Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

evet tüp bebek raporla baya ucuz oluyormuş.. internetten baya araştırdım.. ama net birşey yok..

ben şimdi çıkıyorum.. biraz uzanacağım.. kendinize iyi bakın..
yarın görüşürüz canlar..

oh çok iyi çok sevindim o zaman çünkü ben tüp bebeğe çok inanıyorum hiç olmadı onu denerim ve eminim ondan sonuç alınır :)) sen yat dinlen canım benim :)) :KK9:

tuncss canım sence ben progestana başlayım mı bu gün 23. günüm kararsız kaldım da....
kendiliğimden adet olma durumu da olabilir bilemedim...

canım işte bu!! :KK9: her zaman böyle güzel düşünelim ve iyi olsun.... bende korkmuyor değilim yani ama biliyorum ki bebeklerimiz gelecek :KK1: tüp bebek fiyatları rp olunca daha uygun oluyor de mi?

ikisi de adet getirir ancak progestan direk progesteron hormonu olduğundan daha iyi ve etkilidir... baş dönmesini de ondan dolayı yapar zaten...

Bana hep farlutal verirlerdi.Hiç progestan kullanmadım.ilacın ismi progestan diyemi geçiyor?

Ben günde 2 defa sabah akşam içiyorum.Yarım tatlı kaşığı hayıt tohumunu bir bardak kaynamış sıcak suya atıp demlemeye bırakıyorum 3 4 dk kadar biraz ılık olunca süzgeçten süzüp içinede limon sıkıp içiyorum.Ama günde birseferde kullanılması yeterli diyorlar.Ve 3 ay kadar kullanılıyormuş intertetten okumuştum.Bitkilerinde şifalı olduğuna inanıyorum.Allah hiçbirşeyi boşa yaratmamış.Önemli olan hangi hastalıga hangisinin iyi geldiğini bilmek.:KK31:

netten de okudum şimdi hayıt tohumu ve faydalarını tüyler konusundada etkiliymiş yarın alıp başlıyorum kızlar Baharcım bende şifanın bitkilerde ve doğada olduguna inanıyorum

rica ederim... tabi eğer klomenle ilk ay yumurtan gelişmezse inciri denersin ama yumurtan gelişirse klomen artı incir çok sayıda yumurtayı geliştirip erken büyütüp kistleştirebilir olumsuz sonuç olmasın sonra.... sen klomeni dene yumurtan gelişiyor mu diye 13. gününde de baktırırsın canım

hmm bn ilk defa kullanıyorum bu ilacı cnm doktr 5 gün kullan snra gel dedi cuma günü 5 gün oluyo cumrtesi doktra gtcem yani büyüyüp büyümediğine bakıck galiba hyrlısı ALLAHtan napalım

Bana hep farlutal verirlerdi.Hiç progestan kullanmadım.ilacın ismi progestan diyemi geçiyor?

evet canım progestan ilacın adı 100 lük ve 200 lük var bana 100 lük sabah öğlen akşam veriyor doktor durumumu ciddi görüyor galiba yoksa gebelik yoksa sabah akşam içmek yeterli aslında ama neden öğle veriyor bilmem...

evet tüp bebek raporla baya ucuz oluyormuş.. internetten baya araştırdım.. ama net birşey yok..

ben şimdi çıkıyorum.. biraz uzanacağım.. kendinize iyi bakın..
yarın görüşürüz canlar..

Tüp bebek masraflı olduğu için insanlar çaresiz kalıyordu ama bundan sonra dahada kolaylaşır sanırım şartları.Sende kendine iyi bak iyigeceler canım:KK3::KK16:

hmm bn ilk defa kullanıyorum bu ilacı cnm doktr 5 gün kullan snra gel dedi cuma günü 5 gün oluyo cumrtesi doktra gtcem yani büyüyüp büyümediğine bakıck galiba hyrlısı ALLAHtan napalım

5 gün kullanıp gittiğinde 10. gün olacak 10. gün genelde gelişme olmaz moralin bozulmasın 14. güne kadar birden büyüyebiliyor bende öyle olmuştu inşallah iyi sonuç alırsın bize de yazarsın:)
ama 10. günde kaç folükülün olduğunu görür usg den bu da yardımcı olur...

