Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım çok üzüldüm çok geçmiş olsun evet çok nadir yaşanan bişey bu tüplerde yaşanan gebeliğe dış gebelik deniyor ve müdehale gerektiyor ama şu da bir gerçek yumurtan oluşmuş ve döllenmiş sadece rahme düşmeden tübe yerleşmiş eğer rahme düşebilseydi sağlıklı gelişecekti bu gebelik sana yine de umut olsun canım tekrar hamile kaldığında düzgün gelişecek inşallah üzülme tamam mı? iyiki farkedildi bu farkedilmese anne için de çok tehlikeli bir durum bu

yok tatlım benimki normal bi dış gebelik değilmiş. 1 gece hastanede yattım hastanede doktorlar şaşırdı değer 2980 ama kese görünmüyo dediler.. dış gebelikte değerler bu kadar hızlı ilerlemezmiş.. normal bi dış gebelik olsa tüplerdede olsa kese görünürmüş.. sonra bana bi gece yattıktan sonra sabah bi sürü doktor geldi başıma kendi aralarında garip garip konuşuyolar bana i açıklama yapan yok.. sonra dedilerki bi çwşit kanser ilacı yapıcaz sana bebeğin düşmesi için sonra seni bayıltarak ufak bi parça alıcaz falan ilacın bi zararı olmaz dediler.. ama nasıl korktum ablam ağlaya ağlaya sana kötü bişey yapıcaklar nolur çık o hastaneden diye aradı beni bi prof. dokor buldum dedi randevu almış hemen imza atıp çıktım hastaneden... prof. a gittik hemen gördü keseyi.. kese rahimin içine girmiş tüplerden geçmiş ama rahimin kenarına yapışmış bu böyle büyür 4.5 5 aya kadar sorunsuz dedi ama bi tarafı sıvı olarak bi tarafı ete yapışık olarak geliştiği için 5 aydan sonra basınç yapar ve iç kanama geçirirsin dedi.. 100 tane dış gebelikten sadece 1 yada 2 taneisinde görülür bu ancak dedi.. sonrada bi iğne verdi onu vuruldum şimdide bekliyorum... dünya yıkıldı başıma resmen :KK43:((((((( çok zormuş...

başıma çookk kötü şeyler geldi :KK43:(( 2 gndür hastanedeydim kızlar.. bi çeşit dış gebelikmiş yaşadığım ama 100 dış gebelikten sadece 1 yada 2 tanesinde örülebilen bişeymiş nadir bi vakayım yani.. çoğul gebelik gibi yükselmiş değerlerim.. ve dün bebeğin düşmesi için iğne oldum şimdi bekliyorum kanamam olsun diye inanılmaz kötü bi durum yaşadığım... psikolojim berbat durumda......

canımmm benimmmmm :KK43:(( cok geçmiş olsun ama üzülme bak en azından hamile kalailiosun bunu ögremiş oldun.hastanede degılmısın peki şimdi ? kanaman olncamı gidiceksin moralini bozma canım inş en kısa zamanda bebegine kavusursun cok cok geçmiş olsn

Merhaba kızlar.Dün doktor kontrolumuz vardı oğluşumla.
Maaşallah kuzum büyük bi atak yaparak 2 hafta öne geçmiş.
Kilomuz 700 gr boyumuz 32 cm olmuş :nazar:

En korktuğumuz şeker testimizide yaptırdık ve değerin çok normal olduğunu söyledi doktorum.
Ben ki hem pkoluyum, hemde annem 4 hamileliğindede gebelik şekeri yaşayarak doğuma kadar insülin vurulmuş.
Şuan hamile olup pko nedeni ile şanssız olduğunu düşünerek şeker çıkacağını sanan anneler sakın korkmayın ve rahat olun.
Bende hiç bir sorun çıkmadı ve Allahın izni ile gebelikte yapılması gereken bütün testleri güzel bir şekilde atlattık.
Bundan sonrası artık kuzumun sağlıkla büyümesi ve gelişmesi....

Hepinizi çok öpüyorum ve bol bol dua ediyorum...

Ay çok güzel Allah kucağına almayı nasip etsin cnm sorunsuz hamilelik geçirmene sevindim inşallahda böyle devam eder

başıma çookk kötü şeyler geldi :KK43:(( 2 gndür hastanedeydim kızlar.. bi çeşit dış gebelikmiş yaşadığım ama 100 dış gebelikten sadece 1 yada 2 tanesinde örülebilen bişeymiş nadir bi vakayım yani.. çoğul gebelik gibi yükselmiş değerlerim.. ve dün bebeğin düşmesi için iğne oldum şimdi bekliyorum kanamam olsun diye inanılmaz kötü bi durum yaşadığım... psikolojim berbat durumda......

