Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Canım nekadar üzülme desekte üzülürsün elbet haklı olarak ama üzülünce ele birşey geçmiyor.Bak inşllh kendilğinden geçerde ameliyata falan gerek kalmaz.Senin ailenin yanına gitmen şuan için en iyi şey.Hem kafanı dinlemiş olursun biraz.Burda tek olunca ister istemez işe sarılırsın.Doktor yorulma demiş kimseden kimseye fayda yok canım bu sadece sende değil gelip yardım etmemeleri hepimizin başında.Boşverrr Allah sağlık versinde kimseye muhtaç etmesin.Sen vakit geçirmeden ailaenin yanına git.Bence kafana takmayıp moralin iyi olursa iyileşme sürende okadar hızlı olur canım.Allah yardımcın olsun :KK16:

saol canım teşekkür ederim.. inşallah ayın ortası gibi gideceğim annemlerin yanına.. dualarına da kocaman yürekten amiiiiiin diyorum..

nasıl olayım canım işte bilinmezlik bu ay yine ama moralim iyi :)
adet belirtilerim olması gerekli 23. günümdeyim ama yumurtlama yok belirti yok bişey yok... 6 ocakta doktora gideceğim rahim filmi için gün alacağım.... adet olmak için de yine progestana başvuracağım sanırım ....
inşallah canım inşallah bebeklerimize kavuşalım artık.... :KK1:

Allah iyilik versin canım moralinin iyi olmasına sevindim.Hayırlı haberler alırsın inşallah :21:

geldim canlarım..
bugün doktor kontrolüm vardı.. maalesef iyi haber getiremedim..
kistim hala aynı şekilde duruyor.. benim ağrılarım yok olmuştu.. meğersem kistim idrar torbamın arkasına geçmiş.. o nedenle daha az hissediyormuşum..
ama doktor yine bi dolu ihtimalden bahsetti.. yumurtalığımı kaybetme ihtimali ise benim kopma noktam oldu.. dikkat etmem lazımmış.. eğilip kalkma.. mümkün oldukça yat uzan dinlen dedi.. acil durumlar olabilir saat kaç olursa olsun ara beni dedi.. bir de geçen iki hastane söylemişti bişi olursa diye ama bu sefer sakın gitme beni ara dedi.. yumurtalığını da kistle beraber alırlar o yumurtalık bize lazım dedi.. off offf çim karardı resmen öyle tedirginim ki.. eşim de annenlere git deyip duruyor. orda rahat edersin yatar dinlenirsin annecik sana bakar diyor.. allak bullak oldum.. bilmiyorum ne yapacağımı..
işte bende durumlar böyle..

bicim canım rahim filmi çektirecekmişsin.. çok sevindim senin adına.. emin ol rahatlaman kat kat artacak iyi sonuç alınca..

yasminin hamişliğine de çok sevindim..

bngl geçmiş olsun hasta olmuşsun..

123m, gyaman, ecrin, reyyan, busmai ve adını sayamadığım diğer arkadaşlarım lütfen kusuruma bakmayın.. geçmişi hızlıca atlaya atlaya okudum.. gelişmeler varsa birileri beni ara ara bilgilendirsin..

öpüyorum herkesleri.. :KK16::KK16:

offff canımmm yaaaa çokkk üzüldümm yaaaaa....sakinn ol yani sakin ol diyorumm çünkü ben burda panikledimmmmm....annenler çokmu uzaktaa...yanına gelecek hiçmi kimse yokkk...sen uzun yol gidemezsinn ama senin yanına gelseler iyi olurdu sen şimdi ne kadar kıpırdamıcam desende kalkıyorsunn....peki ne dedi böle beklicekmiymişizzz??ilaç milaç vermedimi geçmesi içinn...??dikkat et kendinee...

anladım canım o zaman evde kalmak istiyorsan ve eşin de yardımcı oluyorsa öyle yap ama aniden bişey olursa Allah korusun yanında ambulans arayacak biri olsun diye düşündüm ben bu sebeple evde yalnız kalmaman bence daha doğru ama yine de sen bilirsin... hafife almamak gerekli bu tür durumlarda yanında sürekli birinin bulunmasında fayda var canım....
bence de kesinlikle bu ilaçla kist küçülecek büyümesini engelleyeceği gibi ben inanıyorum ki baskılayıp küçültecek o sırada ağrılar da olabilir...bence yalnız kalmamalısın....

