Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Hadi bende doldurdum :-)

1-Rumuz.........:biricik35
2-Yaş-33
Kilo-59
Boy-1.62 cm
Durum: evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): Adet sancılarım yüzünden 10 yıl d.kontrol hapı kullandım, o yüzden adetim düzenliydi. yaklaşık 2 yıl önce d.k. hapına rağmen adet olamamıyordum ve son aylarda kilomda artış olmuş ve saçlarım aşırı dökülüyordu. Doktora gttim, Ultrasonda ve hormon testi ile PKO teshisi konuldu...doktor değiştirdim, kendimde gerek TR de gerese yurtdışında araştırdım ve Metformini keşfetmiş oldum. Yeni doktoruma sordum ve zaten şimdi yazıcaktım dediğinde bana umut ışığı göründü o zamanlar. Birde endokrin uzmanına başvurarak kontrol altında spor desteği ile eski kiloma kavuştum. Toplam 7 kg verdim ve ay ay adetim düzenlenmeye başladı...Rahim filmi çektirdim, temiz çıktı..İleriki aylarda yumurtladığımı gördük ve bu hep böyle kaldı! Genel olarak konuşmak gerekirse, kilo vermek burada en önemlisi! o zaman adet düzenleniyor ve yumurtlamaya başlıyorsunuz. O zaman yumurtanızda çatlar, ve yumurtalık kistleri oluşmaz....Şu anda 6 haftalık hamileyim...
Olay hamile kalmak değil, burada en önemli şey kilo kaybıından sonra adet düzenlemektir! pko nun sırrı bana göre budur!

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.aslında bu teşhisi kendime ben koydum.gittiğim doktorlar pko olmadığını söylediler ama belirtilere bakınca pko gibi geliyor bana.ben de çenemde tüylenme var tabi streste.zayıfım kilo sorunum yok.yumurtalıklarda tiroitte hiçbir şey yok.ultrason ve tomografi çekildi.hepsi temiz.sadece erkeklik hormonu biraz yüksek.tüylenmeden dolayı psikolojim bozulmaya başladı artık.ben düşündükçe stres oluyor tüylenmeyi tetikliyor.ama düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum.lazere başladım.2 seans gittim daha.biraz azalma var ama ya tam bir sonuç alamazsam.bunlar beni yiyip bitiriyor.insanlardan kaçar oldum resmen:KK43:
Sizi uzun zamandır takip ediyordum üye olmak bugüne kısmetmiş.Allah hepimize şifa versin.hamile olanlara Allah hayırlı evlatlar versin ve sağlıklı doğumlar nasip etsin.bir arkadaşın da bebeği olmuş çok tbrk ederim Allah analı babalı sağlıklı büyütmeyi nasip etsin inşallah.hepinize dua ediyorum

Kızlar mujdemı vereyım bugun nst kontrolum vardı ve sancım cıktı.ama benım hıssetmedıgım sancılar dr acıl yatıs verdı ve 17:00 da kızımız adayı epdrl sezrynla kollarımıza aldık.darısı hepınızın basına

maşallah Ada bebek ve anneciğine..
sağlıkla anneli babalı büyüsün Ada bebek..

Merhaba kızlar,

biz perşembe günü tekrar keseyi görmeye gittik ve hemen gözüktü bizimki :-)

İyice rahime düşmüş artık .... Sadece siyah bir nokta görünce insanın daha inanası gelmiyor :-)

Ben sizlere son 1 haftada yaşadıklarımı anlatıyım: UYKU uyumuyorum!!!!! 1% olurmuş bu, o da bana denk geldi :-)
sabah en geç 05:00 de gözümü açıyorum ve koyunları bırakın çiftlik saydım geçen!

