Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

arkadaşlar bugün hormon tahlili sonuçlarımı aldım

tsh:2.11
serbest t-3:3.32
serbest t-4 :1.43
fsh:5.72
lh:10.29
estradiol:19.55
prolaktin:17.78 sizce hangi hormonlarımda ne gibi bi problem var bu arada bende pkoluyum

canım benimde lh fsh tan yüksek o yüzden yumurtlaman yavaş demişti eski doktorum bana benim bildiğim bu...

evt doktor yumurtlamanda bi problem var dedi peki sen ne gibi bi tedavi görüyosun şuanda cnm

canım ben o zaman 2 ay klomen kullanmıştım sonra bıraktım düzenli tedavi olmadım bu ay hsg çektirdim önümüzdeki ay tedaviye başlıcaz inş şimdi adetimin 12.günündeyim 21.günü gel progestoronuna bakalım sonrada adetinin ilk günü gel dedi doktorum...

he birde ben endokrine gitmiştim bu ay ordaki doktorum gluphagece düzenli kullan dedi onu kullanıyorum 21.gün gittiğimde diğer doktorumada dicem onu kullandığımı...

canım bu düşüş sorun değil ve ben senin çatlamadan sonraki 7.günün olarak algılıyorum bunu bence iyi gidiyor....
gerildin sana hak veriyorum bence de çık hava al canım iyi gelir... üstüne de kimse gelmez inşallah bundan sonra ve sıkmazlar canını....

bu arada ben senin 20 aralık olan doğum gününü kutlayamadım canım
geçmiş doğum günün kutlu olsun ev ve annemler arası git gel yaptım nete giremedim öpüyorum seni canım yeni yaşınla gelsin meleğin

canım benim tşk ederim inşallah yeni yaşım meleğimi getirir ve sizden güzel haberleri tek tek alırım 2012 inşallah hepimize uğur getirir
fazlasıyla gerildim inan bana evlendiğim günden beri çok gerginim 3 ay beraber oturucaz diye geldim bir buçuk sene oldu bir türlü bitiremedik evi bir ev olsa belki bitmişti annesinede yanında bir ev yapılıyor sanki bu kadar yıl beni beklemişler bunların sıkıntısınıda ben çekiyorum çok zor

neden kavga ettin canım gönlünü almaya çalış biraz sakinleştikten sonra,ne de olsa bizden yaşlılar

anlatsam o kadar uzunki ve çok birikti içimde en sonunda patladım biraz tabi terbiyesizlik yapmadan eşime çok değer verdiğim için annesinede davranışlarımda özen göstermeye çalışıyorum ama bir bilseniz bende peygamber sabrı var sanırım benim yerimde başkası olsa asla çekmez yada benim gibisi biraz zor bulunur diyelim

ateşindeki düşüş önemli değil.. takma kafana ateşi de evdekileri de.. çık dışarı gez toz.. ooohhh dünya bana güzel de eğlenmene bak canım..

takmamak mümkün olsa keşke tatlım ama hemen çıktım eşimin yanına gittim hava aldım gidilcek pek bir yer yok burda ya arkadaşa ya eşimin yanına eve geldim hemen banyoyu temizledim dip köşe fayanslara varana kadar biraz kafamı dağıttım heryerim çamaşır suyu kokuyor :)))

kızlar herkese ıyı akşamlar akşam oldu yınee.....

canım ben o zaman 2 ay klomen kullanmıştım sonra bıraktım düzenli tedavi olmadım bu ay hsg çektirdim önümüzdeki ay tedaviye başlıcaz inş şimdi adetimin 12.günündeyim 21.günü gel progestoronuna bakalım sonrada adetinin ilk günü gel dedi doktorum...

