Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım şimdilik metformin işe yarıyor... ama aklımda bulunacak :) çok sevindim senin için....
bu arada filmdeki beyaz iki kulak gibi görünen şey rahim....normalde ters üçgen gibi görünmesi gerekliydi ama bakalım doktor ne diyecek....

evet canım kıpırdanmadan durmak şartmış....
benimkinin şekli farklı ya ayrı iki rahim ya da dediğin gibi perde olabilir...

ama tüpler göründüğüne göre bence de açık canım ben de öyle yorumladım...
ben beyaz duvarın üstünde tuttum ve flaşsız resmini çektim öyle ekledim buraya....

canm öncelikle çok geçmiş olsun bukadar acılı geçmesine üzüldüm demkki herkese göre değişen bişey.inşallah sonuçların iyi çıkarda çektiğin acıları unutturur sana.

inşallah çok sağol canım :) nasıl gidiyor hamilelik?

babanın durumu hep böyle iyi gitsin çok sevindirici....
antibiyotiği enfeksiyon riskine karşı veriyorlarmış ama demekki çok da gerekli değilki her doktor vermediğine göre....
inşallah benim sonucunuma da iyi derler...

hoşbuldum canım sen nasıl oldun hormonal değerlerinde düzelmeler oldu mu? Tsh ında....
doktora bir göstereyim de hemen paylaşırım sonucu çok sağol ....
ben filmim farklı olduğundan burada paylaştım çünkü normal rahimin ters üçgen gibi olduğunu biliyorum... benimki öyle değil...kafamı kurcaladı

Son düzenleme:

Canım bende aynı adet olamadım kendiliğimden duphaston kullanıyorum ve inşallh adetim gelir.Tsh yüksek çıktı tiroit ilacı kullanıyorum.İnşallh canım sonucun güzel çıkar pek birşey anlayamadım keşke bilsemde yorum yapsam ama temiz çıkacak bence sonucun ve güzel gelişmler olacak

canım benim çok sıkıntı çekmişsin içim ezildi ya neden böyle oldu anestezisiz çok rahat çektirenler varmış doktorların azizliğine mi uğradın. çektiğin acı inşallah sana kat kat mükafat olarak geri dönsün canım benim
inşallah doktor güzel şeyler söyler merakla bekliyorum ben de,hiç fikrim yok film hakkında tatlım yesil_87 sorsun bakalım doktora ne diyecek. benim kardeşim de yeni doktor, eğer onun kadın-doğumcu arkadaşı varsa ben de ona sordurayım

inşallah canım kurtulmuşuzdur bu illetten o kadar çok isterim ki daha babacımla yaşamak istediğim çok şey var Rabbim yüzümüze güler inşallah...
evet antibiyotik vermediler ama yinede içmende fayda var diye düşünüyorum enfeksiyon kapmasında Allah korusun ben kapsaydım o zaman üzülürdüm bana neden vermediler diye sen önlemini al hayatım
inşallah ufak bir tıkanıklık vardır açılmıştır ondan acı olmuştur ve sen hemen hamiş kalırsın

selam kızlar cvr canım değerin yükselmiiş hadi bakalım hayırlısı bicimcim rahim filmine baktım ama hiç bişey anlamadım inşallah iyi çıkar çok canın yanmış geçmişolsun güzelim yeşilcim sen nasılsın?kızlar bişey soracagım çatlamayı perşembe vurdum sizce hergün mü ilişkiolmalı gün aşırı mı?gün aşırı olunca sanki olmayacak gibi geliyor cumartesi doktora gidecem hemen anlaşılır mı hamile kaldığım öpüyorum sizleri

tatlım babana Allah şifasını bir an önce şifasını versin canımm.dualarımız seninle canımm.inşallah yakın zamanda iyi haberlerini verirsin canımm.

doktorun dediği şekli paintte çizdim sağ taraftaki normal rahim şekli imiş.sol taraftakide benim rahim şeklim miş.öbür tüp tarafı hiç gözükmüyormuş yani kapkaranlık anlayacağın.ama ben çok kıpırdadım ve hep kalçamı kaldırdım çok kastım yaniii.

tatlım babana Allah şifasını bir an önce şifasını versin canımm.dualarımız seninle canımm.inşallah yakın zamanda iyi haberlerini verirsin canımm.

çok saolasın tatlım Allah razı olsun inşallah iyi haberlerini verebilirim sizlere çok isterim

Eki Görüntüle 365185 Eki Görüntüle 365186
dikkatli bakarsan beyazlık sağ tüpümde var ama sol tüpüm kapkaranlık

ikisini alt alta aldım karşılaştırabilelim diye.

tatlım sakın ha anlaşılmaz bide o bir hafta içinde sakın alttan muayene olma bebek oluşuyor olabilir.bide çatlatma iğnesinden 14 gün geçene kadar vücutta betahcg hormonu yükselir yani şimdi idrar testi yapsan ikinci çizgi silikte olsa çıkar.14 gün geçecek ki vücud o çatlatma iğnesinin bıraktığı betahcg hormonunu temizlesin ve eğer hamile isen kendi kendine o hormonu üretsin en az 14 gün beklemen lazım tatlımm.

naber cnm iyimisin braz önce bende çektirdiğim filme baktım sonuç olarak şunları yazmışlar

KAVUM UTERİ HOMOJEN VE MUNTAZAM KONTURLU DOLMUŞ OLUP UTERUS SOLA DEVİEDİR

HER İKİ TARAFTA TUBA UTERİNALARA KONTRAST MADDE GEÇİŞİ İZLENMEKTEDİR BİLATERAL TUBA UTERİNALARIN LOKALİZASYONU VE GENİŞLİKLERİ NORMALDİR

HER İKİ TUBA UTERİNADAN PERİTONEAL KAVİTEYE KONTRAST MADDE GEÇİŞİ İZLENMİŞTİR

KONTRAST MADDENİN PERİTONEAL DAĞILIMI NORMALDİR

tabiki bişi bişi anlamadım ama ilk satırdakını merak ettim doğrusu daha :44:sola deviedir yazıyor ya ne acaba :44:

sağol canım benim az kaldı doktora gitmeme
inşallah senin de troid düşer düşmez bebeğin gelecek ben inanıyorum buna...

