Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

canım bende agrıyı unutmak ıcın bısıylerle ugrasıyordum bakmamıstım yoksa muhabbet ederdık tabı kı:)
baska bı topıcde ılaclarla hamılelıge ugrasıyoruz orda hamıleler lıstesı var onu duzenlıyordum kendı capımda :d
valla bende cook erken adet olurdum ama ılaclardan dolayı falan normal adet oluyorum su anda ama ılacsız olsa yıne aynı olur bence daha once ılacsız denemıstım yıne erken olmustu aslında ben adet bıle olmuyorum dr um dedı kı sen sureklı ana kanama yasıyorsun adet boyle olmaz. Yaanıııııı yumurtam gelısınce catlatma ıgnesı vurulunca ekstra sokturucuye gerek kalmıyor sukur kı oluyor.

evet duydmuştum çatlatma iğneleri de zamnaında getiriyormuş adetleri. şimdi nasılsın canım geçti mi biraz sancın?

hişşşt kızzz nehaber ben çok kötüyüm diş ağrım geçmiyo 2 lik diş çekmek ne zormuş ne zamandır kafam rahattı bi şiş kikarşıdan bakan aaa dişine noldu diyo çok kötü görünüyo :KK43:
geçmiş olsun canım diş ağrısı bilmem yani şuana kadar bi tane bile çürümedi :nazar: ama annem derki 9 çocuk ağrısından daha beterdir. olsun canım en azından ağrısından kurtuldun tekrardan geçmiş olsun

tamam o zaman ben de kilo verebileceğime inanıyorum canım bana da doğum kontrol hapları kilo aldırdı zaten...
şu anda içine girebildiğim tek pantalonum kaldı yani acil kilo vermem gerekli... :))

aynı kardeşim gibi konuştun bicim :KK3: o da kıyafetleri olmuyor diye ağlayacak durumda ama kardeş olmamıza rağmen onda pko yok olmasında zaten . hemd benden daha kilolu .

tuncs sabah erken evden çıktım bakma fırsatım olmadı pc ye neoldu test yaptınmı? bu arada acayip sol kasığımda agrı var ölüyorum

kızlar acayip bıcak saplanıo sol kasıma ben pazartesi bıraktım sogan kürünü ne oluo anlamadım akıntım var ama yumurta beyazı gibi degil

slm kızlar nasılsınız bakalım tunc varmı bir gelişme

yok bi gelişme.. yapmadım test.. bebek filan yok yaa. boşa hevesleniyoruz.. benim hiç umudum yok.. göğüslerimin uçları çok acıyor.. eskiden bu ilaçsız dönemdeyken hep adet öncesi ağrı olurdu göğüslerimde.. şimdi de uçları acıyor.. bi dolgun dolgun oldular.. adet belirtisi olsa gerek.. 28. günümdeyim.. bakalım bekleyeceğim.. bir de annem var şimdi bende pek bi takipte.. sen hamile olmayasın deyip duruyor.. gerdi beni iyice :KK9:

kızlarr ben adet oldum sukurr fena sancılıyım ama :S
tuncss valla bızıde merakta bıraktın hee yazmıs tuncsss ahanda hamılemı dıye bakıyorum sureklı :KK70:
busmaı canımdusunme bunları erken degıl mı ayrıca testını yaptır benede ama dedıgın gıbı varsada bır sorun heme alıcaz dıcek hallerı yok kı bu testlerde sorun var dıyen cok oluyor ama genelde bu cocuklar sorunsuz doguyor cok ıyı bır dr ıncelemelı kı bır ıse yarasın.
yeşil yıne kaynatıyosunuz benım çok halım yok okumakla kalıyorum bugun buralardayım ama yok gbıyım :KK43: sancıdan.

bu arada uzman cok bu topic de her turlu soruya yanıt verebılırler :) superr.