Son düzenleme:
kızlar benim çıkmam lazım netten görüşmek üzere hepinizi öpüyorum :))
iyi geceler....
:KK9:

evet canım progestan ilacın adı 100 lük ve 200 lük var bana 100 lük sabah öğlen akşam veriyor doktor durumumu ciddi görüyor galiba yoksa gebelik yoksa sabah akşam içmek yeterli aslında ama neden öğle veriyor bilmem...

Hıımm bilgin için teşekkür ederim canım.Ne geldi aklıma şimdi biz çok şanslıyız bazı konularda.Bu internet olmasaydı bilgi paylaşımı nasıl yapıp insanlar bilinçlenecekti.Ne güzel tecrübe bilgi sahibi olan arkadaşlar paylaşıyor bilgilerini birçok bilgide işe yarıyor çünkü karşındaki insan tecrübeliyse senin neler yaşıyacagını tahmin ediyor.Ya böyle haberleşme aracı, bilgisayar, kadınlar kulubü olmasaydı neolurduk sıkıntıdan kendimizi bunaltır otururduk herhalde.İnterneti iyi yönde kullandığımız zaman çok faydasını görüyoruz buda bir gerçek:31

netten de okudum şimdi hayıt tohumu ve faydalarını tüyler konusundada etkiliymiş yarın alıp başlıyorum kızlar Baharcım bende şifanın bitkilerde ve doğada olduguna inanıyorum

Evet canım bizim pko için etkili bir bitki.Hadi hayırlısı inşallah faydasını görürsün canım:KK16:Bende çıkıyorum arkadaşlar Allaha emanet olun iyigeceler hepinize:KK3::KK54:

Evet canım bizim pko için etkili bir bitki.Hadi hayırlısı inşallah faydasını görürsün canım:KK16:Bende çıkıyorum arkadaşlar Allaha emanet olun iyigeceler hepinize:KK3::KK54:

saol canım inşallah yarın alınca ve kullanıncada yazarım size bende çıktım hayırlı geceler herkese :)

geldim canlarım..
bugün doktor kontrolüm vardı.. maalesef iyi haber getiremedim..
kistim hala aynı şekilde duruyor.. benim ağrılarım yok olmuştu.. meğersem kistim idrar torbamın arkasına geçmiş.. o nedenle daha az hissediyormuşum..
ama doktor yine bi dolu ihtimalden bahsetti.. yumurtalığımı kaybetme ihtimali ise benim kopma noktam oldu.. dikkat etmem lazımmış.. eğilip kalkma.. mümkün oldukça yat uzan dinlen dedi.. acil durumlar olabilir saat kaç olursa olsun ara beni dedi.. bir de geçen iki hastane söylemişti bişi olursa diye ama bu sefer sakın gitme beni ara dedi.. yumurtalığını da kistle beraber alırlar o yumurtalık bize lazım dedi.. off offf çim karardı resmen öyle tedirginim ki.. eşim de annenlere git deyip duruyor. orda rahat edersin yatar dinlenirsin annecik sana bakar diyor.. allak bullak oldum.. bilmiyorum ne yapacağımı..
işte bende durumlar böyle..

bicim canım rahim filmi çektirecekmişsin.. çok sevindim senin adına.. emin ol rahatlaman kat kat artacak iyi sonuç alınca..

yasminin hamişliğine de çok sevindim..

bngl geçmiş olsun hasta olmuşsun..

123m, gyaman, ecrin, reyyan, busmai ve adını sayamadığım diğer arkadaşlarım lütfen kusuruma bakmayın.. geçmişi hızlıca atlaya atlaya okudum.. gelişmeler varsa birileri beni ara ara bilgilendirsin..

