Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

aynen canım . bende metformine güveniyorum . bende pkodan dolayı dkh ile 60 a çıkmıştım şimdi metforminle 6 kilo verdim inşallah şafağa doğru yol alıyoruzdur :KK3:

ilaç alıyor musun biçim çok geçmiş olsun .. izmir de de hasta oluyorsan biz burada ne yapalım bilmiyorummm :KK3:

benim doktorumda 850 mg günde iki kere yeterli demişti canım... hemen sonuç almıyoruz biraz sabır etemiz gerek. inşallah her şey güzel olacak
evet canım sabredelim bakalım ne zaman gelcek bu bebiş :)
canm benmde dr.m vermedi bende burdan duydum sordum dr.ma sorunca iç diyor ee söylesene be adam diyesim geldi.dr.lar öyle sorarsan söylerler.

canm dr.n neden aşılamayı sağlıklı bulmuyor.hemen tüp bebeğe geçilmesi sağlıklımı peki yaşın kaç bilmiyorumda erken yaşlarda tüp bebekte sağlıklı değil.resmen hormonlar kırbaçlanıyor çok yumurta üret diye ve erken menepoza sebep oluyo diyor ibrahim saraçoğlu.neyse inşallah tüp bebeğe gerek kalmadan gelir bebeişin.

canm evet farlutal içtim ama öncede hep onu içiyodum ve 3.günde geliyodu bugün 8.gün hala yok.

yok canm biteli 8gün oldu.cumaya kadar gelmezse 10gün olcak gidicem ozaman dr.a.hem metformini sorcam günde 2ye çıkarcam bende.ama sabahları okulda midemi bulandırır diye korkuyorum çok fazla kahvaltıda yapamıyorum sabah erken olunca.

gerçekten mucize sadece metforminle yumurtann gelişip çatlaması.bende günde 2ye çıkarmayı düşünüyorum artk.

ben kan test,ni istemiyorumya sonra kolum kaçgün mor geziyorum her o morluğu gördüğümde sinir oluyom kendime.canm ben günde 1tane 850mg içiyorum ama günde 2ye çıkarıcam.adetlerim düzelse umudumu kaybetmicem ama adetlerimi düzenleyemedim daha.neyse sabretmemiz lazım yapacak başka bişey yok.
bende istemedim dr a dedim ben idrar testi yaptım yok diye zaten ultrasonda da görünmedi bide kanda bakalım diye ısrar etti al işte bende iğne yedim geldim kıçımın üstüne oturamıyom valla :) lekelenme tamamen kesildi hala gelmedi kırmızılar offffffffff....
aşılamayı çok sağlıklı bulmadığını söyledi dr.

bu arada Esk. prof. dr. Turgay ŞENER'e gittim. (nickinizde 26 ekini gördüğüm için yazıyorum. cnm. sende esk de misin?)

dr .öyle dediyse vardır bir bildiği yok canım esk değilim malatyadayım
ayyyy canım çok sevindim ben de malatyalıyım amagörev icabı aydın dayız annem geldi hatta malatyadan :) neresindensin ilçe mi merkez mi? hemşehrim benim :) ben malatya yı çok seviyorum
doktorlara anlam veremiyorum zaten insan sağlığı bu kadar basitmidir ucuzmudur yaa ağızlarından cımbızla çekiyoruz kendimiz yöntem bulacaksak sana niye geliyoruz ozamn değilmifarlutal ı ben hiç sevmiyorum canım niye progestan içmiyorsun bunu sorsana doktora her ay içsen 20 veya 25. gün hem adetin düzelir hemde bebek varsa korur canım farlutal dan daha iyi değilmi,metformini kaç aydır kullanıyorsun düzene girmediği için soruyorum.yaa millet söktürücülerle hamile kalıyor inşallah hamilesindir canım.

sabır bizim diğer adımız zaten canım:KK19:ah şu kan verirken hislerini,yaşadıklarını okadar iyi tahmin edebiliyorumki çünkü çok başıma geldi ,her seferinde hep dualarla Allaha yalvararak kan verdim ne olur Allahım bir mucize diye:KK17:ne kadar sinir yaa sen bilmediğin için danışıyorsun sanki hayatında 50 kere aşılamamı yaptırdın.bozucaksın aslında bunları da olmuyo işte sonra takacak sana ozaman da bir daha gitmemen lazım canım.çünkü kendini onun ellerine emanet ediyorsun.bulunduğum yer ilçe demiştin ya canım ondan ucuzdur fiyatlar endişelenme sonuçta yöntem aynı bunun dışına çıkamazlar.

