Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım bu progestan adet getirici bir ilaç mı yoksa düzenleyici mi?

hem adet gördürmeye hem de düzenli 6 ay kullanıldığında adet düzenlemeye de yarar..... adet 15. gün başlanıp 10 gün sabah 1 akşam 1 içilirse 28 günde bir düzenli adeti sağlar ve rahim iç tabakasının kalınlığını da ayarlar... düzeltir...

Son düzenleme:
evet evet.. doktor bugün çok tatlıydı.. yanından çıkarken elimi tuttu, sımsıcak böyle yalnız değilsin dedi bana.. hafta sonu merak etmiş ama klinikte değildim numaranı kaydetmemiştim yoksa arayacaktım hep düşündüm ne yaptı bu kız dedim durdum diyor.. bunu söylemiş olması bile benim ona daha da güven duymamı sağlıyor.. çok seviyorum doktorumu ve onunla birlikte bu kistten kurtulacağız.. tamam canım şimdi kalkıp ilacımı içeceğim ve dua edeceğim.. teşekkür ederim çok çok :KK16:

sen de sağol canım benim :))
bunu geçici bir süreç olarak düşün... biliyorum ki 1 ay sonra bebek hayallerine geri döneceksin :)) umutlarımız asla bitmez doktorunun böyle olması gerçekten de şans bence de çok iyi birisi :))

bugun adetimin 2.günü ilk defa böyle geliyor bende kist patlamış olabilir seklinde yorumlamıştım

Canım kist patlasa sancın olur hissedersin.Biciminde dediği gibi ilaçla olmaya başla adet sonra kendilğnden düzene girer inşallah.Hayıt tohumu kullanıyorum ben ve faydasını görüyorum sanki.Adet düzensizliği kadın hastalıklarına iyi geliyormuş.İstersen internetten araştır ve aklına yatarsa sende kullan.

İnşallah canım insan kendi kendinin doktoruda oluyor yeri geliyor napalım sağlık varsa hastalıkta var.Herşey dengeli bu dünyada.Akıl vermek gibi olmasın ama ben çok sıkıldığım zaman dua yasin okurum ve rahatlatıyor insanı.Manevi güçte çok önemli.Allah kulunun duasını yalvarışını kabul edermiş.İnşllh dualarımız kabul olur:KK16:

canım bende duaya veriyorum kendimi.. Allah'ım kabul etsin.. şimdi adetliyim.. bitsin zaten tefriciye başlıcam annem dedi.. beraberce okuruz dedi..

tuncss cnm çok geçmiş olsun siteyi tam takip edemiyorum şmdi okudum çok üzüldüm cnm RABBİM şifalarını eksik etmesin üzerinden işnlh hayrlısıyla hiçbir sorun olmadan hamile kalmanı RABBİM nasip eder....

Arkadaşlar bişey sorucam bugun doktora gttim klomene başladım bugun 5 gün içiçem cumrtsi kntrole gtcem bn bu aradan incir kürüne de başladım bu kürü önceden yapan arkadşlr vrmı ? normlde 2.5 brdk suya 8 adet incir konuluyo 15 dk kaynatılıyo ılıdıktn snra 2 ye bölünerek öğünlerden 15 dk önce içiliyo. fakat 2.5 bkrak su koyduktn snra kaynaynca incir suyu çekiyo geriye 1 brdk su kalıyo kalan suyu mu bölerek içiyosunz yksa 1er brdk şeklinde mi tüketiyosunuz ?

saol canım.. amiiiinnn..
bu arada nacizane tavsiyede bulunayım.. klomenle birlikte incir de yapma.. klomen zaten başlı başına hormon takviyesi.. iyice çoğalmasın yumurtalar.. ben klomen içerken her gün 2-3 incir yiyordum sadece.. birde muhakkak çatlatma iğnesi yaptır.. ben bu ay iğne olmadım ve şimdi 10 cmlik bir kistim var.. tabi bu herkeste olacak diye birşey yok ama ihtimal her zaman var..

hem adet gördürmeye hem de düzenli 6 ay kullanıldığında adet düzenlemeye de yarar..... adet 15. gün başlanıp 10 gün sabah 1 akşam 1 içilirse 28 günde bir düzenli adeti sağlar ve rahim iç tabakasının kalınlığını da ayarlar... düzeltir...

sağol canım siz baya uzmanlaşmışsınız bu konuda benim 2-3 aydır böyle bir problemim var her durumda endişeleniyorum işte

tuncss cnm çok geçmiş olsun siteyi tam takip edemiyorum şmdi okudum çok üzüldüm cnm RABBİM şifalarını eksik etmesin üzerinden işnlh hayrlısıyla hiçbir sorun olmadan hamile kalmanı RABBİM nasip eder....

