Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

aaa kpss mi Allah yardımcın olsun şeker ben geçen yıl atlattım o sendromu öğretmenlik mi senin de ? ben 89 almıştım
hayır canım mühendisim ben en az 85 almam lazım :) eğitim yok allaha şükür :) sadece gy gk
senin nasıl gidiyor?
ben arada sırada girip yazılanları okuyorum:) konuşmaya takatim olmuyor genelde:p
bu ay çok ümitliydim kasıklarım ağrıyor hala
hayırlısı olsun canım ümidimizi kırmak yok inan geçte olsa gelecek inşh.
hımmm bunu yeni gördüm... kpss başlı başına stres kaynağı zaten canım ..

:KK37: aynen böyle olmuştum resmen . hangi yayınları takip ediyorsun? ben ihtiyaçtan konu anlatım çalışmıştım soru bankası olarak her kaynağa baktım sayılır. sayılsalcı old için matta hiç sorunum yoktu hatta full çektim :KK9: eğitimde de inceleme yöntemi en güzelll bu arada dersaneye falan da gtimemdim. türkçede baya yanlış yaptım strateji hatası diyeyim en sona bıraktım sınavda hiç yapmadım bi şeydi nasippp. eğitimde 93 netim vardı. eğitimde uzman kariyer yedikilim özellikle yargının çözümlü soru bankasının mutlaka çöz diğerleinden deneme çöz . halledersin canım zor değil.
ayyy ne güzel yaaa bende atandımıgörcekmiyim yaaa özel de iş çok çalışmam ben özelde devlet istiyorum malum bizim iş erkek işi ve öyle kolay değil hııı bide ben yargı ihtiyaç yedi iklim 3 nü de paralel gidiyorum şimdilik mat ve türkçe de tabi
ben ıktısat mezunuyum cnım ben dergıye paralel gıdıyorum ve henuz hızlanmadım 10 dergı var ılk dergı ve konuları bıttı 5-6 kaynaktan bırden soru cozerek gıdıyorum ben.

doğru sende haklısın dusuk tehlıkesı varsa ıstırahat etmek lazım bol bol bıde aksatmadan kontroller sanıyorum.

çıkmadı hala sonuc :KK43: arayacaklarmıs.

linada 4 tane dr var bayan hepside memnun olanda çok duydum ben gıtmedım henuz çunku uzakta bana ama belkı bende yakında uğrayabılırım. tuncss cok ılgılı dr um d ıyordu. çok farklı yorumlar var evet özel hastaneyı tercıh edıyorum ben ozel muayenehane ısınden hoslanmıyorum. evet kan verdım haber beklıyoruz bakalım hala çıkartamadı uyuz laborantlar:KK70:

cıkmadı dAHA :KK43: valla delırcez hepberaber.

ben konu konu ve ders ders gidiyorum mesela matematik 2 konu kaldı matematikten konuyu karekök 0 diye bi yayın var eşim matematikçi o aldı temel den her türlü soruyu çözüyo çok güzel ordan alışıp daha sonra yargı ihtiyaç ve yediiklimden soru çözüyom öyle bakalım hayırlısı

gyaman sen nasılsın cnm unutmuşum ne yaptın lekelenme varmış heralde dr gitmiycen mi

canım iki gün oldu lekelenme sonra durdu ateşimi ölçüyorum düşük doktora gidemiyorum biraz durumlar karışık okadar sıkıştık ki şu ev meselesine kıpırdayamıyorum hayırlısı bakalım biraz daha beklemeyi düşünüyorum

allahhh kızlar ben grip oluyorum burnum sulanıyo başım gözlerim ağrıyo gittim ben yaaaa offf hiç sevmem grip olayını yüzüm ateşleniyo gibi

canım iki gün oldu lekelenme sonra durdu ateşimi ölçüyorum düşük doktora gidemiyorum biraz durumlar karışık okadar sıkıştık ki şu ev meselesine kıpırdayamıyorum hayırlısı bakalım biraz daha beklemeyi düşünüyorum

kaçıncı günü adetinin sanırım beraber gidiyo bizim ki benim bugün 12. gün yumurta akı gibi akıntım oluyo sence yumurtlamamı çatlamamı bide o lekelenmeler bi kaç ay önce bende de oluyodu dr pko dan kaynaklanıyo demöişti ama metmorfin kullanalı kesildi bakalım