çok üzüldüm cnm ya inan ne denir bilmiyorum iyi yönünden bak en azından hamile kalabiliyorsun bu durumu en yakın sürede atlatırsın ve biraz dinlendikten sonra yine olur bebeğin merak etme. Rabbim daha kötüsünden korusun yardımcın olsun cnm...

su içmeye çok zorla kendini günde 2 hap alacaksan da yine daha fazla en az 8 büyük bardak içmen gerekli canım.....
yumurtan ne zaman çatladı çatlayacak ilişki durumu bence bu ay sen bunu düşünme olacaaksa sürpriz olsun canım buna takılma bu ay....
benim ateşe göre çatlamadı yumurtam site çizgi çekmedi hiç zaten 34. günüm yarın adet olmam gerekli hap içtim bunun için progestan içtim...adet2. günümde tüm hormonlara bakılacak....
hayırlısı artık belli olsun ne olacağı...
inşallah canım en kısa zamanda sonuç alacağız..... günde 2 içmeye devam et bence.... sadece onunla bile hamile kalabilirsin başka bişey yapmana gerek yok....
ben de doktordan sonra 2 ye çıkaracağım.... biricik arkadaşım öyle hamile kaldı bizler de öyle hamile kalabiliriz :))ama o 1 yıl hiç bırakmadan günde 2 adet içti....

evet haklısın cnm aldım kocaman bardağı önüme içicem sürekli bir bardak içsem üç kez tuvalete taşınıyıorum ne olcak halim bilmiorum :KK1: bebeği bu ay çok takmıyorum çalışma yok ya o yüzden rahatım :KK1::KK1:
biriciği hep bekliyordum çünkü sürekli şeker hapı içtiğini biliyordum ve sonunda beklenen haber geldi başka yakınlarımdan da duyunca şeker hapı bence mucize hapı inşallah bizede yararı dokunucak arkadaşım seninde sonuçların çıksın hayırlısıyla bakalım son durum ne :KK34:

senin bugün dersin yok mu
bugün yok canım cuma günlerim boşşş :KK3: :KK3: sen nasılısın bubebnimiste

Merhaba kızlar.Dün doktor kontrolumuz vardı oğluşumla.
Maaşallah kuzum büyük bi atak yaparak 2 hafta öne geçmiş.
Kilomuz 700 gr boyumuz 32 cm olmuş :nazar:

En korktuğumuz şeker testimizide yaptırdık ve değerin çok normal olduğunu söyledi doktorum.
Ben ki hem pkoluyum, hemde annem 4 hamileliğindede gebelik şekeri yaşayarak doğuma kadar insülin vurulmuş.
Şuan hamile olup pko nedeni ile şanssız olduğunu düşünerek şeker çıkacağını sanan anneler sakın korkmayın ve rahat olun.
Bende hiç bir sorun çıkmadı ve Allahın izni ile gebelikte yapılması gereken bütün testleri güzel bir şekilde atlattık.
Bundan sonrası artık kuzumun sağlıkla büyümesi ve gelişmesi....

Hepinizi çok öpüyorum ve bol bol dua ediyorum..

maşallah turuncu :nazar: şeker çıkmamamsı çok iyi yoksa çok zor oluyor ,:2: diyet gibi hamilelik geçiyor yine de dikkatli ol.. bebişine ve kendine çok iyi bak

hamile oluşunla sevinmiştik bu durumuna çok üzüldüm canım :2: bebeğini kaybetmiş olman üzücü ama böyle düşünüp üzme kendini hamile kalabiliyorsun Rabbim ileride tekrardan güldürecek inşallah yüzünü... .

soba yakmayı iyi öğrendim canım ama evet hastayken her şey zor geliyor bu gün annemdeyim bakıyor bana güzel annem :))
sen nasılsın?

.

anne gibisi varmı biçimmm .. az kaldı şafak sayıyorum haftaya cuma uçuyorum bende anneşimin yanına :KK3: bugün burada da karlı yağmur yağdı ama yine gün açtı .. dersim yok bugün öyle kendi halimde takılıyorum :KK3:

canm çok geçmiş olsun.çok zor bi durum canm ama nolur sabret hayırlısı olsun.bundan sonra Allah sağlıklı hamilelikler nasip eder inşallah.

kızlar bugün 10gün oldu hala adet olmadım.iş çıkışı dr.a gidecektim önce bi arayım ne dicek dedim aradım.bazen 10günü geçebilir pazartesiye kadar bekle öyle gel dedi.beklicem yani ama yine adet olmıcam sanki.bide bugün iç çamaşırımda beyaz pelte bi akıntı vardı o neyse artk.bi acayiplik var ama anlamadım.