Dün 2 saatten fazla aç kaldım diye tam araba kullanırken fenalaştım, elim ayağm titredi. kenara çektim sonra ağzıma şeker attım!
Bu kadar erken beklemiyordum bunları ama görücez bakalım. Hiç bulantım yok şu ana kadar... (Çok şükür)

6. haftamdayım ve sadece günde 1-2 kez ani hareket yaparsam rahimde bir çekme oluyor, sanırım bu da iyice azalıcak.

En önemlisi:

hamile olduğumu öğrendiğim gün Metformini kesmiştim: Perşembe doktoruma sordum ve kesinlikle devam et kullanmaya dedi!

Artık FDA onaylı ve B tipi ilaçlara giriyor Metformin dedi.

Geçen sene araştırmıştım, yurtdışında hamileliğin 3. ayına kadar kullandırıyorlar, demekki artık tamamen kullandırıyorlar!
Zaten ben onu ömür boyu kullanıcam gibi gözüküyor....

şimdilik bu kadar...

haaa birde benim doğum 12 Eylül de gibi gözüküyor, Tarihe bak ya, darbeci mi ne olcak benimki :-)))

:))) darbeci.. ayy çok güldüm vAllahi..
maşallah canım, erkenden kendini ben burdayım hissettiriyor desene miniğin.. metformini ben de artık sabah akşam içicem.. kist olayına bi 20 gündür filan ara vermiştim korkumdan ama yine başladım 4-5 gündür içiyorum.. mucize bir ilaç olduğunu seninle bir kez daha anladık.. inşallah hiç bulantın vs olmadan geçer gider 9 ayın ve sağlıkla gelir dünyaya miniğin..

selam millet..
ben anneciğimin evinde ohh misler gibi rahatım..
dün çok zor bir yolculuk yaptık.. ama şükür sağ salim geldim..
arada gelir yazarım..
kendinize iyi bakın..

kafanı dağıtmak için iyi yapmışsın canım,olmuyor başka türlü düşüncelerimizle mücadele etmek zorundayız ,hiç korkma kisti filan aklına getirme ne 2 haftası, 3 hafta geciktiğini bilirim ben.evet ilaçla gecikince tabi insan daha stres oluyor.geçecek bu günler arkadaşım çok güzel günler seni bekliyo ,hergün bir gün daha geçiyor ve biz bebeklerimize bir gün daha yaklaşıyoruz :KK16:
dün gece rüyamda hamileymişim ,kendi kendime normal doğum yaptım ,öyle korkulduğu gibi değilmiş diyorum çok kolay çıktı :KK1: aldım sonra emzirdim ama kimseler yok yanımda sonra sardım bebeğimi,öyle tatlıydıki,ama diyorum doktor olması lazım eline ayağına bakıp kontrol etmesi için sağlıklımı diye, Allahım çok güzeldi rüyayı gerçek gibi hissedip normal doğum yatım,rüyası bile harika yaa :21: bu normal doğumu bence her kadının yaşaması lazım. öyle güzeldiki............

Allahım harika bir şey bu , çok sevindim canım senin adına Allah analı babalı büyütsün :KK16: eminim tarif edilmeyecek kadar güzel bir duygudur ,
inanamıyorum canım çok güzel bir rüya bu herkese anlatma sakın özel rüyalardan biridir mucizevi bişey görmüşsün ve rüyada doğurmak tüm sıkıntıların geride kalacağına işaretmiş süper.....

