Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

kızlar hepinize mutlu hafta sonları..ben biliyorsunuz ki tüp bebek tedavisi için rapor almaya çalışıyorum o kadarzorki bir sürü preseedür aman ya yıpratıcı işlemler neyseki pazartesi halledecem inş.sonra rapor beklicez bakalım nezaman çıkacak hayyıorlısıyla bebeğim gelir inş.dua edin canlarım herkese kucak dolusu sevgiler....
fpgz... çok çok üzüldüm inanaki allah sabır versin hayırlısıyla inş.birdaha hamile haberlerini duyarız
hadi hayırlısı olsun tatlımmm

slm

kızlar nete fazla giremiyrmm.

dün zehirli guatırım için tekrar tets oldum sonucum yine aynı 0.01 çıktı.doktor ilacımın yanına 1tane daha ilaç verdiii.korunmaya devam edicezzz.

ne zor bişeymiş bu guatırr vücudun bütün organlarını etkili kafamda saç kalmadıı kabızlığım kilomö sinirim en önemlisi yumurtalarım geliştirmio ve adet düzensizliği yapıoo.

vavv die bi arkdaş vardı burdaa o söylemştiii doktor önce sende guatırr var diee.eğer yazımı okursaannn bana özelden msj atarmısın sana sormam gereken şeyler var.eğer burda karşılaşırsak burdada yazışabilirizz

selam canımm senin açtığım bir topik vardı tüpleri tıkalı olanlar içinn. senin rahim filmin çekilirken direkmi dediler tüplerin kapalı diye yoksa laparoskopi sonrasımı anlaşıldı.bende rahim filmi çektirdim hiç tüplerin kapalı denmedi direk tek tüplü olabilirsin yada sol tüp ve sağ tüp üstüste binmiş olabilir laparoskopi şart dendiii.neden tüpün kapalı olabilir ondan görünmüyor olabilir denmedi onu anlamıyorummm halaaaa.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler...

her soruyu tek tek cevaplamak yerine burdan yazıyorum...

Evet Metformin dozunu doktorum vermişti (2000 mg) ve ilk 10 gün bende yan etkilerini yaşadım ama dayanarak atlattım...

benim adetim 40-50 günde geliyordu, metforminden sonra ay ay düştü...ilk ay 35 sonra 33 derken 29-30 falan oldu. bazı aylarda 27 günde geldi..

Hamilelik belirtilerime gelince:

Adetim yukarıdaki gibi yazdığım gibi çok düzenli olduğundan 4-5 gün gecikti, son 1 yıldır bu kadar gecikme olmamıştı....Gecikmesine rağmen adet sancısı çekiyordum (düne kadar) sonra internette araştırdım ve bunun gebelik olabileceğini ve adet sancısı sandığımızı ama aslında bunun rahim bantlarının esnemesinden kaynaklanan bir ağrı olabileceğini okuduğumda test yapmaya karar verdim...önce idrar testinde çift çizgi çıktı, o an bayılacaktım ve apar topar hastanede kan aldırdım ve hgc baktırdım.

Sonuç 247 çıktı....bunun üstüne hemen doktorumu aradım, daha çok erken teknik olarak ulstrasonda göremeyiz, bu değer hergün ikiye katlanıcak ve haftanın sonunda gel keseyi o zaman görürüz dedi....bende perşembeye randevu aldım....

karnım taş gibi şiş ve bazı hareketlerde sancılanıyorum ama bildiğimiz adet sancısı gibi....Yakında onlarda geçicektir, bebek kendine yer yapıyor...

Hepimize sağlıklı evlatlar diliyorum, sakın umudunuzu kaybetmeyin. ben pko olduğumu öğrenmemden itibaren (2 yıl önce) başladım bu konuları araştırmaya bazen çok sıkıldım, fazla bilgi edindim bi ara kafayı kırmıştım hormonlarla ilgili :-)))) sonra yavaş yavaş uzaklaştım bunlardan, asla doktor kontrollerimi aksatmadım. kilo vermek için endokrin uzmanına başvurdum, aylarca beni diyet ve kontrol altında tuttu...

yaşım oldu 33 ve vakit kaybetmek istemedim daha fazla ama benim için en önemlisi sağlığıma kavuşmaktı. Ha bu arada ilk gittiğim doktor bana adet olmazsan hep farlutalla söktür dediği için onu bir daha asla görmedim ve hatta onu şikayet ettim hastaneye, hem kendim için hem de başka kadınların da başına gelmemesini bu yolla engellemeye çalıştım...kendimce bir şeyler yapmaya çalıştım işte hep...