hsg ayında korunmanı ıstedımı dr yanı bu ay korunun ılac kullanma vs gıbı bazıları hsg ayında korunun dıyor kımısı ılac tedavısıne devam edıyormus hılal hanım ne onerdı? ayrıca adet oldugun gun nasıl gıdeceksın dr a randevuya bırkac gun sonrasına vrıyorlar ılk gunu gel dıyınce gıdebıleekmısın aaba?

inşallah canım öyle olur bakalım... am bende daha evvel olmamıştı soğan kullandığımda bakalım artık birde inanılmaz akıntım var göğüslerim patlıcak gibi sende de öyle mi olmuştu???
birde bişey okudum geçenlerde süt ve maydonuzun buharına oturunca tüpler açılıyomuş hiç araştırdın mı?

ayy gelse de bir an önce bitse sıkıldım walla brde bazen saçma saçma umutlanıyorum oysak 1 hafta önce çıktı bhcg 0.3 ama umut dünyası işte:p
zaten bu aydan sonra oluruna bırakıcam işi de değiştirmeyi düşünüyorum biraz kafam da daılır... hayırlısı artık. hayatıma hiç bu kadar regl olmayı istememiştim walla şimdi menapoza girenleri anlayabiliyorum felaket sıkıntı veren bişey:KK43:

canım sağ tüpüm kesin açık ama sol tüpümle ilgili bişey diyemedi doktor göremedi bile yaniiii.ben genede laparoskopi çektirene kadar bişeyler yapayım diyorum yalnız şu varrr maydonoz sütü duydum ama yaparsam ya kötü bişeye sebep olursa diye korkuyorumm

bu arada sabret soğan yaptın ondan geciktiii gelecek adetin sabret.ama çok ağrılı gelecek gecikti yaaa bence gecikip ağrılı gelince işe yarıyor demektir.

kızlar herkese ıyı akşamlar akşam oldu yınee.....

hsg ayında korunmanı ıstedımı dr yanı bu ay korunun ılac kullanma vs gıbı bazıları hsg ayında korunun dıyor kımısı ılac tedavısıne devam edıyormus hılal hanım ne onerdı? ayrıca adet oldugun gun nasıl gıdeceksın dr a randevuya bırkac gun sonrasına vrıyorlar ılk gunu gel dıyınce gıdebıleekmısın aaba?

canım hiçbişi demedi bende kararsızım aslında sormakta aklıma gelmedi o anda otobüse bindim eve gelirken aklıma geldi ama iş işten geçmişti ilk günü haftasonuna denk gelmezse giderim sabah erken gittiğinde ordada sıra alabiliniyo...

gyaman canım geçmiş doğum günün kutlu olsunnn.
tuncsss az kaldı bakkk.bu arada bence iyiki akşamına test yaptınnn.hatta benim senden ricamm yarın sabah iyi bir testle lütfen tekrar yappp.
bu arada bende bir gelişme yok hatta çamaşırımda leke gördümmm gene geliyor adetim sanırım

he birde ben endokrine gitmiştim bu ay ordaki doktorum gluphagece düzenli kullan dedi onu kullanıyorum 21.gün gittiğimde diğer doktorumada dicem onu kullandığımı...

cnm bende bu ay hsg çekip tedaviye başlıcam bakalım hakkımızda hayırlısı olsun çok istiyorumm bi bebeğim olsun allah kimsenin kucağını boş bırakmasın inş.

sağol tatlım senin hikayen nedir bir tedavi görüyormusun

benim hikayem canım ben pkolu oldugumu 2yıl önce öğrndim öğrenir öğrenmezde çocuk yapalım dedık 3,5 yıllık evliyim.tedavıye başaldık eşimde varikosle cıktı yarım kaldı düzelmesini beledim eşimle baya ugarstım amelıyta olsun diye sonra degerler düzelsin diye bekledik ama olmadı 1kez klomenle takkıp yaptırdık ama yumurtlama olmadı onumuzdekı ay aşılama olcaktı ama eşim istemediği için kaldı şimdi ben diyetteyım belkı zayıflarsam meleğim gelir diye