öpüyorum herkesleri.. :KK16::KK16:
ahh canım benim yaaa inan kendi derdim oldu senin derdin birden .atlatıcaksın tabiki herşey bizler için canım.bu çektiklerin güzel günlerin habercisi olacak.inanıyorum.sana çok dua edicem.doğum kontrol hapın atacak kistini inşallah.kendine iyi bak.

bu ay yeni bir tedavi sürecine kararsız bir şekilde -eşimin istemesi üzerine- girdim. Puregon tedavisi olmuştum en son ve çok sayıda yumurtanın gelişmesi üzerine ilişki bir süre yasaklanmıştı. Bu ay 5 gün serephone ve ardından puregonla devam etti doktor, bu da farklı bir yöntemmiş. Eski doktorumun önerdiği bir doktor olduğu için ve çaresiz oluşumdan kaynaklanan bir güvenle girdik bir yola... Ve bugün puregon bitti kontrole gittim yine aynı şey, çok sayıda gelişmiş yumurta, tam tüp bebeklik bir hasta olduğumu söyledi doktor. e2 (estradiol) hormonuna bakıldı ve 2968 çıktı sonuç, 3000 den küçük olursa çatlatma iğneni yaparım demişti ve yaptı da... Normalde 1500 den yukarı olduğunda yapılmamalı ama bazen sınırları zorlayabiliyoruz dedi. Ve ben istemiyorum diyemedim nedense. Bu gün ovitrelleyi yaptı, 15 gün sonra adet olmazsam gebeliğin oluşmuş olacağını söyledi fakat sıvı toplanması gibi bi tehlikeden bahsetti, böyle bişey duydunuz mu? Ovaryen hiperstimülasyın sendromu olabilirmiş araştırmalarım sonunda buldum bu ismi de, doktor sıvı toplanması dedi sadece. Gebelik oluşursa ve böyle bir sorunla karşılaşırsak gebeliği sonlandırırız dedi.
Kızlar umutla umutsuzluk arasında gidip geliyorum. Tevekkeltü alallah... demekten başka çıkar yolum yok. Allah büyüktür inşallah sorunsuz bir şekilde hamilelik oluşur ve benim sağlığımı olumsuz etkilemez. Yeni bir canı canıma katmak isterken kendi canımdan olmak istemiyorum.
Böyle bir şeyi duyan bilen varsa lütfen yazsın...
yeni tedavi sürecin hayırlı olsun canım.emeğini boşa çıkartmaz inşalla allahım.

6 ay sonra 31 i dolduracağım insan ister istemez düşünüyor acaba hiç olmayacak mı ya da çok mu geç gelecek diye ama paniklemedim hiç bir zaman hep inanıyorum bebeklerimizin geleceğine :))
ahh canım şu yaş olmasa zaten hiç bu kadar acele etmiycez ve akışına bırakıp belkide kendiliğinden olacak bu kadar uğraşmayacağız ama işte yaştan dolayı bu acelemiz belkide.umutlarımız olmasa yaşayamayız işte.bende regl olucam bugün yarın belirtiler hat safhada ne olurda olmasam Allahım diyorum. ama yok içimden bir sesde olacaksın saçmalama diyor.

Hıımm bilgin için teşekkür ederim canım.Ne geldi aklıma şimdi biz çok şanslıyız bazı konularda.Bu internet olmasaydı bilgi paylaşımı nasıl yapıp insanlar bilinçlenecekti.Ne güzel tecrübe bilgi sahibi olan arkadaşlar paylaşıyor bilgilerini birçok bilgide işe yarıyor çünkü karşındaki insan tecrübeliyse senin neler yaşıyacagını tahmin ediyor.Ya böyle haberleşme aracı, bilgisayar, kadınlar kulubü olmasaydı neolurduk sıkıntıdan kendimizi bunaltır otururduk herhalde.İnterneti iyi yönde kullandığımız zaman çok faydasını görüyoruz buda bir gerçek:31
evet canım çok haklısın ailem dışında kimseyle bir şey konuşmuyorum artık burada sizler bana yetiyorsunuz dertlerimiz ortak birbirimizi nasılda iyi anlıyoruz. kimseye ihtiyaç duymuyorum bu yüzden zaten bizim gibi yaşamayanlarında anlamasını beklemiyorum. bu doğrultuda gerçekten burda olduğumuz için şanslıyız.