2-Yaş-33
Kilo-59
Boy-1.62 cm
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): Adet sancılarım yüzünden 10 yıl d.kontrol hapı kullandım, o yüzden adetim düzenliydi. yaklaşık 2 yıl önce d.k. hapına rağmen adet olamamıyordum ve son aylarda kilomda artış olmuş ve saçlarım aşırı dökülüyordu. Doktora gttim, Ultrasonda ve hormon testi ile PKO teshisi konuldu...doktor değiştirdim, kendimde gerek TR de gerese yurtdışında araştırdım ve Metformini keşfetmiş oldum. Yeni doktoruma sordum ve zaten şimdi yazıcaktım dediğinde bana umut ışığı göründü o zamanlar. Birde endokrin uzmanına başvurarak kontrol altında spor desteği ile eski kiloma kavuştum. Toplam 7 kg verdim ve ay ay adetim düzenlenmeye başladı...Rahim filmi çektirdim, temiz çıktı..İleriki aylarda yumurtladığımı gördük ve bu hep böyle kaldı! Genel olarak konuşmak gerekirse, kilo vermek burada en önemlisi! o zaman adet düzenleniyor ve yumurtlamaya başlıyorsunuz. O zaman yumurtanızda çatlar, ve yumurtalık kistleri oluşmaz....Şu anda 6 haftalık hamileyim...
Olay hamile kalmak değil, burada en önemli şey kilo kaybıından sonra adet düzenlemektir! pko nun sırrı bana göre budur!
pko yu harika tanımlamışsın süper anlatmışsın güzel arkadaşım.....
hamileyken de metforminin içilebilecek olması da ayrıca çok iyi...12 Eylülde mi doğacak ne güzel sen ona 6 eylül de canım hep erkene çekiliyor doktorların dedikleri tarihler...
uykusuz kalmana çok üzüldüm ama hamilelik fikrinden o şimdi heyecanlısın bebek için bir sürü plan düşünce geçiyordur aklından
selam millet..
ben anneciğimin evinde ohh misler gibi rahatım..
dün çok zor bir yolculuk yaptık.. ama şükür sağ salim geldim..
arada gelir yazarım..
kendinize iyi bakın..

canım iyi olmana sevindim sık sık yaz da iyi olduğunu bilelim hapın bitti artık herhalde de mi?

2-Yaş-33
Kilo-59
Boy-1.62 cm

Biricik35, nasıl mutlu oldum senin hamile olduğunu öğrendiğimde :))) pko yu, metformini 1 yıl kadar önce,burda ilk önce senden duydum desem yalan olmaz yani.. herkese tavsiye ettin bu ilacı..tekrar tekrar söyledin..önce adetlerinizi düzenleyin dedin..7-8 ay oldu kullanıyorum ben de ve artık her ay adet oluyorum düzenli olarak :) Senin gibi bizler de amacımıza bir gün ulaşırız inşallah..Kendine bebişine çok dikkat et..Sağlıkla kucağına da alırsın inşallah..:nazar::nazar:

Biricik35, nasıl mutlu oldum senin hamile olduğunu öğrendiğimde :))) pko yu, metformini 1 yıl kadar önce,burda ilk önce senden duydum desem yalan olmaz yani.. herkese tavsiye ettin bu ilacı..tekrar tekrar söyledin..önce adetlerinizi düzenleyin dedin..7-8 ay oldu kullanıyorum ben de ve artık her ay adet oluyorum düzenli olarak :) Senin gibi bizler de amacımıza bir gün ulaşırız inşallah..Kendine bebişine çok dikkat et..Sağlıkla kucağına da alırsın inşallah..:nazar::nazar:

maşallah canım peki her ay düzenli adet görüyorsan çatlatma iğnesi neden oldun kendiliğinden gebe kalabilirsin böyle bir şansın var ve yüksek biliyorsundur....

arkadaşlar merhaba nasılsınız. birşey sorcam ben gelecek ay yumurta çatlatma iğnesi yaptırcam. bunu yaptıranlar var mı. ne kadar işe yaradı. bilgisi olan var mı. dr. bunun tutma sansı %20 dedi.

arkadaşlar merhaba nasılsınız. birşey sorcam ben gelecek ay yumurta çatlatma iğnesi yaptırcam. bunu yaptıranlar var mı. ne kadar işe yaradı. bilgisi olan var mı. dr. bunun tutma sansı %20 dedi.