bana çayını demlemek zor gelmişti bu yüzden ben hayıtın hapını kullanıyorum canım 3 ay düzenli kullanıcam inşallah faydası olur. ilk klomen tedavinse şimdiden hayırlara vesile olsun canım
evet belki olabilir nazilli de bu hastane aydının ilçesi bakalım ben düşünüyorum ama bizim bey pekkkerken diyo bakalım
İyiakşamlar canım ben Bursada gidiyorum Bursada yaşıyorum.İnşallah sende bir kolayını bulursun ve gidersin geçmiş olsun:KK16:
hımmm benim bi arkadaşım var bursa yenişehir de:) oda bebek istiyo ama hiç bi neden yok olmuyo 5 sene olcak :KK43:
Muhteşem yüzyılı izliyorum oradaki hatice sultanda hamile hemde ilk denemesinde :18: :KK17:
ben de bu diziyi hiç kaçırmıyorum zaten bi yatışta hamile kalıyolar akşam yatıyolar aaaaa sabah hamileyim :)
gitmiştim canım bayağa yüksek çıkmıştı. doktorum verdi dostinexi bana bu ay herhafta 2 tane vermişti. ama ben yarım yarım alıyorum gebelik olursa tehlike yaratmasın diye doktorun dediği gibi içmek istemedim.
ya ben gecikti dr a duphaston u sordum o iyi bi ilaç değil progestan daha iyi dedi herdefasında sökmesi için iğne yapıyo progestan iğnesi
kızlar dün benim adet günümdü ne agrı ne bi göğüslerde his bugun akşama dogru benden kahverengi bi akıntı geldi peçeteye orkid koydum iki üç damala gelmiş daha sökülemedi ben cuma günü randevu alcam tüp bebeğe test yapımmı şimdi yarın sökülmesse anlamadım böle birden bire nası oldu hiç beklemiyoduum çünki akıntı falan hiç olmadı yumurtlamadım die düşünüyordum göğüslerim hiç acımada sabah çok hafif bi agrı oldyu azcık uzandım sonra akşama gelmiş
kan ma sakın canım umutlanma ben aynı durumdayım kaç gündür lekelen me ama bişi yok hala da adet olmadım :KK43:
söküldü benim adetim kırmızıları gördük malesef neyse gününde gelmeside güzel ama tüp bebeğe start verdik bugün itibariyle
derken bi de baktım olmuşun iyi ya en azından zamanında olmuşun metmorfin mi düzenledi klomen çatlatma falan mı kullandın bu ay
online gördüm kızlar sizi nasılsınız bakalım :KK3:

canım tlf dan girdim ama yazamadım çıktım geri eşimin performans dır cart curt dönemsonu notları giriyo bil.elime geçtiği yok valla

ilaç alıyor musun biçim çok geçmiş olsun .. izmir de de hasta oluyorsan biz burada ne yapalım bilmiyorummm :KK3:
canım sadece minoset içiyorum arada boğaz ve burun spreyi idare ediyorum ama burnum yara oldu silmekten bu arada izmirde yaşayanlar bilir kuru soğuğu ne kötüdür hafife alma derim ben sana canım :)) :KK9:
tüm gün soba yakıyorum da ev biraz ısınıyor... sıcacık olamıyor hiç...

ya şu iki üç gündür akıntım kreç beyazı gibi iççamaşırımın rengi bembeyaz anlamadım gitti
ay canım ya kist deme inşallah yoktur hemen kiste yorma ateş tablosuda yüzde yüz doğru değil bence belkide yumurta olmamıştır yada küçük olmuştur ne bileyim
bu arada annem bugün bana dediki çok yakın bir arkadaşının kızı evlenmişti benimle aynı zamanlarda çocukları olmadı doktora gidiyordu şeker hapı vermiş ona ve bir arkadşına kaç aydır onu içiyormuş ve ikiside hamile kalmış annmem bilmiyor tabi benim şeker hapı kullandığımı kızım sende kullansana dedi bak ikiside hamile kalmış diye dedim anne ben zaten iki üç aydır içiyorum dedim çok şaşırdı :KK1:
canım benim gribim devam ediyor nete geç geldim cevap da geç oluyor kusura bakma... devam ediyor mu akıntı? senden hayırlısıyla şu güzel haberi alsak da artık hepimiz oh desek :)) ama yakındır bence hamile kalman yumurtlaman da düzenli maşallah...
şeker hapı gerçekten de çok etkili benim de önceden kendiliğinden yumurtam gelişemezdi şimdi geç de olsa geliştiğine göre mucize ilaç bu pko için....

