Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım hayıt tohumu zaten serttir ve kolay kolay ezilmez ben ezmeye çalıştım çok az ezildi ama ben kullandığım zaman çok etkisini gördüm tavsiyede edebilirim daha önce yazdım mı bilmiyorum ama 1 hafta kullandım oluşmayan yumurtam oluştu büyüdü ve çatladı hamile kaldım mı yok kalmadım ama 1 haftada etkisini gördüğüm halde devam edemedim ama tekrar başlıcam aklımda 2 tane kür var 1 hayıt 2 soğan arbbim hepimizin gönlüne göre versin ...

kızlar pkolu olup da hamile kalan çok var. peki eşinizin bir sorunu varmıydı. morfoloji %1 olup hamile kalanınız var mı. çok merak ediyorum cevap yazarsanım sevinirim.

kızlar pkolu olup da hamile kalan çok var. peki eşinizin bir sorunu varmıydı. morfoloji %1 olup hamile kalanınız var mı. çok merak ediyorum cevap yazarsanım sevinirim.

Öncelikle cok selamlar..benim bı sorum olacak.bana da 2 sene once PKO tanısı konuldu.adet duzensizligi var,tuylenme de başladı,kasık ağrıları derken hepsi var.dogum kontrol hapı verdi fakat sadece iki ay kullanabildim çünkü B'nde yan etki yaptı.ayrica asırı kansizlik var ve zayıfım.doktor zayif olmamdan dolayi sasirdi bni de tedirgin etti..aslinda cok da zayif degilim..1.65 boyunda 56 kiloyum,cok da yemek yiyen ve su içen biriyim kendimibildim bileli...hamile de kalmıyorum..asıl kafama takılan PKO ilerler mı doktor da cok fazla detaylardan soz etmedi..suan Şırnak'ta gorev yapmaktayım doğru dürüst doktorda yok..cok önemli bı rahatsızlık mı yoksa ılerde de tedavisi oluyor mü..bu konuda fazla araştırma da yapamadım..yeni yeni üstüne düşmeye başladım..

saadet 26 canım glifor ben de içiyorum iştah kapatmaz zaten ama tatlı isteğini birazcık engeller....
yumurtlama tedavisi ayrıca görüyor musun?

selam bicim canım evet klomende 2 denemem olacaktı ama galiba kist yaptı adet olmadım 33 gün oldu.evde idrarda baktım gebelikte yok bakalım pazartesi gidecem doktora aslında kist olmaz demişlerdi ama neden olmadım anlamadım sen nasılsın canım tedavin ne aşamada?

Bende pko var eşimin de sperm sayısı az, hareketlılıgı sadece %10 ve spermlerınde de şekıl bozuklugu var. Hamıle olmak ıcın cabalıyorum.Ben de merak edıyorum hamıle olabılcem mı dıye

tamam canım bu hafta böyle geçsin sonra günde 2 ye çıkarayım.bende yan etki felan yok acaba etki etmedimi dedim işe yaradığını sanki yan etkiden anlayacagım:))ya kiloyu da takıyorum kafaya ama en çok selilütlerimi kilo alınca ayak bileklerime kadar selilüt oldu nasıl geçirecem bilmiyorum spor fayda eder belki.

Bende pko var eşimin de sperm sayısı az, hareketlılıgı sadece %10 ve spermlerınde de şekıl bozuklugu var. Hamıle olmak ıcın cabalıyorum.Ben de merak edıyorum hamıle olabılcem mı dıye

canım bizim bir tanıdık var onunda eşinin sperm sayısı az o evikap yani e vitamini kullanmış eşinin spermleri artmış incele istersen e vitamini sperm sayısını artrıyor