çatlatma iğnesi 2 kere yaptırdım gebelik tutmadı ama iğne ile yumurta çatlıyor canım yalnız kendiliğinden yumurtan çatlamıyor mu senin? kendiliğinden çatlamıyorsa ve klomen falan içiyorsan bu iğneyi yaptır canım

çatlatma iğnesi 2 kere yaptırdım gebelik tutmadı ama iğne ile yumurta çatlıyor canım yalnız kendiliğinden yumurtan çatlamıyor mu senin? kendiliğinden çatlamıyorsa ve klomen falan içiyorsan bu iğneyi yaptır canım

Ben de klomen + ovitrelle ikilisini bu ay kullandım :) ama benim olmadı,inşallah senin olur canım.

Bu arada TUANATAY,hayırlı uğurlu olsun canım..Tebrik ediyorum..:nazar:

bende pko ve hormon bozukluğu var dün doktora gittim d kont ilacı kullan bu ay dedi. adetinin üçüncü gel beş gün boyunca ilaç vercem sonra da iğne yapcam sende yumurtA çatlama sorunu var dedi.

Ben de klomen + ovitrelle ikilisini bu ay kullandım :) ama benim olmadı,inşallah senin olur canım.

Bu arada TUANATAY,hayırlı uğurlu olsun canım..Tebrik ediyorum..:nazar:
anladım canım ben de kullandım 2 kere yani 2 ay olmamıştı şimdi adeti bekliyorum rahim filmi için....
inşallah olacak hepimizin olumsuz bakma sakın....
bende pko ve hormon bozukluğu var dün doktora gittim d kont ilacı kullan bu ay dedi. adetinin üçüncü gel beş gün boyunca ilaç vercem sonra da iğne yapcam sende yumurtA çatlama sorunu var dedi.

doğum kontrol hapı bittikten sonra adetin 3. günü bakar usg den hap verir geliştirici sonra yumurta geliştikten sonra 19mm falan iğneni vurur...
şimdiden hayırlı olsun...

anladım canım ben de kullandım 2 kere yani 2 ay olmamıştı şimdi adeti bekliyorum rahim filmi için....

doğum kontrol hapı bittikten sonra adetin 3. günü bakar usg den hap verir geliştirici sonra yumurta geliştikten sonra 19mm falan iğneni vurur...
şimdiden hayırlı olsun...

saolun. bunu yaptırıpta gebe kalanlar var mı. %20 az gibi ama inş olur.

tabi doktorun ilişki günleri belirleyecek onlara uyarsan ve stres yapmazsan hamile kalma şansın elbette var kalanlar da var canım....

doktor iğneden sonra özellikle iki üç gün sık ilşki önerdi. bakalım ya umutlandım inş olacak hayırlısıyls tabi.

saol arkadaşım, allah hepinize kısmet etsin inşallah!

maşallah Ada bebek ve anneciğine..
sağlıkla anneli babalı büyüsün Ada bebek..

:))) darbeci.. ayy çok güldüm vAllahi..
maşallah canım, erkenden kendini ben burdayım hissettiriyor desene miniğin.. metformini ben de artık sabah akşam içicem.. kist olayına bi 20 gündür filan ara vermiştim korkumdan ama yine başladım 4-5 gündür içiyorum.. mucize bir ilaç olduğunu seninle bir kez daha anladık.. inşallah hiç bulantın vs olmadan geçer gider 9 ayın ve sağlıkla gelir dünyaya miniğin..

saol canımmm!!! inşallah, bende zaten biraz hamilelik fobisi vardı ya..ondan da yakında kurtulurum inşallah! alışmaya çalışıyorum...
hep kahvaltıdan ve akşam yemeğinden önce iç canım...

Bu ay başında ben de çektirdim rahim filmini..İyi oldu kafam rahatladı, ne zamandır aklımdaydı..İnşallah açık çıkar canım ..