canım zaten sıkıntılı birşey olursa doktor muhakkak hissedersin dedi.. çok ağrı yapar ama öyle kendini kaybetme filan olmaz sanırım.. yani sıkıntı olmaz.. eşimi arasam en geç 20 dakkaya yanımda olur.. problem olmaz yani.. hastanede yakında.. Allah'ım onlara gerek kalmadan kurtarsın beni.. telefonumu da yanımdan hiç ayırmıyorum zaten.. acil bir durum olursa hemen kullanabilirim.. inşallah herşey iyi olcak..

slm kızlar bende de 2 ay önce pko teşhisi konuldu ve farlutal kullandım sonrasında adet gördüm çok kanamalı bir adet oldu ve normalinden 1 gün uzun sürdü bu ikinci ayımda ise 10 gün geçikmeyle adet oldum ama kan değilde çamur gibi bir sey geliyo sizce bu ne olabilir ? aynı durumda olan arkadaşlar oldu mu

bizlerde de zamansız kanamalar ya da farklı şekillerde kanamalar olabiliyor bu ne yazıkki hormonların bozuk çalışmasının bir sonucu rahim tabakasının kalınlaşması ya da inceliği bizlerde pko dan dolayı düzgün olmuyor kanamalarda böyle acayip gelebiliyor 10 gün geçmesini beklemeden adet gününe 5 gün kala progestan içersen düzgün bir kanama ve sağlıklı bir rahim olur :)

Allah iyilik versin canım moralinin iyi olmasına sevindim.Hayırlı haberler alırsın inşallah :21:
inşallah canım ya artık hepimiz için herşeyin iyi gitmesini istiyorum.... :)) güzelliklerle karşılaşalım artık şu kadın hastalıkları konusunda :))

canım zaten sıkıntılı birşey olursa doktor muhakkak hissedersin dedi.. çok ağrı yapar ama öyle kendini kaybetme filan olmaz sanırım.. yani sıkıntı olmaz.. eşimi arasam en geç 20 dakkaya yanımda olur.. problem olmaz yani.. hastanede yakında.. Allah'ım onlara gerek kalmadan kurtarsın beni.. telefonumu da yanımdan hiç ayırmıyorum zaten.. acil bir durum olursa hemen kullanabilirim.. inşallah herşey iyi olcak..

anladım canım tamam o zaman sorun yok ama acil durumda önce ambulansı aramalısın çok çabuk geliyorlar ve mühale yapabiliyorlar.... eşin gelene kadar onlar müdahale etmiş olurlar zaten ben inanıyorumki sorunsuz geçireceksin inşallah ve yumurtalığın eski haline dönecek hatta eskisinden de iyi çalışacak inşallah canım :KK9:
Allah tez zamanda sağlık versin güzel arkadaşım...

slm kızlar bende de 2 ay önce pko teşhisi konuldu ve farlutal kullandım sonrasında adet gördüm çok kanamalı bir adet oldu ve normalinden 1 gün uzun sürdü bu ikinci ayımda ise 10 gün geçikmeyle adet oldum ama kan değilde çamur gibi bir sey geliyo sizce bu ne olabilir ? aynı durumda olan arkadaşlar oldu mu

A.s canım geçmiş olsun.Bende farlutal kullanmıştım.Eğer bir iki ay adet olmadıysan ondan yoğun gelmiş olabilir.Kahverengi leke gibi şeyde başlangıçsa adetinin ilk günlerde leke tarzında kahvrengi renkte gelip sonraki günler normal adet kanın gellir herhalde kaçını günündesn adetinin süreklimi öyle çamur gibi geldi adetin kaçgün öyle geldi yani?

offff canımmm yaaaa çokkk üzüldümm yaaaaa....sakinn ol yani sakin ol diyorumm çünkü ben burda panikledimmmmm....annenler çokmu uzaktaa...yanına gelecek hiçmi kimse yokkk...sen uzun yol gidemezsinn ama senin yanına gelseler iyi olurdu sen şimdi ne kadar kıpırdamıcam desende kalkıyorsunn....peki ne dedi böle beklicekmiymişizzz??ilaç milaç vermedimi geçmesi içinn...??dikkat et kendinee...