benim hikayem canım ben pkolu oldugumu 2yıl önce öğrndim öğrenir öğrenmezde çocuk yapalım dedık 3,5 yıllık evliyim.tedavıye başaldık eşimde varikosle cıktı yarım kaldı düzelmesini beledim eşimle baya ugarstım amelıyta olsun diye sonra degerler düzelsin diye bekledik ama olmadı 1kez klomenle takkıp yaptırdık ama yumurtlama olmadı onumuzdekı ay aşılama olcaktı ama eşim istemediği için kaldı şimdi ben diyetteyım belkı zayıflarsam meleğim gelir diye

canım zayıflama topiğinde bi arkadaşım var o 4-5 kilo verince hamile kalmış bende zayıflamaya bağladım umudumu bende öle inanıyorum artık inş tez zamanda önce göbişlerimiz sonra kucaklarımız dolacak hayırlısıyla...

kızlarr ben adet oldum sukurr fena sancılıyım ama :S
tuncss valla bızıde merakta bıraktın hee yazmıs tuncsss ahanda hamılemı dıye bakıyorum sureklı :KK70:
busmaı canımdusunme bunları erken degıl mı ayrıca testını yaptır benede ama dedıgın gıbı varsada bır sorun heme alıcaz dıcek hallerı yok kı bu testlerde sorun var dıyen cok oluyor ama genelde bu cocuklar sorunsuz doguyor cok ıyı bır dr ıncelemelı kı bır ıse yarasın.
yeşil yıne kaynatıyosunuz benım çok halım yok okumakla kalıyorum bugun buralardayım ama yok gbıyım :KK43: sancıdan.

bu arada uzman cok bu topic de her turlu soruya yanıt verebılırler :) superr.
canım gelmiş adetin inşh bidahaki aya gelmez de bebiş gelir iğneden sonra kaçıncı günün de geldi merak ettim
kimsecikler kalmamış ooooo :2: bende kaçayım beni özleyin :KK19:
hişşşt kızzz nehaber ben çok kötüyüm diş ağrım geçmiyo 2 lik diş çekmek ne zormuş ne zamandır kafam rahattı bi şiş kikarşıdan bakan aaa dişine noldu diyo çok kötü görünüyo :KK43:

GYAMAN canım doğum günün kutlu olsun n,ce bebişli senelere inşh benim kide önümüzdekiay ocak ta inşh hediyelerimiz bebiş olur :)

TUNCSS test yapmışsın canım ben de erken yaptım ve malesef üxzüldüm inşh sen öyle olmazsın bebişin seninledir inşh

bngll nerelerdesin

bicim sen de annenleymişin benim de annem gelecek yılbaşından 1-2 sonra heyecanlıyım en son yaz da görmüştüm :)

canım benim teşekkür ederim desteğin için.. bakalım bebek varsa teste çıkar çizgi.. yoksa avucumu yalarım o testlerin de hepsini kaldırıp çöpe atarım.. ve aldığım yere de şikayet yazısı yazarım.. inşallah herşey çok güzel olacak.. buna inancım sonsuz..
bende seni öpüyorum..
ben senden çok umutluyum canım benim :)) hala hamile olduğunu düşünüyorum...
her şey çok güzel olacak demene de katılıyorum hepimiz için iyi olacak inşallah...
ben de onu düşünüyorum tarama testlerini yaptırmasam mı diyorum. nasılsa bu testlerde %100 güvenilirlik yok ve ben ihtimaller üzerine bebeğimi aldıracak değilim boşuna kafamı karıştıracak
canım 2li taramada sorun çıkmazsa için rahat edecek bence yaptırmakta fayda var....

