Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

dün pek pozitiftimm...ama bugun tamm tersii bunalımlardayım canım sıkılıyorrr...bende üşüyorum ECRİNN..benim ayaklarımda ellerimde ısınmıyorrr...bide BİCİMM saç dökülmeside mi pkodann...yaw benim öncesinde pek dökülmesdi ama evlendikten sonra bu ilaçlarmıdır nedirr hiç durmadı dökülmesiii...sizinde dökülüyormu arkadaşlarrrr....böle dökülecekmi hep...bu hastalık ne acayipp bişi yaaaaa....ne kafada saç bırakacak sonunda nede bende benlikk...

canım ben hareketsiz kaldığım için üşüyorum galıba oturrarak çalıştığım için farkettimd ehareket edınce ısınıyorum sende öyle yap :)sıcak bişeyler iç :nazar: ben evde su torbası koyuyorum ayaklarıma.
saç dökülmesine gelince benimde acayip dökülüyor valla dün bir arkadaş bir kür önerdi hem uzatıyormus saçı hemde dökülmesini engelliyormuş hafta sonu deniycem topiği bulayım sanada yazarım bakarsın canım bu hastalıkdan dökülüyor saçlarımız kızlarrr

bu sayfadaki bütün arkadaşlarımmm....hepinize çook teşekkür ediyorumm....benim en büyük umut kaynağımm.....nediyimm...mini etek...reyyann...busmai..............bicimm...ecrin..tuncss
ve bütün pkolu arkadaşlarımm hepinizee....iyiki varsınızzzz....allah hepinizin gönlüne göre versinn...
:KK14::KK14::KK14:

iyiki sende varsın canım arkadaşım başaracaz bundan emin ol canım hepimiz hamıle kalcaz yeni yıl bize uğurlu gelcek buna inanaıyorum :)

tuncss canım öncelikle sana çok geçmiş olsun ... yazdıklarını okudum ve çok üzüldümmm :2: bir tedavi gördün mü bu ay nasıl o kadar büyüdü kistin Allah korusun inşlalh patlamz da erir.. patlayınca çok ağrılı olur sana zarar vermez inşallah.. doktorunun önerileri iyi bence .. ihmal etme canım çoookkk geçmişşş olsunnn

bazı tülenmeler genetikte oluyor canım. pko belitilerini bariz olarak söyleyeyyiimm kendimden

1. erkek tipi saç dökülmesi
2. yüz de sakal bölgesi göğüste ve aralarında kıllanma
3. adet düzensizlikleri
4. lh ın fsh dan yüksek olması
5.yumurtalıklarda inci görünümlü yumurta kistleri (ultrasonda belli olur)
6. sırt kalça veya yüz bölgesinde sivilcelenme
7.bel bölgesi uzunluğu/kalça bölgesi uzunluğu>0.8 den (pko ya adaysındır)

inşallah değilsindir canım

ooofff yaaaa aynen bende çok geç görüyorummm... bende akıntı oluyor ama bazen . bende 18 aralıkta adet oldum duphastonla. her ay yeni bi dert . metformini kullanıyorum 3. aya girdim bakalım faydası olacak mı.

gmse ye yazdığım cevap aynı zamanda sana da gelsin canım inşallah pko olmazsınız...

kilon kaç canım söylemişmiydin unutmuş olabilirim bu aralar kafam baya yoğunnn. ben iyiiyim canım teşekkür ederim sınav okuyorum bu araalr sen nasılsı ??

kilolu isen canım kilo vermeye bak pkoyu ortadan kaldırmaya yardımcı olan en önemli unsur bu.. soğan kürü yapan arkadaşlar var.bazıları fayda görmüşşş

caanımm cvabın için çok saol.bna doktor zten pko değlsin ddi ama bn kndim şüpheleniyrum işte.şimdi şu maddelerden bnde olanları syleyeyim . saçlarım maşllah gürdür.o yok yani.göğüs armda 1 tane kıl var zman zman dökülüp kendisi tekrar çıkıo :26: snraa 3.4.5 maddeler hastnede bakldı rastlanmdı .vücudumda hç sivlce çıkmaz ama yüzümde çıkıo ara ara asıl can sıkıcı durum çok çıkması değil geçmemesi.en son madddeyide doktor ölçtü hesapladı normal dmişti. yani işte bu arada var dedğim şeyler bni şüphelendiriyor bu kadrı pko için yeterli mi die düşünyrum . kiloya gelnce tam ideal kilomdayım hatta olmam gerkenden 1-2 kilo daha az .tekrar teşkkrler :KK70: bn ynde bu kürleri araştrıyim :KK23:

kızlar allah hepinize hepimze şifa versin. brkaç sayfa okuyim ddim ağlyrum şu an yani. bn dktr yok ddği halde byleyim var mı yok mu takıyorum . allah sabrını versin inş..inş en kısa zamnda kurtlursunuz bebişlerinizi alırsınız elnize .:KK49:

günaydın kızlar hayırlı cumalar...rabbim bu mubarek günde herkeze evlat nasip etsin.kimsenin kucanı boş bırakmasın hayırlısıyla.

canlarım, kaderdaşlarım, arkadaşlarım..
benim az önce kırmızılarım teşrif ettiler.. öyle mutluyum ki tarifsiz.. inşallah hayırlısı ile şu kistten kurtulurum ve yoluma devam ederim..
tabi daha lekelenme şeklinde ama arkası da gelir inşallah..
Cuma'mız mübarek olsun.. bol bol dua edelim..
öpüyorum hepinizi..

Canım, Rabbim büyük şifalar versin... Sınavımız zor:KK43:

amiiin canım..

çorbanı yapsaymış barı kayınvaliden onların başına gelince ah uh zaten bizlere olunca böyle genciz diye mi önemsemezler anlamıyorum....neyse artık arayıp soruyor mu seni?
yemeği de mümkünse yapma pazartesiye kadar dikkat et bence yürümen bile sakıncalı ya neyse...

ahhh canım ahhh.. çorba yapmak mı? kadın bir telefon edip de halimi sormadı..Allah'ım öyle büyük ki.. artık Allah'a havale ediyorum onları.. söyleyecek söz yok.. yalnız olduğumu biliyorlar ama umurlarında değil.. annemle ablam bir de babam yazık sözleşmişler her saat başı biri arıyor.. diğerlerine haber ulaştırıyormuş.. :KK9: çok güldüm yaa.. ama çok paniklemişler.. haklılar tabii ben canlarıyım sonuçta.. boşuna dememişler ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar.. bugün iyi uyandım ben.. karın ağrım vardı ve az önce kırmızılarım merhaba dedi bana.. hayatımda ilk kez bu kadar çok sevindim kırmızı gördüğüme.. çok şükür Allah'ıma..

saol canım adet olunca bile birbirimize hayırlı olsun diyoruz düşünsene o durumdayız hemen hamiş kalanlara gıpta ile bakıyorum nedir diyorum benim onlardan farkım bizim sınavımızda buysa onlarınki ne bazen böyle saçma sapan şeyler düşünmeden edemiyorum çoğu zaman umutluyum bazende böyle isyan edesim geliyor Rabbim sevdiği kuluna dert verirmiş diye avutalım kendimizi inşallah bu yeni yıl hepimize uğur getirir tek tek güzel haberleri veririz Allahım duy sesimizi çünkü bizim bu bebeklere gerçekten ihtiyacımız var

canım bende de aynı durumlar oluyor.. isyan etmemek için zor tutuyorum kendimi.. Allah'ım güç kuvvet ver diyorum sürekli.. sabrımı da yanına eklesin tabi :)))
inşallah gelecek bebeklerimiz.. doktorum metforminim bitmişti onu yazarken reçeteye bu son olsun artık gelsin nazlı bebeğimiz dedi.. inşallah duası kabul olur..

slm kızlar hepinize hayırlı cumalar. bu mübarek günde bol bol dua edin kızlar.

