Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

Aynen öyle yemeğe dikkat etmeyip spor yapmadıgımızda pkolu oldugumuz için kilo alışımız dahada hızlı oluyor vermesi zor oluyorBanada canım bekarken de adet düzensizligi vardı dogum kontrol ilacı verdiler anca.Her doktorada güvenilmiyor malesef.Sporu evdemi yapıyorsun bicim ben bütçemi zorluyarak koşu bandı aldım mecburiyetten ve her gün 45 dk koşuyorum.Kış ayında hergün dışarıya çıkılması çok zor ayrıca dışardada öyle koşamam oyüzden bende evde koşmaya karar verdimAllah emeklerimizi boşa çıkartmasın

benim diyette karatayın biraz farklısı bende ekmeksiz ayapamazdım ama yapıyrum valla biraz süper 2 litre suylaaa 4 günde 1kılo gitmiş bilee tartıldım şimdi :)))))

Maşallah negüzel ben çok su içemiyorum diyet ve spor yapıyorum ama suda baya içmem lazım kendimi zorluyacam artık napalım suda çok önemli zayıflamada

Canım değerlerim
TSH-3.825
FSH-2.77

Bicimcim değerlerim:TSH-3.825
FSH-2.77
LH-6.94
Estradiol-219
Prolaktin-22.72
Canım hayıtın markasını bilemiyorum malesef ama gittiğim aktar güvenilir temiz bir yerdi ve gözümüzn önünde çekti hayıt tohumunu.Makinada biraz öğütüp öyle verdi ben kullanıyorum 2 haftadır ve Allah korusun bir tehlikesini görmedim.Sende ollan hayıt tohumundan şüphe ediyorsan içme iyi bir aktar bul.Bicim sendede prolaktin yükseliyormuydu?Metformini sürekli kullan demişlerdi banada doktorlar oyüzden bende sadece şuan metformin kullanıyorum.

Maşallah negüzel ben çok su içemiyorum diyet ve spor yapıyorum ama suda baya içmem lazım kendimi zorluyacam artık napalım suda çok önemli zayıflamada

günaydın canım önceden bende su içemezdim ama kendime 1,5 litrelik şişelerden aldım onu bi dikiyorum kafaya öyle içiyorum yoksa su içmek aklıma bile gelmiyordu dene bak lıkır lıkır içersinnn:)

günaydın canım önceden bende su içemezdim ama kendime 1,5 litrelik şişelerden aldım onu bi dikiyorum kafaya öyle içiyorum yoksa su içmek aklıma bile gelmiyordu dene bak lıkır lıkır içersinnn:)

Canım bizde 1.5 litrelikşişe aldık hemde 2 tane eşime ve bana öyle kenarda durdu ama denicem içicem inşallah.Eşim içerde bol su bende içsem

once glifora basla.birkac ay sonra hala hamile kalmazsan klomen de al. Glifor ve klomen beraber devam edersin.

bünyen hangi diyete uygunsa onu yap canım galıba 10kılo vermişsin çizelgene göre hedefe az kalmıs böyle devam :))

canım vakit kaybetmek istemiyorsan klomene başla derim sonuçta gliforuda kullanabilirsin aynı anda sorun olmuyo...

merhaba.çok teşekür derim cevap içi..bende aslında birlikte kullanmak istiyorum ama doktor klomene belkide gerek kalmaz dediği için kafam karıştı..ilacın çok etkili olduğunu söyledi..ben şimdi bitkisel 2 ayrı macun da kullanıyorum..biri hayıt tohumlu..sanırım 1-2 ay bekliycem klomen için..1 yıl oldu ama eşim acelemiz yok bekleyelim diyor..

once glifora basla.birkac ay sonra hala hamile kalmazsan klomen de al. Glifor ve klomen beraber devam edersin.

çok teşekkür ederim cevap için..söylediğin çok mantıklı geldi..başladım zaten glifora günde 2 kere içiyorum..bat 26 aralık ama çok fazla hava değişikliği yaşadım gecikebilir..bu ay ve önümüzdeki ay glifor kullanıcam..aynı anda bitkisel macunları da kallanırım..olmazsa 2 ay içinde 3. ay doktoruma söyleyip klomene başlarım..hepimizin hakkında hayırlısı..aslında yaşım daha küçük acelem yok ama işte 1 yıldır olmayınca insan olsun bir an önce diyor..