Bu ay başında ben de çektirdim rahim filmini..İyi oldu kafam rahatladı, ne zamandır aklımdaydı..İnşallah açık çıkar canım ..

inşallah açık çıkar ve şekli de düzgün çıkar bu da çok önemli... teşekür ederim izmirdeyim ben canım sormuşsun....
rahim filminden sonra kısmetse tedavilerime devam edeceğim....
benim doktorum çatlatma iğnesinden sonra hemen çatlamama ihtimaline karşın hep iğneden sonraki 15. gün kandan bakardı canım yani adet 30.gününde falan

Son düzenleme:
arkadaşlar beni de listeye ekleyebilirsiniz..
yaş 26 kilo 47 boy ?158falan
başka ne vardı:44:
güney canım aşağıda formatı var ben eklerim sen doldur canım..
kızlar geçmişi aradım net ulaşamadım bilgilerinize ... nisbhr canım 3. maddeyi de yazar mısın yazdıysan bulamadım hızlı bir baktım ama :KK69:

yeşil naptın vardınmı evine bize ordanda yazmayı ihmal etme.

geldim canım ...çok yorgundumancak kendime gelebiliyorum. listeyi düzenledim yeni katılanlar olmuş

Kızlar mujdemı vereyım bugun nst kontrolum vardı ve sancım cıktı.ama benım hıssetmedıgım sancılar dr acıl yatıs verdı ve 17:00 da kızımız adayı epdrl sezrynla kollarımıza aldık.darısı hepınızın basına

tebrik ederim canım .. darısı tüm bebek isteyenlerin başına :KK3:
Canım hoşgeldi Ada bebek! NAsıl çabuk geçti zaman, inanılmazzzzz!!!

Allah analı babalı büyütsün, sizde güle güle büyütün inşallah!

:nazar::nazar::nazar:

Eklemeler olusalar son olana yapılırsa veriler kaybolmamış olur ..

Şuan uygulamkta olduğumuz tedavileri yazalım ve güncelleyelim. hamiş olanları da ekleyelim gelecek arkadaşlara bizlere tecrübe ve umut olur ne dersiniz ? tüm topik üyelerinden katılım bekliyorum arkadaşlar sadece rumuz ve tedavi süreçlerimiz yazacak.. ister bana özel mesaj atın ister alıntı yaparak kendi isminizi güncelleyin hangisi daha kolayınıza gelirse . hmile kalan arkadaşlarımız da ismini ekleyebilir mi aklıma gelenler biricik35, yasmin, karabocuq ,bngl33
ÖRNEK OLARAK İLK KENDİMİ YAPIYORUM. DÜZELTMEK İSTEDİĞİNİZ TASARIMI DÜZELTEBİLİRSİNİZ...

..........................................PKO ADINA YAPTIKLARIMIZ .................................................. .....|
__________________________________________________ __________________________________|

