Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Hadi bende doldurdum

1-Rumuz.........:biricik35
2-Yaş-33
Kilo-59
Boy-1.62 cm
Durum: evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): Adet sancılarım yüzünden 10 yıl d.kontrol hapı kullandım, o yüzden adetim düzenliydi. yaklaşık 2 yıl önce d.k. hapına rağmen adet olamamıyordum ve son aylarda kilomda artış olmuş ve saçlarım aşırı dökülüyordu. Doktora gttim, Ultrasonda ve hormon testi ile PKO teshisi konuldu...doktor değiştirdim, kendimde gerek TR de gerese yurtdışında araştırdım ve Metformini keşfetmiş oldum. Yeni doktoruma sordum ve zaten şimdi yazıcaktım dediğinde bana umut ışığı göründü o zamanlar. Birde endokrin uzmanına başvurarak kontrol altında spor desteği ile eski kiloma kavuştum. Toplam 7 kg verdim ve ay ay adetim düzenlenmeye başladı...Rahim filmi çektirdim, temiz çıktı..İleriki aylarda yumurtladığımı gördük ve bu hep böyle kaldı! Genel olarak konuşmak gerekirse, kilo vermek burada en önemlisi! o zaman adet düzenleniyor ve yumurtlamaya başlıyorsunuz. O zaman yumurtanızda çatlar, ve yumurtalık kistleri oluşmaz....Şu anda 6 haftalık hamileyim...
Olay hamile kalmak değil, burada en önemli şey kilo kaybıından sonra adet düzenlemektir! pko nun sırrı bana göre budur!

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.aslında bu teşhisi kendime ben koydum.gittiğim doktorlar pko olmadığını söylediler ama belirtilere bakınca pko gibi geliyor bana.ben de çenemde tüylenme var tabi streste.zayıfım kilo sorunum yok.yumurtalıklarda tiroitte hiçbir şey yok.ultrason ve tomografi çekildi.hepsi temiz.sadece erkeklik hormonu biraz yüksek.tüylenmeden dolayı psikolojim bozulmaya başladı artık.ben düşündükçe stres oluyor tüylenmeyi tetikliyor.ama düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.lazere başladım.2 seans gittim daha.biraz azalma var ama ya tam bir sonuç alamazsam.bunlar beni yiyip bitiriyor.insanlardan kaçar oldum resmen
Sizi uzun zamandır takip ediyordum üye olmak bugüne kısmetmiş.Allah hepimize şifa versin.hamile olanlara Allah hayırlı evlatlar versin ve sağlıklı doğumlar nasip etsin.bir arkadaşın da bebeği olmuş çok tbrk ederim Allah analı babalı sağlıklı büyütmeyi nasip etsin inşallah.hepinize dua ediyorum

maşallah Ada bebek ve anneciğine..
sağlıkla anneli babalı büyüsün Ada bebek..

:))) darbeci.. ayy çok güldüm vAllahi..
maşallah canım, erkenden kendini ben burdayım hissettiriyor desene miniğin.. metformini ben de artık sabah akşam içicem.. kist olayına bi 20 gündür filan ara vermiştim korkumdan ama yine başladım 4-5 gündür içiyorum.. mucize bir ilaç olduğunu seninle bir kez daha anladık.. inşallah hiç bulantın vs olmadan geçer gider 9 ayın ve sağlıkla gelir dünyaya miniğin..

selam millet..
ben anneciğimin evinde ohh misler gibi rahatım..
dün çok zor bir yolculuk yaptık.. ama şükür sağ salim geldim..
arada gelir yazarım..
kendinize iyi bakın..

inanamıyorum canım çok güzel bir rüya bu herkese anlatma sakın özel rüyalardan biridir mucizevi bişey görmüşsün ve rüyada doğurmak tüm sıkıntıların geride kalacağına işaretmiş süper.....

pko yu harika tanımlamışsın süper anlatmışsın güzel arkadaşım.....
hamileyken de metforminin içilebilecek olması da ayrıca çok iyi...12 Eylülde mi doğacak ne güzel sen ona 6 eylül de canım hep erkene çekiliyor doktorların dedikleri tarihler...
uykusuz kalmana çok üzüldüm ama hamilelik fikrinden o şimdi heyecanlısın bebek için bir sürü plan düşünce geçiyordur aklından
selam millet..
ben anneciğimin evinde ohh misler gibi rahatım..
dün çok zor bir yolculuk yaptık.. ama şükür sağ salim geldim..
arada gelir yazarım..
kendinize iyi bakın..

canım iyi olmana sevindim sık sık yaz da iyi olduğunu bilelim hapın bitti artık herhalde de mi?

