Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

merhaba arkadaşım h.gldin.bende 1 yıl 2 aylık evliyim. 6 ay önce 9 haftalıkken kürtaj oldum.bebeğimin kalbi atmadı diye.2 ay korunduk ama 4 aydır olmuyo bebek.doktora gittim pko ve hormon bozukluğu var dedi.d kkont ilacı kullandım. dedi ki bu ay yine kulan adetin 3. günü gel beş gün ilaç vercem sonra da yumurta çatlatma iğnesi vercem dedi.bakalım inş işe yarar.allah senin de gönlündekini versin

slm kızlar naıslsınız cumanız mübarek olsun :)

Tesekkür ederiz ecrin seninde cuman mubarek olsun.Allah herkesin gönlüne göre verir inşallah hepimizin ortak tek duası anne olabilmek.benim simdi mide bulantim olmamasina ragmen ögürmelerim oldu gün içerisinde 2kez kasıklarımdada hafif batmalar var gögüslerimde şişti inşallah bu ay bende listenizde hamile olarak yer alabilirim ben ve bütun bebek isteyenler. Ala burcu klomeni sen günde kac kez kullandın ve 1 yumurtanmı büyüdü.
Kizlar bu ögürme ile ilgisi bilgisi olan varsa gebelik belirtisimidir acaba beni aydınlatabilirmi?

Merhaba hosbuldum guney demekki seninle hemen hemen ayni problemimiz fakat ben glucophage ilac kullandim sen dogum kontrol hapi kullanmissin .bende hem hapi kullandim hem catlatma ignemi oldum bakalim durum ne gosterecek.

hoşgeldin canım bilgilerini yazarsan seni de ekleyeyim listemize.. süreci bizimle de paylaşırsın dimi canım... durumun iyi görünüyor hadi inşallah hamiş olursun

Tesekkur ederim yesil_87 bende bilgilerimi yazıyorum tabiki forumdaki amacım bu sureci sizlerle paylaşabilmek.

İnşallah bebek sahibi olmak istiyorum.
__________________________________________________ __________________________________
1.Rumuz ....: Zenginaysenur
2.Yas ........: 25
3.Kilo.........:67
4.Boy - .....:162
5.Medeni durum - evli
6-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 1 sene 1 ay once evlendim, bekarken lise caglarimda adet duzensizligi sebebi ile doktora gitmistim ve dogum kontrol hapı kullanmistim14lu yaslarimda ve bitti sanmistim adetim duzene girince ama ben 15 gunde 1 oluyordum lise caglarimda...evlendikden 2ay sonra hamile oldugumu ogrendim fakat 1ay bile tutunamadi dustu kendiliginden.pko adayi oldugumu da dusugumden 11ay sonra ögrendim bebek olmayinca doktora gitmeye karar verdim yani bu son 2 haftadir annelik icin cabalamaya basladim.doktorum birtakim testler istedi ve lh ve fsh degerlerim yuksek cikti ultrason ile baktigindada cok sayida yumurtam oldugunu fakat bunlarin buyumedigini ve catlamadigini pko hastasi oldugumu soyledi.bana seker ilaci olan glucophage ı verdi 15 gundur duzenli bir sekilde 850 mg olarak günde 1 tane içiyorum bunun yanı sıra adetimin 3.günü klomene basladi 5 gün günde 3 defa kullandım adetim bittikten birkac gün sonrada catlatma ignesi verdi ve 4 gün önce iğnemi vuruldum ultrasonla klomenden sonra baktiginda 2 yumurtamn buyudugunu 1i 21 digeri 23 mm oldugunu ikiz bile olma ihtimali oldugunu buyuklugunun iyi oldugunu soyleyerek gün aşırı iliski önerdi bu 4 gundur calisiyoruz ve icimden bi ses yumurtamin catladigini soyluyor umarim oyledir allahim bana ve benm gibi anne olmayi arzulayan bütün kullarının hem göbüşlerini hemde sağlıklı bir şekilde kucaklarını doldurur inşallah.

inş.hep böyle gider listene bı bakayım bakalım nasıl diyet bende vermeye başladım valla :)

hadi bakalımmm verdikce seviniyor dimi insann:):)benim listem bu amaa biliyorsun benim kilomuu...ben baya bi kiloluyum...biraz karışık ama..