Eki Görüntüle 365185 Eki Görüntüle 365186
dikkatli bakarsan beyazlık sağ tüpümde var ama sol tüpüm kapkaranlık
gördüm evet haklısın sol tarafta rahim görünmüyor ama sağdaki görünen rahmin bendekiyle aynı yani demekki bende çift ikiz rahim var.... canım ikimizde hamile kalabiliriz ama gebelik boyunca yatmamız gerekecek çünkü tek taraflı rahimlerde ki benimkide öyle görünüyor ikiye bölünmüş görünüyor bebek erken doğma riski var artık sen de ben de muhtemelen 8-9 ay neyse gebelik boyunca yatmamız gerekecek ben böyle yorumladım filmlerimizi...

ikisini alt alta aldım karşılaştırabilelim diye.
ikimizde çok ender görünen rahimlere sahibiz arkadaşım....

canım bana rp vermediler sadece filmi verdiler bu sebeple çok iyi anlamıyorum yazdıklarından ancak şunu anladım senin rp undan....
rahmin şekli normal diyor ve
sola deviye sola yatık demek o sıkıntı değil bebek rahimde büyüdükçe rahim sola yatık olan şekli normale dönecek doğumdan sonra yine rahim sola yatacak annemde ters rahim vardı onun tam dönüktü ordan biliyorum....
tüplerin de açık korkma her türlü hamile kalabilirsin sıkıntı yok

bana rp verselerdi ben kendiminkini de bilecektim ama vermediler işte nasıl bir yer anlamadım....

Son düzenleme:
merhabalar herkese..
bicim canım benim geçmiş olsun. zor geçmiş filmin..sonuçlarını doktora göstermeden moralini bozma lütfen..gerçi sana diyorum ama bende yarın çektircem..daha çektirmaden doktora ya tıkalıysa tüplerim diye sordum..doktorda düşünme böyle şeyler dedi..onun da çözümü varmış hem..inşallah sorun çıkmıycak seninde
yeşil eklemişsin beni listeye çoook tşk ederim umut oldun bana
cvr değerin yükselmiş..çok sevindim..Rabbim devamında da sağlıklı bir hamilelik versin..bizlere de yaşatsın inşallah
bende yarın film çektircem ..çok heyecanlıyım..şimdiden hazırlanmaya başlıycam yarın için..kişisel temizlik filan işte..dua edin bana ne olur..yarın sonuçlarımı ve tecrübelerimi paylaşırım inşallah..hepnizi öpüyorum..

yani şimdi ben ilişkiden sonra hep solamı yatayım madem o tarafta dimi
seninde iyi çıkıcak tatlım merak etme sabret sanada vermeleri lazım aslında onu hatırlat raporsuz olurmu hiç :44:

canım benim inşallah senin sıkıntısız ağrısız geçer doktor ilaç veriyor anestezisiz çekilecekse ve antibiotikde verdi bana....inşallah sonucun çok iyi çıkar....
ben hafta içi doktora gösteririm haklısın doktor demeden moralimi bozmayacağım ama usg den de bakıp öyle denmişti bana ya biraz korktum Yüce Rabbim her sıkıntının çözümünü verir... içim rahat...

canm benmde beyazlık ortaya dağılmıştı baya heralde.bencede şekil normal gibi geldi ama beyaz kısım ilaç heralde ortada niye dağılmamış onu anlamadım.inşallah iyidir canm.çok anlamadığımdan yorum yapmak istemedim.

canm çok sevindim evine taşınacak olmana.nasıl sabırsızlanıyosundur şimdi.ne güzel canm kurtuluyon kaynanandan.kolay deil canmya Allah iyi sabır vermiş sana.yeni evinde bebişinde gelsin çok mutlu ol inşallah.babanda iyiymiş heralde onada çok sevindim.

evet canm çok erkenmiş ondan görünmemiştir kese.evet canm zor olduğu için korkuyoruz sevinemiyoruz hemen.aklına kötü şeyler getirme sen herşey güzel olacak Allahın izniyle.

inşallah canm amin.ilaçlarını ihmal etme nasıl kilo verebiliyomusun?

çok şükür iyiyim canm bi sıkıntım yok.bencede sorun yokmuş gibi görünüyor filminde bakalım inşallah öyle olur.yarınmı göstereceksin dr.a?

yani şimdi ben ilişkiden sonra hep solamı yatayım madem o tarafta dimi
seninde iyi çıkıcak tatlım merak etme sabret sanada vermeleri lazım aslında onu hatırlat raporsuz olurmu hiç :44:

ilişkiden sonra sola yatmana gerek yok çünkü zaten yumurta çatladıktan sonra spermin yumurta hücresini bulması 20 saat falan sürüyormuş belgeselde izlemiştim... sen bunları düşünme canım....hem belki sağ taraftaki tüpünde gebelik başlayacak yani sola yatmak sağa yatmak bunlar söylenti gerçekliği yok canım.... rahme düştükten sonra da embriyo kendi yerini kendi seçiyor onunda senin sağa ya da sola yatmanla ilgisi yok...
inşallah bana da iyi şeyler der doktor rp vermiyorlar herhalde bir daha gittiğimde soracağım...haklısın vermeliydiler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…