İnanın daha yolun başındayım, şimdi ise aylarca hamilelik ve onun ardından gelen sorumluluklar başlıyor..Yani biz kadınların çilesi hiç bitmiyor arkadaşlarım onu anladım....

Şimdilik işimden istifa etmek ve bu ayları faydalı kitaplar okuyarak geçirmeyi düşünüyorum, bunun hayalini çok kurdum, eski arkadaşlar bilir :-)))

Umarım çok kilo almam, vermek sonrasında zor olur..

Çenem de açıldı maşallah....... :-)))

Hepinizi çookkk öpttüümmmm
kızlar selam..öncelikle uzun zamandır girmediğim için arkadaşların çoğunu tanımıyorum ama hepsi hoşgelmişler,herkes teker teker bebişlerine kavuşuyor o yüzden çok mutluyum :) biricik ne zamandır merak ediyordum resmen içime doğmuş bu kadar olur :) çok sevindim arkadaşım,sağlıkla kucağına alırsın inşallah :)
biçimcim sen nasılsın hasta mı oldun birkaç sayfada öyle gördüm sanırım..
bana gelince...ben 14 ekimde düşük yapmıştım..sonraki iki ay düzenli bir şekilde 30 günde adet oldum.15 kasımda ve 15 aralıkta adet oldum..şu an tam 30. günümdeyim fakat yine ilk gebeliğimdeki gibi baş dönmesi filan olunca şüphelendim ve iki gün önce test yaptım.çok çok silik bir çizgi belirdi,fakat tabi pek inanmadım..bugün beklenen adet tarihim ve sabah idrarıyla yine test yaptım..yine çok çok silik bir çizgi çıktı.gidip gelip teste bakmaktan helak oldum,ben mi öyle görüyorum acaba..ya da bendeki bhcg hormonu sıfırlanmış mıdır düşük sonrasında?düşükten sonra tam 3 ay doldu bugün..bana bi fikir verin kızlar beklemek çok zor oluyor :KK43:

kızlar selam..öncelikle uzun zamandır girmediğim için arkadaşların çoğunu tanımıyorum ama hepsi hoşgelmişler,herkes teker teker bebişlerine kavuşuyor o yüzden çok mutluyum :) biricik ne zamandır merak ediyordum resmen içime doğmuş bu kadar olur :) çok sevindim arkadaşım,sağlıkla kucağına alırsın inşallah :)
bana gelince...ben 14 ekimde düşük yapmıştım..sonraki iki ay düzenli bir şekilde 30 günde adet oldum.15 kasımda ve 15 aralıkta adet oldum..şu an tam 30. günümdeyim fakat yine ilk gebeliğimdeki gibi baş dönmesi filan olunca şüphelendim ve iki gün önce test yaptım.çok çok silik bir çizgi belirdi,fakat tabi pek inanmadım..bugün beklenen adet tarihim ve sabah idrarıyla yine test yaptım..yine çok çok silik bir çizgi çıktı.gidip gelip teste bakmaktan helak oldum,ben mi öyle görüyorum acaba..ya da bendeki bhcg hormonu sıfırlanmış mıdır düşük sonrasında?düşükten sonra tam 3 ay doldu bugün..bana bi fikir verin kızlar beklemek çok zor oluyor :KK43:

canım öncelikle çok saol.....
Bende de çizgi silik çıkmıştı hemen gidip kan aldırdım. değerim 247 çıkmıştı, yani daha çookkk yeniydi...bu değer hergün ikiye katlanıyor.
ben bu beta hgc hormonunun 3 ayda kesinlikle vücudundan kalbolduğuna inanıyorum. Hamilelik bitince bir kaç kere adet oldun bir kere, kesin kayboldu o hormon ve sen tekrardan hamilesin! yippiieeeeee

ben sana da zaten özel mesaj atıcaktım, bak iyi denk geldin :-))))

Merhaba kızlar,

biz perşembe doktoruma gittik. Göbekten ultrason yaptı bizim pıtırcık gözükmedi, doktorum bir garip surat yaptı..

