Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım sağ tarafında kist daha fazladır benimde sağda gelişiyo solda gelişmiyo doktora sordum solda kist fazla olduğu için demişti....

bilmem ki canim...icimi korku basmaya basladi acaba sag taraf hic calismiyormu diye..aslinda penim pkom cokda siddetli deyil sadece pko adayiyim . doktorda takma dedi bana..bi sonraki aya gidince sorarim artik doktora bakalim ne diicek.sen bu durumla hamile kaldinmi hic canim ?

Arkadaşlar hepinize merhaba, pko olduğumu önceki ay öğrendim.6 ay bebek olmayınca dr gittim
ultrasonda baktığında 16. günde 18 mm yumurta gördü kendiliğinden oluşan ama o ay hamile kalamadım 21.gün progesteronum 12 çıktı.
Rahim filmi çektirdim herşey normal . Bu ay bekliyoruz martta başlıyacaz tedavilere anlamadığım dr bana neden metformin
vermediği. Bu arada kilo yok ,tüylenme az ve adetlerim düzenli durumum ne kadar vahim acaba:26:
inşallah herkes biran önce kavuşur bebeğine teşekkürler.
3.gün test
Lh:8,15
Fsh:6,40
E2:20
Tsh:1,52
prl:12,9

Son düzenleme:
aa çok şaşırdım neden öyle dediki doktorun :26: ben yan bir etkisini görmedim bana yazan doktor da kötü bir şey olsa derdi.. yarın hastaneye gideceğim tiroid bezlerinden şüphem var ne olur ne olmaz bir hormon tahlili yaptıracağım. bu arada 5 aydır adetlerini nasıl getirdin? metfrorminde dirençli pkolarda 6. aydan sonra etkisini gösteriyormuş az daha sabret hele bakalım ne olacak sonuç benim de bu ay 5. ayım..

canım değerlerin çok bozuk değil için rahat olsun.. kilon olmadığı için metformin vermemiş olabilir canım. beden ölçülerin nasıl göbek çevreni ve kalça çevreni yazar mısn ? yumurtlama olması için fsh lh dan yüksek olmalı canım.. benim lh değerim 12lerdeydi 5 ay önce yarın tahlil vereceğim merak ediyorum son durumumu.. doğal olarak hamile kalabilirsin biraz daha lh ı indirebilsek.. bekle bakalım bu ay da .. ne olacak .. inşallah tedaviye gerek kalmaz.

1.64 boyum 50 kiloyum kalçam 91 falan bel 60,lh'ın nasıl ineceğini bilmiyorum canım ,martta adet olunca gidicem dr öyle dedi ne uygulayacak şimdilik bilmiyorum
inşallah senin de sonuçların güzel çıkar. beklemek sabretmek çok zor 7 ay oldu benim dr ne derse uyguluyacam artık.teşekkürler ilgine

hayır hamile kalıp bana söylememesinden çok ona söylediğim şeyi başkasına söylemesi canımı sıktı hala söylemedim niye söyledin diye boşver umrumda bile değil kimse ben inşh hayırlısıyla hamile kalsam o yeter bana hepsini unuturum

bende bilmiyorum artık soramam da gitti canım bu 5 ayda 2 kere çatlatma iğnesi yaptım ondan geldidiğer dünlerdede gecikti diye dr gittim proğgestan iğne verdi- gün sonra geldi adetim yani gün geçince dr gittim hep bakalım - ay daha idare edeyim gliforu enfazla kaç ay kullanacaz dr bana keselim demişti ben kestirmedi gliforu

Canım merhaba hakkında hayırlısı olur inşallah kendine dikkat et birde bakmışsınki hamile haberini alırız bu ay hiç belli olmaz görüşrüz
Canım Rabbim sağlıklı ve hayırlı doğumlar nasip etsin inşallh canım bizlerinde olur kısa zamanda umarım.Haklısın ama Allah nasip etmişse oluyor nasip kader canım
Canım merhaba hoşgeldin hormon degerlerin okadar kötü değil kilom yok yazmışsın kilo sorunu olunca genelde veriyorlar metformini ama yinede doktoruna sorup bilgi alabilirsin.İnşallh canım hepimiz kavuşalım
canım yarına sıra aldım dahiliyeden muyane olacağım.. haber ederim seni
Tamam canım çok sevindim inşallh iyi bir doktora rast gelirsin.Haber edersin yarın neolduğunu hayırlı güzel haber olsun inşallh canım Bu arada orfilameye üye olmuştum kargo getirdi az önce siparişleri bakalım belkide çevredeki eş dost arkadaşlarada tavsiye ederim onlara bakıyordum şuan katologda geldi çok güzel şeyler var ürünlerde güzel kaliteli varsa almak istediğiniz ben burdayım siparişlerinizi beklerim

Teşekkürler inşallah hepimiz kavuşuruz

yok canım hiç hamile kalmadım benim yumurtalar gelişmiyodu bu ay ilk kez 18 mm oldu çatlatma iğnemi oldum bakalım inş bu ay olacak...

canım benim yaaa.. içimi cızırdattın.. inşallah dualarımız kabul olur.. bizde de bir ben kaldım evli olup da bebek bekleyen.. benden önce sonra evlenen herkes hamiş ya da doğurdu.. hayırlısı diyorum..
elbet bir gün bize de sıra gelecek bende sen gibi olurum herhalde hamiş olsam.. sağda solda asla söyleyemem.. hatta göbiş belirmeden birileri sormadan asla hamileyim diyemem..