adet olmuşsun canım.. hadi yeni döngün sana bebeğini getirsin inşallah..
test yapmadım ben daha.. yapasım da hiç yok.. beklemek istiyorum.. o silik çizgiden sonra negatif görmek beni üzecek gibi geliyor.. o nedenle cesaret edemiyorum.. :KK14:

takmamak mümkün olsa keşke tatlım ama hemen çıktım eşimin yanına gittim hava aldım gidilcek pek bir yer yok burda ya arkadaşa ya eşimin yanına eve geldim hemen banyoyu temizledim dip köşe fayanslara varana kadar biraz kafamı dağıttım heryerim çamaşır suyu kokuyor :)))

canım benim anlayabiliyorum seni.. hiç kolay değil başka bir aile ile yaşama alışmak.. ama eşinle aranı sakın açma böyle konulardan sebep.. ben evliliğimin ilk zamanlarında hep eşime sarardım ailesi ile sıkıntılı zamanlarımda.. sonra birgün ben ne yapıyorum dedim.. yazık çocuğun ne suçu var filan.. şimdilerde artık öğrendim umursamamayı.. benimkiler kadar umursamaz ve tuhaf bir kaynana kayınpeder olamaz zannetmiyorum :KK9::KK9: öyle kendini çamaşır suyuna da verme.. çok zararlı bu dönemlerde.. ben mümkün olduğunda elleşmiyorum çamaşır suyu ile eldiven kullanıyorum..
bu arada doğum günün kutlu olsun canımcım.. geç oldu ama kusurumuza bakma.. :KK54::KK54:

tuncsss az kaldı bakkk.bu arada bence iyiki akşamına test yaptınnn.hatta benim senden ricamm yarın sabah iyi bir testle lütfen tekrar yappp.
bu arada bende bir gelişme yok hatta çamaşırımda leke gördümmm gene geliyor adetim sanırım

ayy evet yaaa az kaldı.. 28. günüm bugün.. hayır ola inşallah.. 2 gün sonra adetim gelmezse valla hevesip kat kat artacak.. ama belim karnım ağrıyor, göğüslerim şişti, uçları çok acıyor.. adetim ben geliyorum boşa heveslenme diyor bana sanırım.. gelecekse de gelsin biran önce de hepimiz rahat edelim ya da gelmeyecekse gelmesin de bayram edelim :KK9:
senin lekene gelince; kanama olmadı sadece leke mi oldu? ayyyyy yerleşme kanaması olmasın o :KK76:

hişşşt kızzz nehaber ben çok kötüyüm diş ağrım geçmiyo 2 lik diş çekmek ne zormuş ne zamandır kafam rahattı bi şiş kikarşıdan bakan aaa dişine noldu diyo çok kötü görünüyo :KK43:

TUNCSS test yapmışsın canım ben de erken yaptım ve malesef üxzüldüm inşh sen öyle olmazsın bebişin seninledir inşh

ayy 20lik diş.. 4ünü de cerrahi operasyonla çektirdim.. hepsi gömüktü ve yan yatıktı.. çok işkence çektim çooook. anlarım seni çok iyi :) hele birinde resmen buldog köpeklerinin yanakları gibi olmuştu benimde yanağım.. aşağı doğru sarkmıştı :KK9::KK9:
valla benimki pek erken sayılmazdı yaaa.. adetimin 26. günüydü.. birde ben bu ay çatlatma iğnesi olmadım.. onun için ilk defa erkenden test yaptım.. nasip artık bilmiyorum eğer testte hata yoksa içimde bebek vardır, test hatalı ise nasip deyip önümüzdeki aylara bakacağız..

tuncs sabah erken evden çıktım bakma fırsatım olmadı pc ye neoldu test yaptınmı? bu arada acayip sol kasığımda agrı var ölüyorum

yapmadım test.. bekliyorum bakalım.. hayırlısı olsun demekten başka birşey gelmiyor elimden..
benimde sağ kasığımda ağrım var ama dururken yok sadece hareketli anlarda ve oturup kalkarken..

herkese iyi geceler diliyorum.. ben yarın klasik cuma günü kuzen toplantısına gidiyorum :)
bu sefer anneciğimde olacak.. ve biz kuzende kalacağız eve dönmeyeceğiz.. ben yokken çok kaynatmayın.. cumartesi günü döneceğiz eve.. beni merak etmeyin sakın..
test de yapmayacağım.. pazartesi sabahı evde test yaparım birşey çıksa da çıkmasa da doktora gitmeyi düşünüyorum.. bu kasık ağrısı gıcık etti beni iyice..
hepinizi çok çok öpüyorum.. hayırlı Cuma'larınız olsun.. bana/bize/hepimize dua edin.. görüşmek üzere..