öncelikle aramıza hoşgeldin canım... ben senden daha zayıfım 1.67 boyum ve 54 kilom var ve pko luyum :2: öncelikle şunu söyleyeyim bu hastalığın tedavisini ileri bir zamana atma gibi lüksümüz yook .. adetlerimiz her geciktikçe rahim duvarımız kalınlaşıyor Allah korusun ileride rahim kanseri göğüs kanseri kalp hastalıkları kapımızda.. tabi kazandığımız erkeksi özellikler ekstrası.. doğum kontrolleri bende önermiyorum sana .. adetinin 15. günü progesteron içerikli ilaçlar kullanmanı tavsiye ederim..(duphaston alabilirsin) bu hastalığın türlü türlü nedenleri var ama en önemli nedeni insülin direnci.. doktorundan bu yönde bir araştırma yapmasını iste senden.. bir iki kan tahlili canım korkulacak bir şey değil. ben onun için metformin alıyorum bir şeker hastalığı ilacı ama korkma şeker hastası olduğumuzdan değil. insülin direncini kırmak için kullnıyoruz. tüylenme sivilcelenme gibi androjen hormonlarla etkilerini gösteren durumlar azalıyor yumurtlama geri geliyor. yani hastalığımıza geçici çözümler değil de sorunun asıl kaynağına giden bir çözüm bu canım..

hadi çıkar bakalım saadetçik yan etkiis oluşursa azaltırsın dozunun spor yapmaya çalış .. ben de hareketli bisiklet almayı düşünüyorum eve .

cvrcim demekki ümit kesmemek gerekiyor ama ümit edincede aklımdan çıkmıyor :)) Allah sabrımızı daim etsin inşallah

Allah ol deyince her şey olur umutsuz olma inşallah hamile kalırsın canım. ne durumlarda hamile olanlar var hiç olmadı tüp bebek var .. teknoloji her geçen gün gelişiyor ..

hadi çıkar bakalım saadetçik yan etkiis oluşursa azaltırsın dozunun spor yapmaya çalış .. ben de hareketli bisiklet almayı düşünüyorum eve .

Canım benim evdede var alet ama sıkılıyorum yapmıyorum 2 aydır sadece çamaşır askısı oldu zavallı :))) canım gercekten iraden iyise al yani çok istekliysen çünkü bende dahil kim aldıysa bu aletleri yapmıyor evde kalabalık yapıyor.

geçmedi kabızlığın canm.evet sinemeki iyi geliyormuş kabızlığa ama onuda sürekli içme sonra bünyen alışır onu içmediğinde kabızlığın devam eder.

saol tatlım iyiyim.bilmiyorum canm bebişime iyi bakabiliyomuyum dr.n dediklerini pek yiyemiyorum ben ama napim ya kokuyo herşey.evin iyi bi temizliğe ihtiyacı var ama yapmıyorum.saol canm düşündüğün için.saraçoğlu genelde yazıyo sorulara cvp ama tekrar sor.ben şifa kitabını almıştım ama almana gerek yok bence bizi ilgilendiren yeri bikaç sayfa zaten diğer yerleri benm pek ilgimi çekmemişti.bitkisel kürler kitabı nasıl bilmiyorum.

çok güzel canm.tedavi sürecimde bende kendimden ümidi kesmiştim ama Allah tan hiçbir zaman kesmedim çok şükür ve bunu düşündükçe rahatladım ancak.buna inancımız tam çok şükür yoksa hastalığımıza sabretmemiz gerçekten zor.

canım doktor sana elevit vermeid mi onda vitaminler var. 4 aya kadar bizim ne yediğimiz pek önemli değilmiş bebeğe, mide bulantıları yüzünden kimse birşey yiyemiyor zaten.

hayırlısı olsun inşallah pzt güzel haberler alırsın

ayyy evet abimlerde de o görünümde koşu bandı çok güldüm yok kafaya koydum günde en az 15 dk yapacağım. okul ev arası derken hep araba ile yürüyemiyorum doğru dürüst ..

sende kafaya koy bir saat aralığı belirle o zman mutlaka onu yap . bir şeyi düzenli olarak aksatmadan 40 defa yaparsan ondan sonra lışkanlık oluyormuş bırakması zor olumuş. biraz nefsini zorla canım.. kilolar gidince her şeye değermiş dediğini duyacağız

geçmedi kabızlığın canm.evet sinemeki iyi geliyormuş kabızlığa ama onuda sürekli içme sonra bünyen alışır onu içmediğinde kabızlığın devam eder.

kayısı etkisini gösteriyr artık canım ara öğünlerde bende alıyorum üzerine de su içiyorum.. şimdilik iyiyim çok şükür .. sen nasılsın bakayım?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…