bugün işyerinde birinn hamile olduğunu öğrendim ben pek konuşmuyodum onla samimiyetim yok başka biri bana söylüyo.insanlar okadar acımasızki o bana söyleyen arkadaşa daha önce biraz bahsetmiştim bebek düşünüyoruz artk diye sonra bi baktım didiklemeye başladı her ay soruyodu anladım iyi niyetle sormadığını sonra artk ara verdik başka planlarımız var istemiyoruz dedim.benm canmı acıtmak için söylüyo hamileymiş diye sormuyom etmiyom bide o insanla samimiyetim yok niye gelip bana söylüyonki?bide bu kişinnde 2düşükten sonra evlendikten 4sene sonra çocuğu olmuş yani oda geçmiş bu zorluklardan kolay elde etmemiş ama hala başlkalarınn canını acıtmak hoşuna gidiyo heralde.benm kendi derdim yetmiyo gibi bu insanlarla uğraşıyorum buda bi sabır sınavı heralde.Allah'a havale ediyorum bu insanları.

bicim geçmiş olsun canm ne çok hastalanıyoruz ikimiz ben hala tam iyleşmedim.soğuk bi yerde yaşasak bukadar hastalanmayız eminim.

tuncss,hoşgeldin canm inşallah kistin küçülmüştür.bende de kist oldu heralde hala adet olmadım.umarım daha kötü bişey yoktur.

çok geçmiş olsun canım...

canımyaaaa çok geçmiş olsun...

maşallah turuncu :nazar: şeker çıkmamamsı çok iyi yoksa çok zor oluyor ,:2: diyet gibi hamilelik geçiyor yine de dikkatli ol.. bebişine ve kendine çok iyi bak

hamile oluşunla sevinmiştik bu durumuna çok üzüldüm canım :2: bebeğini kaybetmiş olman üzücü ama böyle düşünüp üzme kendini hamile kalabiliyorsun Rabbim ileride tekrardan güldürecek inşallah yüzünü... .

anne gibisi varmı biçimmm .. az kaldı şafak sayıyorum haftaya cuma uçuyorum bende anneşimin yanına :KK3: bugün burada da karlı yağmur yağdı ama yine gün açtı .. dersim yok bugün öyle kendi halimde takılıyorum :KK3:
hımmmm napim ben de evde yim uğraşıyoz öle hala adet olamadım iğneyi yememe rağmen :)

kızlar bugün 10gün oldu hala adet olmadım.iş çıkışı dr.a gidecektim önce bi arayım ne dicek dedim aradım.bazen 10günü geçebilir pazartesiye kadar bekle öyle gel dedi.beklicem yani ama yine adet olmıcam sanki.bide bugün iç çamaşırımda beyaz pelte bi akıntı vardı o neyse artk.bi acayiplik var ama anlamadım.

bugün işyerinde birinn hamile olduğunu öğrendim ben pek konuşmuyodum onla samimiyetim yok başka biri bana söylüyo.insanlar okadar acımasızki o bana söyleyen arkadaşa daha önce biraz bahsetmiştim bebek düşünüyoruz artk diye sonra bi baktım didiklemeye başladı her ay soruyodu anladım iyi niyetle sormadığını sonra artk ara verdik başka planlarımız var istemiyoruz dedim.benm canmı acıtmak için söylüyo hamileymiş diye sormuyom etmiyom bide o insanla samimiyetim yok niye gelip bana söylüyonki?bide bu kişinnde 2düşükten sonra evlendikten 4sene sonra çocuğu olmuş yani oda geçmiş bu zorluklardan kolay elde etmemiş ama hala başlkalarınn canını acıtmak hoşuna gidiyo heralde.benm kendi derdim yetmiyo gibi bu insanlarla uğraşıyorum buda bi sabır sınavı heralde.Allah'a havale ediyorum bu insanları.