İyiakşamlar Bicimciğim:KK16:Çok sağol canım bende bitki çayları, portakal mandalina, bol sıvı alarak atlatmaya çalışıyorum bugün daha iyiyim.İlaç kullanmadım herşeyde ilaca sarılmak istemiyorum artık bitkiler daha doğal:KK31:Sende iyisindir inşallah.Atlatması kolay olmuyor tabiki Allah beterinden korusun:nazar:Kendine dikkat et:21::KK54:
ben de aynen canım bol sıvı içiyorum meyve ve çorba vs idare ediyorum.... ateşim çıkarsa da minoset içiyorum....ama inatçı gripmiş... nete gelemedim kaç gündür yatırdı beni...

tatlımmm kafam çok karıştı yaaaa.hani sana anlatmıştım burda nam yapmış bi doktor var sonuçları ona gösterecem diyeeee.sabahh 7.30 randevu aldıkk düşünn akşam 5.30 gittim hala sıra gelmemiş o kadar kalabalıkkk adam gece 12 ye kadar çalışıyorrr yanii.

neyse önce beni muayeneye odasına aldılar hemşirelerr, doktor baktı yumurtlama yokmuşş belkide geç yumurtluyorsunn dedii.ben anlattım rahim filmini filannn neyse baktı sonuçlarımmaaa bayağı bi baktı sonra dediki sol tüp görünmüyor dedii bencede laparoskopi ol dedi diğer doktorun dediği gibi sol taraf görünmüyorr bence tek boynuzlu yani tek tüplü olabilirsinn dedi:KK14::KK14::KK43::KK43:

ben laparoskopi yaptırmaktan korkuyorum dedim istersen 1 kere daha yumurta takibi yapalım dedii.peki dedim tek tüplü isem hamile kalamazmıyım eğer sağda yumurta gelişirse kalabilirsinn dediii. AMA LAPAROSKOPİ İLEE kesin anlaşılırmış tek tüplüyümm yoksa sol sağ tüp üst üste binmişşş anlaşılırmışşş.

bide şu var biçimmm dün ilişki olmuştu :26::26: doktor muayene ederken akıntı var iltihab var dedi ilaç verdiii.ama ben eminim o spermin dönüşü doktora diyemedim tabi bunuu.spermin dönüşünün bu kadar geç olmması normalmii yoksa gerçekten iltihabmı var ama ilişki öncesine kadar iççamaşırımda zerre akıntı yoktuuu.ben ne yapayım şimdi o ilaçları kullanayımmı

OFFFFFFFFFF, ya tek tüplü isemmmm, öffffffffffff ya bebeğim yıllarca olmazsaaaa yani çok gece kalırsaaaaaa.laparoskopi yaptırsammı sabır deyip beklesemmi.bu ay klomen almadım yumurtada oluşmamış belki geç oluşuyordur ondandır dediiii...ALLAHIMMMM SEN SABIR VER YARABBİİİİ.ama rahim filmi çekilirkennnben sol kasığımdada acıııı hissettimmm, tek tüplü isem neden ağrı olduuu kiii yaaa

387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com buda ateş tablomm ateşim çok düşükk diye yumurtladım sanmıştım halbukiii nerdeeee
canım gribim ben ondan gelemedim nete dinleniyorum....
doktorun dediği ihtimalleri sen de ben de biliyorduk zaten ama sen hemen laparoskopi olmak istemezsen beklemek istersen bekleyebilirsin.... tek tüp de olabilir ki öyle de hamile kalabilirsin.... sağlıkla doğurursun endişe etme... görünmeyen tarafta yumurta gelişimi ultrasonda saptandı mı? yani tüp açıksa saptanması gerekli... ben öyle biliyorum bence
görünmeyen tüp tarafındaki yumurtalık usg de görünüyorsa ve yumurta takibi ile orda yumurta geliştiği anlaşılırsa demekki o tarafta da tüp açıktır denir ben böyle biliyorum bunu doktorunla görüş yumurta takibi yaptır....
ve sakın bebeğim olmayacak deme bak ben de olumsuz bakmıyorum ki uzun zamandır istiyorum ben de... bekleyeceğiz canım sabırla....
ateşe bakma bir süre o zaman sadece ultrasondan takiple devam et...