Arkadaşlar bişey sorucam bugun doktora gttim klomene başladım bugun 5 gün içiçem cumrtsi kntrole gtcem bn bu aradan incir kürüne de başladım bu kürü önceden yapan arkadşlr vrmı ? normlde 2.5 brdk suya 8 adet incir konuluyo 15 dk kaynatılıyo ılıdıktn snra 2 ye bölünerek öğünlerden 15 dk önce içiliyo. fakat 2.5 bkrak su koyduktn snra kaynaynca incir suyu çekiyo geriye 1 brdk su kalıyo kalan suyu mu bölerek içiyosunz yksa 1er brdk şeklinde mi tüketiyosunuz ?

incir kürü klomenle beraber erken yumurta gelişimine neden olabilir doktorunun bundan haberi olmalı 10. gün bakmalı ultrasondan gelişen var mı diye çünkü normalden fazla büyürse çatlatma iğneni olamazsın.... benim 13. günümde öncesinde incir yediğimden 25mm olmuştu yumurta iğne ile çatladı ama tutmadı çünkü çatlatılma büyüklüğü genelde 17-20mm arasındaymış

sen de sağol canım benim :))
bunu geçici bir süreç olarak düşün... biliyorum ki 1 ay sonra bebek hayallerine geri döneceksin :)) umutlarımız asla bitmez doktorunun böyle olması gerçekten de şans bence de çok iyi birisi :))

tabii canııım. ben bu halde bile doktora aşılama tüp bebek soruyorum :KK9:
tüp bebek için rapor çıkarılıyormuş ama en az 3 yıllık evli olmak gerekiyormuş.. bana sen daha dur 6 ayın var tüp bebekten önce aşılama yapcaz ve bebeğin olcak dedi.. ama önce kistten kurtulmamız lazım.. bitmez içimdeki bebek aşkı bambaşkaaaaaaa... layy layyy laaayyy layyyy... tezahürata bak beeeeeeee :KK76:

Canım kist patlasa sancın olur hissedersin.Biciminde dediği gibi ilaçla olmaya başla adet sonra kendilğnden düzene girer inşallah.Hayıt tohumu kullanıyorum ben ve faydasını görüyorum sanki.Adet düzensizliği kadın hastalıklarına iyi geliyormuş.İstersen internetten araştır ve aklına yatarsa sende kullan.

hayıt tohumunu çok duydum bende kullanmayı düşünüyorum nasıl kullanıyorsunuz ?

Bicim bu progestan farlutalla aynı değerde değilmi adet söktürücü yani ?

sağol canım siz baya uzmanlaşmışsınız bu konuda benim 2-3 aydır böyle bir problemim var her durumda endişeleniyorum işte

rica ederim 2-3 aydır bu sorun varsa progestanla bunun önüne geçebilirsin ben 16 yıldır bu haldeyim bakalım uğraşıyorum hala Allah ım sabrını veriyor.... :))

İnşallah canım insan kendi kendinin doktoruda oluyor yeri geliyor napalım sağlık varsa hastalıkta var.Herşey dengeli bu dünyada.Akıl vermek gibi olmasın ama ben çok sıkıldığım zaman dua yasin okurum ve rahatlatıyor insanı.Manevi güçte çok önemli.Allah kulunun duasını yalvarışını kabul edermiş.İnşllh dualarımız kabul olur:KK16:

Allah dualarını kabul etsin canım bende senin gibiyim cok rahatlıyo insan huzur doluyor İnşallah dualarımız kabul olur..

tabii canııım. ben bu halde bile doktora aşılama tüp bebek soruyorum :KK9:
tüp bebek için rapor çıkarılıyormuş ama en az 3 yıllık evli olmak gerekiyormuş.. bana sen daha dur 6 ayın var tüp bebekten önce aşılama yapcaz ve bebeğin olcak dedi.. ama önce kistten kurtulmamız lazım.. bitmez içimdeki bebek aşkı bambaşkaaaaaaa... layy layyy laaayyy layyyy... tezahürata bak beeeeeeee :KK76:
canım işte bu!! :KK9: her zaman böyle güzel düşünelim ve iyi olsun.... bende korkmuyor değilim yani ama biliyorum ki bebeklerimiz gelecek :KK1: tüp bebek fiyatları rp olunca daha uygun oluyor de mi?
Bicim bu progestan farlutalla aynı değerde değilmi adet söktürücü yani ?

ikisi de adet getirir ancak progestan direk progesteron hormonu olduğundan daha iyi ve etkilidir... baş dönmesini de ondan dolayı yapar zaten...

saol canım.. amiiiinnn..
bu arada nacizane tavsiyede bulunayım.. klomenle birlikte incir de yapma.. klomen zaten başlı başına hormon takviyesi.. iyice çoğalmasın yumurtalar.. ben klomen içerken her gün 2-3 incir yiyordum sadece.. birde muhakkak çatlatma iğnesi yaptır.. ben bu ay iğne olmadım ve şimdi 10 cmlik bir kistim var.. tabi bu herkeste olacak diye birşey yok ama ihtimal her zaman var..