bahar canım nasılsın? umudumuzu yitirmek yok.. durmak yok yola devam misali boş geçen aylar bize vız gelir tırıs gider.. şöyle bir an durup düşündüm de tam 2 yıl olmuş korunmayı bırakalı.. ve tam 1 yıldır da tedavi aşamasındayım.. artık aşılama tüp bebek yolu bize yavaş yavaş açılıyor.. Rabbim hayırlısı ne ise onu nasip etsin.. mart nisan gibi olmamışsa hala bebeğimiz aşılama yaptıracağım.. sonra da eğer yine olmazsa yaza tüp bebek..

yok canım hiç hamile kalmadım benim yumurtalar gelişmiyodu bu ay ilk kez 18 mm oldu çatlatma iğnemi oldum bakalım inş bu ay olacak...

selam.. iğneni ne zaman vuruldun? kaç günün kaldı bekleme sürecinde.. ben hiç anlamadım kaşla göz arasında 1 hafta geçmiş..

çok güzel bir karar canım benimde kafamda var hazirana kadar hamile kalamazsam laparoskopi filan yaptırırm artık.hatta aşılama bile düşünüyorum.mart nisan mayıs ta hiç bişey yapmayacam metformşn dışında.canımm ben hep pozitif düşünüyorum o yüzden yıpranıyorum 6 aralıkta rahim filmi çektirmiştim o günden beri hep bebek var diye düşünüyorum sonra adet oluyorumm ve çok üzülüyorumm.

canım benim özledim seni..... biliyorum bilerek uzak kalmak istiyorsun bu ortamdan ama ...

dönüşün inşallah bööyle olurrr

aminnnnnnnnnnn inşallah biçimin dönüşü muhteşem olcakkk

ayyyyy tatlım çok sağol herşeyi yazmışsın ne güzel allah razı olsun canımmm.bir arkadaşımda hamilelik belirtisi İÇİN TEK ÖNEMLİ ŞEY CANINI EKŞİ ÇEKMESİ OLDUĞUNU SÖYLEDİİİ.hani tatlı krizi var ya o yok muş yaniii.benimde ne hikmetse adete 1 hafta kala hep canım tatlı çekerrrrrrrrrrrr.yanlışlıkla adete bikaç gün kala canım ekşi çekerse heveslenecemmmmmm vallahiii.diğer belirtilerin hepsi adetle aynıymış zatennnn

blefaroshampoo akşam geldiğinde bi pamuğa dök kirpik diplerine yedirerek sür canım çok rahatlarsın..

tatlımmmmm benim dayıma istanbulda ünlü bir göz hastanesi demişki.gözlerini bebe şampuanı ile yıkayın demiş.bende 1 aydır makyajımı bebe şampuanı ile temizliyorum.gözlerime iyi geldi benceee.

kıslar merhaba nasılsınız. bişi sorcam klomen ve glukofen kullanıyorum ben. glukofeni ilk defa kullasnıyortum vew adetim 12 gün gecikti .aranızda bu ilacı kullanıpta adeti geciken varmı

tatlımmmmm benim dayıma istanbulda ünlü bir göz hastanesi demişki.gözlerini bebe şampuanı ile yıkayın demiş.bende 1 aydır makyajımı bebe şampuanı ile temizliyorum.gözlerime iyi geldi benceee.
bende bir zamanlar bebe şampuanı ile yıkıyordum canım o da iyi geliyor. ama bazıları kimyasal old için birazcık yakıyor yine..

canım değerlerin süper senin.. bir git bakalım doktoruna tahlil değerlerini yazarsın son durumunun.. hormon değerlerinde iyiydi stres mi var acaba sende? biliyorsun değilmi hanımlar stresli ortamlarda yaşayınca ilk etkilenen organımız yumurtalıklar... canım sana bende şuan metformin kullan diyemem ama doktoruna şunu söyle sana insülin testi yapsın..
bubenimiste söyle bakayım kim kızdırmış arkadaşımı bu kadar..kulaklarını çekelim
bu arada gliforu bırakmaman iyi olmuş canım.. şimdi aklıma gelmiyor bu topiktendi 1 yıl sonra yumurtlaması geri dönmüştü ve hamile kalmıştı hafızamı çok zorladım ama rumuzu aklıma gelmedi..

tamam canım inşallah bir sorunum yoktur içimde kalacak yoksa lh ve fsh hormonlarıma da baktıracağım gitmişken bakayım metformin faydalı olmuş mu ? katoloğu bi incele canım avondan bıktık artık üniversite zamanı orfilameden alırdım bir kaç bi şeyy

alıntı almıştım ama mesajın gelmemiş duan çok güzelmiş canım.. Rabbim tüm bebek sahibi olmayı bekleyenlere nasip eder inşallah...

değmez boşver haileler kızdırıyo canım o dediğin arkadaş biricik galiba

merhaba kızlar nasılsınız geçmişi okuyamadım dünden beri çok yazmışsınız herkes iyidir inşallah.

busmai tekrar teşekkürler canm çizelgemin yazılarını düzelttim resmi değiştirdim.oynar dururum ben bu çizelgeyi artk resimlerin hepsi çok tatlıya...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…