1-Rumuz..........:yesil_87
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:25-54-166-Bekar
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):şimdiye kadar doğumkontrol hapları kullandım bana fayadsı dokunduğuna inanmıyorum geçici bir çözüm. şu an Metformin- Duphaston(adet gecikmelerinde)kullanıyorum, şuan bekar pkodan kurtulmak istiyor
__________________________________________________ ____________________________________|
1-Rumuz.........:yuksel_89_85
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:22-65-1.62-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):15 yaşımda tanıştım doğum kontrol hapları kullandım faydası düzenli adet oluyordum ama kilo yapıyordu 1,5 aylık evliyim ama hiç korunmadığımız halde gebe kalamadım serophene kullanıyorum bebeğim olsun istiyorum.
__________________________________________________ ____________________________________|
1-Rumuz.........:bicim
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:31-58.5-160-Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 24 yaşından itibaren 5 yıl doğum kontrol hapı sonra korunmayı bıraktım ve 13 aydır bebeğim olmuyor... 2 ay klomen ve çatlatma iğne tedavisi oldum...hayıt ve metformin kullandım hayıtı kestim metformin hala içiyorum.... arada progestan da alıyorum adet çok gecikirse.... sırada rahim filmi var...
1-Rumuz.........:cvr
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:31-62- -evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):1 sene doğum kontrol hapı kullandım.kendimi bildim bileli adetlerim hep düzensizdir. 17 aydır korunmuyorum,2ay klomen tedavisi oldum sonuç olumsuzdu.metformine başladıktan sonra bir gebelik geçirdim kalp atışlarının durması sebebiyle kaybettim.şuan metformin ve hayıt hapı kullanıyorum.yapığım bitkisel kürler soğan,aslan pençesi,incir+havuç kürü,bal+tarçın+çörekotu
1-Rumuz.........:gyaman
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:35-60- -evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Evlenmeden önce ara ara regli düzensizlikleri evlenmeden önce bir seneye yakın doğumkontrol hapı kullandım evlendikten sonra yine başladı düzensizlikler 18 aydır evliyim iki ay klomen tedavisi gördüm hayıt suyu bal çörek otu tarçın böğürtlen kökü kullandım sonuç alamadım şimdi metformine başladım yaklaşık 4 aydır içiyorum rahim filmi çektirdim temiz hormon testlerimde biraz tsh düşük onun dışında başka birşey yok
1-Rumuz.........:123m
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:30-64-1.68-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):bende yıllardır pko hastasıyım.ama adetim hep gelir 34-35 günde bir ,çokta zayıftım ama kıllanmam çok var klomenden sonrada kilo alımı başladı hep 58 iken şu an 64 oldum.son 1 yıldır bebek istiyorum.5 defa klomen kullandım ama rahim filmi temiz çıkmadı sanırım bir sorun var ama laparoskopi çektirmeyecem şimdilik.soğan kürünü 2 defa yaptım hamile kalamadım ama bana çok yaradıı resmen içimi temizledi.metformin kulanıyorum ,bu ayda son soğan kürümü yapacam inşallah.
1-Rumuz.........:bngl33
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29-68-1.70-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):1yıl önce pkolu olduğumu öğrendim ve tedavimde 3kez klomen kullandım sonrasında rahim filmi ve sonrasında hamile olduğumu öğrendim.beklentilerim sağlıklı bi hamilelik geçirip sonunda bebeğimi sağlıkla kucağıma alabilmek inşallah.
1-Rumuz.........:bahar27
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29--1.69-Evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Ergenlikten bu yana adetlerim düzensizdi halada öyle.Bekarken çok ciddi düzenli bir şekilde tedavi olmadım.doğum kontrol ilacı kullandım.Şuan metformin kullanıyorum.Çocuk tedavisine henüz geçmedik kilo fazlam olduğu için öncelikle kilomu vermek istiyorum.Bitkisel olarak soğan kürünü yarıda bıraktım hayıt kullandım.Şuan sadece keten tohumu,elma sirkesi kürü ve maydonoz kürü uyguluyorum.Beklentim öncelikle sağlığıma kavuşup kısa zamanda Allah nasip ederse bebeğime kavuşmak.
