. dr dan geldim az önce, çatlamayan yunurtalarım kiste dönüşmüş 2 tane kistim var maalesef. bu ay tedaviye ara verelim dedi. adetimin 16. günü duphastona başlayacağım sizce bu kistleri yok edecekmi? bir de laparoskopi yapsak iyi olur dedi dr um, adetimin ilk 3 günü içerisinde tekrar gidecem bakalım nolacak. hayırlısı
kızlar bu ayı değerlendirmeliyim soğan kürüne başlayacam adet bitiminde başlayıp 15 gün içiliyor değil mi?

tatlım madem kist olmuş bence hemen yappp.soğan kisti yok ediyor çünkü.

1-Rumuz.........:safkan8001
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29-1.74 Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):[/B] 4 yıllık evliyim. 1,5 yıl korundum.Korunmayı bıraktıktan 1 yıl sonra hamile kaldım fakat 8 haftalıkken kalp atışı durdu ve küretaj oldum. Tekrar 6 ay korundum. 4-5 ay dr bana ufak çaplı kistlerin var, hamileliğe engel değil fakat geciktirir diye beni oyaladı.Neyseki sonra harika bir dr buldum.pko teşhisi koydu.5 aydır onunla tedaviye devam ediyorum. Rahmimdeki şekil bozukluğundan dolayı histereskopi oldum.Sonra yumurtlama tedavisine geçtik 1 ay klomen kullandım,daha sonra iğneye geçtik.1 ay puregon ve ovitrelle çatlatma iğnesi kullandım, sonuç negatif maalesef.şimdide çatlamayan yumurtalar kiste dönüştüğü için tedaviye 1 ay ara verdik.Laparoskopi önerdi.Bakalım diğer ay nolacak? Hepimiz için herşeyin hayırlısı diyorum.

yeşilciğim özel msj hakkım yok nereye yazacağımı bilemedim yeniyim daha böyle doğru mu?

tatlım rahimde ne gibi farklılığın varmış.benimkindede farklılık var sanırım ama doktor laparoskopi yapmadan ne olduğunu anlayamıyormuş.bende laparoskopiden korkuyorum bildiğin ameliyat çünkü.

canlarım..
beni merak edenler elbette olmuştur.. ben çok iyiyim..
ablam bende 1 haftadır.. yarın gidiyor.. pazartesi gelip tüm geçmişi heyecanla okuyacağım tek tek hemde :KK9:
inşallah iyi haberler vardır..
herkesleri çok özledim.. görüşmek üzere..
canım özledikkkkk vallahiiiiiiiiiiii.gel artıkkkk...

[

canım yumurtalkılar yukarda derken yani rahimin dışında olduğu için eşin oraya ulaşamaz anlamında dedim. bildiğimiz yumurta gibi düşün, içinde bir sıvı var. kırılınca yani çatlayınca sıvı akıyor.hatta doktor yumurta yeni çatladıysa ultrasonda yumurtalıklarında o sıvıyı görür ve yeni çatladığını anlar. ordan çatlamış yumurta ilerleyip rahime doğru gidiyor eğer döllenmişse tutunuyor rahime. döllenmemişse rahimin yüzeyinde kalınlaşma oluşturuyor ve adet oluyoruz.
istersen şu videoya da bak Ovulation - YouTube
yani eşin yumurtalıklara değemez ama çatlamış yumurtanın salgıladığı sıvı rahimini hassaslaştırmıştır,onu hissedersin balon gibi. rahimin içindeyken zaten çoktan döllenmiş oluyor. çünkü daha rahime düşmeden yani yoldayken spermler gidiyor ona doğru ,fallop tüplerindeyken dölleniyor. sonra rahime düşüyor.

busmaiiiiiiiiiii tüh ki ne tühhhhhhhhhhhhh.bende sanıyordumki o his varsa yumurta çatlamak üzere sanıyordummm ilişkiye dikkat ediyordum meğerkiii o zaman çoktan rahime düşmüş oluyor haaaaaaa.yani geç kalmış oluyorummm.bu arada you tube taki harika bir videoymuş keşke türkçeside olsaydı.

kızlar selamlar hepinize dün doktora gittim bebiş yok adet günümde 26. günümdü deger 5.19 bu saaten sonrada olmaz üzgünüm alttan bakmadı sanırım kiste döndü benim yumurtam sol kasıgımda batma var artık bu adetten sonra rahimfilmi çektirecegim çünkü normalde 2 ay hariç hep büyüyüp çatladı yumurtam o zamanlar neden kalamadım bilmiyorum 6 ay eşim yok bende kendimi avutuyorum kilo veririm soğan denerim hayıt içerim ne bileyim bu pko beni kötü insan yaptı hamile kadınları gördükçe benim neyim eksik o kadınlardan diye düşündüm kötü ve kıskanç bir insan oldum benim anlamadığım geçte olsa ben her ay 35-40 güne bir adet oluyorum kendi kendime hiç söktürücü kullanmadan adetim geliyor kendimce pko o kadar ilerde değildir diyorum ama hamilede kalamadığıma göre kendimi avutuyorum