Biricik35, nasıl mutlu oldum senin hamile olduğunu öğrendiğimde :))) pko yu, metformini 1 yıl kadar önce,burda ilk önce senden duydum desem yalan olmaz yani.. herkese tavsiye ettin bu ilacı..tekrar tekrar söyledin..önce adetlerinizi düzenleyin dedin..7-8 ay oldu kullanıyorum ben de ve artık her ay adet oluyorum düzenli olarak :) Senin gibi bizler de amacımıza bir gün ulaşırız inşallah..Kendine bebişine çok dikkat et..Sağlıkla kucağına da alırsın inşallah..

maşallah canım peki her ay düzenli adet görüyorsan çatlatma iğnesi neden oldun kendiliğinden gebe kalabilirsin böyle bir şansın var ve yüksek biliyorsundur....

arkadaşlar merhaba nasılsınız. birşey sorcam ben gelecek ay yumurta çatlatma iğnesi yaptırcam. bunu yaptıranlar var mı. ne kadar işe yaradı. bilgisi olan var mı. dr. bunun tutma sansı %20 dedi.

arkadaşlar merhaba nasılsınız. birşey sorcam ben gelecek ay yumurta çatlatma iğnesi yaptırcam. bunu yaptıranlar var mı. ne kadar işe yaradı. bilgisi olan var mı. dr. bunun tutma sansı %20 dedi.

çatlatma iğnesi 2 kere yaptırdım gebelik tutmadı ama iğne ile yumurta çatlıyor canım yalnız kendiliğinden yumurtan çatlamıyor mu senin? kendiliğinden çatlamıyorsa ve klomen falan içiyorsan bu iğneyi yaptır canım

Ben de klomen + ovitrelle ikilisini bu ay kullandım :) ama benim olmadı,inşallah senin olur canım.

Bu arada TUANATAY,hayırlı uğurlu olsun canım..Tebrik ediyorum..

bende pko ve hormon bozukluğu var dün doktora gittim d kont ilacı kullan bu ay dedi. adetinin üçüncü gel beş gün boyunca ilaç vercem sonra da iğne yapcam sende yumurtA çatlama sorunu var dedi.

Ben de klomen + ovitrelle ikilisini bu ay kullandım :) ama benim olmadı,inşallah senin olur canım.

Bu arada TUANATAY,hayırlı uğurlu olsun canım..Tebrik ediyorum..
anladım canım ben de kullandım 2 kere yani 2 ay olmamıştı şimdi adeti bekliyorum rahim filmi için....
inşallah olacak hepimizin olumsuz bakma sakın....
bende pko ve hormon bozukluğu var dün doktora gittim d kont ilacı kullan bu ay dedi. adetinin üçüncü gel beş gün boyunca ilaç vercem sonra da iğne yapcam sende yumurtA çatlama sorunu var dedi.

doğum kontrol hapı bittikten sonra adetin 3. günü bakar usg den hap verir geliştirici sonra yumurta geliştikten sonra 19mm falan iğneni vurur...
şimdiden hayırlı olsun...

saolun. bunu yaptırıpta gebe kalanlar var mı. %20 az gibi ama inş olur.

tabi doktorun ilişki günleri belirleyecek onlara uyarsan ve stres yapmazsan hamile kalma şansın elbette var kalanlar da var canım....

doktor iğneden sonra özellikle iki üç gün sık ilşki önerdi. bakalım ya umutlandım inş olacak hayırlısıyls tabi.

saol arkadaşım, allah hepinize kısmet etsin inşallah!

saol canımmm!!! inşallah, bende zaten biraz hamilelik fobisi vardı ya..ondan da yakında kurtulurum inşallah! alışmaya çalışıyorum...
hep kahvaltıdan ve akşam yemeğinden önce iç canım...

Bu ay başında ben de çektirdim rahim filmini..İyi oldu kafam rahatladı, ne zamandır aklımdaydı..İnşallah açık çıkar canım ..

inşallah açık çıkar ve şekli de düzgün çıkar bu da çok önemli... teşekür ederim izmirdeyim ben canım sormuşsun....
rahim filminden sonra kısmetse tedavilerime devam edeceğim....
benim doktorum çatlatma iğnesinden sonra hemen çatlamama ihtimaline karşın hep iğneden sonraki 15. gün kandan bakardı canım yani adet 30.gününde falan

Son düzenleme:
arkadaşlar beni de listeye ekleyebilirsiniz..
yaş 26 kilo 47 boy ?158falan
başka ne vardı:44:
güney canım aşağıda formatı var ben eklerim sen doldur canım..
kızlar geçmişi aradım net ulaşamadım bilgilerinize ... nisbhr canım 3. maddeyi de yazar mısın yazdıysan bulamadım hızlı bir baktım ama

yeşil naptın vardınmı evine bize ordanda yazmayı ihmal etme.

geldim canım ...çok yorgundumancak kendime gelebiliyorum. listeyi düzenledim yeni katılanlar olmuş

tebrik ederim canım .. darısı tüm bebek isteyenlerin başına
Canım hoşgeldi Ada bebek! NAsıl çabuk geçti zaman, inanılmazzzzz!!!

Allah analı babalı büyütsün, sizde güle güle büyütün inşallah!

[/QUOTE][/QUOTE]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…