1-Rumuz.........:WAW
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:25-94.5-1.65-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):2.5 yıllık evliyim bir yıl sonra çocuk olmayıncapko teşhisi kondu klomen tedavisi gördümm..aşılama dedi bıraktımm..şimdi diyet yapıyorum..glukofen ve hayıt tohumu içiyorummm...kilomu verdikten sonra tekrar tedaviye başlayacagımmm...rabbimden hepimizee şifa vesabır diliyorummm....
1-Rumuz.........:pembeyim
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:29---evli
3-(hikaye-tedavi ve beklentiler):Bekarken adet düzensizliğim yoktu fakat aşırı derecede adet sancısı çekerdim.
2,5yıllık evliyim ve 1,5 yıl sürekli olarak doğum kontrol hapıyla korundum.
Hapı bıraktıktan sonra adetim 20 gün gecikti gebelik testi yaptırdım ve hamile değildim. sağlık ocağındaki doktor, kadın doğuma gitmemi önerdi ve kadın doğuma gittim. Hormon testlerim sonucunda Lh hormonu fsh hormonundan yüksekti ve kist oluşmuştu yani polikistikover.
3 ay kullanmam için tekrar doğum kontrol hapı verdi doktor bu arada 3 ay boyunca soğan kürünü uyguladım ve sonrasında kistler gitmişti. Şimdi hayıt otunu içiyorum Lh hala yüksek. Klomende 2. ayım , ilkinde çatlama iğneside yaptırdım tutmadı malesef.
İnşallah bebek sahibi olmak istiyorum.
_________________________________________________ __________________________________
1.Rumuz ....: Ummu Umar
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum: 22-52-156-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 7 ay once evlendi, bekarken pko hastasi olmamis. evlendikden 2ay sonra adeti 10gun gecikmeler yapinca doktora gitmis ve pko adayi oldugunu, yani pkonun yeni yeni basladiginu oyrenmis, 2ay prgestron kullanmis, sonra yumurtalarinin iyi gelismediyini catlamadigin oyrenmis, 1ayda klomen ve catlama ignesi kullanmis, malesef sonuc alamamis.pko oldugu gibi duruyor simdilik, ne ileri nede geri gideceyi var.simdilik dogal yollara bas vurdu, keciboynuzu, corek otu falan..basari Allahdan
________________________________________________ __________________________________
1-Rumuz.........:busmai
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:2759161Evli
3-Pko adına düşünceler(hikaye-tedavi ve beklentiler):Yaklaşık 1 yıl doğum kontrol hapı kullandıktan sonra,bıraktım. Hamile kaldım,ama kalp atışı duyulmadığı için 8 haftalıkken alındı. 3 ay korundum, peşinden 1 yıl bekledim hamile kalamadım. Doktor beklememi söylemişti (bence sadece zaman kaybı oldu) ,o yılım çok yıpratıcı geçti. Ardından serophene tedavisine başladım,6 ay sürdü gene hamile kalamadım. Artık iğnelere başlayacaktım ki ,bir de metformin denemek istedim. Kilo vermeye çalıştım,4 kilo verdim.Metformin kullandıktan 1 ay sonra hamile kaldım. Toplamda 2 yıl üstüne hamile kalmış oldum. Hamileliğim devam ediyor, inşallah güzel sonuçlar alırız ben ve tüm arkadaşlar.
______________________________________________________________________________________
1-Rumuz.........:pembeyim
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:25-67-162-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler): 1 sene 1 ay once evlendim, bekarken lise caglarimda adet duzensizligi sebebi ile doktora gitmistim ve dogum kontrol hapı kullanmistim14lu yaslarimda ve bitti sanmistim adetim duzene girince ama ben 15 gunde 1 oluyordum lise caglarimda...evlendikden 2ay sonra hamile oldugumu ogrendim fakat 1ay bile tutunamadi dustu kendiliginden.pko adayi oldugumu da dusugumden 11ay sonra ögrendim bebek olmayinca doktora gitmeye karar verdim yani bu son 2 haftadir annelik icin cabalamaya basladim.doktorum birtakim testler istedi ve lh ve fsh degerlerim yuksek cikti ultrason ile baktigindada cok sayida yumurtam oldugunu fakat bunlarin buyumedigini ve catlamadigini pko hastasi oldugumu soyledi.bana seker ilaci