Son düzenleme:
canım zaten sıkıntılı birşey olursa doktor muhakkak hissedersin dedi.. çok ağrı yapar ama öyle kendini kaybetme filan olmaz sanırım.. yani sıkıntı olmaz.. eşimi arasam en geç 20 dakkaya yanımda olur.. problem olmaz yani.. hastanede yakında.. Allah'ım onlara gerek kalmadan kurtarsın beni.. telefonumu da yanımdan hiç ayırmıyorum zaten.. acil bir durum olursa hemen kullanabilirim.. inşallah herşey iyi olcak..

canım çok üzülüyorum bu duruma ne insafsız kaynanan varmış ya, benimki de bebek bebek diye sinir ederdi beni ama her hasta olduğumda gelip yemek yapmıştır. kadını öpüp başıma koymam lazımmış demek ki.annenlerin yanına gitmen iyi olabilir ..sonuçta otobusler yavaş yavaş sarsmadan gidiyor. ama ilacın etki göstereceğine inanıyorum. doktorlar hep en kötü ihtimalleri söyler.sen onu düşünme inşallah geçecek.. boş kaldığın zamanlarda "Ya Şafi" (şifa veren) diye Allahın ismini söyle, sık sık. inşallah herşey düzelecek..
teşekkürler canm biraz hastayım 2gündür yatıyorum ateş öksürük.neyse annem yanımdada bana iyi bakıyor.sen nasılsın canm rahim filmi çektirmeye karar vermişsin.nasıl karar verdin bianda.hayırlı sonuçlar alırsın inşallah.
sana bişey sorcaktım canm,adetim gecikmişti 40.gün doktorumu aradım yani cuma günü adetim gecikti napim diye test yaptınmı dedi yaptım yok dedim.ozaman farlutal iç dedi.oysa test yapmamıştım gel kan testi yapalım demesin diye öyle dedim.neyse işten dönerken gelirken bi testle farlutal aldım akşam testimi yaptım negatifi görünce hapı içmeye başladım.progestan içecektim farlutal bende adeti çabuk getiriyo diye bide negatifi görünce onu içiyorum.ama 2gündür kasıklarımda hafif ağrı oluyo ara ara.kistmi oldu acaba diye korktum şiddetli ve sürekli deil ama korktum ya tuncss'un kistinden sonra korktum biraz.testte hatalı çıkmamıştır dimi?

geçmiş olsun canım, sıcak süte bal karıştırmak öksürüğe çok iyi geliyor.
herkese iyi akşamlar..bu glifor bende aşırı bi mide bulantısı yapıyor..sizde de oluyom kızlar..çaresi varmı..bide dr. bana iştah keser demişti..hiçte öle olmadı:KK56:ha bire yemek istiyorum midem bulandığı halde düşünün yani:44:
bu arada yeni bebiş haber var ..yasmin16 çooooook sevindim..Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah..bizlerede dua et olurmu:KK54:

bicimmm nasılsın canım..ben şu mide bulantılarını atlatırsam daha iyi olcam inşallah..bu arada 3 günde bir mi dedin il..şki için..:KK36:

bende de mide bulantısı yapıyordu canım ilacı gece yatarken iç, o zaman mide bulantısı çekmezsin.