herkese iyi geceler diliyorum.. ben yarın klasik cuma günü kuzen toplantısına gidiyorum :)
bu sefer anneciğimde olacak.. ve biz kuzende kalacağız eve dönmeyeceğiz.. ben yokken çok kaynatmayın.. cumartesi günü döneceğiz eve.. beni merak etmeyin sakın..
test de yapmayacağım.. pazartesi sabahı evde test yaparım birşey çıksa da çıkmasa da doktora gitmeyi düşünüyorum.. bu kasık ağrısı gıcık etti beni iyice..
hepinizi çok çok öpüyorum.. hayırlı Cuma'larınız olsun.. bana/bize/hepimize dua edin.. görüşmek üzere..

alalhıma emanet ol kendine dikkat et çok öpüldün.........................................................................................................................
herkeslere hayırlı cumalar................

aynı kardeşim gibi konuştun bicim :KK3: o da kıyafetleri olmuyor diye ağlayacak durumda ama kardeş olmamıza rağmen onda pko yok olmasında zaten . hemd benden daha kilolu .
pko nun kiloyla ilgisi yok zaten bu anlamda aman olmasın da tamamen hormonlarla ilgili birşey kilo alıp vermek sadece tetikliyor var olanı.... benim ablamda da bişey yok maşallah.... bana da bulaşsın senden biraz deyip duruyorum ona... ama ben çok alıştım artık bu duruma hastalık gibigörmüyorum yani... menapoza kadar dikkat etmek gerekecek sadece....

canım iyi geceler iyi eğlen kendine dikkat et keşke bizi bu kadar merakta bırakmasaydın diyorum biraz bencilce olacak ama gerçekten çok merak ediyorum durumunu....
ama senle bir sabır göstereceğiz bizde...
madem test yapmıyorsun belirti arama kendinde canım rahat ol tamam mı diğer aylar gibi rahat ol sadece kendine dikkat et yeter...
sana bakmak için geldim nete ama yoksun öptüm canım
kafan karışmasın sakın rahat ol ve aklını dağıt mümkün oldukça pazartesi de hep beraber sevinelim inşallah....:KK9:

Son düzenleme:
gyaman canım geçmiş doğum günün kutlu olsunnn.
tuncsss az kaldı bakkk.bu arada bence iyiki akşamına test yaptınnn.hatta benim senden ricamm yarın sabah iyi bir testle lütfen tekrar yappp.
bu arada bende bir gelişme yok hatta çamaşırımda leke gördümmm gene geliyor adetim sanırım

çok tşk ederim hayatım saolasın

GYAMAN canım doğum günün kutlu olsun n,ce bebişli senelere inşh benim kide önümüzdekiay ocak ta inşh hediyelerimiz bebiş olur :)

güzel dileklerin için tşk ederim canımcım Allah razı olsun inşallahhhh

çok haklısın canım ya sabır deyip devam ediyorsun bu yolda ama çok zor işin az kaldı sabretmeye devam tamam mı?
bebeğin de gelecek inşallah çok bekletmeyecek seni...

aynen sabır sabırrr canım sabır taşına döndüm :))) valla tatlım ateşim sanırım yüksek akşamdanda ölçüp anlıyorum az çok ve ara ara kasıklarıma kıramp giriyor dün hele uzanıyordum bacaklarımı katlamıştım ayağı bir kalktım resmen biri bıçak soktu kasığıma az kaldı önceden regli zamanı hemen gelirdi sinir olurdum şimdi günler geçmek bilmiyor :)

canım benim anlayabiliyorum seni.. hiç kolay değil başka bir aile ile yaşama alışmak.. ama eşinle aranı sakın açma böyle konulardan sebep.. ben evliliğimin ilk zamanlarında hep eşime sarardım ailesi ile sıkıntılı zamanlarımda.. sonra birgün ben ne yapıyorum dedim.. yazık çocuğun ne suçu var filan.. şimdilerde artık öğrendim umursamamayı.. benimkiler kadar umursamaz ve tuhaf bir kaynana kayınpeder olamaz zannetmiyorum :KK9::KK9: öyle kendini çamaşır suyuna da verme.. çok zararlı bu dönemlerde.. ben mümkün olduğunda elleşmiyorum çamaşır suyu ile eldiven kullanıyorum..
bu arada doğum günün kutlu olsun canımcım.. geç oldu ama kusurumuza bakma.. :KK54::KK54:

canım eşim için çok şeye sustum zaten eşimle aramı asla açmam beni anlayabiliyor ilk evlendiğmiizde böyle değildi şimdi çok şükür daha anlayışlı sabret diyor garibim az kaldı oda ne yapsın çok streste oda benim gibi o yüzden çok moralim bozuk olunca ağlıyorum ağlıyorum susuyorum napıcaksın Allahım bu günlerimizi bile aratmasın
bak şimdi diyince sen hakverdim evet çamaşır suyundan uzak olmak lazım ben bugün maşallah yıkandım resmen :KK1:
tşk ederim bu arada doğumgünümü kutladığın için saolasın

gyaman canım sana cevap yazdım ama bu sitede sorun var bu gün kaydolmadı cevabım....
sabretmeye devam az kaldı canım günleri saydığımızdan zaman geçmiyor ama 1 haftan kaldı geçecek elbet.... ağrıları pek düşünmemeye çalış...

klorak, porçöz , tuz ruhu bunlardan kesinlikle uzak durun... yazını gördüm de titizlik de bi yere kadar özellikle hamilelik düşünenler dikkat edecek....

Son düzenleme:
annemlerdeki bilgisayar ısındığında kapanıyor birden çıkarsam haberin olsun canım

ısındı her an kapanabilir :KK9:

gyaman canım sana cevap yazdım ama bu sitede sorun var bu gün kaydolmadı cevabım....
sabretmeye devam az kaldı canım günleri saydığımızdan zaman geçmiyor ama 1 haftan kaldı geçecek elbet.... ağrıları pek düşünmemeye çalış...

klorak, porçöz , tuz ruhu bunlardan kesinlikle uzak durun... yazını gördüm de titizlik de bi yere kadar özellikle hamilelik düşünenler dikkat edecek....

öyle ağrım yok tatlım arada kasılma gibi yani gaz sancısı gibi düşün ani geçip gidiyor rahatım taktığım pek söylenemez sadece merak acaba tuttumu tutmadımı :))
haklısın bunlardan uzak durmam lazım ama bugün düşünemedim cnm ilaç içmede düşünüyorum da bunu aklıma getiremedim :))

sen nasılsın cnm senin regline kaç gün var ne durumdasın

ya bişi sorcam çok afedersiniz metformin çok gaz yapıyor mu bendeki bu gazman durumları nedir :KK1::KK1:

öyle ağrım yok tatlım arada kasılma gibi yani gaz sancısı gibi düşün ani geçip gidiyor rahatım taktığım pek söylenemez sadece merak acaba tuttumu tutmadımı :))
haklısın bunlardan uzak durmam lazım ama bugün düşünemedim cnm ilaç içmede düşünüyorum da bunu aklıma getiremedim :))

sen nasılsın cnm senin regline kaç gün var ne durumdasın

benim bu gün 12. günüm 4 gündür ateş de ölçmüyorum ama çok da takılmıyorum zaten en son ateşim yüksekti anlam veremediğim şekilde zamansız yüksekti ben de ölçmekten vazgeçtim....
canım merak ediyorum ben de senin durumunu ve artık bebeğin gelsin eşin de sen de ne olur üzülmeyin çok takmayın kafanıza gelecek bizim bebeklerimiz....
bende de gaz oluyor sanırım glifordan canım

aslında folic asit de almak gerekli onu içiyor musun?

Son düzenleme:
benim bu gün 12. günüm 4 gündür ateş de ölçmüyorum ama çok da takılmıyorum zaten en son ateşim yüksekti anlam veremediğim şekilde zamansız yüksekti ben de ölçmekten vazgeçtim....
canım merak ediyorum ben de senin durumunu ve artık bebeğin gelsin eşin de sen de ne olur üzülmeyin çok takmayın kafanıza gelecek bizim bebeklerimiz....
bende de gaz oluyor sanırım glifordan canım

