Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

arkadaşlar ben i.saraçoğluna çok ama çok güveniyorummm.bu konu ile ilgili ondan bilgi alan varmı soran yada kitabında filan yazıyorsa okuyan filan varmı acaba.

i.saraçoğlunun hayıtla ilgili herhangi bir açıklaması yok canım....
prolaktin hormonu yüksek olanlara hayıtın hapını yazan doktorlar var tek bildiğim bu....

Allah hayırlı etsin canım sağlıkla kucağına almak nasip olsun
:
amin Allah razı olsun aynısını ben de hayırlı zamanda sana diliyorum canım

takvimini yapmışsın canım maşallah cinsiyeti belli oldu mu bebeğinin?
:
evet canım erkekmiş ben de o yüzden yaptım artık takvimi
örgü örmen çok güzel fikir

Son düzenleme:
selam kızlar
ben pko ve kilo sorunum var yeşil 87 sağolsun bana metformin önerdi. bende glifor aldım hem kilo vereyim hemde bebişim olsun diye ya kızlar ama içemedim korktum kızlar klomende ikinci ayım olacak yan etkisi varmı bebege bana doktora gitmedim kafama göre kullanacagım için koktum içemedim doktoruma sordum çok kilo alıyorum tatlıya çok düştüm dedeim ama bana bişey söylemedi.ya kızlar kullanan varmı yumurtlamaya bebege ve zayıflamaya ne gibi etkisi olur öneriyormusunuz yan tesir yapar diye koktum sonuçta şeker hastaları kullanıyor lütfenn yardımmm

merak etme canım bana doktor hamile kaldığımda da devam etmemi, kalp atışını duyana kadar içmemi söylemişti yani bebeğe zararı yok.

merak etme canım bana doktor hamile kaldığımda da devam etmemi, kalp atışını duyana kadar içmemi söylemişti yani bebeğe zararı yok.

saol canım Allah razı olsun yumurtlamaya gebe kalmaya ve zayıflamaya etkisi ne peki fayda sağlıyormu?oğluşunu Rabbim sana bağışlasın inşallah

valla tatlım bu ay 21. günümde istanbuldayım ama önümüzdeki ay bende test yaptırıcam bakalım yumurtlama olayı nasıl
biliyorsun ki benim fsh 7,35 ıh 7,09 birbirine çok yakın yumurtalama olayım benimde sorunlu metformin içmeye başlamadan yaptırmıştım hormon testlerimi şimdi yeniden aslında istiyorum bakalım yaramışmı bu hap bana akıntımdan aslında anlıyorum iyi geldiğini ama baktırmakta fayda var dimi
babam nasıl olsun cnm tedaviye devam ediyor film çekti önümüzdeki hafta belli olacak tedavinin yarayıp yapamadğıı heyecanla bekliyoruz işte saolasın
örgü konusunda çok iyi yapmışsın bende başladım çünkü çok güzel stres atıyor insan kendine çok iyi bak çok uzatma arayı

i.saraçoğlunun hayıtla ilgili herhangi bir açıklaması yok canım....
prolaktin hormonu yüksek olanlara hayıtın hapını yazan doktorlar var tek bildiğim bu....

tatlımmm hoşgeldinnn.ya sen hormon değerlerini soracaktın doktora benimde seninle aynı değer demiştin sanırım doktor ne dedi o değerlere canımm çok merak ettim.benimde lh 8 küsürat fsh 7 küsarat bişeyyy.bu ne anlama geliyor acaba.

canım doktora gidip hesap soracaktın bugün.çok merak ettim doktorun ne dedi ise bizede yaz bakalım gerekçesi neymişşş.