bugün tartıldım kızlar geçen hafta başladım diyete
64,80 başladım
1 hafta 63,80 kilo gördüm
2, hafta 63,30 kıloya düşmüşüm çoık şükürr kilo verebiliyorum yaa çok mutluyum valla hayatımdan şekeri unu tuzu çıkardım bu hafat biraz kaçamak yaptım rengli olduğum için çikolata yedim arada ama yinede vermişim durmak yok devam :))))

canım adet olmana sevindim valla hadi gitsin şu kistin erir gider inş.canım kendine dikkat et :)

sekine duası ha ilgimi çektide baktım hemen 19 ayetli falan diyo yaa öncesindede baya bişeyler demen gerekiyomuş okumak için denemekten zarar çıkmaz nasılsa bende cinsi münasebet duasıyla bebek isteyenler için bi dua var onu okumaya çalışıyorum bu arada benimde adetlerim geli geliveriyo yaa 2-3 haftada bi terslik var çok az olduğum için tam olamıyorum ondan heraldee off polikistik overde hamile kalabilenler varmı aranızda? nasıl hamile kalabiliriz bana yardımcı olun lütfen bide sormuştum zaten progesteron 100 mg kullanıyorum 4 aydır aranızda kullanıpta bi yararı olan varmı?

canım dua et bir rahatsızlığın var ve çaresini bulabilirsin sebepsiz yere hamile kalamayanlar var tedavini görürsün olursun pko demek kısıklık demek değil sadece seni uğraştıran bir hastalık pkolu bebekler nazlı oluyorlar geç geliyorlar o yüzden kendini üzme ve ümidini asla kaybetme ben 1 yılı geçti uğraşıyorum hala bişi yok pko yok diyor doktor ama aynı pkolu gibi kıllanma var regli düzensizlği var yumurtlama sorunu var yumurtluyorum ama büyük değil sanırım istenilen ebatta değil o yüzden bitkisel şeylerde deniyorum iyi bir doktor bul ve biraz sabırla gelir bebişin inşallah merak etme

araştırayım ben de onu.... zaten çok çok dualar ediyorum Allah ım da biliyor ne istediğimi,istediğimizi.... inşallah hepsi gerçek olacak.... aklımızı dağıtmadan olmayacak bu iş.... 2012 de düşünmeme kararı alacağım...:KK9:

valla sıkıyorsa bir yıl düşünmee hiç sanmıyorum :KK1::KK1: inşallah bu yıl bizim yılımız olur ve bebeklerimiz gelir artık dualarımızı eksik etmeyelim ve dua ederken birbirimizi unutmayalım Allah yardımcımız olsun

canlarım, kaderdaşlarım, arkadaşlarım..
benim az önce kırmızılarım teşrif ettiler.. öyle mutluyum ki tarifsiz.. inşallah hayırlısı ile şu kistten kurtulurum ve yoluma devam ederim..
tabi daha lekelenme şeklinde ama arkası da gelir inşallah..
Cuma'mız mübarek olsun.. bol bol dua edelim..
öpüyorum hepinizi..

canım bende de aynı durumlar oluyor.. isyan etmemek için zor tutuyorum kendimi.. Allah'ım güç kuvvet ver diyorum sürekli.. sabrımı da yanına eklesin tabi :)))
inşallah gelecek bebeklerimiz.. doktorum metforminim bitmişti onu yazarken reçeteye bu son olsun artık gelsin nazlı bebeğimiz dedi.. inşallah duası kabul olur..

çokk sevindimm oh gelmiş kırmızılar inşallah kistinden hemencecik kurtulursun canım Allahımıza tabikii isyan etmiycez ama bazen neden diye soruyorum inşallah doktorunun güzel dileği bu sene gerçekleşir cnm çok isterim Rabbim emeklerini boşa çıkarmasın hiçbirimizin

slm canım ben senin sayfanda yazılarını sorunlarını okudum ben farklı birşey söylücem 1 tüp bebek 9 aşılama yaptırdım polikistik over ve ben yeni duydum tüpleri tıkalı olanlar soganı kabuklarıyla kaynatıp içersen çok faydası varmış ben denedim ii olluyor dene bence

canım tüpleri tıkalı olanlara kabukları iyi geldini söylemişsin ben de duymuştum denedim bende ama tüplere faydası oldunu bilmiyrdum tatlım

ben ameliyatla açtırdım 1yıl önce tüplerimi.zaten 2defa soğan kürü yapmıştım 2sinded ekabuklarıyla kaynattım soğanı inş şifa olmnuştur

canım ben hareketsiz kaldığım için üşüyorum galıba oturrarak çalıştığım için farkettimd ehareket edınce ısınıyorum sende öyle yap :)sıcak bişeyler iç :nazar: ben evde su torbası koyuyorum ayaklarıma.
saç dökülmesine gelince benimde acayip dökülüyor valla dün bir arkadaş bir kür önerdi hem uzatıyormus saçı hemde dökülmesini engelliyormuş hafta sonu deniycem topiği bulayım sanada yazarım bakarsın canım bu hastalıkdan dökülüyor saçlarımız kızlarrr

http://www.kadinlarkulubu.com/evde-...9242-haftada-1cm-uzayan-saclara-dersiniz.html

