Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım çizelgen çok güzel olmuş 11 haftalık mı oldu canım benim ya.. Allah hayırlısı ile kucağına almayı nasip eder inşallah..

kıyamammm sana yaaaaa...inşallah bizde bigün tadıcazz bu duygularııııı....

bicimdende sende güsel haberlerle gelirsinizz inşallahh arkadaşımmm....herşeyin hayırlısı olsun vaktiyse seninledir inş bebeğinn....

inan okuyunca tüğlerim diken dikemm olduu..dilerim minnoşun iletmiştirr bizim bıdıklaraaaaa....ayyyy slmımızı sölesinn onlaraaa....dikkat ett canımmm kendineee...çook düşüncelisinnn rabbim karşınada hep senin gibi düşünceli insanları çıkarsınn...

canım annem 42 yaşında polikistik over teşhisi koyulmuş yaklaşık 48 çarpı 42 mm gibi (umarım boyutunu yanlış yazmamışımdır) bir kisti olduğunu söylemişler annemde kist denilince korktu tabi kanser olduğunu falan sanmış bir sürü doktora gitti. kimi doktor iki ay bekleyelim dedi kimisi hemen ameliyat edelim dedi. bayanlar bu riskli bir hastalık mı yani annem artık çocuk falan istemiyor. ama ne bilim hayati tehlike arzeden bir hastalık mı ne olur bilgilendirin. bende sizin söylediklerinizi anneme ileticem doktorada telaştan pek bişey soramamış. birde bende yanında yokum şu anda evlilik sebebiyle ona göre gidip doktora bide ben götüreceğim

ben de önümüzdeki ay duphaston alayım yine yaa, progestan söktürmedi.
metformin içmiyorum canım, doktora sorucam, bir an önce başlicam içmeye.
14 martta randevum..

bugün hormon tahlili yaptırdım değerlerden anlar mısınız kızlar yazsam buraya yorum yapar mısınız?
anlamadım ben hiiiç

meraba arkadaşımmm...annene geçmiş olsunnn..eger teşhis polikistik overse bizz hepimizz polikistikoverizzz..şükür sağlıklıyızz annene söyleeöyle kanser kisti değilll...rahimde yumurtlama bozukluğuna sebep oluyorr bizlere en büyük zararı bebek bekliyoruzz..gebe kalmakta zorlanıyoruzzz...ama annen ihmal etmesinn yinede dr kontrolünde olsunnn ve dr ne derse onu yapsın..ilaç tedavisi verir sanırım adetiyle o kisti giderr...ama pko su devam ederrr...elimden geldiğince anlattmaya çalıştımmm..tekrar geçmiş olsunn....

canım topikte denk gelemedim sana nasılsın bakayım yumoşların nasıl ?

gündüz sana yazmıstım sanırım görmedin :))
ben iyiyim.. yumoşu ise bilmiyorum nasıl :)) beklemedeyiz bakalım ne çıkarsa bahtımıza artık..

herkeslere iyi geceler diliyorum..

evet canım bende zevkle okudum meseğimi yapsam daha iyiydi ama dediğin gibi burası türkiye evlendikten sonra keşke öğretmen olsaydım dediğimde çok olmuştur evli bir bayan için öğretmenlik çok iyi.sen devlettemi çalışıyorsun

canım bendede vardı belirtiler troid mi diye özellikle test yaptırdım ama çıkmadı bir şey ,kilo vermekte zorlaşır troidde ama sen çok güzel kilo verdin.

canım inşallah güzel haberlerle gelirsin troid prolaktinin yükselmesindede etkili olduğu için özellikle baktırmıştım ben ama benimki PKO danmış.

evet canım ben doktora sordum hormon seviyelerini dengeliyor hatta hamile kalmaya yardımcı tamamen bitkisel bir hap.fiyatı 9,50 TL en az 3 ay kullanılacak.

evet canım yaa bu konuda bende çok muzdarip olmuşlardanım.söylemeseler kötü oluyosun söyleseler bir türlü acır gibi yazık der gibi bakışlar karşında kalıyorsun.kıskançlık değil aslında bizimkisi.bunun bir kıskançlık olmadığını ancak arkadaşlarımız yani bizler birbirimizi anlayabiliriz.ama hamile görünce bende çok kötü oluyorum hani çok beğendiği bir elbiseyi alamayan boynu bükük çocuklar vardırya onlar gibi dakikalarca bakıyorum ,içindeki yavruyu düşünüp annesine ne mutlu diyorum