dur dur panikleme.. ben alıştım bu kist olayına.. çok rahatım valla.. başa gelen çekilir.. Allah'ım güç kuvvet versin de rahatça atlatayım.. ilaç verdi.. ginera verdi.. bu akşam başlıyorum ve inşallah kist belasından kurtuluyorum.. merak etmeyin canlarım ben kendime dikkat ediyorum..

ilaç verdi doktorum.. ginera verdi bana da.. çok detaylı konuştuk herşeyi.. muayenem 35 dakika filan sürdü.. düşün yani.. doktorum da çok tedirgin ama daha çok gençsin kesip biçmek istemiyorum seni deyip durdu.. içinin boşaltılmasını sordum, aspire etmek gibi bişi söyledi.. bu sadece içindeki suyu alır ama kesesi durur ve yeniden kist olma ihtimali çok olur kesin çözüm değildir dedi.. laparoskopi garantidir ama emin eller olmalı dedi.. eğer doktorun işine gelmezse kisti çıkartmak yumurtalıkla birlikte alabilir ya da iyi yapamazsa yumurtalık kaybedilebilir dedi.. bir de şu ihtimalden söz etti; eğer kist olduğu yerde hareket ederken yumurtalığı besleyen damarı baskılarsa yumurtalığa kan gitmez ve çürüme olabilir orda dedi.. önce tıp dilinde bişi dedi ben anlamayınca çürümek tabirini kullandı.. bundan çok korktum.. ondan dolayı hareketlerini kısıtla bol bol dinlen dedi..
annemlerin yolu çok uzun değil 3-3.5 saat filan sürüyor.. hem orda başıma bişey de gelse tanıdık hastane var.. özel bir hastane ve müdürü babamın yakın arkadaşı.. çok rahat ederiz orda ve hesap da çok kabarık olmaz.. burda benim dotkor 3 bin lira civarında laparoskopi dedi.. çok para yaaa.. bilmiyorum yani.. inşallah ilaçla küçülür bana sıkıntı çıkarmadan da hayırlısı ile kurtulurum.. ama dediğin gibi burda oldukça da evde boş duramıyor ki insan.. iş çıkıyor sürekli, çamaşır, bulaşık, temizlik.. kimse de gelip kapımı çalmaz bakmaz eşimin ailesi tarafından.. amaaaan işim zor yani.. doktora diyorum ki kist gidince aşılama yapcaz mı.. aklım hala bebekte.. doktor yok sana bebek filan ne hallere geldin.. bi süre elleşmem seni.. bekleyelim dedi.. kistin hele bi gitsin sonra seni sadece takip etcem ilaçsız dedi..
yumurtalık alınmadan operasyon tabii ki mümkün ama dediğim gibi emin ellerde olmalısın ameliyatı yoksa herkes uğraşmaz dedi.. daha çocuğun da yok o yumurtalık bize lazım deyip durdu..
kuzenim psikiyatr benim. onun eşi de kadın doğumcu.. ona söylemek istedim ama sonra da vazgeçtim.. sülaleye yayılırsa tedavi olduğum çok üzülürüm.. herkesin diline dolanırım.. gerek yok bunlara dedim ve vazgeçtim..
off arkadaşım offf cidden çok karmakarışık bi haldeyim :KK14:

tuncss yapma yaa lütfenn arkadaşımm...senin dediğin gibi rabbim seni bizi sınıyorrr...buda gecicek inş..sen drunu dinle elinden geleni yap sonrasını allaha bırakk buda gececek inş..canımm...

inşallah canım ya artık hepimiz için herşeyin iyi gitmesini istiyorum.... :)) güzelliklerle karşılaşalım artık şu kadın hastalıkları konusunda :))

anladım canım tamam o zaman sorun yok ama acil durumda önce ambulansı aramalısın çok çabuk geliyorlar ve mühale yapabiliyorlar.... eşin gelene kadar onlar müdahale etmiş olurlar zaten ben inanıyorumki sorunsuz geçireceksin inşallah ve yumurtalığın eski haline dönecek hatta eskisinden de iyi çalışacak inşallah canım :KK9:

Evet canım haklısın yaşımız sabit dursa sorun yokta:KK1: yaşlarda geçiyor inşllh kısa sürede anne oluruz:KK49:

ambulansa kapıyı kim açcak :))) bu kist olayını duydum duyalı kapı kitlemiyorum. eşim eve geldiğinde kağıyı açabilsin diye.. korkuyorum valla.. ama inşallah bu düşünceler hep düşünce olarak kalacak ve ben sağlığıma kavuşacağım.. çooook teşekkür ederim canım benim... Allah'ım tez vakitte sağlık versin cümlemize.. inşallah dediğin gibi olurda bu kist sonrası eskisinden iyi çalışır yumurtalığım..

dur dur panikleme.. ben alıştım bu kist olayına.. çok rahatım valla.. başa gelen çekilir.. Allah'ım güç kuvvet versin de rahatça atlatayım.. ilaç verdi.. ginera verdi.. bu akşam başlıyorum ve inşallah kist belasından kurtuluyorum.. merak etmeyin canlarım ben kendime dikkat ediyorum..

senin bu pozitifliğine kist yenilecek ve gidecek senden canım bundan eminim... bu gece ilacı içerken dua et canım.... işe yarayacak bu hap diye düşün ve öyle iç güzel arkadaşım....

A.s canım geçmiş olsun.Bende farlutal kullanmıştım.Eğer bir iki ay adet olmadıysan ondan yoğun gelmiş olabilir.Kahverengi leke gibi şeyde başlangıçsa adetinin ilk günlerde leke tarzında kahvrengi renkte gelip sonraki günler normal adet kanın gellir herhalde kaçını günündesn adetinin süreklimi öyle çamur gibi geldi adetin kaçgün öyle geldi yani?

bugun adetimin 2.günü ilk defa böyle geliyor bende kist patlamış olabilir seklinde yorumlamıştım

Evet canım haklısın yaşımız sabit dursa sorun yokta:KK1: yaşlarda geçiyor inşllh kısa sürede anne oluruz:KK49:

6 ay sonra 31 i dolduracağım insan ister istemez düşünüyor acaba hiç olmayacak mı ya da çok mu geç gelecek diye ama paniklemedim hiç bir zaman hep inanıyorum bebeklerimizin geleceğine :))

bu ay yeni bir tedavi sürecine kararsız bir şekilde -eşimin istemesi üzerine- girdim. Puregon tedavisi olmuştum en son ve çok sayıda yumurtanın gelişmesi üzerine ilişki bir süre yasaklanmıştı. Bu ay 5 gün serephone ve ardından puregonla devam etti doktor, bu da farklı bir yöntemmiş. Eski doktorumun önerdiği bir doktor olduğu için ve çaresiz oluşumdan kaynaklanan bir güvenle girdik bir yola... Ve bugün puregon bitti kontrole gittim yine aynı şey, çok sayıda gelişmiş yumurta, tam tüp bebeklik bir hasta olduğumu söyledi doktor. e2 (estradiol) hormonuna bakıldı ve 2968 çıktı sonuç, 3000 den küçük olursa çatlatma iğneni yaparım demişti ve yaptı da... Normalde 1500 den yukarı olduğunda yapılmamalı ama bazen sınırları zorlayabiliyoruz dedi. Ve ben istemiyorum diyemedim nedense. Bu gün ovitrelleyi yaptı, 15 gün sonra adet olmazsam gebeliğin oluşmuş olacağını söyledi fakat sıvı toplanması gibi bi tehlikeden bahsetti, böyle bişey duydunuz mu? Ovaryen hiperstimülasyın sendromu olabilirmiş araştırmalarım sonunda buldum bu ismi de, doktor sıvı toplanması dedi sadece. Gebelik oluşursa ve böyle bir sorunla karşılaşırsak gebeliği sonlandırırız dedi.
Kızlar umutla umutsuzluk arasında gidip geliyorum. Tevekkeltü alallah... demekten başka çıkar yolum yok. Allah büyüktür inşallah sorunsuz bir şekilde hamilelik oluşur ve benim sağlığımı olumsuz etkilemez. Yeni bir canı canıma katmak isterken kendi canımdan olmak istemiyorum.
Böyle bir şeyi duyan bilen varsa lütfen yazsın...

