Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım ne diyecektin.sanırım yarın doktora gidecektin hormon düzeylerimiz aynı demiştin,gelince mutlaka bana yaz canımm.lh ve fsh biribirine çok ama çok yakın bu ne anlama geliyor çok merak ediyorum

kızlar bu saatte burada değilsiniz muhtemelen yarında ben giremem şimdi sizinle çok güzel bir haberi paylaşıyorumm :)))

geçen hafta 6 şubat pazartesi ben aşılama yaptırmıştım. birçoğunuz biliyor.

bugün 13 şubat pazartesii dr.a gittim. vee beta hcg baktırdım sonuç 10,44 çıktı. dr. büyük ihtimalle gebelik olduğunu söyledi..:)

Allahım inşallah tuttu. 2 gün sonra tekrar bakılacak. ve inşallah sonuç daha da artmış olucak.. :)

bngll33 canım ya duphaston bitince 4. gün adet oluyordum şimdi biteli 7.gündeyim olamadım hala :2:

sabah sabah beni mutlu edebilecek haber sonunda.. evet biraz daha değerlerin artarsa hamişssin canım.. hadi inşallah

günaydın kızlar dün kontrolum vardı ve yumurtlamma hala olmamıs doktorum yarın tekrar cagırdı benı iş yerinden izin almam problem olmaya başladı durumumu anlattım ama yine surat yapıyorlar napcamı bılmıyorum hem yumurtalıkları stres yapıyorum hemde iş problem oldu napcam ben bilmiyorum yaa ne zormuş bu işlerr 13günde insan yumurtlamazmı yaa

canım benım senın adına çok sevındım hadı ıns degerın kat kat artar çok iyi valla darısı biizm başımıza inş.

tbr ederim canım inş değerlerin kat kat artar

civan perçemi sadece adet ağrılarımı kesti başkada faydasını görmedim herkese yaramıyormuş demek...

Merhaba Kızlar,

Benim de sorunum pko daha öncede yazmıştım. 22 yaşındayım ve bekarım. Adetlerim sürekli 4-5 gün gecikmelidir ilk olduğum günden beri. Ekim ayında doktora gittiğimde pko olduğumu öğrendim daha önceki doktorlar söylememişti. Yasmin e başladım ve 3 ay kullandım. Doktorum hastaneden ayrıldığı için tavsiye üzerine başka bir doktora gittim ve doktor yasmin i bırakmamı doğum k. haplarının yumurtalıkarı tembelleştirdiğini söyledi. Bu arada hormon tahlillerimde normal. Bende bıraktım ve adetimden 7 gn sonra 15 gün soğan kürü uyguladım. Ama işe yaramadı 6 gün geçti ve hala tık yok hala adet olamadım. temmuzda düğünüm var artık düzene girmek istiyorum yasmine tekrar başlasam mı bu hastalıktan kurtuluş yok mu ?

civan perçemi sadece adet ağrılarımı kesti başkada faydasını görmedim herkese yaramıyormuş demek...
aynen canım bende bir işe yaramadı..

yasmine başlasan adetlerin düzene girer ama bıraktığında yine bozuk dönem devam eder.. geçici çözümdür.. sana tavsiyem pkonun nedeni sende ne ise onun üzerine gitmen...çünkü ileride bebek isteyeceksindir çok sorun olmasın senin için. pkonun asıl nedeni insülin direnci . ailende şeker hastası olan yakının var mı ? kilolu muusn ? bunlar araştırılacak ilk nedenler.. bunların cevaplarını yazarsan bir tavsiyem olur canım sana.. adetlerini geciktirme söktürücü ile mutlaka getir..

bu hastalıkla yasamayı öğren canım yapabileceğimiz tek şey kontrol altına almak hafif düzeyde olanların gecebiliyor sanırım ama zor.bende yasmin kullandım ama hiç bi etkisi yok benimde mayısta düğünüm var.kilon varsa vermeye çalış.burdakilerin çoğu metformin diye bi ilac var onu kullanıyorlar bende kullanıyorum ve sdğan yapıyorum .soğan için bekle mutlaka adetin gelir canım

cevap için çok teşekkür ederim. Ama ne kilom var ne insülin direncim hormonlar da normal. Endokrin uzmanına tahlil yaptırdık ama adetler düzensiz ve ultrason görünümü pko diyor

cevap için çok teşekkür ederim. Ama ne kilom var ne insülin direncim hormonlar da normal. Endokrin uzmanına tahlil yaptırdık ama adetler düzensiz ve ultrason görünümü pko diyor

canım tek doktorla yetinme .. ben de 6. doktorumla bende gizli insülin drenci olduğunu öğrendim.. başka doktorlara da git. ultrasonda ki kist görünümler zamanla hormonlarının da bozacak emin ol tüylenme saç dökülmelleri gibi sorunların ortaya çıkacak.. yaşın erken bende 21 yaşlarında öğrenmiştim pko olduumu .. ozmandan beri doğumkontrol kullanmıştım şimdi ise çok pişmanım. bir yumurtalığımda kist yoktu . hapları bırakınca o yumurtlaığımda da tembellik oluştu. şimdi metformin + duphaston alıyorum. 2 ay sonra da duphastonu bırakacağım doktorum öyle dedi.. 6 ayda iyleşme görebilirmişim metformin ile.. bende kilolu değilim bu arada...

