Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

çok teşekkür ederim cevabın için canım..
14 martta randevum var doktorla ilk kez gideceğim bir doktor.henüz iyi bir doktor edinemedim kendime.
metformin içmiyorum canım henüz bebek istemiyoruz biz ama ancak tedavi olurum diye şimdiden tedaviye başlamak istiyorum..
Ya Allah bismillah diyip bi adım atıcaz bakalım :)

14 martta randevum var canım o zaman gitcem doktora.
hiç bir ilaç kullanmıyorum şu an.
yıllarca yasmin içtim ama yeter dedim bıraktım.
boyum 1.68 kilo 90 listede yokum canım.

14 martta randevum var canım o zaman gitcem doktora.
hiç bir ilaç kullanmıyorum şu an.
yıllarca yasmin içtim ama yeter dedim bıraktım.
boyum 1.68 kilo 90 listede yokum canım.
canım yukarıda yazdığın cevabı da okudum metformine hemen başla derim sadece çocuk isteyenler içmiyor. ben bekarım bende kullnıyorum adetlerimi düzene koyabilmek için. kiloluymuşssun hemde kilo vermene de yardım eder zaten bir kaç kilo vermenle yumurtlamanda geri döner. uzmanlar adetlerinizi geciktirmeyin diyor. yani ilk amacımız yumurtlamayı sağlamak olsun. 14 mart adet günün mü ?

oo kimler gelmiş tuncss sultan haberler sende .. iyiyim sağolasın bugün tahlil yaptırdım biraz baş ağrısı var bende sen nasılsın ? iyi haberlerini bekliyıorumm...

eşimde hep sultan derdi bana.. ühüü son zamanlarda hiç demediğini hatırlattın bak şimdi bana... hmm hatırlatayım da yine söylesin

bende hiçbişey yok.. oyunlara verdim kendimi.. psikopat gibi bi telefonda bi pcde oyun oynuyorum.. arada da battaniyemi örüyorum.. motif işleri bitti birleştirmem lazım aslında ama başlayamadım bi türlü işte..
benden iyi haber filan beklemeyin canım yaa.. progestana da başlamadım.. ne yapcağımı bilmiyorum.. hiç umudum yok hamişlikten ama inşallah uzun yıllar sonra kendiliğimden adet olacağım gibi geliyor.. çok gerginim ve göğüslerime dokunamıyorum bile.. çatlatma iğnesinin etkisi ile göğüslerim sanırım daha bi hassaslaştı.. bakalım işte bi 10 güne filan belli olur benim durumum..
sen nasılsın? sonuçlarını aldın mı?

hadiya bencede hatırlat eşine aklım hep sizlerde hamile kalan birilerin haberleini duymak duasıyla bu topiğe giriyorum.. motifli battaniye hııı ne güzel bi hobi bende severm örgü dantel işlerini.. inşallah hamiş olursun canım kutlama yaparız burada ..

çocuk istemekle değil de canım kafama göre başlamak istemedim.
doktor versin, kaç mg la başlayayım günde kaç kez içeyim, o yüzden başlamadım ilaca.
yok canım adet günüm değil 14 martta yer vardı doktor da yoğunmuş bayağı.
o gün bu kan sonuçlarımla beraber gidicem, eğer yine tahlil isterse bi daha yaptırırım orda.

ha birde bişey sorcam canım şimdi ben adetimin 4. günündeyim.
bu duphastona ne zaman başlayacam tam olarak?
sen nasıl kullanıyorsun?

canım listeyi yarın yayınlayacağım istersen seni de ekleyelim.. formatı biliyor musun yada ben sana örnek bir tane yollayayım mı?

canım listeyi yarın yayınlayacağım istersen seni de ekleyelim.. formatı biliyor musun yada ben sana örnek bir tane yollayayım mı?

formatını biliyorum canım yazarım pko geçmişimi.
yazıp sana özelden yollayayım istersen.