kaçıncı günü adetinin sanırım beraber gidiyo bizim ki benim bugün 12. gün yumurta akı gibi akıntım oluyo sence yumurtlamamı çatlamamı bide o lekelenmeler bi kaç ay önce bende de oluyodu dr pko dan kaynaklanıyo demöişti ama metmorfin kullanalı kesildi bakalım

valla regli oldum bitti 4 gün sonra oldu iki gün lekelendim bir gün ara tekrar bir gün daha sonra kesildi hormonlarıma bakıldı pko yoktu ayrıca ulturasonla bakıldığında da doktor yok dedi beklide regliyken yumurtam vardı omu çatladı bilmiyorum belkide kist var bende üç aydır kullanıyorum metformin ama oldu niyeyse :44:

valla regli oldum bitti 4 gün sonra oldu iki gün lekelendim bir gün ara tekrar bir gün daha sonra kesildi hormonlarıma bakıldı pko yoktu ayrıca ulturasonla bakıldığında da doktor yok dedi beklide regliyken yumurtam vardı omu çatladı bilmiyorum belkide kist var bende üç aydır kullanıyorum metformin ama oldu niyeyse :44:

yok canım öyle kist mist getirme aklına bide acaba içerde birikinit yani adetten kalıntı mı kaldı ki yada yumurtamı çatladı olabilir valla inşh sonu hayırlı olur

yok canım öyle kist mist getirme aklına bide acaba içerde birikinit yani adetten kalıntı mı kaldı ki yada yumurtamı çatladı olabilir valla inşh sonu hayırlı olur

yok canım içerde birikti olurmu :) gerçi kist olsa ağrı yapar ilişki sırasında acır dimi bende öyle bişi yok
ya hormonlarım bozuldu gerçi düzenli metfomin içiyorum yada yumurtam çatladı çünkü o sıra ateşim oynayıp durdu yollıyım istersen linkini bir bak

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

yok canım içerde birikti olurmu :) gerçi kist olsa ağrı yapar ilişki sırasında acır dimi bende öyle bişi yok
ya hormonlarım bozuldu gerçi düzenli metfomin içiyorum yada yumurtam çatladı çünkü o sıra ateşim oynayıp durdu yollıyım istersen linkini bir bak

3781c1 Ovulation charts on FertilityFriend.com

:) ayy ne bilim kalıntı olmuştur belki dedim :)evet ateş çok oynamış inşh yumurta çatlamasıdır da bebiş geliyodur test te yaptın demi neyse bi an önce işleri yoluna koyup dr yolunu tut bakalım

bicim ömür kızsın :KK9:adetliyken namaz kılmıyorum ben normal zamanda parçalar geliyor sandım :KK60:
yok canım normal zamanda hiç bişey gelmedi sadece adetle beraber... :)
herkeze slm......
kızlar ne zamandır yoktum neler yapmışsınız böyle okudum birazını ama neyse;
bicim canım gelmiş kırmızılar canım nasılsın nasıl gidiyor inşh bidahaki ay olur canım inşh
bngl33 sen napıyosun
123m en son rahim filmi çektirmişin geçmiş olsun canım
cvr seni pek göremedim bal tarçın çörekotu kullanmaya başlamıştın ben bugün 12. günüm bıraktım
yeşil fıstık senden nehaber:KK66:
hamileler de iimiş :)
bu arada bende son 4 gündür pişmemiş yumurta akı varya kırılınca cıvık akıntı işte öyle 4 gündür geliyo heralde bu ay ilaçsız yumurtlama mı oluyo yoksa var olan yumurta mı çatlıyo bilmiyorum kızlar bu neyin belirtisi çatlama mı yoksa yumurtlama mı öptümmm hepinizi kocamaaaaaaaaaaaaaaaaan
geldi canım kırmızılar... sen yumurtlama dönemindesin ilişki olsun canım tutabileceği dönemdesin bebeğinin :)) akıntıyı görünce yumurta akı gibi olanı kaçırmadan ilişki olmalı ki bebek gelsin...

kızlarrr hasta oldum bugün uuuu sonundaa:KK76:
ben de dün oldum :)) hayırlısı...
slm kızlar ne var ne yok bakalım nasılsınız yeni haberler varmı hepinize iyi haftalar diliyorum
iyiyiz canım sen nasılsın aklın rahat de mi huzurlusun de mi?