123m canım bende sabah aç karnına ölçtürdüğüm testte şekerim normal çıkmıştı.. hatta çok iyi durumda.. gizli ünsilin direnci farklı ölçülüyor . aç karna ve şeker yüklemesi yapılıp tahliller alınıyor.. istanbulda acıbadem hastanesi gittim sırf pko üzerine.. orada tanıştığım ayak üstü sohbet ettiğim hanımlar vardı . benim doktorumun hastasıydılar. metformin ile hamile kalmıştılar . emin ol çok faydalı hanımların yaptığı yorumlar ve yaşantıları beni çok etkilemişti. hamile kalanlar metformin sayesinde kilo da verdik adetlermizde düzeldi diyordular. ben metformin ile ilk orada tanıştım nette çok araştırma yaptım. türkiye de yeni yeni gündeme gelen bir tedavi ama yurt dışındaki bayanlar özellikle kilolu hanımlara direkt verilen bir ilaçmış.. sende başla canım yararı olur.. şekeri düşüren bir ilaç görülüyor ama öyle değil aslen insülin direncini kıran bir ilaç. yani senişn kanında şeker düşmesi olunca yağlarından parçalama yaparak enerji oluşturyor bu da acıkmanı tatlı krizlerini engelliyor. şayet şekerin yüksekse bu sefer bağırsaktan şeker emilimini azaltıyor. idrarla fazla şekeri yağı vucudundan atıyor.. androjen kimlikte olan erkeklik hormonunu azaltarak yumurtlamayı gerii getiriyor. insülin direncine göre faydasını görmek biraz uzun olabilir. en erken 3 ay en geç 6 içinde etkisini göstermeye başlıyormuş.. daha merak ettiğin bir şey olursa canım sorabilirsin.. ben bilemezsem doktruma mail atarım..

saol canım Allah razı olsun yumurtlamaya gebe kalmaya ve zayıflamaya etkisi ne peki fayda sağlıyormu?oğluşunu Rabbim sana bağışlasın inşallah

canım hiç korkma gebeliğin ilk aylarında da kullanıma devam edeceksin zararı yok. klomene bir yan etkisi yok yardımcı bile olur.. içinde soru kalmasın sor tabi canım.. bekarım ama pko konusunda çok hassasım duyduklarıma göre yazmıyorum . direkt yaşananları gördüğüm ve doktorumdan duyduklarımı anlatıyorum. zayıflamaya ve sağlıklı yumurta için faydalı bir ilaç canım. için rahat kullanabilirsin. sen benden şanslıısn kilolularda hemen etki gösteriyor bildiğim kadarıyla.. çünkü bir kaç kilo verdiğinizde yumurtlamanız geri geliyır. ben zayıfım benim direnci kırmak daha zor görünüyıor ..

bicim varlığın bile yetiyor canım iyi yapmışsın uzak kalman iyi gelir inşallah sana .. insan düşündükçe daha çok strese giriyor. kazak fikri de çok güzel waw da havlu kenarı başlamış çok öptüm canım seni inşallah seneye bu vakitlerde bebişine bir şeyler örersin

Allah senden de razı olsun canım.. Rabbim mutluluğnuzu baki eder inşallah...
etkiler herhslde canım çok sevindim adet olmana söktürücü kullanmadan kendiliğinden geldi dimi?

:
yok er_ca duphaston aldığım halde geç gelmedi.. sanıırm yolculuktan hava değişiminden 15 saat yolculuk yaptım ...sen nasılsın bakalım ?

Son düzenleme:

yeşilcim saol bitanem glifor aldım senin dedğin gibi 850 mg aldım yarım içecem insan çok korkuyor ya 123 de yazmışsın canım okudum onuda metforminle hamile kalanlar vardı tanıştım diye yazmışsın içimi ferahlattın inan sabahtan beri ilaçı bir alıyorum bir fırlatıyordum ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh:)

canımm seninn dr vermedimi bu ilacıı???yani bildiğim ve araştırdığım kadarıylaa pko olanlar kullanıyorr bunuu..ve veriyor dr lar seninki niye vermedi hayret ettim ...drlar bunu kilo verdirmek için değil pko şeker direnci yapıyorr...bu direnci kırsın ve yumurtlamaya yardımcı olsun diye veriyorlarrr...bende bi kür klomen içtimm...klomen eşliğindede içtim bu ilacı..bende aşırı kilo var ama o sebepten vermedi deiğim gibi...bak en yakın arkadaşımm 50 kğ ondada pko çıktı...bunu içeceksinn demişşş..ben günde 1 kez 850 lik alıyordumm..hele ona günde 2 tane 1000 lik vermişş...yanii burda bak bu kadar kişi var çogunada dr veriyor tavsiye üzeri içen pek yok..ama çok da tedirgin oluyorsan dr una sorr..netteki jinekologlara bak onlarda öneriyorr..metformin ilaçları diyee...