üzülme canım benim yalnız değilsin her adet oluşumda o gün bende çok üzülüyorum sonra geçiyor bekle sende dediğin tarihe kadar tıp çok ilerledi inşallah Allahın izniyle olacak bu sene bebeklerimiz.

merhaba canım takvimin çok güzel olmuş canım.Allah bizede böyle nasip etsin.

Merhaba canım teşkler iyi olmaya çalışıyorum seninde iyi olmana sevindim.Haklısın canım hamile olduğumuzda yeniyken denmez zaten öyle hemen.Bende olsam demezdim hemen.Allah nasip eder inşallh canım hepimizede
İnşallah canım olumlu düşün kontrol amaçlı gidiyorsun zaten .Katoloğu inceliyorum parfüm hediye geldi kokusu harika katalogda var hatta beğendim ürünlerini birde satış yapabilsem bu konuda tecrübem çok bu meslekte kendim için aldım ürünleri bakalım alan olursada yardımcı olurum.
Canım çizelgen hayırlı olsun zaman hızla geçiyor değilmi?Darısıda doğumuna inşallah

Canım çok geçmiş olsun okadar korkulacak birşey yok aklınıza kötü şeyler getirmeyin bizlerdede pko var canım Allah sabrını veriyor.Bu hastalığın kesin bir tedavisi yok ama ilaçlarla ilerlemeyi engelliyor genelde metformin veriliyor şeker ilaçları.Çünkü pkoda insülin direncini artırdığı için bu ilaçlar engelliyor.Adet düzensizliği gebe kalamama vs gibi sorunlar oluşturuyor.Doğum kontrol ialçalrı yada adet söktürücü ilaçları veriyorlar genelde .Kist derken yumurtalıkta küçük kistler yani yumurtalama oluşamıyor onu yerine kist oluşuyor adet düzensizliği varmı annende?Kilo sorunu ?Kilosu varsa kilo vermeye çalışsın kilo vermekte olumlu gelişmler sağlıyor.Allah hepmize şifa versin annende tedavisini ihmal etmesin kontrollerine gitsinKadın hastalıkları doktoruna gittiğinizde bütün hormon tahlillerinide yaptırın Allah şifa versin canım

ben de şu değerlerimi yazayım da yorum yapın kızlar.. adetin 3. günü yani bugün yapıldı.

FSH: 7.1 (2.5___10.2 foliküler aralık)

LH: 17.3 (foliküler ve ovulatuvar aralıkları var hangisine bakcam ki? foliküler 1.9__12.5, ovulatuvar 3.4__76.3)

PROGESTERON:0.82 (0.15__1.40 aralık foliküler)

PROLAKTİN:7.6 (2.8___29.2 aralık foliküler)

TSH: 2.58 (0.35__5,50 aralık)

kızlar nasılsınız bakalım giremedim nete uzun zamandır internette sıkıntı vardı.kızlar adet oldum sadece 3 geçikti.neyse 2 gün değerlerim şöyle fsh:7.58 lh:8.16 kızlar doktor değeRlerimin çok iyi olduğunu styledi. bu ayda klomen kullanıgacm ama fsh nin lh den büyük olması gerekmiyormuydu benmi yanlış biliyorum yoksa hatta şaşırdım sordum hayır çok güzel değerlerin dedi anlamadım kızlar

Canım merhaba inşallh metabolizmamı hızlandırıcı bir şeyler verirler haksızlık yani yeme spor yap az az verRabbim beterinden korusunda inşllh iyi geçer randevumSen nasılsın bu arada nasıl gidiyor?

canım iyi yapmışsın sen üstüne düşen görevi yaptıktan sonra zaten gerisi Allaha emanet.ayaklarımızı dikip beklediğimiz günler olmadı mı, olmayınca olmuyor işte kaderde varsa olacak zaten bu ay.bende senin gibi bu ay akıntı filan takip etmedim umrumdada değil artık gerçekten onun peşinden koşturmaktan yoruldum.geçen ay takip etmiştim 2-3 günde bir ilişkide olmuştu ama yine yıkılmıştım.İnşallah Allah gönlüne göre verir.