Canım öncelikle geçmiş olsun ve doktorunun metformin vermemesine şaşırdım genelde pkolular için bu ilacı veriyorlar .Sen kullanmaya devam et bende günde 2 defa kullanıyorum glucophageden[metformin].En azından pkonun ilerlememesini ve kilo varsa kilo vermeyi sağlıyor.Ben hayıt tohumunu öneriyorum ben kullanıyorum hayıtı.Adet düzensizliklerine yumurtlma bozukluğuna çok iyi geliyormuş.İnternettende araştırdım.Haklısın canım önceden tedbir almak gerekli.Allah sağlıklı hayırlı bebekler versin inşallah hepimize

slm kızlar bende aranızda yeniyim pcoluyum şu DHEA-SO4 NEDİR 403 çıkmış pco ile alakası var mı

canim sabirli olmak da ilac:)esin de zorlamiyor ne guzel rahat ol.glifor seni duzenler.klomen gerekirse sonra kullanirsan daha etkili olur.aramizda glifor gibi ilaclarla hamile kalan daha fazla.icin rahat olsun hersey zamani gelince oluyor biz ustumuze duseni yapalim sadece.

canım sen karar vermişsin gerçi.bencede acelen yoksa önce 2-3 ay metformin dene olmazsa önce rahim filmi çektir sonra klomene başla rahimde sorun varsa klomenler boşa gider çünkü.ve onları sadece 6 ay kullanabiliriz.

canım sağ tüpüm açık ama sol tüpümü hiç göremedi bile.ya sağ tüp kapalı dedi.rahim sağa bariz yatık belkide sol tüpün görünmesini engelliyor dedi yani laparoskopi çektirmeden tam anlayamayız dedi.

çok teşekkür ederim canım güzel dileklerin için..hayıt tohumlu ve civanperçemli bir karışım kullanıyorum..birde giresun da bir aktar var..özel bir karışım hazırladı bana..ikisini bir kullanıyorum..benim adetlerimde hiç sıkıntı yok..kilomda çok fazla yok..pko bendeki etkileri tüylenme ve bebek sahibi olamama..dualarım sizlerle..hepimiz için dua ediyorum.

evet canım kesinlikle sabır..başka yolumuz yok..Allahım hayırlı zamanda versin..zaten zamanı belii ..biz o zamanı bekliyoruz bence..gliforu dr. çok övdü bana.çoğu hastasının bu yolla hamile kalabildiğini söyledi..

canım sen karar vermişsin gerçi.bencede acelen yoksa önce 2-3 ay metformin dene olmazsa önce rahim filmi çektir sonra klomene başla rahimde sorun varsa klomenler boşa gider çünkü.ve onları sadece 6 ay kullanabiliriz.

123 m canım doktorum zaten 3 ay bu hapı kullan sonra rahim filmi çekeriz dedi..bencede çektirmek daha mantıklı..çünkü benim geçmişte bi kist ameliyatım var..tüplerde tıkanıklık olabilir demişti doktorum..hayırlısı hakkımızda..Rabbim yüzümüzü güldürsün en hayırlı zamanda

ben de bu aksam annemdeyim canim degisiklik olsun dye geldim ama esimi de ozledim:) evet pzartesi guzel haberler aliriz insallah. senin de atesin yuksek devam ediyormus cok heyecanlandim insallah guzel bir sonucun habercisidir cok istiyorum
sağ kasığımda hareketlenme var ateş de hep yüksek ben de anlamıyorum ama regl zamanı yumurtlama olduysa bu mantıklı geliyor... sağol canım inşallah benimki de gelecek :)
senin için çok seviniyorum canım bebeğini de göreceksin çok yakında...

27 sinde doktora gidip durumu anlatacağım usg ye de girerim canım merak etme sonucu da yazarım belki rahim ağzına da bakar örnek falan alır...
soğan kürünü yap o zaman canım aklında kalmasın ama bence rahim şeklinden ötürü göremediler onu yoksa senin tüpün var yani belki de açık ve rahim yatık olduğundan onu göremediler bunu bilmiyoruzki canım.... inşallah bu ay gelsin bebeğin de uğraştırmasın üzmesin seni...

canım gliforu 3 ay iç zaten yumurtlaman başlayacak ve düzene girecek... yanında bitkisel şeyler de deneyebilirsin...
bebeğe zararı yok bu ilacın hatta kalp atışları duyulana kadar içmeye devam bile edebilirsin...
yalnız bol su ile iç ilacı böbreklere zarar verir suyu az içersen....
ben evde plates yapıyorum bisiklet var bir de abking pro mekik aleti var onları kullanıyorum....

benim prolaktinim 23 canım yüksek sayılır dedi doktor ama ilaçlık değil dedi... seninki de normal yani....
Lh ın da düzelmiş biraz daha düşerse harika olur...
Tsh ın da 2.50 olursa süper olur ama canım zaten üst sınırda bile değil normal yani bu arada dere otu yersen Tsh dengelenir yemekten önce birkaç tutam dere otu ye.... hem tok da tutuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…