WAW burayı oku canım

Son düzenleme:
ateşine göre bu geceye kadar adet olmazsan canım sabaha testini yap yarın da doktora git bak tuncss un kisti varmış ve hepimizin başına gelebilecek bişey bu...
oldum oldum canım dün adet oldumm dün gece öldüm ağrıdan kusmaktan çünkü aynı anda boğazım iltihablandı öksürüyorum.bir karnım bir başım bir kaslarımm her yerim ağrıyor bugün işede gidemedim.

yaww kızlarr ne zormuşş bölee...derdi veren rabbim dermanıda verir ..ama sabrıda versin bizleree...sabır lazımm bie sabır ve eşlerimizedee...bu tedavi olayları ilaçlar kontroller beni çok yıpratıyorr bi eşim var hep onla uğraşıyorum onada yazık günah..o yüzden allahım hepimize ve eşlerinede sabır versinnn.....şimdi TUNCSS neden böle olduuu...klomen kullanıyormuyduu??yada söktürücü ilaçç...bende tırsdımm şimdi...bicim bize en iyi ilaçlar söktürü demişsin hayıt metformin uzun iş demişsinn...bende uzun zamandır progestan içiyordumm..ama almıcam birkaç ayda metformin..ve hayıtle deniyimm..5..6 ay daha vericem kendimee...sonra tedaviye yeniden başlıcam inş ozaman kadar kiloda verebilirim...hem dediğiniz gibi maddiyatada bakıyor parada toparlamam lazımm:KK43::KK43: oyyy oyyyyy.....off off da demiyorum allahın gücüne gidermişşş..ondann bol bol oyyy oyyyy diyorumm...bide bebişş olmadann ben UMRE yede gitmek istiyorummm eşim izin verir gönderirse tabi o gitmese beni göndersede olur.....ben ne çook şey istiyorum yaaa...

ALLAHIMM SENN ÇOOOKK ÇOOOKKK BÜYÜKSÜNN UMMANLARDANDA BÜYÜK HERŞEYDEN BÜYÜKK..BİZİM İSTEKLERİMİZZ SENİN HUZURUNDA ZERRENİN ZERRESİİ...SEN OL DERSEN HERŞEY OLURR...BİZLERİ BİZİM GİBİ DERDİNE DERMAN ARAYANLARI HUZURUNDA ELİ BOŞŞ ÇEVİRMEEEEE...TABİ İSTEKLERİMİZİDE HAKKIMIZDA HAYIRLI İSE BİZLERE VER...HAKKIMIZDA HAYIRLI DEĞİLSE VERME..SABRINI VERR... AMİNN..............

ne bilem içimden geldii...en çaresiz olduğum anlarda.yapacak hiçbirşeyimm yok...gidecek kapımda..yazdığım anda dua etmek geldi içimdenn...
eveeeeeeeett ALLAHIM SABRINIDA VER BİZEEE.ne güzel dua mışşş buuuu.aminnnnn

günaydınlar herkese..

ay yok bicimim canım arkadaşım.. dayanamıyorum ki.. kendimi durduramıyorum. sanırım çok doluyum ben.. psikolojik olarak da iyi değilim.. bu olay üstüne tuz biber oldu sürekli ağlıyorum.. doktorum adet olursam muhakkak küçüleceğini hatta belki tek adetle bile yok olabileceğini söyledi.. kafam çok karışık.. yok ki bir yol gösterenim yanımda.. kaynanaymış adı batsın.. kadına eşim anlatıyor durumu aaa vahvah tüh tüh.. zaten devamlı gitmiyomuydunuz doktora diye de bi de laf sokuyo. eşim de yok gitmiyoruz biz uzun zamandır birşeyi yoktu dedi. beni istedi, geçmiş olsun dedi ve çemkirmeye başladı.. karşılık verdiğim anda kavga çıkıyor.. vermesem içimde biriktiriyorum sonra dayanamıyorum.. bilmiyorum ne olacak halim.. demedi ya yemeğiniz var mı yok mu, gelin burda yiyin, tuncss yatsın ben bakarım ona dinlensin.. bişey olmaz deyip geçiştiriyor.. ne rahat insanlar.. ay yok yok insan kelimesini haketmiyorlar bunlar.. çok bunaldım çok.. aileme de birşey diyemiyorum kist olmuşum dedim de delirdiler orda.. annem hemen gel burda halledelim dedi.. orda tanıdık hastane doktor dolu.. bilmiyorum aklım çok karışık.. az sonra doktorumu arayacağım bakalım ne diyecek.. bi de ekonomik kısmı da var.. biraz bakındım 3-4 milyarlardan bahsediliyor.. veremeyiz o kadar parayı.. off offff.. Allah'ım sabır ver..