15 ya da 16. günlerinde başalaybilirsin duphastona günde sabah akşam olmak üzere 2 kere 10 gün kullan.. sonrasında adetin normal zamnında geliyor.. tahlil sonuçlarını göstermek için sıra mı aldın yoksa ? sıra almana gerek yok ki canım tahlil sonuçları için ... canım için rahat edecekse 14 martı bekle derim doktoruna metforminden de bahset .. pko hastaları için önerilen doz 850mg günde iki kez alım.
bu arada çoğu doktor metformini vermiyor bana 5 tane ayrı jinekolog hiç vermemişti. 6 . doktorum bu ilaçtan bahsetti ve verdi.

canım çizelgen çok güzel olmuş 11 haftalık mı oldu canım benim ya.. Allah hayırlısı ile kucağına almayı nasip eder inşallah..

saol tatlm senn çizelgen de çok güzeeeeelll.evet zaman çabuk geçiyo 3ay olduya.amin canm inşallah tüm hamile arkadaşlarımıza da inşallah...

saol tatlm.inşallah canm benm inşallah.

saol canm.amin.sen napıyosun nasılsın.

canm benm dr.mda yoğun ama ben hastasıyım 3.günü gel deyince sıkıştırıyolar araya.yoksa ben dr.dolu diye ben niye tedavimi aksatayım.olmadı başka dr.a git dr.n kadın olunca da çok yoğundur.benm gittiğim hastane de bi kadın dr.var o daha yoğun benm dr.ma göre kadın olunca herkes onu tercih ediyo.benm dr.m erkek ama memnunum yani.önce 2kadın dr.a denk geldikten sonra erkek dr.a gitmeye karar verdim.memnunum çok şükür.doğumda da memnun kalırım inşallah önce Allahın izniyle.

aramıza hoşgeldin canm.tedavine başlamak için iyi bi dr. bul Rabbim çok bekletmez bi an önce bebişine kavuşursun inşallah.

çizelgemin üstündeki not sennkinden kopya çekmişim gibi oldu ama tek dileğimiz bu dimi?aklıma başka hiçbişey gelmedi tek isteğim o şuan.Rabbim herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

inşallah canm.seni özlüyoruz ama eğer kafandan atıyosan birazcık keyfine bak tatlım.rahim filmini bu adet döneminden sonramı çektircektin?

canm ya öyle şeyleri izleyip üzme kendini.bende çok etkilenirim öyle şeylerden.

hoşgeldin aramıza.canm bence doğum kontrol hapları çözüm deil.kilo vermen çok önemli pko da.tahlillerini yaptır belki dr.n metformin önerebilir.

evet canm zaman çabuk geçiyo.

üzülme tatlımya adet olabiliyorum diye sevin bence olamamak daha kötü biliyosun.lütfen bu kadar yıpratmakendini.bi gün olacak ama hep diyoruz ya demekki zamanı var.sabret tatlm benm.

nasılsınız kızlar ?

canm geçmişi okuycam diye geç gördüm şimdi de çıkcam çok alıntı yapmışım yoruldum gözüm ağrıdı uzanıyım biraz.

bende severim incik cincik şeylerle uğraşmayı.. bitince battoşum paylaşırım sizinle de..
benden umutlanma canım.. benim kendimden umudum yok.. çalışmalarımız düzenli olmadı.. olması gereken zamanlarda çalışamadık hiç nasip bakalım.. Allah çok büyük.. O ol dedikten sonra bize sorgu sual düşmez.. Rabbim tez zamanda nasip etsin herkeslere..

ben şimdi çıkıyorum kızlar..
sonra tekrar gelirim.. kendinize iyi bakın..

yok canım şimdi şöyle oldu..
ben 23 aralıktan beri adet olmamıştım.
adet olur olmaz 3. günü devlet hast. gittim iş yerime yakın.
tam kan tahlili hormon tahlili istiyorum dedim kan verdim işe döndüm.
sonra sonuçlarını aldırdım hastaneden,o sonuçlarla beraber iyi bir doktora giderim dedim.
doktor da randevulu çalışıyormuş, 14 üne randevu alabildim işte, bu sonuçları , o doktora göstercem.
yani nasılsa isteyecekti en azından fikir olur dedim.

benim yıllar önce gittiğim ilk doktorum glukuphage vermişti, doktor iyi doktormuş valla.

