Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

arkadaşım çok geçmiş olsun, yara için korkma derim. benimde yaram vardı dondurduk 3 seansta.
yara çoğu kadında oluyo onu hiç dert etme

çok korktum canım filmi çekerken çok canım yandı.. ben yakılmasın istiyorum yarın dk. gidecem artık ne dicek ne yapcak bilmiyorum.. ilaçla gececekse sorun değil ama yaktırmaktan korkuyorum daha cocuğum yok zararlı diyolar.. ben pko. ile baş edemezken bide yara çıktı karşıma..

ooo hoşgeldinn arkadaşımmm....sende pko olduğunu biliyordum ama böle bi sorun oldugunu bilmiyordummm budamı pkonun yaptığı birşeymiymişşş...canım benim başka bi dra da gitseydinn yaa o ne biçim dr muş tam bişi dememişşş....çok kan kaybedersinn öleee kan yapıcı ilaçda vermedimiii??ee sen öle kanamayla hangi ara yumurtlucann nerden anlıcanda ona denk getircennn...yumurta takibi yaptımı hiç drun??? bence başka bi dr daha görün...hatta birkaç dr a..bazıları çok ilgisiz oluyor bana denk gelenler gibii bizde bilgisiz oldugumuz için ne deseler dinliyoruzzz....valla çokk geçmişş olsun parça almışlarr hiçbişicikler çıkmaz insallahh..rabbim gönlüne verahlık ve sabır versinn....

şşşşşş üzülmee...ağlamadaaaa......her güzel şey zor elde edilmiyormukii hayattaaa....bizde bu güzellikler içinn uğraşıcazzz....ünide oldugunu düşün önünde birçok sınalar vizeler olduğunu düşünnn....herbirine çalışıp uğraşıppp..geçiçez gecemediklerimizden yine çalışıcazz başarıcazzz...ve alıcazz diplomamızıı.....önce şöle bi silkelen kendine gell...şükür önümüzdee tedavi şekilleri varrr....yaaa tedavisi olmayann bi derdimizz olsaydıııı...şükür dermanımızz varrr...yarın git bakalım dr a inşallah oda güsel şeyler söyleyecekk....yara için ilaç tedavisi verir inşallah ilaçca temizlenirrr..tek tüpün kapalıymışşşş...ona takılmaa..diğerinin açık olduğuna takıll ve şükret bence yaa ikiside kapalı olsaydıııı....daha kötüyü düşünüp bu halimize şükretmemizz lazımm.....hadi bakalımmm önümüzdee çoookkk sınavlarr varr bizz böle ağlar sızlarsak çalışmaya mecalimizz kalmazzzzz...bunada şükür deyip devam edelimm...bizz böle uğraşa uğraşa dertlerle güçlenip kuvvetleneceğizz bebeklerimiz geldiğinde güçlü annelerii olacakkk....şimdi öpüyorumm seniiilütfenn üzülmee....bu kadar yazdımmm çünkü içinde ki acıyıı hissettimm...aynı hüznü bende yaşadım ve yaşıyorumdaaaa....ama yazdıklarım gerçekk...ağladım sızladım bi çare değill...üzülme kendine gell ve bunada şükür deyipp aydınlat önünü...rabbim yüreğini ferahlatsınnn...

bu aradaa arkadaşlarrrr....bişi sorucaaammmm....adet olmak için progestan kullanan arkadaşlarr...kaçıncı gün içmeye başlıyrsunuzzzz.....

hoş bulduk canım
hiç bir ilaç vermedi henüz açıklamada yapmadı
zaten yumurtladım mı derdinde değilim çünkü hergün kanamam oluyor ve biz ilişkiye girmedik hiç
bu durumu pko mu yapıyor henüz bilmiyorum bende burda benimki gibi bir durum yaşayan oldumu aceba diye cevap arıyorum

yeşil 87 sağol canım sende ilgilenip cevap vermişsin söylediğin ilacı araştırdım çok ciddi yan etkileri olan bir ilaçmış bide sivilce için veriliyormuş o ilaç benim şuan ki öncelikli derdim bu kesilmeyen adet kanamaları

slm arkadaşlar bişey sormak istiyorum glukofen kullanıyodum ama düzensiz ve geçen ay bitti sizce bittikçe almak gerekiyomu ? reçetesiz alınıyomu ?

iyi yapmışsınn..ben uzun zamandır bu sayfadayım ilk senden duydummm...ve üzüldümdee...başka dr da görünseydin keşke böle devamlı kanama hiç normal değill...yani halsiz hissetmiyormusun kendinii...??ilaçda kullanmıyorsunnn...ısrarla diyorum yine vakiit kaybetmeden başka bi dr daha görünn...rabbim acil şifalar versinnn...