Gyaman canim o metforminle hamile kalanlar acaba pko lu muymus yani pkosu olmayanlarda da ise yarar mi merak ediyorum. Oyleyse tavsiye edelim insanlara. internet limitimiz dolmus bu arada. bikac gun gelemiycem hepinizi opuyorum kendinize cok iyi bakin
canım nete gel ama en kısa zamanda :KK9: özletme kendini... tuncss da gelmedi bayadır annesine gidecekti ama doktora da gidecekti ne oldu acaba kisti küçülmüştür umarım....

iyiyim cnm nasıl olayım istanbuldayım babamla uğraşıyoruz işte hastahanelere git gel başkada bişi yok bende
tüp bebek için bol şans canım inşallah tutar gelir meleğin Allah yardımcın olsun
allah cümlemizin yardımcısı olsun acil şifalar versin babacına inş.tez zamanda iyileşir
hadi hayırlısı canımm.şu tüp bebek sürecini anlatırmısın bu konuda bilgilenmek istiyorumm.fiyatlar ne durumda şu rapor işi neee rapor alınca ne kadar ödüyoruzzz.

canım benim buiş çok zahmetli çok yorucu olucağa benziyor ben istanbulda bi merkeze gidicem eşim aramış oradaki bayan bir araştırma hastanesinden rapor alırsak fiyatların düşüceğini söylemiş ama orapor işi öldürüyo önce haastaneye gittik bitane dosya çıkardılar eşime bana soru yağmuru şu bu aklıma gelmio inan sordukları beynim durdu..muayene etti kadın bi dr.bana dediği şey şu 7 sene olmuşum evleni hala bence bi problem yok olur olmaması için bi problem yok dedi durdu bende nie olmadı ozaman 7 sene oldu bi tane düşük var ama 4haftayı bile doldurmamıştı ben onu hamilelik olarak görmüyorum dedim olurmu falan dedi....yarın geri gitcem kan vericem ama raporu verirlermi bir fikrim yok açıkcası çünkü ön görüşme yaptımız dr yazdı durdu bişiler tıp hastanesi o bişi soruo öbürü başka bişey dio valla orası insana kkafayı yedirttirir .

canım ya umutlanmıltım ama sabah söküldü gibi oldu bide tüp bebek için rapor alıcam onun için muayene etti olaydı görürdü zati ama çok az oluo hiç anlamadım ilk gün nası olur ya öle değil anlamadım ben

Haklısın canım sterste çok etkiliyor.Bende hareketsizlikten kilo almıştım bide stres olunca kilolar geliyor:KK50:Çok kafana takmamaya çalış sağlığın için boşver kimsenin umurunda olmaz bişey olsa.Sen diyetten ziyade yaşam boyu sağlıklı beslenmeye dikkat et vede sporunu yap bak ozman kilolar gitmiyormu:21:Birde ben elma sirkesi kürüne başladım sanada tavsiye ederim.Çok faydasını okudum kötü diyen yok nerdeyse bakalım faydası olucakmı?Yaşın daha genç nice yaşlı insanlar var kilo veren kendine stres yapma herşey senin kafanda biter unutma.Azim et inşllh verirsin ama çok kilonda yokmuş 5 kiloyu rahat verirsin:KK19:

çok haklısın hayatım beş kiloyu vermek aslında zor değil önemli olan karar verip uygulamak :) bu elma sirkesini nasıl yapıyorsun biraz anlatırmısın

[

canım sağolasın içimi rahatlattın Allah razı olsun. ben sabah unutmuşum şimdi akşam 7 buçukta içtim ,o zaman sabahki unuttuğumu da yatarken içeyim olur mu sence??? 11 gibi falan ya da daha geç belki

canım kusura bakma geç girdim inşallah içmişsindir bugünkü ilacını

canım benim gribim devam ediyor nete geç geldim cevap da geç oluyor kusura bakma... devam ediyor mu akıntı? senden hayırlısıyla şu güzel haberi alsak da artık hepimiz oh desek :)) ama yakındır bence hamile kalman yumurtlaman da düzenli maşallah...
şeker hapı gerçekten de çok etkili benim de önceden kendiliğinden yumurtam gelişemezdi şimdi geç de olsa geliştiğine göre mucize ilaç bu pko için....