hakkında hayırlısıı olsunn arkadaşımmm....bunlar ilaçmı iğnemii??bunuda ilk duyuyorummm....ben bi klomen o yetmezse direk aşılama biliyordummmmmm.....yaaa dr çoookk önemli çookk benim ne acayipp bi drum varmışşş yaaaa....hergün söyleniyorumm onaaa......hakkında hayırlısı olsunnn....

tuncss yapma yaa lütfenn arkadaşımm...senin dediğin gibi rabbim seni bizi sınıyorrr...buda gecicek inş..sen drunu dinle elinden geleni yap sonrasını allaha bırakk buda gececek inş..canımm...

inşallah canım.. iyiyim çok şükür..

senin bu pozitifliğine kist yenilecek ve gidecek senden canım bundan eminim... bu gece ilacı içerken dua et canım.... işe yarayacak bu hap diye düşün ve öyle iç güzel arkadaşım....

evet evet.. doktor bugün çok tatlıydı.. yanından çıkarken elimi tuttu, sımsıcak böyle yalnız değilsin dedi bana.. hafta sonu merak etmiş ama klinikte değildim numaranı kaydetmemiştim yoksa arayacaktım hep düşündüm ne yaptı bu kız dedim durdum diyor.. bunu söylemiş olması bile benim ona daha da güven duymamı sağlıyor.. çok seviyorum doktorumu ve onunla birlikte bu kistten kurtulacağız.. tamam canım şimdi kalkıp ilacımı içeceğim ve dua edeceğim.. teşekkür ederim çok çok :KK16:

bizlerde de zamansız kanamalar ya da farklı şekillerde kanamalar olabiliyor bu ne yazıkki hormonların bozuk çalışmasının bir sonucu rahim tabakasının kalınlaşması ya da inceliği bizlerde pko dan dolayı düzgün olmuyor kanamalarda böyle acayip gelebiliyor 10 gün geçmesini beklemeden adet gününe 5 gün kala progestan içersen düzgün bir kanama ve sağlıklı bir rahim olur :)

canım bu progestan adet getirici bir ilaç mı yoksa düzenleyici mi?

İnşallah canım insan kendi kendinin doktoruda oluyor yeri geliyor napalım sağlık varsa hastalıkta var.Herşey dengeli bu dünyada.Akıl vermek gibi olmasın ama ben çok sıkıldığım zaman dua yasin okurum ve rahatlatıyor insanı.Manevi güçte çok önemli.Allah kulunun duasını yalvarışını kabul edermiş.İnşllh dualarımız kabul olur:KK16:

bugun adetimin 2.günü ilk defa böyle geliyor bende kist patlamış olabilir seklinde yorumlamıştım

kist patlasa sancıdan duramazdın pkodan kaynaklı bir sorun bu kanamaların da garip gelmesi....
bende de olurdu eski yıllarda... sağlıklı bişey değil ilaçla adet görmek en güzeli o zaman normal kanama olur....

tuncss cnm çok geçmiş olsun siteyi tam takip edemiyorum şmdi okudum çok üzüldüm cnm RABBİM şifalarını eksik etmesin üzerinden işnlh hayrlısıyla hiçbir sorun olmadan hamile kalmanı RABBİM nasip eder....

Arkadaşlar bişey sorucam bugun doktora gttim klomene başladım bugun 5 gün içiçem cumrtsi kntrole gtcem bn bu aradan incir kürüne de başladım bu kürü önceden yapan arkadşlr vrmı ? normlde 2.5 brdk suya 8 adet incir konuluyo 15 dk kaynatılıyo ılıdıktn snra 2 ye bölünerek öğünlerden 15 dk önce içiliyo. fakat 2.5 bkrak su koyduktn snra kaynaynca incir suyu çekiyo geriye 1 brdk su kalıyo kalan suyu mu bölerek içiyosunz yksa 1er brdk şeklinde mi tüketiyosunuz ?

X