(inanın doktorunuzun o anda surat yapmasını istemezsiniz) neyse, bugün seni bu keseyi görmeden göndermeyelim dedi. Vajinal bakmak zorunda kaldık ve gözüktü.

yalnız tam 1 hafta sonra tekrar gel, yine bakalım göbekten dedi. sana gebelik hakkında vermek istediğim bilgileri haftaya erteliyorum dedi.

Adam dolaylı yoldan şunu dedi yani: Bu gebelik birden sona erebilir, riskli dönem...!!!

Benim içim çok rahat şimdi, ne gelirse hayırlısı artık! İnanın strese falan girmedim, ne varsa kaderimde odur!

Herkese iyi hafta sonları.....

canm bnde de slik cıkmıstıııı ve kanda 88 cıkmıstı degerim bi kanda baktr derim ben

selam canımm senin açtığım bir topik vardı tüpleri tıkalı olanlar içinn. senin rahim filmin çekilirken direkmi dediler tüplerin kapalı diye yoksa laparoskopi sonrasımı anlaşıldı.bende rahim filmi çektirdim hiç tüplerin kapalı denmedi direk tek tüplü olabilirsin yada sol tüp ve sağ tüp üstüste binmiş olabilir laparoskopi şart dendiii.neden tüpün kapalı olabilir ondan görünmüyor olabilir denmedi onu anlamıyorummm halaaaa.

benimkide filimd eçıktı.laparoskobi tanı için yapılan bi operosyon.kapalı olduğuu filimde anlaşılıyor yanlız laparoskobiyle şekil bozukluğu gibi şeylerde görülüp açılabiliryor

adet olamamak çok stres ediyor insanda çok gerginlik oluşturuyor malesef :2: inşşallah tez gelir kırmızların (adeti bekliyorsan yoksa 9 ay gelmesin bebiş ümidin varsa ) ?

bu dönemde nasıl oluyorsun bilmiyorum ama pek insanlarla konuşmamya çalış yoksa çok incitiyoruz sevdiklerimizi :KK3:
evet aynen bende öyle oluyorum özellikle eşime karşı :KK43:
kızlar hepinize mutlu hafta sonları..ben biliyorsunuz ki tüp bebek tedavisi için rapor almaya çalışıyorum o kadarzorki bir sürü preseedür aman ya yıpratıcı işlemler neyseki pazartesi halledecem inş.sonra rapor beklicez bakalım nezaman çıkacak hayyıorlısıyla bebeğim gelir inş.dua edin canlarım herkese kucak dolusu sevgiler....
fpgz... çok çok üzüldüm inanaki allah sabır versin hayırlısıyla inş.birdaha hamile haberlerini duyarız
canım yaa sen ne süreçlerden geçtin tüp bebek en son aşama diyolar ondan soruyorum aşılama falan yaptırdın mı bide bildiğim kadarıyla belli bi süre dolmadan yapmıyolar tüpbebek 3 yıl diye duymuştum ne kadar doğru bilmiyorum bizi aydınlatırmısın canım kolay gelsin şimdiden

inşh hamilesindir canım bi pko lunun hamile oldunu duymak beni çok sevindiriyo :)

canımyaaaa çok geçmiş olsun...

hımmmm napim ben de evde yim uğraşıyoz öle hala adet olamadım iğneyi yememe rağmen :)

canım ben iğne vuruldum3 gün oldu hala gelmiyo yaaa ne zormuş bugün 14 gün geçti :KK43:

off canm ya gerçekten ne zormuş sıkıntı yaptı iyce bende de pazartesi gidince kist olmuşsa bide dr.ma çok kızıcam beni niye bukadar beklettin diye.bugün oturuyodum aniden kalktım yumurtalıklarım bi ağrıdıki kramp girer gibi bide çok akıntım olmaya başladı sürekli çamaşırımı değiştirip duruyorum.neler oluyor içimde yaaa