çok değil mesela bugün sabah uyanınca wcde peçeteye geldi gün içinde az oldu ama yumurtaladığmı hissediyorum valla bende güzel haberi vermek istiyorum ama bakalım hangimizie kısmet olacak ilk haberi vermek :=) peşpeşe gelsin haberler peşpeşeeee :KK16: bu aydan gerçi umudum yok çünkü tam yumurtlama zamanlarımda istanbuldayım
benim şekerim normalden düşüktür annemde dediki çok fazla içme iki tane içiyorum bazen ben tam yumurtalama zamanlarında çok su içemediğim için günde 1000 mg alıyorum düşük şekerimi daha çok düşürmesin diye sanırım 1000mg yeter dimi :44:

Son düzenleme:
canım ya umutlanmıltım ama sabah söküldü gibi oldu bide tüp bebek için rapor alıcam onun için muayene etti olaydı görürdü zati ama çok az oluo hiç anlamadım ilk gün nası olur ya öle değil anlamadım ben
tüp bebek tedavin hayırlı olsun canım... ben de denemeler sonucunda olmazsa tüp bebek düşünürüm... rapor için neler isteniyor bizi de bilgilendirir misin? :KK8:
çok değil mesela bugün sabah uyanınca wcde peçeteye geldi gün içinde az oldu ama yumurtaladığmı hissediyorum valla bende güzel haberi vermek istiyorum ama bakalım hangimizie kısmet olacak ilk haberi vermek :=) peşpeşe gelsin haberler peşpeşeeee :KK16: bu aydan gerçi umudum yok çünkü tam yumurtlama zamanlarımda istanbuldayım
benim şekerim normalden düşüktür annemde dediki çok fazla içme iki tane içiyorum bazen ben tam yumurtalama zamanlarında çok su içemediğim için günde 1000 mg alıyorum düşük şekerimi daha çok düşürmesin diye sanırım 1000mg yeter dimi :44:

anladım canım akıntı bittiği sıralarda olmuştur yumurtlaman tedirgin olma ilişki olduysa sonrasında yine yakalama şansın var...
glifor içiyorum ya ben prospektüsünde metforminin şekeri düşürmediği yazıyor sen de oku istersen canım.... şekeri düşürse hiç birimiz kullanamayız zaten doktor da vermez... insülin ayarlaması yapıyor bu ilaç vücutta insülin dağıtımını ayarlıyor bu sayede şeker depolanması düzgün oluyor ve pko yüzünden var olan insülin direnci sorunu ortadan kalkıyor... ama sen de oku özellikle içinde belirtmişler şekeri düşürmez diye :KK9:
zaten annem şeker hastası bu ilaç şekeri düşürse sadece bunu verirdi doktor bu ilaçtan günde 3 adet içiyor annem bir de bunun yanında ayrıca şeker düşürmek için bir hapı daha var...

Son düzenleme:
selam kızlar..
ben geldim.. amcam gelmişti, burada da evleri var.. onu ziyarete gittim.. gitmişken de onlarla birlikte 2 gün geçirdim.. çok eğlendik çook. yarın akşamda bize yemeğe gelecekler.. ben dün gece geç saatte döndüm.. gelemedim..
beni merak edenler bende hiçbir değişiklik yok.. bence kist hala orda duruyor çünki en ufak hareketimde ağrım oluyor.. bu hafta içinde kontrole gideceğim.. sonrasında da hemen anneciğime inşallah doktor gitme demez.. ve inşallah kistim küçülme eğilimindedir..
dikkat edin kendinize.. görüşmek üzere..

canım sadece minoset içiyorum arada boğaz ve burun spreyi idare ediyorum ama burnum yara oldu silmekten bu arada izmirde yaşayanlar bilir kuru soğuğu ne kötüdür hafife alma derim ben sana canım :)) :KK9:
tüm gün soba yakıyorum da ev biraz ısınıyor... sıcacık olamıyor hiç...