KAHVALTI
* Haftada 2 gün: 2 yumurta beyazı + 1 yumurta sarısı ile yapılmış sebzeli omlet/ menemen
1 dilim tam buğday ekmek (kepek/çavdar/çok tahıllı)
Söğüş sebzeler
Haftada 3 gün: 1 dilim tam buğday ekmek+ 2 kaşık lor peynir + Söğüş sebzeler
1 yumurta beyazı
*Haftada 2 gün: 1 kase yoğurt + 1 meyve + 2 ceviz

ARA: 1 meyve + 8 fındık/badem

ÖĞLE: Yemeğe başlarken— 1/2 kabuklu elma+ su
*Haftada 4 gün
1 kase çorba
1 kase yoğurt/cacık
Salata
Haftada 3 gün
Izgara et/ köfte / tavuk/ ton balık / balık
Salata (elma sirkesi, limon tercih edebilirsiniz)

1. ARA: 1 fincan kahve (sütlü ve tatlandırıcılı olabilir)
2. ARA: 2 adet grisini veya ½ paket diyet bisküvi + 1 bardak ayran

AKŞAM: Yemeğe başlarken— 1/2 kabuklu elma+ su
Haftada 4 gün: Sebze yemeği + yoğurt/cacık + salata (haşlama/közleme sebze)
Haftada 1 gün: Yeşil mercimek + cacık + salata
Haftada 1 gün: Izgara/buğulama/fırın balık (Ton balık)+salata (haşlama/közleme sebze)
Haftada 1 gün: Izgara/ sote/ haşlama tavuk + salata

ARA
1 meyve + 1 su bardağı tarçınlı light veya az yağlı süt

Son düzenleme:

yeşil naptın vardınmı evine bize ordanda yazmayı ihmal etme.

canm aramıza hoşgeldin.inşallah en yakın zamanda bebişine kavuşursun.anlamadığım bişey var yumurtan 22mm 23mm olduğu halde nasıl istediğim şekilde büyümemiş diyor dr.benm bildiğim 18mm ken bile gelişmiş demek ve çatlatma iğnesi vurulur.benm 20mm olduğunda dr.m güzel gelişmiş diyodu.dr.nun istediği büyüklük ne acaba daha büyük olursa da iyi deil ozamanda kistte dönüşme ihtimali var.o dr. değiştirmen iyi olmuş çünkü saçmalamış biraz yada tüp bebek yaptır diye yapmış olabilir malasef ki öyle dr.lar var canm oyüzden burdaki bilgiler gerçekten çok faydalı neyin doğru ve yanlış olduğunu öğrniyoruz ve doktorumuza ona göre müdahale edebiliriz.bian önce rahim filmini çektir bence.herşey gönlüne göre olur inşallah.

öyle bir ihtimal olsa keşke canım ben de çok istiyorum ama çok da düşünmemeye çalışıyorum çünkü üzülmek istemiyorum zamanını Allah ım biliyor hepimize verecek inşallah :))

sabret bekle canm beklemekten zarar gelmez.bende üzülmemek için bekledim hep.inşallah sende güzel haber vereceksin canm.

bende devam ediyorum canım incir kürüne akıntım çok yoğun geldi 23 günümdeyim.incirde etki etti herhalde canım yaa senin hormonlarındada sorun yokmuş doktor sana PKO dedimi bebek olmaması için bir sebep yok ozaman bence zamanını bekliyordur gelmesi için.

merhaba canım, çok normal yoğun duygular yaşaman hamileliğin etkisidnen boşver sinirlerini hiç bir şeye bozma öyle bir mutluluğun varki kimseninde bozmasına izin verme.

arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım.bende de pko var .ve hormon bozukluğu da var.geçen ay doğum kont.hapı kullandım.ama yine de düzelmemiş.anne olmayı çok istiyorum.
hoşgeldin canım,d.k. hapını kistten dolayı kullandın sanırım inşallah kistin gider ,en kısa zaman da hamile kalırsın .

bende senin gibi kalbi durduğu için kürtaj oldum canım. çok kötüydü atlattım çok şükür .seninde yine olacaktır bebeğin ,sadece stres yamamaya dikkat et canım.

aramıza hoşgeldin canım.maşallah yumurtaların çok güzel gelişmiş olmaması için bir sebep yok tabi inşallah güzel sonuç alırsın.