Uzun zamandır yoktum inşallah güzel haberler vardır sizlerde...
Zayıflamam durdu 83 te takıldım ama glukophen adet olmamı sağlıyor 2 aydır....
Kilo verene kadar (yani sağlıklı bir kiloya inene kadar) akışa bırakmaya karar verdik bebek olayını...
Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın....
2 aydır adet düzenli ise yumurtlama gününde belli demektir bence akıntının olduğu günleri kaçırma bebeğin gelsin tamam mı...
kilo almayarak tamamlayabilirsin hamileliği korkun olmasın... sonrasında da kilo vermeye devam edersin...adet düzene girmişken bebek şansını kaçırma...

bugun randevu aldım canım çarşamba günü gideceğim. 2 hafta geçti en son gittiğimden beri. daha 2 hafta var bana "gel" dediği zamana,bekleyecektim.. ama dün birden bulantılarım kesildi, ben de daha fazla dayanamadım ;endişelenip durmaktansa gitmek en iyisi. :KK50:
doktorun düşecek bebeği hiç bişey tutmaz demiş canım vallahi doğrudur...ama bende eksik salgılanıyor benim içmem gerekli hamileyken ama sende sorun çıkmadı bu güne kadar bu iyiye işaret canım maşallah... doktora git ihmal etme... ben dayanamaz sık giderdim :))
haberlerini bekliyorum 2 gün kalmış gitmene
canım bence korkma için temizleniyor bence saraçoğluda söylemişti adet döneminde öyle olacağını dinlemiştim bende öyle olmadı mesela ama çok duydum öyle regli olanı içini rahat tut bence iyi gelecek sana soğan :KK34:
ayy sağol canım ya zaten normal insan gibi adet gördüm ilk defa... ağrılı belirtili adet gördüm... klomenle bile böyle olmamaıştı... soğanı bu ay da yapacağım faydası çokmuş...
bicim canım rahim çok kalınlaşınca öyle parçalar döküyor.normal. ama çok aşırı derecede mi var?
aşırı değil dün ilk günümde 1 cm ve mm lik deri parçası gibi pembe kana bulanmış şeyler geldi... normalde onları örnek olarak alıp hastanede incelettirmek gerekliymiş ama ben önemsemedim... bu gün gelmedi dün 3-4 kere geldi... soğan suyu yapmıştım ya ondandır diye düşünüyorum... zaten adet bitsin ultrasona girmek istiyorum...

iyi canım napim işte ben de sıkılıyorum hala regl olmadım 33.gün bugün dün test yaptım tek çizgi:KK43:
göğüslerim şiş,sivilce bastı suratımı ufff nebilim bakalım hayırlısı hepimiz için çok uykum var işteyim nerdeyse başımı masaya koyup uyucam:KK43:
benim de öyleydi 40. günümde adet oldum... inşallah senin geç döllenmedir ve bebek vardır canım...
allahhh kızlar ben grip oluyorum burnum sulanıyo başım gözlerim ağrıyo gittim ben yaaaa offf hiç sevmem grip olayını yüzüm ateşleniyo gibi
aman dikkat et canım grip salgını başladı yine...

:) ayy ne bilim kalıntı olmuştur belki dedim :)evet ateş çok oynamış inşh yumurta çatlamasıdır da bebiş geliyodur test te yaptın demi neyse bi an önce işleri yoluna koyup dr yolunu tut bakalım

inşallah canım ya test yaptım ama çok erken yaptım biraz geçmesi lazım bakalım sabredicez görücez :)

ayy sağol canım ya zaten normal insan gibi adet gördüm ilk defa... ağrılı belirtili adet gördüm... klomenle bile böyle olmamaıştı... soğanı bu ay da yapacağım faydası çokmuş.

evet katılıyorum sana bende düşünüyordum bu ay ama biraz anormallikler oldu biliyorsun o yüzden korktum yapmıycam önümüzdeki ay eğer bişi çıkmazsa yapıcam bir 15 gün

evet katılıyorum sana bende düşünüyordum bu ay ama biraz anormallikler oldu biliyorsun o yüzden korktum yapmıycam önümüzdeki ay eğer bişi çıkmazsa yapıcam bir 15 gün

sen ateşe göre yumurtlama dönemine yeni giriyorsun canım hayırlısı... önceki kanama neydi acaba onu bilmiyoruz... ama siklus sonuna kadar bu günlerde olan ilişki ile şansın yüksek... E akıntısı bunu gösteriyor...

ben yemeğe bakıp geleceğim...