sanırım bu metformin hem akıntı ve gaz yapıyor belki kasılmaların sebebi bile o olabilir çok takılmamak lazım
valla bugün arkadaşım aradı beni rüyasında görmüş anlamıda tez zamanda bir bebek dedi valla çok istiyorum eşimden daha çok o şimdi evin sıkıntısını yaşıyor o yüzden çok o konuya takık değil ben butun gün kendimi dinlediğim için bu düşünce hep aklımda Allahtan hayırlısını diliyorum senin içinde çok bekletmeden gelsin meleğin valla çok isterim inan

canım doktora gittiğim dönem vermişti 3 ay falan kullandım sonra bıraktım çok kiloda alınca oda etki ettiğini düşündüm bıraktım kaç ay geçti aslında başlasam iyi olur belki yardımcı bile olabilir dimi hamiş kalmaya unuttum bile ben onu sen kullanıyormusun

sanırım bu metformin hem akıntı ve gaz yapıyor belki kasılmaların sebebi bile o olabilir çok takılmamak lazım
valla bugün arkadaşım aradı beni rüyasında görmüş anlamıda tez zamanda bir bebek dedi valla çok istiyorum eşimden daha çok o şimdi evin sıkıntısını yaşıyor o yüzden çok o konuya takık değil ben butun gün kendimi dinlediğim için bu düşünce hep aklımda Allahtan hayırlısını diliyorum senin içinde çok bekletmeden gelsin meleğin valla çok isterim inan

evet canım akıntıyı da gazı da kesinlikle o yapıyor biz yiyeceklerimize dikkat etmeliyiz elimizden geldiği kadarıyla.... bol yeşillik tüketemiyorsan folic plus içmeni tavsiye ederim ben içiyorum....
canım inşallah arkadaşının rüyası çıksın.... biliyorum canım kendini dinliyorsun ne diyeyim haklısın ama kafanı başka şeylerle meşgul etmeye de çalış... sonra üzüntü oluyor...ama inşallah bu defa sevindireceksin bizleri de kendini de :))
iyi geceler canım çıkmam lazım öptüm :)
inşallah hepimiz olumlu sonuçlar alacağız...

evet canım akıntıyı da gazı da kesinlikle o yapıyor biz yiyeceklerimize dikkat etmeliyiz elimizden geldiği kadarıyla.... bol yeşillik tüketemiyorsan folic plus içmeni tavsiye ederim ben içiyorum....
canım inşallah arkadaşının rüyası çıksın.... biliyorum canım kendini dinliyorsun ne diyeyim haklısın ama kafanı başka şeylerle meşgul etmeye de çalış... sonra üzüntü oluyor...ama inşallah bu defa sevindireceksin bizleri de kendini de :))
iyi geceler canım çıkmam lazım öptüm :)
inşallah hepimiz olumlu sonuçlar alacağız...

aslında bol yeşillik evlendikten sonra tüketmiyorum evimde hep yeşillik yenirdi burdakiler biraz etçi :KK1:
aslında başlasam iyi olur
neyse iyi bak kendine inşallah alıcaz meleklerimizi kucağımıza tatlım
Allah rahatlık versin...

İyiakşamlar arkadaşlar nasılsınız?Bende doktora gittim bugün kontrol için.2ay önce gitmiştim ve bugün kontrol vardı.Alllahıma şükür bu sabah kendiliğimden adet oldum:nazar:Çok stres yapıyordu çünkü ve ben 2 aydır prolaktin ve adet söktürücü kullanmadım.Hormon değerlerimin normal olduğunu söyledi doktor ve 3 ay sonrasına kontrole çagırdı ve prolaktin normal çıktığı için ilaç vermedi adet söktürücüde vermedi.Sadece metformine devam et ve adet günlerini yaz bizim için önemli çünkü dedi.Ben bugün birkez daha anladımki sporun çok rolü var birde hayıt tohumu ve ketenin ben bunları kullanıyordum sporada yeni başladım.Açıkçası prollaktinim yüksek çıkar yine beklerken 22 çıktı:nazar:Bence kilolar varsa verilmeli çok büyük engel çünkü sizlerlede paylaşmak istedim.Bicimcim yarın sonuçlarımı yazsam bi fikir verirsin değilmi?Ve bence sizde hayıtla keten tohumunu deneyin derim keten tohumu fazla kilolar için.Hayıtıda adet düzenleyici olarak kullanıyorum.

X