canım ben iğne vuruldum3 gün oldu hala gelmiyo yaaa ne zormuş bugün 14 gün geçti :KK43:

canımyaaa boşver tınlama böyle kendini bilmez insanlara siniroluyorum ben tınlamıyorum artık inşh bizimde olacak sabredelim arkadaşım inşh rabbimin izniyle

canım gribim ben ondan gelemedim nete dinleniyorum....
doktorun dediği ihtimalleri sen de ben de biliyorduk zaten ama sen hemen laparoskopi olmak istemezsen beklemek istersen bekleyebilirsin.... tek tüp de olabilir ki öyle de hamile kalabilirsin.... sağlıkla doğurursun endişe etme... görünmeyen tarafta yumurta gelişimi ultrasonda saptandı mı? yani tüp açıksa saptanması gerekli... ben öyle biliyorum bence
görünmeyen tüp tarafındaki yumurtalık usg de görünüyorsa ve yumurta takibi ile orda yumurta geliştiği anlaşılırsa demekki o tarafta da tüp açıktır denir ben böyle biliyorum bunu doktorunla görüş yumurta takibi yaptır....
ve sakın bebeğim olmayacak deme bak ben de olumsuz bakmıyorum ki uzun zamandır istiyorum ben de... bekleyeceğiz canım sabırla....
ateşe bakma bir süre o zaman sadece ultrasondan takiple devam et...

canım nete gel ama en kısa zamanda :KK9: özletme kendini... tuncss da gelmedi bayadır annesine gidecekti ama doktora da gidecekti ne oldu acaba kisti küçülmüştür umarım....
Canım tam hatırlamıyorum ama hatırladığım şu, hep sol tarafımda yumurta gelişiyorduuu hatta dedimki neden sağda gelişmiyorkii bide yumurtlama günlerinde hepp sol tarafım ağırırrr eğer dediğin gibi ise ki inşallah öyledir sol tüpümm var demektirrrr.canım hazirana kadar bekleyecemmm kendi kendine gelsinn gelmezse ya laparoskopi yada aşılamaaa.zaten bu aya yumurta olmamış diye çok üzüldümm ben anlamıyom ya benim adetim her ay mutlaka gelir 34-35 günde ama yumurtlamıyorumm ben herhalde ama adetim geliyor olabilirmi böyle bişeyyy yaaa.

çok geçmişşş olsunnn tatlımmm yaaaa çok üzüldümmm ne diyeceğimi bilemediimm.şimdi önemli olan senin sağlığınınn düzene girmesii sonrası kolay, bak hamilede kalabiliyormuşsunn.yeterki şu zamanlarda sağlığınnn düzelsin önemli olan bu şu annn.

nne gibisi varmı biçimmm .. az kaldı şafak sayıyorum haftaya cuma uçuyorum bende anneşimin yanına :KK3: bugün burada da karlı yağmur yağdı ama yine gün açtı .. dersim yok bugün öyle kendi halimde takılıyorum :KK3:
aaaaaa ne güzel bende gidecemmmm anneme kavuşacam inşallah.

tatlımmm cins insan çokturr.ama şu da var bu aralar sen de bu konuda çok kırılgan olabilirsinnn moralin alt üst yaaa belkide kötü bişey demek istemiyorlardır.gerçi sen onları iyi tanıyorsunn anlarsın ne demek istediklerinii.ama şu var ben de bu aralar çok alınganım bu konuyla alakalı biri bişey dese hemen üstüme alınabilirim hatta oturup ağlayada bilirim yaniii.

hatta biçimmm bi tarafımda hiç kistim yoktuuu sanırım sol tarafımda, bunu demişti doktor ve o ay sol tarafta koca bir yumurta gelişmiştii sağdada küçük bi tane daha var demişti doktorr.sol yumurtlağı görmeye çalışmıştı ultrasonda bayağı uğraştııı sonra buldum ama bayağı geride demişti belkide benim sol tarafımm rahim sağa dönük diye görünmüyorrr.tüpte vardır belkiii ama tıkanık olabilirrrr bence.şimdi yumurta gelişsin diye incir havuç kürü yapıyorumm umarım yumurtlamam olurrr.adete son 10 kala soğan kürünün 3. sünüde yapacamm ama bu sefer kabuklarınıda biraz koyacammm.SEN BU KONUYU BİLİYORMUSUNNN KABUKLARI İLE KOYMAK KAPALI TÜPÜ AÇIYORMUŞŞ DOĞRUMU BİLMİYORUM AMA DENEYECEM.gelecek ayda brokoli kürünü deneyecemm şimdilik kürlerle devam ediyorum bakalımmm.
senin yeni sürecinde hayırlı olsun bu arada tatlımmm.HEMDE ÇOK GEÇMİŞŞŞ OLSUN DİKKAT ET KENDİNE.bal ve zencefili karıştır toz zencefili bol bol yee vücud direncini artırıyor çünküüü.

bide şu var biçimmm doktora gitmeden önceki günn ilişki olmuştu doktor muayene ederken akıntı var iltihab var dedi ilaç verdiii.ama ben eminim o spermin dönüşü doktora diyemedim tabi bunuu.spermin dönüşünün bu kadar geç olmması normalmii yoksa gerçekten iltihabmı var ama ilişki öncesine kadar iççamaşırımda zerre akıntı yoktuuu.ben ne yapayım şimdi o ilaçları kullanayımmı

