Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

stres yapma canm hamile kalamamızaın en büyük sebebi bence.burdaki biçok arkadaşımın bebişleri stres yapmayıp rahat oldukları ay geldi.o yüzden rahat ol ve tedavine devam et.ayrıntılı derken nasıl acaba klomen ve çatlatma iğnesi deil mi?

canm senden sonra bende hamile olduğumu öğrendim 5haftalıktı keseyi gördüm sadece siyah bi nokta şeklindeydi 10gün sonra gidicem inşallah kalp atışını duyabileceğiz.zaten ozamana kadar içim rahat etmeyecek heralde.sen nekadarlıkken öğrenmiştin?bende bıraktım metformini dr.m da iç demedi.

selam kızlar bişey soracaktım sizlere...
7 ocaktan beri progestan içiyorum günde 200 mg. yarın son 2 tanesini içicem.
henüz adet olmadım 4-5 gün önce bi lekelenme oldu.
geçen ay da 23 aralıkta adet olmuştum, progestan adet söktürür demişlerdi ama ilaç bitince mi olacak adet?
ne zaman olurum acaba, olmazsam napıcam tecrübeli arkadaşlar yardım ederlerse sevinirim.

bütün hamilelik boyunca mı kullanacaksın? benim doktorum da içmeye devam et demişti ilk hamile olduğumu öğrendiğimde. ertesi gidişimizde, kalp atışlarını duyunca kesti.

karnındaki kasılmalar ve batmalar ara ara devam edecek çünkü bende hala oluyor 14.haftadayım rahim büyüdüğü içinmiş.

uyku uyumamak ve saçma sapan rüyalar görmek sık rastlanan bir durum aslında. gebelikte çok duydum. başlarda berbattı uykularım, erkenden uyanıyordum.
hala saçma ruyalarım devam ediyor ama uyuyabiliyorum artık.şaşırıyorum bu ruyayı nasıl uydurdu beynim diye..dün okan bayulgenle aynı sınıfta okuduğumuzu gördüm:44:

hu hu kızlar nasılsınız evime geldimm... ne var ne yok bakalım. burada nete pek giremiyorumm.. biçim seni merak ediyorum nasıl oldun ?

canım sakın sıkıntı etme rahim kuvvetliyse ki öyle yoksa bu kadar yol katedemezdin hiç bişey olmaz bebeğine.... hele kol kasların kuvvetliyse yükü koluna verdiysen hiç hiç problem olmaz....

canım bu gün de iştahım yok her zaman böyle olmuyor evet bu gün de iştahsızım işte günü gününe uymuyor insanın... baş ağrım da tuttu adet gelmediğinden yaşıyorum bu ağrıyı...

ayy bicim acaba diorum sonra sus diorm kendi kendime ama kendimi tutamıormmm git hemen doktoraa inş melegin sennledir canım benm
doktora gitmeyeceğim yarın test yaparım gebelik yoksa doktora giderim ultrasona girerim canım.... inan çok stres oldum evde herkesten köşe bucak kaçıyorum yoksa kavga edeceğiz... o denli gerginim...

insallah smdilik bi sorun yok bsey olmadi heralde ihmalkarlik yuzunden bisey olursa kendimi hic affetmem diye korktum saol canim. Bicim konusunda da evet ben hamile kaldigim ay cok acikiyordum bi turlu doymuyordum insallah ondandir
canım bebeğine bişey olmaz korkma.... ihmalkarlık değil o mecburiyetten taşıdın poşetleri...sen bebeğini düşünüyorsun canım sıkma kendini....

çok güzel bilgiler vermiş canım hayırlısı olsun....
yalnız adaçayı bebek oluşursa düşüğe neden oluyor çok kuvvetli bir bitki içme bence ıhlamur iç sadece ve diğer bitki çaylarından al.....

Canım stres yapma kendine senin için güzel olan neyse o olur inşallah.Az daha sabır vakit geçirmeden test yaparsın
amin canım yarın sabah test yapacağım.... eşimle birbirimize girmemiz yakındır çok gerginim....

