Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

ii maşaallah canım bakalım bende karataya başlarım sanırım su sorun değil bende 3 lt falan içiyorum günde ama benim kilo oturmuş üstüme zorluyo kolay veremiyorum...

benimde öyleydi valla 65 1gram inemiyordum dukan 59 indim ama geri aldım malesef şimdi biraz daha hevesliyim verem inş.başka çarem yok çünkü

selam kızlar naberrrr mevzu kılodan acılmıs:) bendede cookkkk var ama vermek lazım malum pko derddııı ama kılosuz pko lularda var cok enteresannn ama zayıflarda da nasıl seker hastası olabılıyorsa bundada oluyor demekkı ama genelde kılo var ısın ıcınde bende karatyacılardanım ama 1-2 aydır çok sarkıyor benımkı bır turlu duzenıme donemedım ama yaparken kılo vermıyorum tam uygulamadıgımda almıyorummm en guzelıde buuu gunde 3 uogun sartı nı gecmezsm almıyorum.

buda güzel valla

benimde öyleydi valla 65 1gram inemiyordum dukan 59 indim ama geri aldım malesef şimdi biraz daha hevesliyim verem inş.başka çarem yok çünkü

buda güzel valla

ecrıncım vallaa bende memnunum aslında dıytımden yanı aç kalarak 6 ogun yedırenler mınık mınık ye dur nolcak hep yıyoruz onlarda ama kılo vermıyoruz bır turlu sık yıyın az yıyın bende ıse yaramadı kıloda verdırmıyor ama aclık hıssınden hıc kurtarmıyor. karatayın en guzel yanı bu ac kalmadan kılo vermek tabıkı yasakları var ama dıgerlerıne gore cok gerckcı ve morla bozmadan yapıyor:KK66:

bazı topiklerde ne kadar seviyesini bilmeyen kişiler var .... bak çok sinirlerim bozuldu yaaa :2:
ne oldu canımmmm

herkese merhabalarr nasılsınız geçmişi okuyamadım evimde internet yok şu anda annemlerdeyim.gebe olan varmı ay bana bi dopingg gece gece verin.beni sorarsanısss iyiyim hamdolsun oğluşş geliyoo oğluşşşş.keremimm geliyor hamdolsun bi sorun çıkmaz sağlıkla alrım inşallah miniğimi kucağıma onun korkusu hamile kalamamaktan inanın bin kat daha kötü.
hayırlısı ile kucağına al canımmm.hamile kalamamak korkusuda kötüüüü bence.ama eminimki öbürü daha kötüdür.

sağol canım ben hsg çektirdiğim ay glifor kullandım sadece klomen falan vermedi oluruna bıraktı çünki o ay normal olma ihtimali yüksek oluyomuş ben korunmadım

ayyy canım benim 20 likler yaaa yoksa çürük yok aman kaç gün oldu geömedi bugün de ağrıyo bebek var mı acaba antibiyotik ağrı kesici de alamıyom korkumdan vardır diye ne yapcamı şaşırdım

canım yaaa valla kaç gün oldu durmuyo bu korkudan antibiyotik ağrı kesici alamıyom bebiş vardır belki diye...şiş insin bide bebiş işi belli olsun bende operasyonla aldırcakmışım dr öle dedi çok mu ağrılı oluya yakorktum bak şimdi nasıl yapılıyo kısaca yazarmısın anestezi falan veriliyomu sonrası çok ağrılı oluyomu yandım valla yaaa

al benden de o kadar biz de bebekten şüpeleniyoz kullandığımdan beri gaz kasık ağrısı akıntı hep şüpeleniyoz ama metmorfin yapıyo ben bunu daha öncede söylemiştim katılıyorum sana

darısı başımızı bi oğlum olmasını çok isterdim :)inşh sağ salim kucana alırsın canım
canım benim teyzemde hipoglisemi var doktor onada glukofen vermişş.diyorki sürekli yumurtalıklarım kasıklarım ağrıyor gazım var diyorr.sonra dedimki teyzeeee yumurta gelişmesine yardımcı oluyor o doktor banada yazdı dedimm.ki teyzem sağlıkçı aaaa demek ondan ağrıyor dedii.anlayacağınız METFORMİN KASIK AĞRISI VE GAZ YAPIYORRR