inan çok moralim bozuk ilacı bırakır bırakmaz düzen gitti ve hiçbir belirti yok yasmin daha kötü yaptı sanırım iyice tembelleşti yumurtalıklar en geç 4-5 gün sonra olmam gerekirdi. Kilo ve hormon problemim yok bir ara prolaktin yüksek çıkmıştı o da özel hastanelerin saçma tahlilleri yüzünden devlet hastanesinde yaptırdım bütün değerlerim normal çıktı

sende insülin testi yaptı mı endokoloji uzmanı.. yani aç karnına ve glikoz yüklemesi yapıldıktan sonra kan değerlerine bakıldı mı.. yoksa sadeece şeker testiyle belli olmuyor.benim normal şeker değerlerim iyi ama glikoz testi önemli yapmanı tavsiye ederim

ne habersin canımmm en son kilo vermeye başlamıştın nasıl gidiyor?

valla iyi diyelim iyi olsunnnn...bu 1 haftadırr takıldı sanki hiç kıpırdamıyorr...101 dim başladım...şimdi 93 te takılı kaldım sankii onu kırmaya çalışıyorumm sen nasılsınn??adet olabildinmiii...??

kıyamammmm yaaa rabbimm ismiylebüyütsünn...adı gibi güsel olsun kaderideee....bizii bırakma yazz böle aradaa biliyorsunn çölde sususzz kalmışş gibiii bazen sizden gelen bi haber o susuzluğu gideriyorr.. sizlerin bişi yazmasııı bizee..en azından banaa umutt oluyorrr....raabbim sanada evladınadaa sağlıklı günler versinn...iyi bak kendinee...

canımmm seni öyle iyi anlıyorumm ki benim eşimde aynıı...ozaman sonuç nee bütün erkekler aynııııı kendimii parçalıyorummm dişlerimi sıkıyorumm bi konuyu anlatmak içinn güzel dille anlasın diye yeri geliyorr kırk takla atıyorumm ama yokk...tınnn...sonuçç yine susuyorumm...dahada kendimi sinir edeceğimeee...sende kendine yapmaaa...bebeğini düşünn...o kadar geriliyorsann gitmee ogün rahatsızım de hastayım dee gitmeee...ama kendini daha fazla üzmeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee..........

canımmmm benimm yaaa inşallahhhh..innşallahhh gebeliktrrrrr..ve bence öyledeee....inş geliyor bebişinnn....bu ilk aşılamanmıydııııı??

şşşşşşşşş noluyor ecrinn...hemenn asmaa suratınııı du bakalımm dahaa...biz hep sabırlı olmayııı öğrenicezzzz...sabırr sakinlikk getircek inşallahhh...sakinlikdeee bebeklerimizi getirecekkkk....bende yumurtlamıyorum galibaaa...bi ara klomen kullandım ama dr azizliğine uğradımm takip yapmadı bende bilmiyordumm...amaaa benim tahminim olmuyor yumurtlamaaa...bende tedaviye başlamaya korkuyorumm...ama sende sabırlıı oll...rabbimm kolaylaştırsıınnn..yüreğine su serpsin sakinleştirsinnn...iş yerindekilerininde dilini bağlasınnn hiçbişi diyemesinlerr sanaaaa....üzme kendini...

Son düzenleme:

desene kıramadığımız bir nokta var bende 54 ü kıramadım bayadır.. ama sen maşallah iyi veriyorsun canım nazar değmesin. hiç sorma waw hala adet olamadım duphaston aldıydım bu ay normalde 4.gün sabahı oluyordum. bugün 7.gün ilacı bırakalı yok.. ibr tavsiyen olur mu bana ?

inan ben de 5 doktora gittim ilk 2 si pko olduğumu söylemedi sadece kilona dikkat etdediler 57 kilo ve 1,67 olmama rağmen. Sonraki 3 doktor da aynı şeyi söyledi. Sonuçlarımı da hemen yazıyorum;

17 OH Progesteron 0,313
İnsülin 2
Dehidroepiandrosteron sulfat 387
estradiol 28
Fsh 5,44
Glukoz 89
lh 7,07
Progesteron 0,3
serbest t3 3,02
serbest t4 1,71
tsh 1,39
total testeron 0,96

ve daha birçoktahlil var da uzatmıyım şimdi :) endokrin uzmanı yaptrdı devlet hastanesinde yapıldı ama daha göstermeye gidemedim çalıştığımdan dolayı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…