Son düzenleme:

canım ya sıkma canını .. her insan kendini bilir ondan çok özellerimizi canımızdan öte hariç kişilerle paylaşmak bazen canımızı sıkabiiyor.. neelr çektiğimizi bizim durumumuzda olanalr bilir. eskiden bende çevremden birini saf saf adet düzensizliği yaşıyorum demiştim hiç ummadığım bir muhabbet ortasında kız demez mi ki senin durumun ne oldu diye ? ortamda erkekler bile vardı(hatta sevgilim bile vardı ozaman sevgili değildik) .herkes yüzüme bakıyor neyim var gibisine .. saflığımıza geliyor.. niceelrini duyuyorum karınları belli olana demiyorlar hamileliklerini biz bi adet görsek normal zamnında sevinçten dört köşe oluyoruz yumurtladık diyeee...hiiiççç sıkma üzme tatlı canını Rabbim yüzünü güldürecek inşallah

hımmmm napim ben de evde yim uğraşıyoz öle hala adet olamadım iğneyi yememe rağmen :)

adet olamamak çok stres ediyor insanda çok gerginlik oluşturuyor malesef :2: inşşallah tez gelir kırmızların (adeti bekliyorsan yoksa 9 ay gelmesin bebiş ümidin varsa ) ?

bu dönemde nasıl oluyorsun bilmiyorum ama pek insanlarla konuşmamya çalış yoksa çok incitiyoruz sevdiklerimizi :KK3:

canımmmmm çok çok geçmiş olsun duygularını çok iyi anlayabiliyorum çünkü benzer bir durum yaşadım.benimde bebeğimin kalp atışları durmuştu ve onu düşürebilmek için iğne olmuştum okadar zorki ,uzun bekleyişten sonra meleğine sevinirken hayal kırıklığı yaşamak ve onu bile bile kaybetmetmeye çalışmak,evet bak şimdi sende benim gibi sevin hamile kalabildiğine ama bak yine söylüyorum daha öncede yazmıştım ama görmedin sanırım dostinex kullandıysan o yapıyor bunları canım,gebe kaldığım ay bende kullanmıştım ben bu ilaca bağladım hatta şimdiki doktorum dostinex ile gebeliği önermiyor,kesinlikle bunu kullanırken korunmalısın diyor,sen şimdi kendi sağlığına bak canım,olacak demekki yine olacak sakın üzme kendini bu günleride atlatacaksın sadece bir anı olarak kalacak.

canım ahh bendede aynı durum var iş yerinde bir arkadaş var yokmu daha bebek diye ilk önce bana soruyo sonra şuda hamileymiş biliyomusun diyo bu ne acımazsızlıktır Allahım .... Allaha havale ediyorum onları ....en gü<eli düşünmüyoruz de canım ne sen sinirlerini boz nede onlar senin sinirlerini bozsun

slm

kızlar nete fazla giremiyrmm.

dün zehirli guatırım için tekrar tets oldum sonucum yine aynı 0.01 çıktı.doktor ilacımın yanına 1tane daha ilaç verdiii.korunmaya devam edicezzz.

ne zor bişeymiş bu guatırr vücudun bütün organlarını etkili kafamda saç kalmadıı kabızlığım kilomö sinirim en önemlisi yumurtalarım geliştirmio ve adet düzensizliği yapıoo.

vavv die bi arkdaş vardı burdaa o söylemştiii doktor önce sende guatırr var diee.eğer yazımı okursaannn bana özelden msj atarmısın sana sormam gereken şeyler var.eğer burda karşılaşırsak burdada yazışabilirizz

kızlar hepinize mutlu hafta sonları..ben biliyorsunuz ki tüp bebek tedavisi için rapor almaya çalışıyorum o kadarzorki bir sürü preseedür aman ya yıpratıcı işlemler neyseki pazartesi halledecem inş.sonra rapor beklicez bakalım nezaman çıkacak hayyıorlısıyla bebeğim gelir inş.dua edin canlarım herkese kucak dolusu sevgiler....
fpgz... çok çok üzüldüm inanaki allah sabır versin hayırlısıyla inş.birdaha hamile haberlerini duyarız

fbgz çok geçmişş olsunnn.allahım sbaır versin

Son düzenleme:
kızlar hepinize ayrı ayrı cevap yazdım ama o sırada bağlantı kopmuş sitede ve tüm yazdıklarım silinmiş :KK43:(
gece gelir yazarım
öptüm

X