şincikkk bennn yeni planlarımı anlatıyorum arkadaşlarr sizde şahit olunnn.....
1.progestanı bırakıyorummm...
2.kilo veriyorumm ki 2 kiloyu verdim bile:KK34:
3.glukofeni2.ye çıkartıyorum
4.hayıt tohumunu içiyorumm...(buarada bicim bunu demlerken tohumları eziyormusun?ben 1ç.kaşıgı tohum üstüne kaynar su döküp 2 dk kaynatıyorum ve hüpletiyorum.)
5.inşallah soğan suyunuda yapacağımmmm..
6..dua edinnn sizde ilaçsız adet olayımmmm tekisteğim bu şuandaaaa.......
bu kadan şimdilik 7.sırada ne olduğunu siz biliyorsunuzzz:KK49: ama onu yazmadım 6.şıkkı yapam oda olur inşş...

allah hepimize şifa ve sabır versinnn.....
hadi hayırlısı tatlımm,umarım en güzel karşılığını alırsın.

kızlar nerelerdesiniz yaaa tunc gyaman 123m bugun gelemdiniz karabocuk adını hatırlayamadıklar kımse yok bugun :KK43:
geldimmmmm selam tatlım nasılsınnn

temmuz sonu diye hesapladim insallah. Bu arada en yakin arkadasim hamileydi benden sonra evlenmisti dun bebegi dogdu. benim adimi verdi ona.resmini yolladi, dunden beri bakip ic cekiyorum allah hepimize boyle saglikli guzel bebisler nasip etsin

aminnn canımm.allah dualarını duysun inşallahhhhhhhh

dün dayanamadım akşam test yaptımmmm sonuççç negatifffff.neyse kısmettt inşallah gelecek aya.
bu arada bişey soracam biçim yada bu konuda bilgili olan arkadaşlarra dün ilişki oldu hani sonrasında spermler geri geliyor ya kanlı idi azıcıkk ( kusura bakmayınnn açıkca yazıyorummmm.):KK17::26: dedimki adet olacam testte negatif zatenn bugün hala olamadım neden böyle oldukiii.gerçi bugün daha 28. günümmm karnımm biraz ağrıyor belimde ağrıyor, gelecek diye işaret değilmii.bekliyorum kendi kendine gelsinn ve ben adetliyken soğan kürünün son aşamasını yapacam umarım bi sorun olmazz.
yalnızzz ilginç olan bu ayda yüksek ateşle adet oluyorummm.
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com
sorun şu hani hala içimde ümittt varya ne yapayım.eyvahhh diyorum yoksa bebek varda ben ilişkiye girdim diye mi kanamalı geldii.
hani tuncs gibi küçük silik çizgi silik görsem ben hamileliğimi ilan edecem resmen nasıl bir umut bu yaaa.

selam kızlar naberrrr mevzu kılodan acılmıs:) bendede cookkkk var ama vermek lazım malum pko derddııı ama kılosuz pko lularda var cok enteresannn ama zayıflarda da nasıl seker hastası olabılıyorsa bundada oluyor demekkı ama genelde kılo var ısın ıcınde bende karatyacılardanım ama 1-2 aydır çok sarkıyor benımkı bır turlu duzenıme donemedım ama yaparken kılo verıyorum tam uygulamadıgımda almıyorummm en guzelıde buuu gunde 3 uogun sartı nı gecmezsm almıyorum.

Bu enteresan pkolulardanım ben dı mı :KK53: 1.63 boyum var kılom 51. doktor da şaşırdı hıç pkoluya benzemıyorsun demıştı bana ılk gıttıgımde :KK51: nasıl oluyormuş kı o ınsanlar dedım:KK9: kılolu olunacagını o zaman ogrenmıştım.herkesı kendım gıbı sanmıştım :KK31:

canım ya bu hayıtı biraz inceledimde bugün metformin kullanırken içinmesinde sakınca olurmu bir yan etkisi falan varmıdır...
canım ben içmiştim metforminle beraber hayıt tohumunu geçen ay yaptım...