hadiyaa çok geçmiş olsun .. buraya daha kar yağmadı egeye yağdı karadenizde yok ilginçç küresel ısınma dedikleri bu olsa gerek.. :2: her şeyi mevsiminde yaşamak en güzelii bizde bekliyoruz kar yağsın :KK3: soba yakmak ta zor iş hem hasta he de onunla uğraşmak zordur... Allah yardımcın olsun bicim tez zamanda iyileşmen dileğiyle kendine dikkat et çok öpüyorum :KK3:

hepinize hayırlı cumalar ve iyi haftasonları olsun :))
:KK9:
sana da hayırlı cumalar bicimcimmm :KK3: teşekkürler
selam kızlar..
ben geldim.. amcam gelmişti, burada da evleri var.. onu ziyarete gittim.. gitmişken de onlarla birlikte 2 gün geçirdim.. çok eğlendik çook. yarın akşamda bize yemeğe gelecekler.. ben dün gece geç saatte döndüm.. gelemedim..
beni merak edenler bende hiçbir değişiklik yok.. bence kist hala orda duruyor çünki en ufak hareketimde ağrım oluyor.. bu hafta içinde kontrole gideceğim.. sonrasında da hemen anneciğime inşallah doktor gitme demez.. ve inşallah kistim küçülme eğilimindedir..

gez tuncs gez hafta sonları eşinle hafta içi akrabalarınla ohhh kıskandım :KK3: maşallah :nazar: hadi iyi haberlerini bekliyoruz canım inşallah eriyordur kistlerin

inşh hayırlı haberlerini alırız nerde yaptırcan tüp bebeği rapor süreçlerini falan bizimle paylaşırmısın bilgimiz olsun şimdiden inşh senin içinde hayırlısı olur
hepinize hayırlı cumalar ve iyi haftasonları olsun :))
:KK9:

sana da canım hayırlı cumalar...

anladım canım akıntı bittiği sıralarda olmuştur yumurtlaman tedirgin olma ilişki olduysa sonrasında yine yakalama şansın var...
glifor içiyorum ya ben prospektüsünde metforminin şekeri düşürmediği yazıyor sen de oku istersen canım.... şekeri düşürse hiç birimiz kullanamayız zaten doktor da vermez... insülin ayarlaması yapıyor bu ilaç vücutta insülin dağıtımını ayarlıyor bu sayede şeker depolanması düzgün oluyor ve pko yüzünden var olan insülin direnci sorunu ortadan kalkıyor... ama sen de oku özellikle içinde belirtmişler şekeri düşürmez diye :KK9:
zaten annem şeker hastası bu ilaç şekeri düşürse sadece bunu verirdi doktor bu ilaçtan günde 3 adet içiyor annem bir de bunun yanında ayrıca şeker düşürmek için bir hapı daha var...

valla bunu bildiğim iyi oldu cnm çünkü korktum açıkçası çünkü benim normalden biraz düşük şekerim ikiye çıkarayım o zaman ben su içinde kendimi zorlıyım çünkü oruç tutarken bile düşün iftarda suyu zorla içiyorum :))) benim yumurtlama kayboldu tablomdaa akıntı var ama ne biliyim gerçi bu ayı önemsemiyorum ayın 8inden beri uzağım eşimden kısmet bakalım hakkımızda hayırlısı

senin ateş tablon nasıl ne durumdasın

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

selam kızlar..

ne güzel kafanı dağıtmışsın biraz canım
kistine dikkat et cnm keşke bögürtlen kökü içseydin yumurta çatlatmak için eminim çok faydası olurdu sana

Merhaba kızlar.Dün doktor kontrolumuz vardı oğluşumla.
Maaşallah kuzum büyük bi atak yaparak 2 hafta öne geçmiş.
Kilomuz 700 gr boyumuz 32 cm olmuş :nazar:

En korktuğumuz şeker testimizide yaptırdık ve değerin çok normal olduğunu söyledi doktorum.
Ben ki hem pkoluyum, hemde annem 4 hamileliğindede gebelik şekeri yaşayarak doğuma kadar insülin vurulmuş.
Şuan hamile olup pko nedeni ile şanssız olduğunu düşünerek şeker çıkacağını sanan anneler sakın korkmayın ve rahat olun.
Bende hiç bir sorun çıkmadı ve Allahın izni ile gebelikte yapılması gereken bütün testleri güzel bir şekilde atlattık.
Bundan sonrası artık kuzumun sağlıkla büyümesi ve gelişmesi....