saol canım teşekkür ederim.. inşallah kurtulabilirim..
canım laparoskopimi 3-4 milyarmışşş bu ne ya bende yaptıramam kalsın o zaman şimdilikkk.

slm kızlarrrr :KK3: nasılsınızzzzz ne zamandr giremiodum geçmişe şöle bi göz attım da tuncss :KK43:( cok üzüldüm arkadasım ya inş en kısa zamanda kurtulursun kistinden bicimm sen nasılsın ? gyaman 123m nasılsınız kızlarrrrr ve dier tüm kızlarrrr hadi artk birinizz hamişş haberi verin yeni yılaa sevinçle girelmmmm :KK16:
sağolll canım sen nasılsın.anlatta biraz bize içimiz açılsınnn.hiç haber yokkk hamilelikten dolayııı

evet bicim ya nedendir bilmiyorum doktoruma soracağımmm. metformin özellikle b grubu vitaminlerin alımını engelliyor diye okumuştumm. bu ara çok unutkan olmaya başladım bi tahlil yaptıracam bi ara tatile gireyim bütün planlarım için o zmanı bekliyorum.

?
b vitamini alımını kesinlikleeee azaltırmış canımmm

adet oldum dün gece belim kopacak gibi ağrıyordu ve geldi sonunda çok lazımmış gibi :) bu yıl bana iyi gelmedi inşallah 2012 bize uğurlu gelir inşallahh
bendeee oldummm canımmm sormaaaa.

hiç lazım olmadıkları halde yüzsüz yüzsüz geliolar ama neyse bebiş olmadı takdirde gelmeleri bizim için iyi canım dinlen bel agrısı kasık agrısı karın agrısı çok zor bide ben istifra ederim çok kötü bi şekilde
ayy bu ay ilk defa bende kustumm öyle böyle değil 4-5 defa kustumm.sanırım çok üşüttüm onunda etkisi var boğazımda ağrıyorrr hemmm

merhabalar herkese iyi akşamlar..geçmişi okuyamadım ama inşallah herşey yolundadır..pozitif olalım ki bebişlerimiz bize rahat gelsinler:emir_bebek:
bende adet olucam bi türlü olamadaım..pko teşhisi konmadan önce yani 1-2 ay önceye kadar 30 günde bir olurdum..3 gün gecikti şimdi yine..heryerim ağrıyor..bi türlü gelmedi kırmızılar..:KK52:
bide kızlar beraber çalıştığımız bi arkadaş var..aynı benim gibi 1 yldır istiyodu..hiçbi sorunu yoktu..bu ay hamile olduğunu öğrendik..hemde değeri 13950 (maşallah) 2 tane kese göründü maşallah..Rabbim bizlerede nasip etsin..(amin) onun haberini alınca çook sevindim ama nedense bekleme kararımı gözden geçirmeye karar verdim..ne dersiniz kızlar..glifora bu ay başladım..3 ay kullanmaya devammı ediyim..yoksa bu ay adet bitimi filmi çektirip klomene mi başlayayım..bana bi akıl verin..eşim bekleyelim diye tutturdu ama 1 yıl oldu..ben artık bebek sahibi olmak istiyorum Allahın izni ile..

bence klomene başlamak için acele etme ama bir an önce rahim filmini çektir benceeee

kızlar mrb size hikayemi yazmak istedim
2 yıldır bebek istiyorduk bir çok sey deendik PKO luyum ve ilaçsız adet olamıyordum ayrıca eşiminde hareketli sperm sayısı çok azdı tüm umutlarımı kaybettiğim çok oldu bu forumlara bile giremiyordum üzülüyorum diye ama Allahıma şükür az önce hamile kaldığımı öğrendim kanda çıktı İnşalllah sağlıkla devam eder. ve Allahım her isteyene nasip eder.
Bu ay biz gonal f 75 ml 7 gün vuruldum ve çatlama iğnesi oldum ilişki esnasındada preseed jel kullandık tabi bunların hepsi Allahın vesilesi tabi ALLahım her kese nasip etssin...