canım yine 58 59 kilolara inersin merak etme yeterki dikkat edelim herşeyi yemeyelim sağlıklı beslenelim...

dün dayanamadım akşam test yaptımmmm sonuççç negatifffff.neyse kısmettt inşallah gelecek aya.
bu arada bişey soracam biçim yada bu konuda bilgili olan arkadaşlarra dün ilişki oldu hani sonrasında spermler geri geliyor ya kanlı idi azıcıkk ( kusura bakmayınnn açıkca yazıyorummmm.):KK17::26: dedimki adet olacam testte negatif zatenn bugün hala olamadım neden böyle oldukiii.gerçi bugün daha 28. günümmm karnımm biraz ağrıyor belimde ağrıyor, gelecek diye işaret değilmii.bekliyorum kendi kendine gelsinn ve ben adetliyken soğan kürünün son aşamasını yapacam umarım bi sorun olmazz.
yalnızzz ilginç olan bu ayda yüksek ateşle adet oluyorummm.
387745 Ovulation charts on FertilityFriend.com
sorun şu hani hala içimde ümittt varya ne yapayım.eyvahhh diyorum yoksa bebek varda ben ilişkiye girdim diye mi kanamalı geldii.
hani tuncs gibi küçük silik çizgi silik görsem ben hamileliğimi ilan edecem resmen nasıl bir umut bu yaaa.

canım bir kere çok erken yapmışsın testi tuncss da erken yaptı ama o tedavi gördü sen bu ay tedavi görmedn çatlama döllenme zamanı değişir herkeste benim tavsiyem pazartesi adet olsan bile gebelik testini yapman... ben de son adetimi yüksek ateşle tamamladım ve düşmesi gereken ateşim düşmedi hala yüksek devam ediyor bence garip bişey bu ben de böyle devam ederse test yapacağım.... evde yoktu ondan yapamadım ama 37.5larda giden ateşim normal değil bu aralar hep öyle ama tablo yapmıyorum artık psikolojimi olumsuz etkiliyordu hiç bir şey de düşünmemek için tablo da yapmıyorum şimdilik sonra ne olur bilmem...
soğan kürü bu ay yapmasan da adet görürsün bence ama için rahat edecekse yap canım...
adetine de daha en az 4 gün var bence...
salı ya da pazts.. test yapman uygun olur canım

Son düzenleme:
Bu enteresan pkolulardanım ben dı mı :KK53: 1.63 boyum var kılom 51. doktor da şaşırdı hıç pkoluya benzemıyorsun demıştı bana ılk gıttıgımde :KK51: nasıl oluyormuş kı o ınsanlar dedım:KK9: kılolu olunacagını o zaman ogrenmıştım.herkesı kendım gıbı sanmıştım :KK31:

ben de 2.5 yıl öncesine kadar 45-49 kiloydum ama şimdi 58 im yani birden hızla kilo alınıyor ve nasıl alındığını inan anlamıyorsun bile.... 30 yaşındayım ve son 3 yılda 14 kilo aldım... benim için çok kilo bu ve gitmiyor bu fazlalık.... insülin direncinden dolayı..... keşke çok dikkatli davransaydım diyorum ama o zaman bilmiyordum adet düzensizliği diyordu doktorlar bana o zaman ve tedavi için bişey vermediler o zaman d.kontrol haplarından başka bişey verilmedi daha da kilo aldım onlar yüzünden....şu anda şikayet ettiğim kilolardan kurtulmak için günde 1 saat egzersiz yapmak zorundayım...

busmai nasılsın canım doktoruna git artık da güzel haberler getir bize...
pazartesi tuncssun da haberi gelecek inşallah çok sevineceğiz burada....öptüm canım

busmai nasılsın canım doktoruna git artık da güzel haberler getir bize...
pazartesi tuncssun da haberi gelecek inşallah çok sevineceğiz burada....öptüm canım
ben de bu aksam annemdeyim canim degisiklik olsun dye geldim ama esimi de ozledim:) evet pzartesi guzel haberler aliriz insallah. senin de atesin yuksek devam ediyormus cok heyecanlandim insallah guzel bir sonucun habercisidir cok istiyorum

bazen yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr diye bağırasım geliyo sabredemiyorum artık allahım nolur duy sesimi etrafımda bebek göreye takatim kalmadı artık insanlar yarım mışız gibi bakıyo yaaa

bebeğimmmm ne zaman geleceksin belki hiç gelmiyceksin kollarım hep boş kalacak ben hiçççç anne olamıycam belki belki belki belki artık bu belki lerden beklemelerden bıktım yaaaa töbe töbe yaaaaaa allahın zoruna gitmesin ama her ay beklemek ne zor yaaa

canım ben içmiştim metforminle beraber hayıt tohumunu geçen ay yaptım...