çok komikmiş rüyan :))
benzer rüyaları ben de görürüm ama genelde görürüm ben canım demekki sende ara sıra oluyor... bence gayet normal....

hu hu kızlar nasılsınız evime geldimm... ne var ne yok bakalım. burada nete pek giremiyorumm.. biçim seni merak ediyorum nasıl oldun ?
canım dikkat et kendine iyi tatiller olsun....

adetim başlayacak galiba canım başım ağrıyor... ama daha bişey yok çok gerginim...
korkuyorum evdekilerle tartışmaktan.... o kadar gerginim yani....

sobaya bakayım söndü galiba çamaşırda asmam gerekli... buralardayım...

kızlar çıkmam gerekli benim öpüyorum sizi hem dinleneyim biraz....
görüşürüz....

Son düzenleme:

bende biraz bozdum diyeti kayınvalideyle akrabaların duası vardı oraya gittik tatlı yedim biraz :)
yürüyüşe çıkamadım bende çok soğuktu ama evde yapıyorum göbek haraketleri
aslında senden güzel haber bekliyorum inşallah adet görmezsin bebeğin vardır rüyamda çok ağladım sevindirici haber alcam inşallah senin güzel haberlerini alırım cnm
benimde en sonunda çizgimi çekti hemde eve geldiğim güne çekti eğer doğruysa kaçırmamış oluyorum yumurtlamayı inşallahhhh :18:

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

selam arkadaşlarım...
nasılsınız?
ben gayet iyiyim.. bugün ilacımın son günü.. artık bekleme sürecine giriyorum.. metformine de yarından itibaren sabah akşama geçeceğim.. bakalım neler değişecek bende.. şu kistten bi kurtulayım hele valla bunaldım artık.. ilaçtan da gerginlik hala son gaz devam..

bicim gelmedi mi hala kırmızıların?

arada uğrarım, geçmişi pek sık okuyamıyorum.. geldiğimde hızlıca göz gezdiriyorum.. ne olur kusura bakmayın..
öpüyorum hepinizi..

[/quote][/quote]

[/quote][/quote]

bicim canım selam pregnly çok zor bulursun dedi doktor gerçekten sordum birkaç yere yoktu.ya aslında öteki 76 lira olmadı onunla deneriz zaten 1 tane yeterse sorun değilde 2 tane olunca biraz tuzlu olur ama eğer mecbursak onuda alırız gözümüz bu konuda bişey görmüyor ki sende geçikmişsin ben takip ediyorum senin yazdıklarını canım en son rahim filmi çektirmiştin ama korunuyordun inşallah en kısa zamanada alırız güzel haberlerini bu ay olmayacak galiba ama diğer ay inşallah bazıları rahim filminden sonra hamiş kalıyorlar hayırlısı bakalım..

canım bende bugün klomene başladım bakalım ne olacak bilmiyorum doktorum çatlama iğnesinden sanki çok gereksiz gibi bahsedince kafam karıştı.canım bu arada doktor çatlatma iğnesi için rapor veremem dedi yani iğneli tedavi için değil aman valla bende allak bullak oldum eşime anlatıyorum eeee klomenle kalacakmısın şimdi bellli değil diyorum klomenle olmazsa iğneyle deniyecegiz diyorum ee kesin kalacakmısın diyor belli değil diyorum inan canım her aşamayı anlatıyorum sorusu aynı cevapta aynı :)))bakalım Rabbimden hayırlısı hepimiz için öptüm canım

canım inşallah tutmuştur bu ay senin...
ben regl oldum ne yazıkki zaten beklenen bişeydi.... sadece insanın içindeki kıpırtı bir umut acaba mı dedirtiyor işte ama olsun rahim filmi için gün alabileceğim...
inşallah senden alırız güzel haberi canım....
ben 400 gr vermişim 58.200 çıktım.... 58.800 falandım işte canım.... 57 lere bir insem gerisi de gelecek dikkat ediyoruz az yiyoruz öptüm...

canım metformin sabah akşam içmiyor muydun zaten sen?
canım adet oldum ben oturuyorum evde :))
öpüyorum seni...

canım ovitrelle tek doz yeterli kuvvetli zaten o tek iğnede doz fazla....
ben daha rahim filmi çektirmedim bu akşam adetim geldi adet bitiminde çekilecek canım....
tedavilerin yolunda gitsin...