merhaba, lh ve fsh oranın çok yüksek değil adetlerinde düzenliymiş,yani PKO çok şiddetli değil. bence kendiliğinden hamile kalabilme ihtimalin çok yüksek inşallah kalbine göre olur.

ben de inanıyorum aslında güzel şeyler olacak...ama hep adet söktürmekten bıktım, kendiliğinden olsa keşke.
ah canım evet malesef gebe kalabilmenin dışında birde adet söktürmeye çalışıyoruz tabi gecikince gebe kalabileceğimiz günlerde daha uzamış oluyor ,ne yapalım kaderimiz bu en azından adet olabiliyoruz düşünsene birde hiç olamayanlar var. buna da şükür.

Hoşgeldin canım geçmiş olsun sevindim sonuçlarnın güzel olmasına.İnşllh güzel haberler verirsin bizlerede.FSH ve LSH arasında çok bir fark yok değerin iyi fakat FSH nın LH dan biraz daha fazla olması lazım canım düzelir oda inşallh bakalım bizimki nasıl çıkıcak?

Canım merhaba inşallh metabolizmamı hızlandırıcı bir şeyler verirler haksızlık yani yeme spor yap az az verRabbim beterinden korusunda inşllh iyi geçer randevumSen nasılsın bu arada nasıl gidiyor?
inşallah canım.gelişmeleri yazarsın.bende martın 17 sine randevu alabildim . benim doktorum çok yoğun önümüzdeki 2 hafta doluymuş bende ctsi gitmek istediğim için mart 17 ye randevu aldım. geçen hafta içi işten izin alıp gittim kadın doğuma girmiş 1 saatten önce çıkmaz dediler ,bu yüzden özellikle cts gideyim dedim bakalım bende prolaktin ölçtürcem.kadın okadar yoğunki adetin 3. günü randevu almak istiyorum hep dolu. E ne zaman adet göreceğimiz de belli olmadığı için çok önceden de randevu alamıyorum yani 3. günü bir türlü denk getiremiyorum bu yüzden.

sağol canım .lh ve fsh arasında çok fark olmadığı için çoğu doktor buna iyi diyebiliyor banada gittiğim bir sürü doktor hep iyi deyip yollamıştı.meğersem ben PKO mişim. ama senin değerlerin bencede güzel.arada çok fark olmaması PKO nun şiddetinin az olduğunu gösterir.

hoşbuldum canım bende şaşırdım ama doktor çok iyi sabitlemişiz Değerlerini dedi benimi kandırıyor anlamadım inşallah senin değerlerin iyi çıkar canım hamişler gelmiş hastaneye imreniyorum inşallah bizimde olur

slm arkadaşlar,aranıza az önce katıldım.pcoslu olduğumu yaz sonunda öğrendim aslında ama bebek istemediğimizden pek tınlamamıştık.ancak şimdi biz de bebiş istiyoruz....forumu çok beğendim,sabahtan beri aradığım herşeyi bulabildim.tabii sayenizde :))))

Yazarım canım Seninkide iyi geçer inşallh randevun.Evet bizlerde adet düzeni olmadığı için böyle durumlarda zorda kalıyoruz.İnşllh uygun güne denk getirirsin canım Allah şifa versin hepimizede

Canım iyi olabilir tabiki kötü olsa kötü derdi.Hiç stres yapma kendine inşllh hamile olursun değerlerin kötü değil yani sadece biraz sabır canım hormonlarındaki gelişmler devam eederse yakın zmanda hamile kalırsın inşallh

A.s canım hoşgeldin aramıza.Bizde istemedik hemen bebek şuanda kilo fazlalılığım olduğu için onları verip öyle tedaviye geçmek istiyorum.Evet forumdaki arkadşlarımızla sorunumuz ortak olduğu için birbirimzi daha iyi anlıyor tecrübelerimizi paylaşıyoruz canım.Senide bekleriz sık sık buraya.İnşallah Allah gönlüne görede verir bebeğin olur canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…