Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım sanırım ben pko lu olupta şanslı kalanlardanımki zayıfım....
aynen senin gibi evlenmeden halledeyim diyorum ama olmuyor:KK43: şuan hiçbir tedavi görmüyorum

benzer durumdayız o zman canım bende zayıfım ama seni görmeden bir yorumda bulunabilirim muhtemelen bacakların ince ama göbek bölgende kilo problemin vardır :KK3:

canım ben metformin alıyorum bu aralar ... eski yöntemlerim(doğum kontrol hapı) geçici çözümler . sorun düzelmiyor yani. ama metformine güveniyorum.. pkonun birincil nedeni insülin direnci .. kilolu muusn bilmiyorum ama kilolular kilolalarının %5 ini verseler bile pko dan kurtulma durumları var . ben kilolu değilim doğum kontrol hapları kulandığım dönemler 11 kilo almıştım metforminle 6 kilosunu verdim 54 kilodayım şimdi. metformin hem insülin direncini kırıyor hem de sağlıklı yumurta gelişimini destekliyor. bunun için süreç en az 3 ay kullanımla belli oluyor. adetlerin geciktiğini gördüğün an progesteron al ve adet olmaya çalış. adelerini geciktirmemye çalış

yeşilcim denemediğim şey kalmadı d.kontrol ilacı kullandım duphaston kullandım tabi en az 3 aylık süreçlerde ama yok olmuyor işin kötü tarafı tüylenme yapıyor :KK43:

canım sanırım ben pko lu olupta şanslı kalanlardanımki zayıfım....
aynen senin gibi evlenmeden halledeyim diyorum ama olmuyor:KK43:

Canım sanada geçmiş olsun evet kilon yoksa çok daha iyi tedavi olma olasılığın daha yüksek:nazar:Ben doktora gittiğimde kilo vermem gerektğini sölediler hep.Bende çocuk için önce kilo vereyim sonra tedaviye başlayim diyordum.Ama böle çok yavaş verirse bünyem özel diyetisyene gidecem sanırım en son çarem buydu.Allah beterinden korusun hepimizi:KK16:Evet evlenmeden önce tedavine başla sonra evlenince çocuk için daha erken davranmış olursun:KK31:

elif7831 duphaston ve doğum kontrol hapları işe yaramadıysa soğan kürünü deneyebilirsin...
vaya hayıt tohumu kullananlarda var... ama bitkiler de hormondur ve dikkatli kullanılmalıdır...

Son düzenleme:
yeşilcim denemediğim şey kalmadı d.kontrol ilacı kullandım duphaston kullandım tabi en az 3 aylık süreçlerde ama yok olmuyor işin kötü tarafı tüylenme yapıyor :KK43:

canım duphaston ve doğum kotroller tüylenme yapmaz . sende kırılmayan pko yapıyordur tüylenmeleri. benim çene ve bıyık bölgemde çok vardı anlatamam lazerle kurtuldum çok şükür delikenlı gibi hissediyordum kendimi :2: çok kötü bir durum ya ... sırtında sivilceelnme var mı canım.. kilo ve boyun kaç canım net söyleyebilir msin ? bide şunu ölçmeni istiyorum bel bölgesi/kalça bölgesi bu oran 0.8 den az olmalı canım... metformine başlamanı tavsiye ederim faydasını görmeye başladım canım sivilcelenmeler ve yeni tüy çıkımı durdu. pko n dirençli değilse 3. aydan sonra adetlerin düzelir.?

yeşilcim adet görmeye başladığımdan buyana düzensiz 2011 yılında kist tespit edildi neredeyse ameliyat olucaktım son anda yırttım :)
ardından yine düzene girmedi ve bu sefer progesteron düşük dediler duphaston kullandım 3ay yine olmadı bu kezde pko görümü var dedi
yeşilcim boyum 1.70 kilom 53 tüylenme göbek bölgesi kalça ve sırtımda var. yüzümde çok şükür yok yeşilcim.ama her tedavide bu oran ve kılların koyuluğu artıyor:KK43:

yeşilcim adet görmeye başladığımdan buyana düzensiz 2011 yılında kist tespit edildi neredeyse ameliyat olucaktım son anda yırttım :)
ardından yine düzene girmedi ve bu sefer progesteron düşük dediler duphaston kullandım 3ay yine olmadı bu kezde pko görümü var dedi
yeşilcim boyum 1.70 kilom 53 tüylenme göbek bölgesi kalça ve sırtımda var. yüzümde çok şükür yok yeşilcim.ama her tedavide bu oran ve kılların koyuluğu artıyor:KK43:

aynen canım demekki seninkisi de dirençli pko dan :2: benim yumurtalığımda kist doluydu hemde doktor ultrasonda çok şaşırdı bile o zman direkt doğum kontrol hapı verdi. 3 ay kullandım birazı geçti ama bu sefer de kilo aldım :2: çok doktor gezdim anlatamam son doktorum ailemi araştırdı yakın ailenen de şeker hastası olan var mı ? benim babam da vardı sonra direkt metformine başlattı. benim sırtımda tüylenme yoktu ama olmasından korkuyordum çünkü göögüs bölgemde çıkışlar artmıştı. şimdi ise durdu. başka bi jinekolğa gitmeni ve kan değerleini baktırıp metformine başlamanı tavsiye ederim.