Son düzenleme:
iyiyim bicim sagol aklım rahat çok şükür bir sıkıntı yok sen nasılsın nasıl gidiyor adet olmuşsun hayırlısı olsun canım bugun alıma bişey takıldı doktor bana ayın 19,da test yaptır dedı yumurtlama testi fakat şimdi hesapladımda ayın 19du benım adetımın 26günün edenk geliyorr bu test 21de yaptırılmıyordu.

gymana sen naıslsın canımm lekelnemelr durdumuu inş.bu ay senden güzel haberler alırızı canım

ben ıktısat mezunuyum cnım ben dergıye paralel gıdıyorum ve henuz hızlanmadım 10 dergı var ılk dergı ve konuları bıttı 5-6 kaynaktan bırden soru cozerek gıdıyorum ben.

doğru sende haklısın dusuk tehlıkesı varsa ıstırahat etmek lazım bol bol bıde aksatmadan kontroller sanıyorum.

çıkmadı hala sonuc :KK43: arayacaklarmıs.

linada 4 tane dr var bayan hepside memnun olanda çok duydum ben gıtmedım henuz çunku uzakta bana ama belkı bende yakında uğrayabılırım. tuncss cok ılgılı dr um d ıyordu. çok farklı yorumlar var evet özel hastaneyı tercıh edıyorum ben ozel muayenehane ısınden hoslanmıyorum. evet kan verdım haber beklıyoruz bakalım hala çıkartamadı uyuz laborantlar:KK70:

cıkmadı dAHA :KK43: valla delırcez hepberaber.

linaya baktımda canım bana ters yerde oraya gitmem zor tabi doğru düzgün bi doktor bulamazsam ters mers demicem gidicem mecbur...

kızlar test sonucu 4.93 çıkmış biliyosunuz ki 5 ve üzeri gebelik olarak değerlendriliyor birde işin içine çatlatma iğnesi giriyor oda gebelik değerlerini yukseltebilirmiş. arayan kadın tedavı gördüğüm için ve tarihin erken olması sebebiyle 3 gun sonra yenıden test yaptırsanız ıyı olur ıstersenız dr unuzla bı konusun dedı ama aramıcam gercekten erken bılıyorum ama işte dayanamadık neyse hala bi umut var belki 5 dk daha bekleseydim kan vermek için :)) 5 ın üzerinde çıkabişlirdi :KK70:

bat 20 aralık 8 güncük var bata beklemedeyim ve umudumu tam olarak kaybettmedim diyebilirim duanızı eksit etmeyin inşallah, hepimiz bebeklerimize kavuşalım Rabbimin izniyle

desteğiniz için teşekkür ederim hepinize umarım yakın zamanda daha iyi bir sonuçla gelirim:KK66:

şimdi yemek yapmaya gidiyorum herif aç kalmasın :KK66: sevgiler...

sen ateşe göre yumurtlama dönemine yeni giriyorsun canım hayırlısı... önceki kanama neydi acaba onu bilmiyoruz... ama siklus sonuna kadar bu günlerde olan ilişki ile şansın yüksek... E akıntısı bunu gösteriyor...

ben yemeğe bakıp geleceğim...

evet cnm öyle sanırım bilmiyorum neydi o lekelenme inşallah yumurtlarım bu ay ben reglim biter bitmez başladım çalışmalara yumurtlama olsun olmasın napıyım Allah büyüktür

iyiyim bicim sagol aklım rahat çok şükür bir sıkıntı yok sen nasılsın nasıl gidiyor adet olmuşsun hayırlısı olsun canım bugun alıma bişey takıldı doktor bana ayın 19,da test yaptır dedı yumurtlama testi fakat şimdi hesapladımda ayın 19du benım adetımın 26günün edenk geliyorr bu test 21de yaptırılmıyordu.