Kızlarrrr doktora gittim keseyi gördük keseye gore 4 haftalık 2hafta sonra kalp atışını
Duymak icin gidecegiz... Nasil gecer 2 hafta ya folik asit ve kan hapı verdi progestan vermedi
Kanama olmadan içmene gerek yok dedi esimin telefonundan yazıyorum aksam
Nete gelirim darısı sizin basınıza cok mutluyum ama bı o kadar korkuyorum
Allah hepinize yaşatsın bende sag salim kucağıma alirim insallah
demek doğru tahmin etmişim,çok sevindim. evet o 2 hafta geçmek bilmiyor. inşallah herşey yolunda gider.
inşallah canım rahim şeklim belli olsun da gerisi gelir hem tüplere de bakılır.... nasıl senin güzel miniğin ?
evet canım sonraki tedavilere devam etmen için böylesi daha iyi aklında soru kalmaz en azından. ben bebeği hayal ediyorum sadece,göremediğim için cinsiyetini de bilmediğimden hayal etmek zor. öyle beklemedeyim, haftaya perşembe randevum. dua ediyorum. hepimize. canım bir de bebek çizelgesi yapmak nedense gelmiyor içimden ,bebek çizelgesi görünce içim sızlardı. soğudum ondan. belki hamişlerimiz artınca yaparım.. 11 haftalık şu anda.yani 3 aya 1 hafta kaldı.:nazar:

bu ay yeni bir tedavi sürecine kararsız bir şekilde -eşimin istemesi üzerine- girdim. Puregon tedavisi olmuştum en son ve çok sayıda yumurtanın gelişmesi üzerine ilişki bir süre yasaklanmıştı. Bu ay 5 gün serephone ve ardından puregonla devam etti doktor, bu da farklı bir yöntemmiş. Eski doktorumun önerdiği bir doktor olduğu için ve çaresiz oluşumdan kaynaklanan bir güvenle girdik bir yola... Ve bugün puregon bitti kontrole gittim yine aynı şey, çok sayıda gelişmiş yumurta, tam tüp bebeklik bir hasta olduğumu söyledi doktor. e2 (estradiol) hormonuna bakıldı ve 2968 çıktı sonuç, 3000 den küçük olursa çatlatma iğneni yaparım demişti ve yaptı da... Normalde 1500 den yukarı olduğunda yapılmamalı ama bazen sınırları zorlayabiliyoruz dedi. Ve ben istemiyorum diyemedim nedense. Bu gün ovitrelleyi yaptı, 15 gün sonra adet olmazsam gebeliğin oluşmuş olacağını söyledi fakat sıvı toplanması gibi bi tehlikeden bahsetti, böyle bişey duydunuz mu? Ovaryen hiperstimülasyın sendromu olabilirmiş araştırmalarım sonunda buldum bu ismi de, doktor sıvı toplanması dedi sadece. Gebelik oluşursa ve böyle bir sorunla karşılaşırsak gebeliği sonlandırırız dedi.
Kızlar umutla umutsuzluk arasında gidip geliyorum. Tevekkeltü alallah... demekten başka çıkar yolum yok. Allah büyüktür inşallah sorunsuz bir şekilde hamilelik oluşur ve benim sağlığımı olumsuz etkilemez. Yeni bir canı canıma katmak isterken kendi canımdan olmak istemiyorum.
Böyle bir şeyi duyan bilen varsa lütfen yazsın...
inşallah güzel sonuçlar alırsın. belki de ikiz olur , hayırlısı olsun..

Kizlarrr. Hamileyimmmmmmmmmmm ya inanmıyorum 2tane test yaptım pozitif
Simdi doktora gidiyorum insallah kan testinde de cikar dua edin benim icin

ne güzel bir haber buu çok sevindim yaa ne güzel yeni yıla yeni bebeğimiz geliyor Allahın izniyle darısı bizim başımıza Rabbim kucağına almayı nasip etsin tatlım ne kadardır uğraşıyordun bebek için ve belirtilerin nelerdi anlat bakalım :))