aynen canım demekki seninkisi de dirençli pko dan :2: benim yumurtalığımda kist doluydu hemde doktor ultrasonda çok şaşırdı bile o zman direkt doğum kontrol hapı verdi. 3 ay kullandım birazı geçti ama bu sefer de kilo aldım :2: çok doktor gezdim anlatamam son doktorum ailemi araştırdı yakın ailenen de şeker hastası olan var mı ? benim babam da vardı sonra direkt metformine başlattı. benim sırtımda tüylenme yoktu ama olmasından korkuyordum çünkü göögüs bölgemde çıkışlar artmıştı. şimdi ise durdu. başka bi jinekolğa gitmeni ve kan değerleini baktırıp metformine başlamanı tavsiye ederim.

şu an gittiğim doktor bu bölgenin en iyi doktoru ama son gittiğimde aklımda soru işarteleri bıraktı sanırım dediğin gibi yapmalıyım.
başka bir uzmandan da akıl alsam daha iyi olucak sanırım.
bu arada bana adet söktürücü verdi furlutal içeriğine baktım hirsutizm yani tüylenme yazıyordu bende kullanmadım:KK43: hala adet olmadım

şu an gittiğim doktor bu bölgenin en iyi doktoru ama son gittiğimde aklımda soru işarteleri bıraktı sanırım dediğin gibi yapmalıyım.
başka bir uzmandan da akıl alsam daha iyi olucak sanırım.
bu arada bana adet söktürücü verdi furlutal içeriğine baktım hirsutizm yani tüylenme yazıyordu bende kullanmadım:KK43: hala adet olmadım

farlutal içmeyeceksen duphaston ya da progestan ile adetini getirmeye bak canım adet olamamaktan ileri geliyor tüylenme vs...

ne zaman iyileşeceğim ben hasta olmaktan bıktım :KK43:(
hep de karnım acıkıyor bişey yemek istiyorum boğazım yandığı için devamlı bişey yiyip içmek istiyorum....
59 kilo olmuşum hem de spora rağmen :KK43:(
bu gün böyle sıkıntılı bir gündeyim kızlar genelde böyle yakınmam ama bu gün böyleyim :KK52:
ilaca rağmen adet de gelmedi 35. günüm bu gün... gebelik de yoktu dün bakmıştım ama rahim filminden önce bir daha gebelik bakacağım....
:KK19:

canm bende bıktım gerçekten öksürüğüm hala devam ediyo.bişeyler yiyince sanki geçecekmiş gibi oluyo boğazındaki dimi?bişeyler ye ama meyve ye mesela ben bolbol lahana haşlayıp yemiştim.en azından kalorili bişey deil bide çok severim ekşili lahanayı.canm 35 gün neki benm haftaya cuma 2ay olcak hala adet olmadım.ani hareketlerimde yumurtalıklarım ağrıyo kistten şüpheleniyorum inşallah kötü bişey yoktur.

acil sormam gereken bi durum var . kabız oluyorum bu aralar çok su içmeme rağmen :2: nette araştırdım keten tohumu aldım nasıl kullanıyor bilen var mı nette yazılanlardan pek bir şey anlmadım :2:

canm öğütüp yoğurda karıştırıp yiyorum ben.

canm bende bıktım gerçekten öksürüğüm hala devam ediyo.bişeyler yiyince sanki geçecekmiş gibi oluyo boğazındaki dimi?bişeyler ye ama meyve ye mesela ben bolbol lahana haşlayıp yemiştim.en azından kalorili bişey deil bide çok severim ekşili lahanayı.canm 35 gün neki benm haftaya cuma 2ay olcak hala adet olmadım.ani hareketlerimde yumurtalıklarım ağrıyo kistten şüpheleniyorum inşallah kötü bişey yoktur.