ayyyyyyyyyyyy sorma tatlım bende kıskanç biri oldummm vallahi.bende istiyorummm diye hep içimden geçiyorr

ayyy bişey soracam sakın bana gülmeyin akıntı kontrolünü ben akıntının kendi kendine rahimden dönerse o zaman bakıyorum.şimdi okudumda ortaparmağı rahimin iç derinliklerine sokup ordan sıvı almak gerekirmiş.ama bu iltihab olmasına sebep olmazmı...

tatlım madem kist olmuş bence hemen yappp.soğan kisti yok ediyor çünkü.

tatlım rahimde ne gibi farklılığın varmış.benimkindede farklılık var sanırım ama doktor laparoskopi yapmadan ne olduğunu anlayamıyormuş.bende laparoskopiden korkuyorum bildiğin ameliyat çünkü.

canım özledikkkkk vallahiiiiiiiiiiii.gel artıkkkk...

[

busmaiiiiiiiiiii tüh ki ne tühhhhhhhhhhhhh.bende sanıyordumki o his varsa yumurta çatlamak üzere sanıyordummm ilişkiye dikkat ediyordum meğerkiii o zaman çoktan rahime düşmüş oluyor haaaaaaa.yani geç kalmış oluyorummm.bu arada you tube taki harika bir videoymuş keşke türkçeside olsaydı.

ayyyyyyyyyyyy sorma tatlım bende kıskanç biri oldummm vallahi.bende istiyorummm diye hep içimden geçiyorr

canım benim rahmim kalp şeklindeymiş, tepesi çökük dedi ve bebeğimide bu yüzden kaybetmişim öyle söyledi bilmiyorum artık.bu yüzden de histereskopi yaptı. dr bu durumu muayene esnasında gördü canım. şimdide tedaviye rağmen sonuç alamadığımız için laparoskopi yapsak iyi olur dedi. ben artık korkmuyorum canım.evet histereskopiden daha zor ama ne yapalım korkunun ecele faydası yok sonuç pozitif olacaksa razı olacağız başı şeylere ne yapalım.
senin hsg de ne çıkmıştı?

Son düzenleme:
canım öyle bir şey yapma bencede iltahap olabilir.zaten yumurtlama akıntısı tuvaletteyken vajinandan dışarı doğru akıyor ,o sırada eline alıp 2 parmak arası uzayan akıntı ise gün aşırı ilişki olsun.bunu içine elini sokupta almana gerek yok yani.benim bu akıntım 4-5 gün sürerdi.artık 5. günüydü akıntım azalmıştı o gün ilişki oldu bitti geçirdim zamanını derken olmuş.

özelden yazamıyom tatlım 10 dakika dolması lazımmış.vallahi demin ki umudum kayboldu birden tatlımmm.çünkü busmai sağolsun ban bir video yollamış ordanda anlaşılacağı üzere benim o balon gibi hissettiğim zaman yumurta tüpten rahme ilerlemiş oluyor.bende tam o günlerde ilişkiye dikkat ettim.meğer o günlerden önce dikkat etmek lazımmış..zaten o söz ettiğim göğüs ağrısı sadece 1 gün sürdü şimdi geçtiii.belkide şu anki ağrılarım yeni bir yumurta oluşacak olnun için varr o bıçak saplanmaları metformin bende 1 aydaki yumurta sayısını artırdımı ne 2 defa yumurtlama oluyor sankiii.
çünkü bıçak ağrısı var ama balon hissi şu an yokk demekki daha rahme düşmesinin zamanı var benim bu aralar ilişkiye dikkat etmem lazımmm herhalde.ama ilginç olan eğrelti otları çıkmıyor tükürük testinde.2- 3 güne kalmaz oda çıkar herhalde.

özelden yazamıyom tatlım 10 dakika dolması lazımmış.vallahi demin ki umudum kayboldu birden tatlımmm.çünkü busmai sağolsun ban bir video yollamış ordanda anlaşılacağı üzere benim o balon gibi hissettiğim zaman yumurta tüpten rahme ilerlemiş oluyor.bende tam o günlerde ilişkiye dikkat ettim.meğer o günlerden önce dikkat etmek lazımmış..zaten o söz ettiğim göğüs ağrısı sadece 1 gün sürdü şimdi geçtiii.belkide şu anki ağrılarım yeni bir yumurta oluşacak olnun için varr o bıçak saplanmaları metformin bende 1 aydaki yumurta sayısını artırdımı ne 2 defa yumurtlama oluyor sankiii.
çünkü bıçak ağrısı var ama balon hissi şu an yokk demekki daha rahme düşmesinin zamanı var benim bu aralar ilişkiye dikkat etmem lazımmm herhalde.ama ilginç olan eğrelti otları çıkmıyor tükürük testinde.2- 3 güne kalmaz oda çıkar herhalde.