aynen bicim çok hızlı aldım doğum kontrolller bi elde şişirdi beni bide o ara kpss çalışıyordum yediklerime de hiç dikkat etmemiştim. seninde gider merak etme :2: inan çok mutlu hissediyorum kendimi aynaya bakınca . eski elbiseleri oluyor bu en mutlu old şey zatenn :KK3: bende seni kocaman öpüyorum canım benm
tamam o zaman ben de kilo verebileceğime inanıyorum canım bana da doğum kontrol hapları kilo aldırdı zaten...
şu anda içine girebildiğim tek pantalonum kaldı yani acil kilo vermem gerekli... :))
arkadaşlar bugün hormon tahlili sonuçlarımı aldım

tsh:2.11
serbest t-3:3.32
serbest t-4 :1.43
fsh:5.72
lh:10.29
estradiol:19.55
prolaktin:17.78 sizce hangi hormonlarımda ne gibi bi problem var bu arada bende pkoluyum
merhaba sadece Lh yüksek diğerleri gayet normal Lh da pko dan yüksek yani çok fazla yapılacak bişey yok.... yumurtlama başlayıp düzene girerse o da düzelir... Fsh tan düşük olmalı Lh hormonu.... benim de çok yüksek seninkinden yüksek ...
canım benim tşk ederim inşallah yeni yaşım meleğimi getirir ve sizden güzel haberleri tek tek alırım 2012 inşallah hepimize uğur getirir
fazlasıyla gerildim inan bana evlendiğim günden beri çok gerginim 3 ay beraber oturucaz diye geldim bir buçuk sene oldu bir türlü bitiremedik evi bir ev olsa belki bitmişti annesinede yanında bir ev yapılıyor sanki bu kadar yıl beni beklemişler bunların sıkıntısınıda ben çekiyorum çok zor
çok haklısın canım ya sabır deyip devam ediyorsun bu yolda ama çok zor işin az kaldı sabretmeye devam tamam mı?
bebeğin de gelecek inşallah çok bekletmeyecek seni...

gyaman canım geçmiş doğum günün kutlu olsunnn.
tuncsss az kaldı bakkk.bu arada bence iyiki akşamına test yaptınnn.hatta benim senden ricamm yarın sabah iyi bir testle lütfen tekrar yappp.
bu arada bende bir gelişme yok hatta çamaşırımda leke gördümmm gene geliyor adetim sanırım

canım o lekelenmeler yerleşme kanaması mı acaba?
heyecanlandım şimdi bak :))

ben de dedim tuncssa ama bakmadı tekrar yarın sabah bakar belki...

Son düzenleme:
ben gelince hiç biriniz olmuyorsunuz ya :KK19: napalım artık
ben de çıkıyorum netten şimdi :KK1:
hepinizi öpüyorum ve iyi haberlerinizi bekliyorum bu arada beni yine grip boğazdan yakaladı ve ateş ölçmeyi de bıraktım ben.... derecemi almamışım yanıma eve gittiğimde bakacağım artık....:KK30:
zaten bu aydan umutlu değilim hiç bişey yapmadım ne hayıt ne de soğan kürü... sadece günde 1 tane glifor içiyorum hayırlısı bakalım ay sonunda doktorum ne diyecek...
zaten benim siklusun bu gün daha 11. günüydü... erken daha benim için geçen ay 25. gün çatladığını düşünürsek daha yolun başındayım... zaten akıntım bile hiç yok 5 gündür :))
en güzeli de kafama takmıyorum artık bebek durumumu ne zaman olursa olur diyorum...:KK1:
bunu başarabileceğimi de hiç düşünmezdim çünkü takıntı olmuştu bende ama sanırım başardım ve zor değilmiş... aklım çok rahat ....... zaman her şeyi çözecektir....hepimiz için çözecektir.... inşallah 2012 bizim yılımız olacak...