olan glucophage ı verdi 15 gundur duzenli bir sekilde 850 mg olarak günde 1 tane içiyorum bunun yanı sıra adetimin 3.günü klomene basladi 5 gün günde 3 defa kullandım adetim bittikten birkac gün sonrada catlatma ignesi verdi ve 4 gün önce iğnemi vuruldum ultrasonla klomenden sonra baktiginda 2 yumurtamn buyudugunu 1i 21 digeri 23 mm oldugunu ikiz bile olma ihtimali oldugunu buyuklugunun iyi oldugunu soyleyerek gün aşırı iliski önerdi bu 4 gundur calisiyoruz ve icimden bi ses yumurtamin catladigini soyluyor umarim oyledir allahim bana ve benm gibi anne olmayi arzulayan bütün kullarının hem göbüşlerini hemde sağlıklı bir şekilde kucaklarını doldurur inşallah.
_______________________________________________________________________________________
1-Rumuz.........:fpgz
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:26-53-1.60-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):küçüklüğümden beri en büyük hayalimdi anne olmak.. adetlerim çok düzenli değildi. 2.5 senelik evliyim, pko olduğumu evlendikten sonra öğrendim, prolaktinim yüksek! 1.5 yıldır bebek istiyoruz.. ilk klomen denememde çatlatma iğnesi kullanmadan hamile kaldım fakat dış gebelikle sonuçlandı.. şuan bi kaç ay korunma sürecindeyim mecburen, korunma sürecim biter bitmez rahim filmi çekilip tekrar klomenle denemelere devam edicez! inş. en kısa zamanda meleğime kavuşurum..
1-Rumuz.........:karabocuq
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):
1-Rumuz.........:busmai
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:fpgz
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:ecrin87
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:33-59-1.62-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):Adet sancılarım yüzünden 10 yıl d.kontrol hapı kullandım, o yüzden adetim düzenliydi. yaklaşık 2 yıl önce d.k. hapına rağmen adet olamamıyordum ve son aylarda kilomda artış olmuş ve saçlarım aşırı dökülüyordu. Doktora gttim, Ultrasonda ve hormon testi ile PKO teshisi konuldu...doktor değiştirdim, kendimde gerek TR de gerese yurtdışında araştırdım ve Metformini keşfetmiş oldum. Yeni doktoruma sordum ve zaten şimdi yazıcaktım dediğinde bana umut ışığı göründü o zamanlar. Birde endokrin uzmanına başvurarak kontrol altında spor desteği ile eski kiloma kavuştum. Toplam 7 kg verdim ve ay ay adetim düzenlenmeye başladı...Rahim filmi çektirdim, temiz çıktı..İleriki aylarda yumurtladığımı gördük ve bu hep böyle kaldı! Genel olarak konuşmak gerekirse, kilo vermek burada en önemlisi! o zaman adet düzenleniyor ve yumurtlamaya başlıyorsunuz. O zaman yumurtanızda çatlar, ve yumurtalık kistleri oluşmaz....Şu anda 6 haftalık hamileyim...
1-Rumuz.........:yasmin16
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:tuanatay
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:saadet26
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:yelpaz_e
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:
1-Rumuz.........:bubemiste
2-Yaş-Kilo-Boy-Durum:26-51-163-evli
3-Pko adına düşünceler (hikaye-tedavi ve beklentiler):1.5 yıldır bebk düşünüyorum 3 klomen ve 2 çatlatmam oldu hormonlar normal 3.5 aydır mermorfin (glifor) kullanıyorum geçen ay boş geçip bu ay metmorfin+soğan ve maydanoz suyu kürü uygulamayı düşünüyorum

HAMİLE OLAN ARKADAŞLARIMIZ

s_gun.........Ronya,......... nediyim,....... nihalite,............ turuncu,............. yellooww,............ bngl33,............ tuanatay,........... minietek,................ moontorrent,........... karabocuq,........... reyyan,........... sule3306.............., kayram29.........., busmai,............. esperanzaa,.......... biricik35,............... yasmin16,............. rana20,........... superisi33,........... denizinkızı,............ hulyab27.............

Not:
***rumuzlarını unuttuğum varsa affola... eklerseniz mutlu olurum.
*** kopyalayıp bilgileri tekrar yayınlayabilirsiniz....
[/QUOTE][/QUOTE]

X