canım yine 58 59 kilolara inersin merak etme yeterki dikkat edelim herşeyi yemeyelim sağlıklı beslenelim...

canım bir kere çok erken yapmışsın testi tuncss da erken yaptı ama o tedavi gördü sen bu ay tedavi görmedn çatlama döllenme zamanı değişir herkeste benim tavsiyem pazartesi adet olsan bile gebelik testini yapman... ben de son adetimi yüksek ateşle tamamladım ve düşmesi gereken ateşim düşmedi hala yüksek devam ediyor bence garip bişey bu ben de böyle devam ederse test yapacağım.... evde yoktu ondan yapamadım ama 37.5larda giden ateşim normal değil bu aralar hep öyle ama tablo yapmıyorum artık psikolojimi olumsuz etkiliyordu hiç bir şey de düşünmemek için tablo da yapmıyorum şimdilik sonra ne olur bilmem...
soğan kürü bu ay yapmasan da adet görürsün bence ama için rahat edecekse yap canım...
adetine de daha en az 4 gün var bence...
salı ya da pazts.. test yapman uygun olur canım
tatlım çok haklısın ateşim yüksek göğüslerimde hayatımda görmediğim bir ağrı var yani resmenn sızlıyor dokunamıyorum bile o yüzden hala umudum var.aynadan baktım şimdi sağ göğüsümde yeşil damarlar var hayatta böyle olmazdı.acaba prolaktin düşünce yüksekti ya ondan mı böyle oluyor.gerçi geçen ay ilaç kullandım düştü ve hiç böyle göğüs ağrısı yaşamadım patlayacak sanki.
biliyormusun biçim ben hala senin adına korkuyorum sana çok dedim bi doktora git görün diye o parçalar neydi bir araştır allah korusun tatlım.sen çok bilinçlisin benim dememe gerek bile yok doktora gidip anlatmalısın bence.
bu arada biçim ben her ay mutlaka adet olurum 33-34 günde bir hayatımda sadece 2 kere geç adet oldum birinde 2 ay olmaya yakındı o dönem çok kötü stresliydim,birindede soğan yaptım 43. gün filan geldi.BEN SOĞAN KÜRÜNÜ eğer sol tüp tıkalı ise açılsın diye yapmak istiyorum.
bazen yeteeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr diye bağırasım geliyo sabredemiyorum artık allahım nolur duy sesimi etrafımda bebek göreye takatim kalmadı artık insanlar yarım mışız gibi bakıyo yaaa
tatlım bende aynı durumdayım artık bebeğim gelsin istiyorum ama senin kadar olumsuz bakmıyorum canım.ki benim rahimde var bişeyler ya sol tüp tıkalı yada sağa dönük ama ben yinede umutsuz değilim laparoskopi çekmeme gerek kalmadan allah verecek diyorummm.

bebeğimmmm ne zaman geleceksin belki hiç gelmiyceksin kollarım hep boş kalacak ben hiçççç anne olamıycam belki belki belki belki artık bu belki lerden beklemelerden bıktım yaaaa töbe töbe yaaaaaa allahın zoruna gitmesin ama her ay beklemek ne zor yaaa
sakın böyle düşünme gelecek bebeğimizzz.bide sen rahim filmi çektirmişmiydin tatlımmm.

Dua ediyorum hergün eşime sağlıklı bir çocuk verebileyim diye...

aminnnn.ne güzel dua buuu.