Canım geçmiş olsun Allah şifa versin.:KK16:İnşallah kötü birşey yoktur ve adet olursun umarım.Yada hamilesindir.Test yaptınmı

canım bana diyorsan hamilelik diye ben bekarım :)
sana demedim canım Bngl arkadaşıma dedim... progestan ya da duphaston iç mutlaka adetini getirt tamam mı?

canım aynen ya geçmiyor geldi mi? bu arada baya olmuş sen adet olmayalı ilaç aldın mı yani progestan falan?
evet yerken içerken boğazım iyi sonrasında kötü canım....ekşili lahana iyi fikirmiş :))
doktora ne zaman gideceksin?

adet olmadım yazmışsın canım hamilelik ihtimalin var mı? :KK8:

canm ihtimalim yok gibi ama umut işte acaba mı diyorum bazen kendikendime.anlatayım durumumu ihtimal varmı sende fikir ver bana.en son adet tarihim 21kasım.o ay adetin 10.günü rahim filmim çekildi 13.günüde yumurtalarıma baktı dr. gelişmemişti çünkü klomen vermedi o ay.sonra adet olunca içmem için klomen yazdı.bekledim adet olmayı 40.gün dr.u aradım anlattm test yaptıysan söktürücü iç dedi.içmeden önce test yaptm negatifi görünce içtm söktürücüyü.hap biteli 11gün oldu yok hala dün yine aradım dr.u pazartesiye kadar bekle bazen 10günü geçebilir dedi yani pazartesiye kadar gelmezse gidicem.tekrar test yapsam dedim sonra saçmalama olsaydı 40.gün çıkardı dedim ve yapmadım.şimdi ani hareketlerimde yumurtalıklarım ağrıyo tuncs un kist belirtileri aklıma geliyo.

canm ihtimalim yok gibi ama umut işte acaba mı diyorum bazen kendikendime.anlatayım durumumu ihtimal varmı sende fikir ver bana.en son adet tarihim 21kasım.o ay adetin 10.günü rahim filmim çekildi 13.günüde yumurtalarıma baktı dr. gelişmemişti çünkü klomen vermedi o ay.sonra adet olunca içmem için klomen yazdı.bekledim adet olmayı 40.gün dr.u aradım anlattm test yaptıysan söktürücü iç dedi.içmeden önce test yaptm negatifi görünce içtm söktürücüyü.hap biteli 11gün oldu yok hala dün yine aradım dr.u pazartesiye kadar bekle bazen 10günü geçebilir dedi yani pazartesiye kadar gelmezse gidicem.tekrar test yapsam dedim sonra saçmalama olsaydı 40.gün çıkardı dedim ve yapmadım.şimdi ani hareketlerimde yumurtalıklarım ağrıyo tuncs un kist belirtileri aklıma geliyo.

tuncss da söktürücüden sonra adeti geldi ama sende gelmemiş kist olsa bile adet görürdün bir gariplik var farlutal mı içtin?

Canım geçmiş olsun Allah şifa versin.:KK16:İnşallah kötü birşey yoktur ve adet olursun umarım.Yada hamilesindir.Test yaptınmı

canm durumum biraz uzun yukarda bicim e anlattım.hamile olma ihtimalim çok düşük:KK43:((

sana demedim canım Bngl arkadaşıma dedim... progestan ya da duphaston iç mutlaka adetini getirt tamam mı?

canım aynen ya geçmiyor geldi mi? bu arada baya olmuş sen adet olmayalı ilaç aldın mı yani progestan falan?
evet yerken içerken boğazım iyi sonrasında kötü canım....ekşili lahana iyi fikirmiş :))
doktora ne zaman gideceksin?

farlutal içtim normalde bende 3.günde getiriyodu adeti bende.ama farlutal içerken ozaman hastaydım aynı zamanda grip hapı ve öksürük hapı da içtim onların etkiside olabilirmi diye düşünüyorum.
canm lahana güzel oluyo evet hem bişeyler yeme isteğini karşılamış olursun hemde kilo yapan bişey yememiş olursun.dr.a gidene kadar kafayı yiycem düşünmekten.

bngl canım evinde test varsa yap bence... bu kadar gecikmesi normal mi? bence değil hem klomen de içmişsin çatlama iğnesi olmadın herhalde de mi?

tuncss da söktürücüden sonra adeti geldi ama sende gelmemiş kist olsa bile adet görürdün bir gariplik var farlutal mı içtin?

evet canm ondada haklısın onun adeti gelmişti düşünüyorum ihtimalleri bulamıyorum.kist olmuşsa dr.ma çok kızcam beni oyaladın gel bakim demedin diye.

farlutal içtim normalde bende 3.günde getiriyodu adeti bende.ama farlutal içerken ozaman hastaydım aynı zamanda grip hapı ve öksürük hapı da içtim onların etkiside olabilirmi diye düşünüyorum.
canm lahana güzel oluyo evet hem bişeyler yeme isteğini karşılamış olursun hemde kilo yapan bişey yememiş olursun.dr.a gidene kadar kafayı yiycem düşünmekten.

yumurtan geç gelişip çatladıysa gebelik olabilir düşük ihtimal de olsa ve canım farlutal adeti bazen böyle geciktirebiliyor benim ilk farlutal içtiğimde adetim 14 günün sonunda yani 15. gün gelmişti...
ama sen normalde 3 günde gelirdi demişsin bence test yap canım :KK9:

X