hoşgeldin canım ,doktorunu anlamadım nasıl 22m istediğim şekil değil dedi doktorunu değiştirmen iyi olmuş ,yumurtalarının gelişmesi ve tedaviye olumlu sonuç vermesi güzel inşallah bebeğinde en kısa zamanda gelir.

busmai nasılsın canım?
ben çatlayacağım adetim gelemiyor bi türlü.... :44:
biçim canım yaa aklımda hep sen varsın ben bebek düşünmeye ilk başladığım zamanlar daha hiç doktora gitmemişken böye adetimin senin kadar geciktiği çok olmuştu, çok stresli bir durum anlayabiliyorum seni canım. inşallah bebek yokss bu hafta sonu adetin gelirde rahatlarsın canım.

Son düzenleme:
Kızlar mujdemı vereyım bugun nst kontrolum vardı ve sancım cıktı.ama benım hıssetmedıgım sancılar dr acıl yatıs verdı ve 17:00 da kızımız adayı epdrl sezrynla kollarımıza aldık.darısı hepınızın basına

tatlım hayırlı ne ise Allah onu versin canımmm....
amin canım :))
sabret bekle canm beklemekten zarar gelmez.bende üzülmemek için bekledim hep.inşallah sende güzel haber vereceksin canm.
ben de öyle düşünüyorum canım çünkü belirtiler var yani adet gelecek belirti olmasa bu kadar çok bekleyemezdim doktora giderdim ama gerginlik göğüste ciddi derecede hassasiyet ve regl bulantısı bunlar var büyük bir sancıyla gelecek belli ki.... küçük şeylerde doktora gitmek istemiyorum artık hem de bu soğukta bir de sıra bekliyorsun ben evimde beklerim testimi de yaparım pazartesiye kadar sürem var :))

beni anlayan çıktığında nasıl seviniyorum en iyi sizler anlarsınız zaten.... dün kafam dağılsın diye Allah ne verdiyse ütüledim.... hem de yaklaşık 4 makine... tüm diziler bitti.... bayılacak kadar uykum geldi ve yattım beyazı izlemeyi bile bitiremedim... başka türlü çıkmıyor insanın aklından.... bu kadar düşünürsen adet gelmez diyorlar ama gel de düşünme.... bilinç altıma ittim galiba rüyama giriyor.... normal bir gecikme olsa kafaya takmam daha öncede ilaçsız hep gecikmişti zaten ama ilaçla gecikince deli oluyormuş insan....inşallah dediğin gibi hamile değilsem hemen adetim gelsin de artık rahim filmine gün alabileyim... 2 hafta gecikti ya az bişey değil.... keşke hayıtı içebilseydim o zaman gecikmeyecekti...

canım tebrikler!!!
maşallah Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin bizim için güzel kızını öpersin koklarsın.... Çok sevindim canım.....

BU ARADA KIZLAR ATEŞ TABLOMA BAKARSANIZ
neden fazla ümitlenmediğimi de anlarsınız en karışık tablo ödülünü alır...
http://www.fertilityfriend.com/home/359aa8

Son düzenleme:
kafanı dağıtmak için iyi yapmışsın canım,olmuyor başka türlü düşüncelerimizle mücadele etmek zorundayız ,hiç korkma kisti filan aklına getirme ne 2 haftası, 3 hafta geciktiğini bilirim ben.evet ilaçla gecikince tabi insan daha stres oluyor.geçecek bu günler arkadaşım çok güzel günler seni bekliyo ,hergün bir gün daha geçiyor ve biz bebeklerimize bir gün daha yaklaşıyoruz
dün gece rüyamda hamileymişim ,kendi kendime normal doğum yaptım ,öyle korkulduğu gibi değilmiş diyorum çok kolay çıktı aldım sonra emzirdim ama kimseler yok yanımda sonra sardım bebeğimi,öyle tatlıydıki,ama diyorum doktor olması lazım eline ayağına bakıp kontrol etmesi için sağlıklımı diye, Allahım çok güzeldi rüyayı gerçek gibi hissedip normal doğum yatım,rüyası bile harika yaa bu normal doğumu bence her kadının yaşaması lazım. öyle güzeldiki............