Senin hormonlarının normal olması diğer PKO lara göre tabi bir avantaj canım.Sadece ultrasonda PKO görüntün var ise; bence bu soğan sana çok yarayabilir canım.çünkü ben

ibrahim saraçoğluna sormuştum soğan kürü PKO için birebir ama hormonları tedavi için aslan pençesi yapılması gerekiyor demişti.bu durumda senin işin daha kolay sadece kistleri temizlemek ve PKO görüntüsünden kurtulmak.

Ben ilk 15 gün yaptıktan sonra yani soğanın üzerine ilk gördüğüm adette inanılmaz bir sancım olmuştu.Ölüyorum sanmıştım hatta bu ağrıdan sonra büyük bir kan parçası gelmişti.hani regli günlerimizde gelir ama küçük küçük et parçası gibi işte benimki biraz şiddetli ve büyüktü. ve o ay adetim çok üzün sürmüştü.akıntılarımda da artış olmuştu canım.

ben bunu kistlerin atılması diye yorumladım.

arkasına 2. kez adetime 10 gün kala yine 10 gün kürü uyguladım,ve o ay adet olmadım hamile kalmışım.
maydanoz suyu.idrar yolları içindir. ama idrar da iltahap filan varsa temizler canım.sen bu arada soğanı yaparken kuru incir ye birde severmisin bilmem ama sumaklı soğan salatası yap 2 günde bir de onu ye canım incir ve sumak+soğan yumurta çatlamısını sağlıyor,ben bu ay yaptım yumurtladığımı resmen hissettim. kasık ağrısı ve çok yoğun akıntım oldu ,

hadi hayırlı olsun canım inşallah ben senin için bu soğandan umutluyum,içemezsen filan sakın kürünü yarım bırakma bebeğin için dayan canım ,birde çok kafaya takma bakalım bu ay .en kısa zamanda gelecek inanıyorum

Gözünaydın çok sevindim canım sana çok sıkıntı vermişti rahatlarsın inşallah.
evet canım umut herzaman var,insanın içinde küçücükte olsa ,o olmadan yaşamayız ki zaten .

sen şimdi yeni bir sayfa açıyormuş gibi düşün tatlım öncesini filanda düşünme hiç zaten.

dokotrunuda değiştirdin, tedavilerinden hep olumlu sonuç alırsın inşallah. bu girdiğin yeni dönem sana bebeğini getirsin inşallah, Nisan ayına kadar hepimiz hamile olalımmm

canım adet olmşsun insann ıcınde ewet hep bi umut oluo ama o umutta olmasa yasamann ne anlamı kalırki olsun adet oldun bak rahim filmini cekineblrsin gün al filmini cekin inş ondan sonra her sey gusel gecıcek.bide kızlar bişe demek istiorum dogrulugu nedir bilmiorum ama komsumun ablasının 9 senedırlı cocugu olmuyomus ve rahım fılmı cekılmıs doktor o ay korunun demıs ama kadın üstünü giyinrken doktorun yanndakı hemsıre doktorlar korunun dıolar ama bu bi kaç geceyi boş gecireyin tüm tüpler acık oluyor bebek olma ihtimali cok yüksek demiş.ve kadın hamıle kalmıs masallah cocugu şimdi okula gidiyor. sadece paylaşmak istedm dogrulugu nedır aslı varmı bilmiorum

tedavin hayırlı olsun canım inşallah istediğin sonucu alırsın.Doktora eşinle beraber gitme imkanın varsa eşinle git canım onlar bizimle gelince daha iyi oluyor sanki bazı şeyleri doktorun ağzından duymaları daha farklı.bazı durumlarda '' iyi gelişmiş yumurtan bugün yarın çatlar'' diye çatlama iğnesi vermiyor dokotrlar.benim tavsiyem böyle derse sen yinede iste canım,çatlamayı kiste dönüşmemesi için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…