canım çok saol verdiğin bilgi için ben kilolu biriyim yani bakınca toplu dersin 1.60 boy 68 kilo 2 aydır deli gibi tatlı yiyorum sürekli açıkıyorum hatta ben pko dan şüpelenmedim midem rahatsız heralde sofradan kakıyorum 2 dakka geçiyor açıkıyorum diye endoskopi mide filmi çektirdim bişey çıkmadı sonra burdan okuyunca anladım doktoruma sordum ben kilo alıyorum tatlıya düştüm ne yapabilirim diye oda yediklerine dikkat et dedi ama ben kullanacam madem sizlere vermiş doktorlar benim doktorda bir anormallik var demekki iyiki sizler varsınız kızlar Allah hepinizden razı olsun zaten pko muz var birde bu eksik tedavilerle psikolojimizi bozacaklar

amin canım sağol,şöyle diyeyim ben 6 ay yumurta takibi yaptırdım. yumurtam oluştu ama hamile kalamadım. sonra metformin kullandığım ay hamile kaldım. kaliteli yumurtlamayı sağlıyor insulin direncini kırarak. 850 mg zaten az, gunde 1 tane yatarken al canım. ben de başta çekindim doktora sormadan almasam diye çekine çekine sordum o da "al,işe yarar" dedi. ben sormasam söylemeyecekti yani. keşke onceden başlasaymışım. doğumdan sonra da devam edeceğim metformine artık onsuz yaşamayı düşünmüyorum.

ya iyiki sormuşsun canım çok kızıyorum doktorlara 6 ayını heba etmiş 850 mg azmı canım günde 1 defa alacam sen kaç mg ve günde kaç defa aldın ?

Doktrum 850 mg demişti.. günde ben iki kere alıyorum sabah akşam.. amcamın iki kızı da pko idi. biri doğal olarak hamile kaldı diğeri metformin ile hamile kalmış onu da yeni öğrendim. o da günde iki kere 850 mg lık kullanmış..

onlara görre küçük kzıdım ben şimdi yeni yeni hikayelerini öğreniyorum

Son düzenleme:
Canım sana demedimmi ben olursun diyeGözün aydın çok sevindim bende İnşallah ilaçsız düzenli şekildede oluruz canım Kaysının işe yaradığına sevindim canım.Bana bu dönemde dikkat et derken nedemek istedin canım diyet dönemindemi anlıyamadımda?
güzel dileklerin için sagol canım benım evet herşey güzel olacakkk inş.
Rica ederim inşallah canım
Rica ederim canım yarın müjdeyi verirsin bizlere inşallah

Canım bendede kilo sorunu var ve 2 yıldır kullanıyorum nerdeyse metformini bir zararını görmedim genelde pkolulara bunu veriyorlar zaten.Korkma canım için rahat olsun doktorundan memnun degilsende başka bir doktora git derim ve sorarsın doktorunada.Allah şifa versin canım

Canım hoşgeldin iyi olmana sevindimEllerine sağlık kazak örüyorsun demek bellimi olur bir bakarsın bebeginede örersin inşallah kısa zaman sonra kendine iyi bak görüşürüz

Bende 850 mg lık olandan kullanıyorum günde 2 defa sabah akşam
amin Allah razı olsun aynısını ben de hayırlı zamanda sana diliyorum canım

evet canım erkekmiş ben de o yüzden yaptım artık takvimi
örgü örmen çok güzel fikir

Amin canım inşallah hepimize olsun

tamam canım günde 2 kere alacam iyiki varsın yeşilcimmmmmmmm hep mutlu hep yanımızda olllllllllllllllllllll:)))

tamam baharcım sendende oluru aldım başlıyorum kullanmaya hadi bakalım hayırlısı saol canımm

diyet yapıyorsun ya canım . aldığın yağ miktarın azalmıştır..bağısakları iyi çalıştırmak gerek ondan dedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…