canım ya sıkma canını .. her insan kendini bilir ondan çok özellerimizi canımızdan öte hariç kişilerle paylaşmak bazen canımızı sıkabiiyor.. neelr çektiğimizi bizim durumumuzda olanalr bilir. eskiden bende çevremden birini saf saf adet düzensizliği yaşıyorum demiştim hiç ummadığım bir muhabbet ortasında kız demez mi ki senin durumun ne oldu diye ? ortamda erkekler bile vardı(hatta sevgilim bile vardı ozaman sevgili değildik) .herkes yüzüme bakıyor neyim var gibisine .. saflığımıza geliyor.. niceelrini duyuyorum karınları belli olana demiyorlar hamileliklerini biz bi adet görsek normal zamnında sevinçten dört köşe oluyoruz yumurtladık diyeee...hiiiççç sıkma üzme tatlı canını Rabbim yüzünü güldürecek inşallah

canm evet bazen insan içindekilerini anlatmak istiyo ama öğrendim artk ağzımı açmıyorum.inşallah canm hepimizin yüzü gülsün artk.

canımmmmm çok çok geçmiş olsun duygularını çok iyi anlayabiliyorum çünkü benzer bir durum yaşadım.benimde bebeğimin kalp atışları durmuştu ve onu düşürebilmek için iğne olmuştum okadar zorki ,uzun bekleyişten sonra meleğine sevinirken hayal kırıklığı yaşamak ve onu bile bile kaybetmetmeye çalışmak,evet bak şimdi sende benim gibi sevin hamile kalabildiğine ama bak yine söylüyorum daha öncede yazmıştım ama görmedin sanırım dostinex kullandıysan o yapıyor bunları canım,gebe kaldığım ay bende kullanmıştım ben bu ilaca bağladım hatta şimdiki doktorum dostinex ile gebeliği önermiyor,kesinlikle bunu kullanırken korunmalısın diyor,sen şimdi kendi sağlığına bak canım,olacak demekki yine olacak sakın üzme kendini bu günleride atlatacaksın sadece bir anı olarak kalacak.

canım ahh bendede aynı durum var iş yerinde bir arkadaş var yokmu daha bebek diye ilk önce bana soruyo sonra şuda hamileymiş biliyomusun diyo bu ne acımazsızlıktır Allahım .... Allaha havale ediyorum onları ....en gü<eli düşünmüyoruz de canım ne sen sinirlerini boz nede onlar senin sinirlerini bozsun

öyle diyorum artk öyle dediğim halde soranlar var biliyomusun.artk sonunda dedim bu ne merakya kaç kere sordun düşünmüyoruz dedim hala soruyosun öyle bişey olursa ilk sana söyliycem sen merakta kalma dedim.ama çıldırttı düşünmüyoruz diyorum 7-8kere sordu 1ay içinde bide düşünüyoruz desem nolur acaba.şimdi fazla konuşmuyo benle çota lazım deil öyle insanlar uzak dursun benden.

slm

kızlar nete fazla giremiyrmm.

dün zehirli guatırım için tekrar tets oldum sonucum yine aynı 0.01 çıktı.doktor ilacımın yanına 1tane daha ilaç verdiii.korunmaya devam edicezzz.

ne zor bişeymiş bu guatırr vücudun bütün organlarını etkili kafamda saç kalmadıı kabızlığım kilomö sinirim en önemlisi yumurtalarım geliştirmio ve adet düzensizliği yapıoo.

vavv die bi arkdaş vardı burdaa o söylemştiii doktor önce sende guatırr var diee.eğer yazımı okursaannn bana özelden msj atarmısın sana sormam gereken şeyler var.eğer burda karşılaşırsak burdada yazışabilirizz

canm geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda düzelir.tek pko ile uğraşsak keşke dimi sabret canm geçecek inşallah.

Merhaba kızlar,

biz perşembe doktoruma gittik. Göbekten ultrason yaptı bizim pıtırcık gözükmedi, doktorum bir garip surat yaptı..