Merhaba canım hayırlı cumalar olsun sanada.Teşkler canım umarım sende iyisindir.Çok acı şeyler gerçekten Allah yardımcıları olsun ve kaldıramayacağımız yük vermesin.Sadece doğum yapmakla olmuyorki canım annelik yapmak bakıp sahip çıkmak önemli.Rabbim hayırlısını versin.
Geçmiş olsun canım hoşgeldin aramıza yazını görsyedik yazardık mutlaka arakadşların çoğuda yok onlarda görse yazarlardı mutlaka.Pkodan dolayı adet düzensizliği olabilir gebe olmadığını yazmışsın hormon tahlili yaptırabilirsin.Yada söktürücü kullanabilirsin adetinin olması için.Allah şifa versin
Merhaba canım hoşgeldin ben tavsiye etmiyorum doğum kontrol ilaçlarını bende zamanında kullandım bırakınca yine başa dön kiloda yapıyor bence adet söktürücü kullan belli bir düzende doktor kontrolünde
Canım çok iyi ediyorsun önlemini almışsın negüzel.Akupuntura bnde gitmiştim ve faydasını görmüştüm.Ama tedaviyi bıraktıktan sonra düzenli beslenme ve sporuna devam et yoksa kiloları geri alırsın.İnşallh canım hep birlikte yeneriz

canım sonuçalrımı da aldım çok şükür tiroid bezim temiz..
Canım çok sevindim sonuçlarının temzi çıkmasına gözün aydınTiroit röntgeninide sordunmu çekiyorlarmı diye?İyi canım ya için rahat etmiş oldu Allah şifa versin
iyi akşamlar canlar.. nasılsınız bakalım?

İyiakşamlar canım teşkler sende iyisin okuduğuma göreİnşallh o güzel haberlerini verirsin hayırlısı olsun hakkında
Teşkler canım bende iyiyim umarım sen ve bebeğin iyidir.Kendine iyi bak canım

hoşgeldin merhaba canım,benim metforminden sonra saç dökülmelerim azaldı ama tüylenmeye hala bir çare bulamadım doğum kontrol hapını ben tavsiye etmiyorum ama bekar olanlara doktor hemen d.k.hapı veriyor.yazmamışsın ama bekarmısın*

ay canım benim ne kadar sevinmişsin inşallah düzenli yumurtlaman olmuştur ben hiç ateş ölçmedim bu yüzden yorumlamayıda bilmiyorum ama Allah gönlüne göre versin.

merhaba hoşgeldin aramıza,metformin adeti geciktirmez canım aksine yumurtlamayı düzenlemek ve düzenli adet görebilmek için kullanıyoruz adetlerin düzenliyse bu ay stresten filan gecikmiş olabilir kesinlikle metformine devam et derim hatta günde 2 kereye çıkarabilirsin ben günde 2 kere alıyorum.zaten tam etkisini 3 yada 6 ayda gösterecektir.

teşekkürler canım iyiyiz sen nasılsın? ben çalıştığım için bu tarz programları izleyemiyorum.zaten iyiki de çalışıyorum diyorum yoksa evde bu düşüncelerle kafayı yerdim herhalde. aynen canım sana katılıyorum ümidimiz olduğu için Allaha binlerce kez şükürler olsun.hiç ümidi olmayanlarında Allah yardımcısı olsun inşallah.

merhaba hoşgeldin canım hiç bozma moralini PKO öyle göründüğü gibi kötü bir şey değil.hayatta daha kötü hastalıklar var Allah başka dert vermesin canım.evli olmayanlara doktorlar doğum k. hapı veriyorlR METFORMİN konusunda bir doktoruna danış istersen biz metformin kullanıyoruz .

merhaba canım hoşgeldin,PKOnun kalıtsal bir hastalık olduğunu veya sonradan strestende olabileceğini söylemişti doktorum.tek çaresi ya doğumm kontrol hapı yada metformin yani şeker hapı bu hap insülin direncini kırıyor insülin direnci PKO lularda tüylenmeye sebep oluyor. istersen doktorunla bir görüş canım ama çok üzme kendini sanıldığı gibi kötü bir hastalık değil.

canımm çok sevindim temiz çıktığına ailende varmı canım PKO lu bana doktorum kalıtsal bir şey old. söylemişti.bisim ailede herkes PKO lu

bugün hipofiz bezi tahlilleri için kan verdirdim çok yorgun hissediyorum kendimi kızlar bu akşam daha gelemeyebilirim
geçmiş olsun canım bek ne güzel sonuç olumlu çıkmış ,kafan rahat uyu

rica ederim canım ne demek burda birbirimize yardımcı olmak paylaşmak için varız. korunuyormusun ?canım tabiki senin kararın ama PKO da zaten zor hamile kalınıyor ,bizleri görüyorsundur asıl istemiyoken belkide akışına bıraksan kendiliğinden olabilir.çünkü istemeye başladıktan sonra aklında hep bu düşünce olacak ozamanda işini daha zorlaştırmış olabilirsin?sadece bir tavsiye.Allah gönlüne göre versin canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…