Allahım harika bir şey bu , çok sevindim canım senin adına Allah analı babalı büyütsün eminim tarif edilmeyecek kadar güzel bir duygudur ,

Son düzenleme:

canm gözün aydın Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.bizlerede nasip etsin Rabbim inşallah.

canım hormonlar normal dedi dr ama bi kaç aydır baktırmadım şimdi ne alemde evet pko görünüyo ultrasonda hemde bi sürü kistçik sağ ve sollu iki taraflı benim adetlerim düzensiz ama hormonlar normal dedi ben de pek anlamam bu hormon olayını maydonoz suyuna başladım bugün benim kızkardeşimde 2-3 ayda bir adet oluyodu 7 ay çocuğu olmadı sonra annem bunu yanına aldım sabah akşam maydonoz vesoğansuyu içirdi üstüne hamile kaldı hatta şimdi 2. çocuğu oldu annem geldi demiştim ya buraya bana fırça çekmeye gelmiş ben tlf da sürekli diyodu maydonoz ve soğan suyu iç 1 er saat arayla asabah akşam aç karna yapmaya geldi,m sen yapmıycan heral dedi ama ben hastaydım bugün bitti soğana 7. gün başlıycam maydonoza başladım hayırlısı inşh canım sana bişi sorcam soğan içtiğin zaman iltihap gibi akıntın oldumu kiztler temizlendimi yani belki ultrasondan bakıttıysan sorim dedim beni kız kardeşim içtiği zaman tuvalete zor yetişiyodu içindeki tüm kizst iltihap falan ne varsa sökmüştü sen de de oldumu ?

hoşbulduk canım bu kadar çabuk aranıza alacağınızı tahmin etmemiştim :)doktorum galiba bişeyden anlamıyodu sadece işim bitsin gideyim cinsten biriydi eşim ilk önce bu dr bişey anlamıyo galiba demişti bende ilgili göründüğü için yok demiştim ama eşim haklı çıktı yaklaşık 1 senem boşaa gitti klomen hakkımda bitmek üzere belki işini iyi yapsaydı klomenle gebe kalabilirdim bundan sonraki dönem tedavi ayrıntılı bi tedavi olcakmış ki ben bunu bilmiyorum ve çok stresliyim korkuyorum

hoşbulduk canım evet iyi oldu değiştirmem artık dr lara bile güvenemiyoruz ne kötü bişey rabbim isteyen herkesin sesini duysun ve bebeklerimizi en kısa zamanda yollasın

allah dini imanı bütün bi şekilde analı babalı büytsün inşh darısını tüm isteyenlere versin inşh

Canım hoşgeldi Ada bebek! NAsıl çabuk geçti zaman, inanılmazzzzz!!!

Allah analı babalı büyütsün, sizde güle güle büyütün inşallah!

Merhaba kızlar,

biz perşembe günü tekrar keseyi görmeye gittik ve hemen gözüktü bizimki

İyice rahime düşmüş artık .... Sadece siyah bir nokta görünce insanın daha inanası gelmiyor

Ben sizlere son 1 haftada yaşadıklarımı anlatıyım: UYKU uyumuyorum!!!!! 1% olurmuş bu, o da bana denk geldi
sabah en geç 05:00 de gözümü açıyorum ve koyunları bırakın çiftlik saydım geçen!

Dün 2 saatten fazla aç kaldım diye tam araba kullanırken fenalaştım, elim ayağm titredi. kenara çektim sonra ağzıma şeker attım!
Bu kadar erken beklemiyordum bunları ama görücez bakalım. Hiç bulantım yok şu ana kadar... (Çok şükür)

6. haftamdayım ve sadece günde 1-2 kez ani hareket yaparsam rahimde bir çekme oluyor, sanırım bu da iyice azalıcak.

En önemlisi:

hamile olduğumu öğrendiğim gün Metformini kesmiştim: Perşembe doktoruma sordum ve kesinlikle devam et kullanmaya dedi!

Artık FDA onaylı ve B tipi ilaçlara giriyor Metformin dedi.

Geçen sene araştırmıştım, yurtdışında hamileliğin 3. ayına kadar kullandırıyorlar, demekki artık tamamen kullandırıyorlar!
Zaten ben onu ömür boyu kullanıcam gibi gözüküyor....

şimdilik bu kadar...

haaa birde benim doğum 12 Eylül de gibi gözüküyor, Tarihe bak ya, darbeci mi ne olcak benimki ))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…