2 yıldır bebek istiyorduk bir çok sey deendik PKO luyum ve ilaçsız adet olamıyordum ayrıca eşiminde hareketli sperm sayısı çok azdı tüm umutlarımı kaybettiğim çok oldu bu forumlara bile giremiyordum üzülüyorum diye ama Allahıma şükür az önce hamile kaldığımı öğrendim kanda çıktı İnşalllah sağlıkla devam eder. ve Allahım her isteyene nasip eder.
Bu ay biz gonal f 75 ml 7 gün vuruldum ve çatlama iğnesi oldum ilişki esnasındada preseed jel kullandık tabi bunların hepsi Allahın vesilesi tabi ALLahım her kese nasip etssin...

canım çok tşk ederiz bize gelip hikayeni anlattığın için hepimize umut oluyorsun Rabbim kucağına almayı nasip etsin çok sevindim

merhaba arkadşlar bnde de pko var bir kez hamile kaldım 7 haftalık düşük yaptım. şimdi 5 aydr hamile kalmak istiyorum ama olmadı adet düzensizliğim var bu ay söktürücü aldım 9 gün oldu hala adet olmuş değilim. doktorum yumrtalıklrm da minik inci tanesi şeklinde kist oldugunu söylemişti. adet olunca yumrtlama tedavisine başlıcam. bu şekilde olupda yumrtlama tedavisiyle hamile kalan arkadşlarımz var mı ??

merhaba arkadşlar bnde de pko var bir kez hamile kaldım 7 haftalık düşük yaptım. şimdi 5 aydr hamile kalmak istiyorum ama olmadı adet düzensizliğim var bu ay söktürücü aldım 9 gün oldu hala adet olmuş değilim. doktorum yumrtalıklrm da minik inci tanesi şeklinde kist oldugunu söylemişti. adet olunca yumrtlama tedavisine başlıcam. bu şekilde olupda yumrtlama tedavisiyle hamile kalan arkadşlarımz var mı ??

bebeğin için üzüldüm canım ama ben senin yerinde olsam madem inci tanesi şeklinde kistlerin var ilk önce soğan kürünü uygularım yaptınmı daha önce soğan kürü yapmadıysan kesinlikle tavsiye ederim
ben iki ay klomen kullandım ama sonuç alamadım ama alan çok insan var yumurtalama tedavisi dediğin sanırım o klomen artı çatlatma iğnesi

çok mutlu oldum senin adına allah tamamına erdirsin sağlıkla al bebeğini kucağına.inş. daarısı başımıza bende çok vurundum gonal f hemde 150 175 çok ciddi dozlarda ama olmadı nasip ....

Son düzenleme:
bebeğin için üzüldüm canım ama ben senin yerinde olsam madem inci tanesi şeklinde kistlerin var ilk önce soğan kürünü uygularım yaptınmı daha önce soğan kürü yapmadıysan kesinlikle tavsiye ederim
ben iki ay klomen kullandım ama sonuç alamadım ama alan çok insan var yumurtalama tedavisi dediğin sanırım o klomen artı çatlatma iğnesi

evet cnm klomen doktorum artık beklemeyelim dedi yumrtlama takibine girdim yumrtam tam gelşmiyo o yüzden önerdi tedavi herhalde bir kez hamile kaldığım için de pek tedavi görmemi istemedi ama ben istedim. soğan kürü çok duydum ama hiç denemedim 2 gündür dereotu tohumuyla çay yapıp içiyorum edtimi söksün diye ilaç kullandım 9 gün oldu adet görmedim doktr 15 güne kdr bekle dedi. diğer şekilde ada çayı içiyorum şimdi hayıt tohumuna başlıcam adet olunca. soğan kürünü ne şekilde hazrlıyosun kistleri tamamen yok ediyomu mu ki ne kadr süre kullandın sen canım ?

bize umut oldun canım allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım

X