canım aynı ay içinde iki defa farklı zamanlarda yumurtlama olmaz benim bildiğim bu.. sancılar kistden de olabilir..

canım aynı ay içinde iki defa farklı zamanlarda yumurtlama olmaz benim bildiğim bu.. sancılar kistden de olabilir..

daha adetime çok var canımm ne ara yumurta oluştu kist yaptı acaba olabilirmi yaa.feci ağrılar oluyor bu ara çünküü.adetimin 16. günündeyim. ama bu ay 9. günümde eğrelti otları çıktı ve ilişkide o balon hissi oluştu.o his oluşunca bende ilişkiler dikkat ettim.şu anda ağrılar var yaaa bende sandımki bebek var rahme yerleşmeye çalışıyor ondan ağrıyor sandım hevesleydim.takiii busmai videoyu gönderene kadar o balon hissini ancak rahme düştükten sonra hissedebilirim mantıken o dönemdeki lişkide işe yaramıyor tabikii iş işten geçmiş oluyor.amaaaa şu anki ağrılarım akıntılarım ne onu anlamıyorum resmen bıçak saplanıyor öyle akıntı varkiii.acaba geçen defaki yumurta değilmiydi ben aslında yeni yumurtlama oluşacakk.ayy bilemedim ki...
yeşil YOKSAAAAAAAAAAA BROKOLİMİ YAPIYOR BUNLARI TÜPÜM TIKALI ONUMU AÇMAYA ÇALIŞIYOR SOL TARAFTAKİ KASIĞIMDA BIÇAK AĞRILARI VAR ÇÜNKÜ.

canım bence en iyiyisi ne hissettiğine odaklanma.ilişki sırasında bunu anlaman hissetmen çok zor gibi geliyor bana.ben bir keresinde klomen kullanırken acayip kasık ağrım vardı dedim tamam yumurtladım.14. günümde doktora gittim söyledim baktı usg den benim yumurtalıklarda hiç büyüme yok. yani sana demek istediğim en iyi anlama yolu akıntı bence benim akıntım hep 13. gün başlar 17. gün filan biterdi. o ara ilişki olursa birde ilişki esnasında bebeği düşünmemen gerekiyor .ilişki sonrası düşünebilirsin.ama o esnada düşünme canım. bu anlattıklarına bakılırsaa olbilirde tabiki her zaman umut var biliyorsun göğüs ağrım geçti diye üzülme her bünyede farklı etki gösterebilir.

evet şimdi görebildim canım.. bunun için doktorun ne diyor canım ?

MAAALESEFKİ BİŞEY DİYEMİYOR BİR SÜRÜ OLASILIK SAYIYOR İLLAKİ laparoskopi azımmış ancak anlaşılır.başka bi doktora gittim oda iyi bir doktorrr oda illaki laparoskopi dedi ama bence tek tüplü olabilirsin dedi.
olasılıklar şunlar ,
1- tek tüplü,
2-ortada boylu boyunca perde var
3- çif rahimm
4- sol tüp kapalı ama en az olma olasılığı buymuşşşş
ahhhhhhhhhhhh yeşil gene sol tarafımda bıçak ağrısı var hemde ne ağrıııııı ayyy ne oluyor yaaaaa

daha adetime çok var canımm ne ara yumurta oluştu kist yaptı acaba olabilirmi yaa.feci ağrılar oluyor bu ara çünküü.adetimin 16. günündeyim. ama bu ay 9. günümde eğrelti otları çıktı ve ilişkide o balon hissi oluştu.o his oluşunca bende ilişkiler dikkat ettim.şu anda ağrılar var yaaa bende sandımki bebek var rahme yerleşmeye çalışıyor ondan ağrıyor sandım hevesleydim.takiii busmai videoyu gönderene kadar o balon hissini ancak rahme düştükten sonra hissedebilirim mantıken o dönemdeki lişkide işe yaramıyor tabikii iş işten geçmiş oluyor.amaaaa şu anki ağrılarım akıntılarım ne onu anlamıyorum resmen bıçak saplanıyor öyle akıntı varkiii.acaba geçen defaki yumurta değilmiydi ben aslında yeni yumurtlama oluşacakk.ayy bilemedim ki...
yeşil YOKSAAAAAAAAAAA BROKOLİMİ YAPIYOR BUNLARI TÜPÜM TIKALI ONUMU AÇMAYA ÇALIŞIYOR SOL TARAFTAKİ KASIĞIMDA BIÇAK AĞRILARI VAR ÇÜNKÜ.
inşallah canım sana brokoli yarayacak gibi geliyor bana

X