Son düzenleme:
ben gelince hiç biriniz olmuyorsunuz ya :KK19: napalım artık
ben de çıkıyorum netten şimdi :KK1:
hepinizi öpüyorum ve iyi haberlerinizi bekliyorum bu arada beni yine grip boğazdan yakaladı ve ateş ölçmeyi de bıraktım ben.... derecemi almamışım yanıma eve gittiğimde bakacağım artık....:KK30:
zaten bu aydan umutlu değilim hiç bişey yapmadım ne hayıt ne de soğan kürü... sadece günde 1 tane glifor içiyorum hayırlısı bakalım ay sonunda doktorum ne diyecek...
zaten benim siklusun bu gün daha 11. günüydü... erken daha benim için geçen ay 25. gün çatladığını düşünürsek daha yolun başındayım... zaten akıntım bile hiç yok 5 gündür :))
en güzeli de kafama takmıyorum artık bebek durumumu ne zaman olursa olur diyorum...:KK1:
bunu başarabileceğimi de hiç düşünmezdim çünkü takıntı olmuştu bende ama sanırım başardım ve zor değilmiş... aklım çok rahat ....... zaman her şeyi çözecektir....hepimiz için çözecektir.... inşallah 2012 bizim yılımız olacak...

ben geldım canım ıse yararmıyım bılmem hos benımde sım gelecek bırazdan ama :) gecmiş olsun en yakın zamanda sağlığına kavusursun ınsallah bende adet sancısından kıvranıyorum :KK43: 2012 bkle bız gelıyoruz :KK70::KK52:

canım gelmiş adetin inşh bidahaki aya gelmez de bebiş gelir iğneden sonra kaçıncı günün de geldi merak ettim

hişşşt kızzz nehaber ben çok kötüyüm diş ağrım geçmiyo 2 lik diş çekmek ne zormuş ne zamandır kafam rahattı bi şiş kikarşıdan bakan aaa dişine noldu diyo çok kötü görünüyo :KK43:

GYAMAN canım doğum günün kutlu olsun n,ce bebişli senelere inşh benim kide önümüzdekiay ocak ta inşh hediyelerimiz bebiş olur :)

TUNCSS test yapmışsın canım ben de erken yaptım ve malesef üxzüldüm inşh sen öyle olmazsın bebişin seninledir inşh

bngll nerelerdesin

bicim sen de annenleymişin benim de annem gelecek yılbaşından 1-2 sonra heyecanlıyım en son yaz da görmüştüm :)

canım 31. gunu adet oldum dunden az leke var gıbıydı ama tam olarak 31. gunu basladı bekledıgımden 1 gun gec basladı gecen ay aynı ılaclarla 30. gunde olmustum bu ay 31 oldu hayırlsıı bakalım umarım bı dahakı ay olmaz ama bu ay hsg cektırmeyı dusunuyorum dr korun derse bılemem kımısrde tedavıye devam edıyormussss.

geçmişolsun canım dısın ıcınde gecer umarım cabucak agrısı.

ben geldım canım ıse yararmıyım bılmem hos benımde sım gelecek bırazdan ama :) gecmiş olsun en yakın zamanda sağlığına kavusursun ınsallah bende adet sancısından kıvranıyorum :KK43: 2012 bkle bız gelıyoruz :KK70::KK52:

ben seni görmedim canım ya ne zaman geldin bilgisayar ısındı kapatmak zorunda kaldım...
ayy ne iyi anlıyorum seni ben de ağrılı adet görenlerdenim bazı kadınlar hiç anlamada geçirir adeti ağrısız ama benim ağrılı oluyor.... hele eskiden daha da kötüydü şimdi dayanabileceğim kadar ağrır...
bence de bekle bizi 2012 geliyoruuuuuuuuuuuuuuuuuuz:KK1:
inşallah senin de bu yeni dönemin hayırlı olur canım.... sağlıkla gelsin bebeklerimiz
rahim filmi çektireceksin galiba demi bence de önemli o canım heleki yumurtlama ilaçları içiyorsan baktırmakta fayda var. bazı doktorlar korunmayın diyor rahim filminden sonra... adetin 7. günü çektirirsen bence korunmaya gerek yok..

Son düzenleme:
X