(inanın doktorunuzun o anda surat yapmasını istemezsiniz) neyse, bugün seni bu keseyi görmeden göndermeyelim dedi. Vajinal bakmak zorunda kaldık ve gözüktü.

yalnız tam 1 hafta sonra tekrar gel, yine bakalım göbekten dedi. sana gebelik hakkında vermek istediğim bilgileri haftaya erteliyorum dedi.

Adam dolaylı yoldan şunu dedi yani: Bu gebelik birden sona erebilir, riskli dönem...!!!

Benim içim çok rahat şimdi, ne gelirse hayırlısı artık! İnanın strese falan girmedim, ne varsa kaderimde odur!

Herkese iyi hafta sonları.....

ne güzel düşünüyosun canm çok iyi yapıyosun olacağın önüne geçemeyiz zaten ee niye boşyere stres yapalım üzülelim dimi.tabi inşallah bebeğin sana sıkı sıkı tutunsun.

canm Allah kolaylık versin rapor alınca nekadar oluyo tüp bebek bide sen nekadarlık evlisin 3yıl geçtimi?

bubenimişte.canım ben 6 yıllık evliyim .1tane düşük yaşadım 2008de sonrasında olmadı 2011de mart ayında aşılama yaptırdım bikere 2 .aşılama olmadı çünkü yumurtalarım çatladı drdan habersiz oyüzden olmadı.tüp bebek için 2 aşılama yapılması gerekiyormuş onun sigortayla anlaşmalı hastaneden plması gerekiyormuş özel muayenede olmasını saymıyolarmış.araştırma egitim hastanesinden tüp bebek için uygundur die rapor verilmesi gerekiyormuş.sağlık raporu rahim filmi eşimin sperm testi nufus cüzdanı nufus müdürlüğünden eşimin ve benim çocumuzun olmadına dair evrak (yani ilk evlilikmi ikincimi ilkten varmı onun içinmiş)evlilik cüzdanı işite aklıma gelenler bunlar sağlık raporu için baştan aşağıya muayene falan ..allah herkeze nasip etsin inş.

sen hala adet olamadınmı canımmm yaaa.umarım kist değildir eğer kistse bu zamana kadar büyümüşmüdür acabaaaaa.ayy şu doktorların rahatlıkları yokmuuu beni sinir ediyorlarrrr.

sen hala adet olamadınmı canımmm yaaa.umarım kist değildir eğer kistse bu zamana kadar büyümüşmüdür acabaaaaa.ayy şu doktorların rahatlıkları yokmuuu beni sinir ediyorlarrrr.

olmadım canm.kist diye diye kist olmuş olacak sonunda.bugün başka dr.a gitsem dedimde sonra 2gün daha beklesem ölmem deim vazgeçtim.pazartesi belli olcak ne olduğu artk.

bngl günün ne kadar geçti kistin çok mu büyük?soğan suyu iç istersen .

canm kist olmuştur diye ben diyorum bilmiyorum ne olduğunu daha.soğan suyunu içtim 20gün önce hiç faydası olmadı bana.

acil sormam gereken bi durum var . kabız oluyorum bu aralar çok su içmeme rağmen :2: nette araştırdım keten tohumu aldım nasıl kullanıyor bilen var mı nette yazılanlardan pek bir şey anlmadım :2:

acil sormam gereken bi durum var . kabız oluyorum bu aralar çok su içmeme rağmen :2: nette araştırdım keten tohumu aldım nasıl kullanıyor bilen var mı nette yazılanlardan pek bir şey anlmadım :2:

Canım iyiakşamlar keten tohumunu ben sabahları bir yemek kaşığı yoğurtla bir tatlı kaşığı keten tohumunu birlikte alıyordum bazende sade bir tatlı kaşıgı keten tohumunu suyla yutuyordum keten tohumunu öğüttü dimi aktar.Toz halinde olması lazım çünkü.Günde bir sefer kullanman yeterli