Hepinizi çok öpüyorum ve bol bol dua ediyorum...

başıma çookk kötü şeyler geldi :KK43:(( 2 gndür hastanedeydim kızlar.. bi çeşit dış gebelikmiş yaşadığım ama 100 dış gebelikten sadece 1 yada 2 tanesinde örülebilen bişeymiş nadir bi vakayım yani.. çoğul gebelik gibi yükselmiş değerlerim.. ve dün bebeğin düşmesi için iğne oldum şimdi bekliyorum kanamam olsun diye inanılmaz kötü bi durum yaşadığım... psikolojim berbat durumda......

selam kızlar..
canım dün gece sormuştum...
iyi olmana sevindim doktor sonucunu bizlere yazmadan bir yere gitme sakın ben inanıyorum ki küçüldü kistin bu arada bende sağdaki yumurta çatlamadı galiba seninki gibi olabilir diye baktıracağım doktora gittiğimde... progestan içince çatlamıyor tuncss artık bundan eminim canım çatlamasını beklemek şart içmek için çünkü progestan engelliyor...
umarım ben yanılıyorumdur pazartesidoktora gideceğim ama o gün ultrasona alırlar mı bilmiyorum...

hadiyaa çok geçmiş olsun .. buraya daha kar yağmadı egeye yağdı karadenizde yok ilginçç küresel ısınma dedikleri bu olsa gerek.. :2: her şeyi mevsiminde yaşamak en güzelii bizde bekliyoruz kar yağsın :KK3: soba yakmak ta zor iş hem hasta he de onunla uğraşmak zordur... Allah yardımcın olsun bicim tez zamanda iyileşmen dileğiyle kendine dikkat et çok öpüyorum :KK3:
soba yakmayı iyi öğrendim canım ama evet hastayken her şey zor geliyor bu gün annemdeyim bakıyor bana güzel annem :))
sen nasılsın?
valla bunu bildiğim iyi oldu cnm çünkü korktum açıkçası çünkü benim normalden biraz düşük şekerim ikiye çıkarayım o zaman ben su içinde kendimi zorlıyım çünkü oruç tutarken bile düşün iftarda suyu zorla içiyorum :))) benim yumurtlama kayboldu tablomdaa akıntı var ama ne biliyim gerçi bu ayı önemsemiyorum ayın 8inden beri uzağım eşimden kısmet bakalım hakkımızda hayırlısı

senin ateş tablon nasıl ne durumdasın

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

su içmeye çok zorla kendini günde 2 hap alacaksan da yine daha fazla en az 8 büyük bardak içmen gerekli canım.....
yumurtan ne zaman çatladı çatlayacak ilişki durumu bence bu ay sen bunu düşünme olacaaksa sürpriz olsun canım buna takılma bu ay....
benim ateşe göre çatlamadı yumurtam site çizgi çekmedi hiç zaten 34. günüm yarın adet olmam gerekli hap içtim bunun için progestan içtim...adet2. günümde tüm hormonlara bakılacak....
hayırlısı artık belli olsun ne olacağı...
inşallah canım en kısa zamanda sonuç alacağız..... günde 2 içmeye devam et bence.... sadece onunla bile hamile kalabilirsin başka bişey yapmana gerek yok....
ben de doktordan sonra 2 ye çıkaracağım.... biricik arkadaşım öyle hamile kaldı bizler de öyle hamile kalabiliriz :))ama o 1 yıl hiç bırakmadan günde 2 adet içti....

başıma çookk kötü şeyler geldi :KK43:(( 2 gndür hastanedeydim kızlar.. bi çeşit dış gebelikmiş yaşadığım ama 100 dış gebelikten sadece 1 yada 2 tanesinde örülebilen bişeymiş nadir bi vakayım yani.. çoğul gebelik gibi yükselmiş değerlerim.. ve dün bebeğin düşmesi için iğne oldum şimdi bekliyorum kanamam olsun diye inanılmaz kötü bi durum yaşadığım... psikolojim berbat durumda......

canım çok üzüldüm çok geçmiş olsun evet çok nadir yaşanan bişey bu tüplerde yaşanan gebeliğe dış gebelik deniyor ve müdehale gerektiyor ama şu da bir gerçek yumurtan oluşmuş ve döllenmiş sadece rahme düşmeden tübe yerleşmiş eğer rahme düşebilseydi sağlıklı gelişecekti bu gebelik sana yine de umut olsun canım tekrar hamile kaldığında düzgün gelişecek inşallah üzülme tamam mı? iyiki farkedildi bu farkedilmese anne için de çok tehlikeli bir durum bu....
inşallah atlatacaksın bu durumu ve bundan sonra her şey normal ve sağlıkla gelişecek kendini üzme çok üzücü elbette ama moral ve umut da çok önemli canım Allah şifa versin

Son düzenleme:
X