geldim canlarım..
bugün doktor kontrolüm vardı.. maalesef iyi haber getiremedim..
kistim hala aynı şekilde duruyor.. benim ağrılarım yok olmuştu.. meğersem kistim idrar torbamın arkasına geçmiş.. o nedenle daha az hissediyormuşum..
ama doktor yine bi dolu ihtimalden bahsetti.. yumurtalığımı kaybetme ihtimali ise benim kopma noktam oldu.. dikkat etmem lazımmış.. eğilip kalkma.. mümkün oldukça yat uzan dinlen dedi.. acil durumlar olabilir saat kaç olursa olsun ara beni dedi.. bir de geçen iki hastane söylemişti bişi olursa diye ama bu sefer sakın gitme beni ara dedi.. yumurtalığını da kistle beraber alırlar o yumurtalık bize lazım dedi.. off offf çim karardı resmen öyle tedirginim ki.. eşim de annenlere git deyip duruyor. orda rahat edersin yatar dinlenirsin annecik sana bakar diyor.. allak bullak oldum.. bilmiyorum ne yapacağımı..
işte bende durumlar böyle..

bicim canım rahim filmi çektirecekmişsin.. çok sevindim senin adına.. emin ol rahatlaman kat kat artacak iyi sonuç alınca..

yasminin hamişliğine de çok sevindim..

bngl geçmiş olsun hasta olmuşsun..

123m, gyaman, ecrin, reyyan, busmai ve adını sayamadığım diğer arkadaşlarım lütfen kusuruma bakmayın.. geçmişi hızlıca atlaya atlaya okudum.. gelişmeler varsa birileri beni ara ara bilgilendirsin..

öpüyorum herkesleri.. :KK16::KK16:

canım yaaa of inan çok üzüldüm ama merak etme dk hapıyla kurtulursun inşallah bu kistten çok dikkatli ol ailenin yanına giderken yolda dikkatli olmalısın bence doktoruna sor mutlaka yolculuk etki edermi diye çünkü yolda gittiğin zaman basınç etkiliyor ben kulak rahatsızlığı geçirmiştim tatile çıktım otobüsten iner inmez kulaklarım tamamen doldu ve iki günümü yatarak geçirdim sürekli aktı durdu doktorumda kızdı neden haber vermeden gittin diye bazı durumlarda yolculuk etki ediyor

6 ay sonra 31 i dolduracağım insan ister istemez düşünüyor acaba hiç olmayacak mı ya da çok mu geç gelecek diye ama paniklemedim hiç bir zaman hep inanıyorum bebeklerimizin geleceğine :))

ben bugün istanbula geldim babam yarın kemoterapiye başlıyor Allahın izniyle çocukluk arkadaşıma uğradım 8 yaşında kızı var elimde doğdu ilk ben kucağıma almıştım onu görünce içim cız etti 35 yaşına girdim hala bebeğim yok ona baktım kocaman kız olmuş dedim napıcam ben 35 yaşş çok büyük geldi gözüme ya bebeğim olmazsa diye çok korktum sen benim girdiğim paniği düşün çok üzülüyorum bazen :KK14::KK14:

kesinlikle öyle canım insan en çok böyle internetten bilgi paylaşımı sayesinde bişeyler öğreniyor çünkü burada deneyimlerden edinilen doğrular konuşuluyor bu da en önemlisi zaten :)) bu arada hayıta ben devam ediyordum ancak ürtikerimi arttırdı bırakmak zorunda kaldım inşallah onsuz da sadece metforminle yumurtam çatlar....

ahh canım şu yaş olmasa zaten hiç bu kadar acele etmiycez ve akışına bırakıp belkide kendiliğinden olacak bu kadar uğraşmayacağız ama işte yaştan dolayı bu acelemiz belkide.umutlarımız olmasa yaşayamayız işte.bende regl olucam bugün yarın belirtiler hat safhada ne olurda olmasam Allahım diyorum. ama yok içimden bir sesde olacaksın saçmalama diyor.
aynen canım akışına bıraksak rahat olabilsek hemen gelecek bebeklerimiz eminim ben de.... ama işte insan elinde değil ki kuruntu yapıyorsun...
inşallah bebeğin seninledir ve regl olmazsın....