Canım iyiakşamlar keten tohumunu ben sabahları bir yemek kaşığı yoğurtla bir tatlı kaşığı keten tohumunu birlikte alıyordum bazende sade bir tatlı kaşıgı keten tohumunu suyla yutuyordum keten tohumunu öğüttü dimi aktar.Toz halinde olması lazım çünkü.Günde bir sefer kullanman yeterli

yok öğütmedi nasıl kullanıldığını bilmiyorum çünkü :2: yarın öğüttüreyim açıksa o zman .. teşekkür ederim

bir de duyduğum bir şeyi sormak istiyorum östrojen hormonu artırıcı bir etkisi var mı ? yengeme söyledim de onun halası keten tohumu ve soya fasulyesi kullanıyormuş fazla östrojen değerleri çıkmış rahimi almışlar. bunları iletti bana korktum şimdi?

başıma çookk kötü şeyler geldi :KK43:(( 2 gndür hastanedeydim kızlar.. bi çeşit dış gebelikmiş yaşadığım ama 100 dış gebelikten sadece 1 yada 2 tanesinde örülebilen bişeymiş nadir bi vakayım yani.. çoğul gebelik gibi yükselmiş değerlerim.. ve dün bebeğin düşmesi için iğne oldum şimdi bekliyorum kanamam olsun diye inanılmaz kötü bi durum yaşadığım... psikolojim berbat durumda......

Canım çok geçmiş olsun:KK43:Allah sabır versin.Allah'tan hayırlısı inşallah yine hamile olup sağlıklı bebeğin olur canım.Üzülmemeye çalış önce sağlığın olur yine inşallah hayırlısıyla:KK16:

123m canım sana yazdığım cevap da gündüz silinmişti....
ilaçlarını iç bence sperm geri dönüşü o kadar geç olmaz diye düşünüyorum ve doktor aradaki farkı anlar diye düşünüyorum sonra bir de iltihapla uğraşma canım....
yumurtalıklarının her ikisi de görünüyorsa ve yumurtan da oluşuyorsa ki öyle yazmışsın bence canım tüplerin yani kanalların her 2 tarafta da açıktır ve vardır....
diğer türlü mantığa ters laparoskopi yaptır yine de için rahat etsin öpüyorum seni... :KK9:

selam kızlar..
ben geldim.. amcam gelmişti, burada da evleri var.. onu ziyarete gittim.. gitmişken de onlarla birlikte 2 gün geçirdim.. çok eğlendik çook. yarın akşamda bize yemeğe gelecekler.. ben dün gece geç saatte döndüm.. gelemedim..
beni merak edenler bende hiçbir değişiklik yok.. bence kist hala orda duruyor çünki en ufak hareketimde ağrım oluyor.. bu hafta içinde kontrole gideceğim.. sonrasında da hemen anneciğime inşallah doktor gitme demez.. ve inşallah kistim küçülme eğilimindedir..
dikkat edin kendinize.. görüşmek üzere..

Merhaba canım iyi olmana sevindim.İyi etmişsin gezmekle:21:İnşallah kistlerin küçülürde hiç kalmaz Rabbim şifa versin kendine iyi bak sende:KK3::KK16:

hepinize hayırlı cumalar ve iyi haftasonları olsun :))
:KK9:

Canım nasılsın Bicim?İnşallah iyisindir:KK16:Benim dünden beri moralim çok bozuktu:KK50: şimdi daha iyiyim.Ben 1 aydan fazla diyet ve spor yapmama rağmen dün tartıya çıktığımda sadece 1 kilo verebilmişim çok canım sıkıldı.Normalde kıyafetlerim bol gelmeye başladı birazda olsa vücudum sıkılaştı ama ben 4 5 kilo beklerken 1 kilo olması çok üzdü beni.Devlet hastanesinin diyetisyenine gitmiştim sadece kiloma bakmıştı ve hazır diyet listesi vermişti acaba biraz başındanmı savdı bilmiyorum kafam çok karışık.Benim az bir kilo fazlalığım olsa tamam veririm nasıl olsa dicem ama biraz fazla kilom var ve bebk içinde bunu vermem şart.Neyapmam lazım Bicim özel diyetisyenemi gideyim yada başka önereceğin şeyler varmı?İnanki elimden gelen herşeyi yapıyorum::KK14:Elma sirkesi kürü maydonoz kürü tempolu yürüyüş 1 saate yakın hergün daha ne yapayım bilmiyorum:KK50:Morale ihtiyacım var fikirlerini bekliyorum canım.Kendine iyi bak.Allah'a emanet ol:KK16:

X