hem yara hem de pko olduğu için çok üzgünsün canım.. anlıyorum seni.. yaraların tedavisi var hem de korkulacak gibi değil. sağ tüpün kapalıymış olsun bize sol tüp de yeter... bu topiğe ilk geldiğimizde emin ol hepimiz birşokla bir ağlamayla geldik.. burada paylaşa dertleşe yükümüz hafifliyor hem de topiğimizin teker teker bebişleri de oluyor.. ilk amacın yaralarından kurtul ilaçla geçen çok az bir kısmı var.. kesin tedavi için yaktırma ya da dordurma canım.. inan korkulacak bir şey çoğu kadında bu sorun var zaten .. sonra ki tedavimiz pko için olsun bak daha yeni evliisn niye üzülüyorsun ki her şeyin bir zamanı var Rabbim ne zaman ol derse o zman olur.. peki pko için doktorun sana bir şey önerdi mi? metformin türünde bir ilaç... pko hastalığına şuan en iyi gelen ilaç bu canım.. bir şeker hastalığı ilacı ama şeker hastası değiliz korkma.. pko kontrol altına alamazsak şeker hastalığına yakalanma riskimiz oluyor.. metformin kullanırken de adetlerini getirmek içn de progesteron içerikli ilaçları kullanacaksın ve stres yok tamam mı.. kilo problemi var mı ?

alıkışlıyorum waw cığım seni harika bir yazı... buradan anlıyorum bizi ancak biz anlayabilirz...

bu aradaa arkadaşlarrrr....bişi sorucaaammmm....adet olmak için progestan kullanan arkadaşlarr...kaçıncı gün içmeye başlıyrsunuzzzz.....
waw ben adet olmak için kullanıyorum 15. ya da 16. günlerde başlıyorum...

arkadaşlar ben dün öğrendim pko lu olduğumu, ve doktor bana adetimin 3. ve 5. günlerinde olmam gereken testler olduğunu söyledi, bu testlere göre tedavi olucakmışım.
Sizler de o testleri oldunuz mu ?

hormon testi canım evet bizler de oluyoruz.. fsh lh prolaktin progestron tsh gibi değerlerine bakacaklardır..

anlıyorum canım senii. kime nazımız geçiyorsa ondan çıkıyor bahar27 şimdi cuma günü gideceksin di mi sonuçlarını almaya...

teşekkür ederim canım sağol
bende dr. değiştirmeyi düşünüyorum ama önce şu tahlilin sonucunu bir alayım ona göre hareket etmeyi düşünüyorum
halsiz hissediyorum tabii ki kendimi ama dr.sonuca göre gereken ilacı veririz dedi bakalım ne çıkacak ne diyecek duruma göre hareket edecem burayada yazarım sonucu benim gibi olan varsa bir fikir olsun demi

slm arkadaşlar bişey sormak istiyorum glukofen kullanıyodum ama düzensiz ve geçen ay bitti sizce bittikçe almak gerekiyomu ? reçetesiz alınıyomu ?

evet arkadaşımm alman gerekiyorr aynı düzende içersinnn....recetesiz veriyorlarrr....özelliikle bebek düşünüyorsann yumurtalarını daha sağlıklı yapıyor bu ilaç o yüzden bırakma iççç...bizde kullanıyoruzz hep...ve bende recetesiz alıyorumm....çok geçmiş olsunn...

cnm acaba sende miyom falan varda dr mu göremedi genelde rahim duvarında iç kısmında olan miyomlar kesintisiz kanamalara neden olur bugün doktorum programında izledim orda k.d.uzmanları çok güzel bilgiler verdiler netten bi bak istersen tabi izlemediysen ?

saol cnm valla biran korktum kimse cvp vermicek diye nedense burada yazdıklarıma kimse cvp vermiyo çok teşekkürler cnm ..

proğramı seyretmedim ama çok şükür kist miyom polip gibi sıkıntılarım yok benim ki hormonel

alıkışlıyorum waw cığım seni harika bir yazı... buradan anlıyorum bizi ancak biz anlayabilirz...

waw ben adet olmak için kullanıyorum 15. ya da 16. günlerde başlıyorum...

çokk sağol canım bende 15 inci günde içiyordum sonra 18 e kaydırdım ama kanamam dahada azaldı bi size sorayım dedim teşekkürlerr.....diğer konuya gelincedee ben bile hayret ettim yazdıklarımaa...ama onun canınnın acısını hissettimm...acık su serpmek istedimm....bendee çokkk yazdım burayaaa allahrazı olsun arkadaşlarımm beni güçlendirdii....şimdi dilerim o güçlenirr....ben birgün böle gelirsemm bu yazıyı hatırlatın banaa...

saol cnm valla biran korktum kimse cvp vermicek diye nedense burada yazdıklarıma kimse cvp vermiyo çok teşekkürler cnm ..

önemli değil arkadaşımm...burda herkez herkeze cevap veriyor amaa..bazen arada kaynıyor sorularrr....çok yoğun bi sayfa değilll...yoğun olduğunda isee..arkadaşlarımızz geneldee hüzünlü oluyorr malum konumuzz belliii...ondan görmemişlerdirr....senin sorun olunca ısrarla sorr...emin ol görenler ve bilgisi olanlar cevap vereceklerdirr.....

Rabbim isteyen herkese inşallah en kısa zamanda bebiş verir de kurtuluruz bu dertten.çok zormuş isteyip de çocuk sahibi olamamak

çatlatma iğnesi olan arkadaşlar.iğneyi olduktan kaç gün sonra gebelik testi yapmamız lazım?ya da adet gecikmesini mi beklemeliyiz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…