evet canım sonraki tedavilere devam etmen için böylesi daha iyi aklında soru kalmaz en azından. ben bebeği hayal ediyorum sadece,göremediğim için cinsiyetini de bilmediğimden hayal etmek zor. öyle beklemedeyim, haftaya perşembe randevum. dua ediyorum. hepimize. canım bir de bebek çizelgesi yapmak nedense gelmiyor içimden ,bebek çizelgesi görünce içim sızlardı. soğudum ondan. belki hamişlerimiz artınca yaparım.. 11 haftalık şu anda.yani 3 aya 1 hafta kaldı.:nazar:
aklım karmakarışıktı bu rahim filmi onu biraz rahatlatacak.... sonra da o ay değil de bir sonraki ay belki tedaviye de başlarım yeniden neden olmasın? :))
canım maşallah ona ya 11 haftalık olmuş....3 hafta sonra cinsiyeti de öğrenirsiniz.... :nazar::emir_bebek:
anne karnında yaşama yolculuk belgeselini izlemediysen izle canım ya da bir kez daha izle o zaman içindeki bebeğini çok daha iyi hissedeceğine eminim :))
çizelgeyi de boşver o zaman aklın nasıl rahat edecekse öyle yap canım şart değil çizelge bebeğin sağlıklı olsun da sen bize yazarsın kaç haftalık olduğunu....

ben bugün istanbula geldim babam yarın kemoterapiye başlıyor Allahın izniyle çocukluk arkadaşıma uğradım 8 yaşında kızı var elimde doğdu ilk ben kucağıma almıştım onu görünce içim cız etti 35 yaşına girdim hala bebeğim yok ona baktım kocaman kız olmuş dedim napıcam ben 35 yaşş çok büyük geldi gözüme ya bebeğim olmazsa diye çok korktum sen benim girdiğim paniği düşün çok üzülüyorum bazen :KK14::KK14:

canım hayırlı olsun babanın tedavisi inşallah her şey çok yolunda gitsin... sen de aklını içini ferah tut....
bizler geç evlendik bu sebepten erken anne olmayı beklemek de hayal aslında.... benim annem 38 inde menapoza girmiş bende de aynı risk var doktorlar bundan sebep acele ettiriyorlar bana.... şu rahatsızlıklar olmasa aceleye de gerek yoktu ancak yaştan dolayı buna mecburuz....
paniğinde haklısın ancak şu da bir gerçekki panik yaparak bebek olmaz... aklını ferah tutmaya bak canım.... sen de söyledin imkansızı başaran bir sürü insan var Allah ın yardımıyla dua edip çok isteyeceğiz ama isterken de takıntılı davranmayacağız bu konuda başka yolu yok bunun.....bir yakınım hamile kalamıyordu 39 una kadar istemeyi sürdürdü herkesin oluyor benim neden olmuyor diye kendini yedi bitirdi... sonraki yıl kabullendi olmuyor gerçekten de benim çocuğum dedi üstünde durmadı durumu kabullendi unuttu gitti ve menapoza girdiğini düşünerek doktora gittiğinde hamile olduğunu öğrendi hem de 2.5 aylık ya....
sağlıklı oğlu var hem de 40 ındaki doğumuyla..... yani canım bazen Allah a bırakmak düşünmemek çok daha etkili olabiliyor... doktorların tamamı ona bebeğin olmaz demişlerdi Almanyadakiler dahil buna....Allah ol deyince oluyor işte.... bu da demek oluyor ki bizim elimizden gelenler bir yere kadar etkili gerisi Allah tan ve kendimizi boş yere hırpalamamıza gerek yok canım...
:KK9:

Son düzenleme:
En gerekli zamanda yok net ya. Arkadaslar telefondan alıntı yapamıyorum hepinize tesekkur ederim Allah hepinize yaşatsın
Belirtim adet belirtisiyle ayniydi göğüs acısı ve karın agrisi ...
Rabbim ol deyince oluyor benim rahim agzi yram vardi tedavi olmamıştım tedaviye de ara vermiştim...
Şimdilik bu kadar yazıyorum fazla yaZinca çıkmıyor yazdıklarım
Tuncss kendine dikkat et canim

X