Son düzenleme:
merhabalar..ii akşamlar herkese..çok fazla giremiyorum nete..aklıma takılanları da sizden başka soracak kimsem yok..artık doktorlra bile güveniyorum..herkes farklı bişeyy söylüyor..2 gün önce eski dr.uma gittim.pko teşhisi konduğunu söyledim...bu ay klomen tedavisine başlayacağımızı söyledim.. oda bana glifor verdi.3 ay kullan. olmazsa klomen tedavisine başlarız dedi..bana pko teşhisi koyan dr ise bu ay başllıyalım klomen tedavisine demişti..ne dersiniz kızlar..bu hapı şu an kullanıyorum..yan ekisi çok fazla..sizce 3 ay beklemelimiyim..bu hapın bi etkisi varmı bebiş için..

merhabalar..ii akşamlar herkese..çok fazla giremiyorum nete..aklıma takılanları da sizden başka soracak kimsem yok..artık doktorlra bile güveniyorum..herkes farklı bişeyy söylüyor..2 gün önce eski dr.uma gittim.pko teşhisi konduğunu söyledim...bu ay klomen tedavisine başlayacağımızı söyledim.. oda bana glifor verdi.3 ay kullan. olmazsa klomen tedavisine başlarız dedi..bana pko teşhisi koyan dr ise bu ay başllıyalım klomen tedavisine demişti..ne dersiniz kızlar..bu hapı şu an kullanıyorum..yan ekisi çok fazla..sizce 3 ay beklemelimiyim..bu hapın bi etkisi varmı bebiş için..

canım vakit kaybetmek istemiyorsan klomene başla derim sonuçta gliforuda kullanabilirsin aynı anda sorun olmuyo...

kızlar biz karar aldık şimdilik almanya ya gitmeyi ve orda bir kaç doktora görünmeyi almanyadan katılan varmı aramızda tafsiye edeceği doktor varmı

tatlım çok haklısın ateşim yüksek göğüslerimde hayatımda görmediğim bir ağrı var yani resmenn sızlıyor dokunamıyorum bile o yüzden hala umudum var.aynadan baktım şimdi sağ göğüsümde yeşil damarlar var hayatta böyle olmazdı.acaba prolaktin düşünce yüksekti ya ondan mı böyle oluyor.gerçi geçen ay ilaç kullandım düştü ve hiç böyle göğüs ağrısı yaşamadım patlayacak sanki.
biliyormusun biçim ben hala senin adına korkuyorum sana çok dedim bi doktora git görün diye o parçalar neydi bir araştır allah korusun tatlım.sen çok bilinçlisin benim dememe gerek bile yok doktora gidip anlatmalısın bence.
bu arada biçim ben her ay mutlaka adet olurum 33-34 günde bir hayatımda sadece 2 kere geç adet oldum birinde 2 ay olmaya yakındı o dönem çok kötü stresliydim,birindede soğan yaptım 43. gün filan geldi.BEN SOĞAN KÜRÜNÜ eğer sol tüp tıkalı ise açılsın diye yapmak istiyorum.

tatlım bende aynı durumdayım artık bebeğim gelsin istiyorum ama senin kadar olumsuz bakmıyorum canım.ki benim rahimde var bişeyler ya sol tüp tıkalı yada sağa dönük ama ben yinede umutsuz değilim laparoskopi çekmeme gerek kalmadan allah verecek diyorummm.

sakın böyle düşünme gelecek bebeğimizzz.bide sen rahim filmi çektirmişmiydin tatlımmm.

aminnnn.ne güzel dua buuu.

offfff tatlım ne güzel pozitifsin inşh rabbim gönlüne göre versin ben dayanamıyorum artık yalnızlığa canım ciğerim bebeğim gelsin istiyorum galiba çok aceleciyim hayırlısı olsun sen bana bak ma arada geliyo benimkiler nasıl yani filmden sonra dr ne çıktını tam anlatmadı mı nasıl bi tedavi uyguluycak dedğin gibi inşh lap.gerek kalmadan olur ben çektirdim rahm filmini eylülde 3 ay ol cak işte temiz çıktı ypok bişi ama artık adetlerim düzelsin istiyorum gliforda 3. ayıma gircem işte hala tık yok ama işe yarıyo tüyler azaldı da adetim düzene girmedi bakalım bu ay ocak 1 yıl başında yani adet olmam lazım

X