doğru haklısın galiba cnm bnde kür olark yapmıyım da öle 1-2 tane yerim :) bnmde kistlerim var cnm polikistik :KK43: bn bir kes kendiliğimden hiç tedavi görmeden gebe kaldım ama 7 haftalıkken bebeğimin kalbi durdu :KK43: şmdi 5 aydr istiyoruz olmadı dktr klomene başladı bu ay gecenekim aynda yumrtam 10 mm kdr büyüdü gelişemedi çatlamadı kistlerime bir kist daha eklendi :KK43: en son 19 ekmde adet görmüştüm birde şmdi gördüm ama hormon tahlili yptrdım tüm değerlerm normal anlamadım gtti işnlh bu ilaç vesile olrda hamile kalırm RABBİM istyn tüm kullarına nasip etsin işnlhh ... cnm arkdş olrk eklicm seni özelden bişeyler sölicem sana...

rica ederim 2-3 aydır bu sorun varsa progestanla bunun önüne geçebilirsin ben 16 yıldır bu haldeyim bakalım uğraşıyorum hala Allah ım sabrını veriyor.... :))

İnşallah kurtuluruz bu illetten en kısa zamanda en sinir olduğum seyde tüylenme yapıyo :KK43:nasıl kurtulabiliriz ki tek yol ilaç kullanmak mı ?

canım işte bu!! :KK9: her zaman böyle güzel düşünelim ve iyi olsun.... bende korkmuyor değilim yani ama biliyorum ki bebeklerimiz gelecek :KK1: tüp bebek fiyatları rp olunca daha uygun oluyor de mi?

evet tüp bebek raporla baya ucuz oluyormuş.. internetten baya araştırdım.. ama net birşey yok..

ben şimdi çıkıyorum.. biraz uzanacağım.. kendinize iyi bakın..
yarın görüşürüz canlar..

hayıt tohumunu çok duydum bende kullanmayı düşünüyorum nasıl kullanıyorsunuz ?

Ben günde 2 defa sabah akşam içiyorum.Yarım tatlı kaşığı hayıt tohumunu bir bardak kaynamış sıcak suya atıp demlemeye bırakıyorum 3 4 dk kadar biraz ılık olunca süzgeçten süzüp içinede limon sıkıp içiyorum.Ama günde birseferde kullanılması yeterli diyorlar.Ve 3 ay kadar kullanılıyormuş intertetten okumuştum.Bitkilerinde şifalı olduğuna inanıyorum.Allah hiçbirşeyi boşa yaratmamış.Önemli olan hangi hastalıga hangisinin iyi geldiğini bilmek.:KK31:

incir kürü klomenle beraber erken yumurta gelişimine neden olabilir doktorunun bundan haberi olmalı 10. gün bakmalı ultrasondan gelişen var mı diye çünkü normalden fazla büyürse çatlatma iğneni olamazsın.... benim 13. günümde öncesinde incir yediğimden 25mm olmuştu yumurta iğne ile çatladı ama tutmadı çünkü çatlatılma büyüklüğü genelde 17-20mm arasındaymış

saol cnm yaa bunu blmiyodum içmem bi daha sadece bugun içtim :KK43: bugünle de kalsın bu ay bi deneyim klomeni olmazsa diğer ay kullanrm incir kürünü saol cnm ya

İnşallah kurtuluruz bu illetten en kısa zamanda en sinir olduğum seyde tüylenme yapıyo :KK43:nasıl kurtulabiliriz ki tek yol ilaç kullanmak mı ?

işte hormonların eksikliğinden oluyor bu tüylenme vs. ben 2 aydır glifor şeker hapı kullanıyorum pko da mucize ilaç bu faydasını gördüm...
doğum kontrol haplarını toplamda 5 yıl kullandım artık onları kullanmadığımdan glifor ve gerekirse progestan içiyorum.... çünkü zamanında adet görememek saç dökülmesine de neden oluyor.... glifor da adetleri düzenliyor doktorunla bir görüşürsün bu ilacı da...

saol cnm yaa bunu blmiyodum içmem bi daha sadece bugun içtim :KK43: bugünle de kalsın bu ay bi deneyim klomeni olmazsa diğer ay kullanrm incir kürünü saol cnm ya

rica ederim... tabi eğer klomenle ilk ay yumurtan gelişmezse inciri denersin ama yumurtan gelişirse klomen artı incir çok sayıda yumurtayı geliştirip erken büyütüp kistleştirebilir olumsuz sonuç olmasın sonra.... sen klomeni dene yumurtan gelişiyor mu diye 13. gününde de baktırırsın canım

Son düzenleme:
X