gymana sen naıslsın canımm lekelnemelr durdumuu inş.bu ay senden güzel haberler alırızı canım

iyiyim cnm işte nasıl olayım beklemedeyiz bu ay güzel haberler verebilmeyi umuyorum ama Allah bilir

mrh kızlar naptınız
ben bitürlü fırsat bulup yazamadım geçmişide okuyamadım bugünlerde çok yoğunum ya:)))
şimdide yemek yapmaya gidicem akşam gelirim inşallah...

herkeze slm......
kızlar ne zamandır yoktum neler yapmışsınız böyle okudum birazını ama neyse;
bicim canım gelmiş kırmızılar canım nasılsın nasıl gidiyor inşh bidahaki ay olur canım inşh
bngl33 sen napıyosun
123m en son rahim filmi çektirmişin geçmiş olsun canım
cvr seni pek göremedim bal tarçın çörekotu kullanmaya başlamıştın ben bugün 12. günüm bıraktım
yeşil fıstık senden nehaber:KK66:
hamileler de iimiş :)
bu arada bende son 4 gündür pişmemiş yumurta akı varya kırılınca cıvık akıntı işte öyle 4 gündür geliyo heralde bu ay ilaçsız yumurtlama mı oluyo yoksa var olan yumurta mı çatlıyo bilmiyorum kızlar bu neyin belirtisi çatlama mı yoksa yumurtlama mı öptümmm hepinizi kocamaaaaaaaaaaaaaaaaan
sağol tatlım rahim filminden sonra cuma günü bende gördüm yumurtlama akıntısını ama ilginç olan ateş hala düşük tablo çizgiyi çekmedi belkide çatlamadı.yada rahme verilen sıvı geri dönüyordu ben onu yumurtlama akıntısı sandım.gerçi tükürük testlerindede vardı ayy bilmiyorum nasip kısmet ben dinleniyorum şu an ocak sonuna kadar bebek olmazsa laparoskopi çektirecem artıkk.

canım hangı sıtede okuduğumu hatırlamıyorum ama uzman bı dr un sıtesınde kendı makalesıydı, şoyle dıyordu gebelere dr ları tarafından sıksık duphaston gıbı progesteron desteklı ılaclar dusuğu onlemek ıcın verılır ancak bunu kanıtlayan kapsamlı bır calısma yapılmamıstır dr lar ellerınden gelenı yaptıklarını dusunmek ıcın genelde ve gebeyı rahatlatmak ıcın verırloer dıyordu. kullanmakta sakınca olusturmuyor demekkı verılıyor cunku gebelıkte salglanan bır hormon progesteron destek almada sakınca olmayabılır. bende gebelık testının sonucunu alayım dr umu aramayı dusunuyorum duphastyon kullanmalımıyım dıye pko lularda dusuk tehlıkesı daha fazla olabılıyormus.

köpük boyaları tavsiye ederim çok gğzel beyaz kapattı ve rengide çok ısıl ısıl arkadasımın sacını boyadık memnun şuanda bız swarzkof neyse adı ıste yanlıs yazdım ama :)) ondan kulllandık ıyıydı evde boyamayı dusunuyorsan tek basınada cok kolay uygulayabılırsın
tavsıye olarakda orta acıklıkta bır sac rengı ıstıyorsan altında rofle varsa bırkac ton koyuya boya bırkac haftada acılıyor zaten bıraz rengı ben oyle yapıyordum artık boyamıyorum gebelık dusunduğumuz ıcın kendı rengıne yakın bır renge boyayıp bıraktım gebelıkte sacımda boya olsun ıstemıyorum helekı sarı vs gıbı çok ayrık duran renkler bı gebe gördum ders oldu bana dr ızın vermıyor sacını boyamasına sapsarı saçı 4 parmak kadar uzamıs dıbı sımsıyah :) beter gorunuyordu kendı halıne bıraktım o yuzden :KK66:

:KK66:
vallahi bende bıraktım uzasın diye canım artıkk.çünkü boyasamda röfle var tutmayacak.biraz uzasın sonra boyayacam resim eklemiştim ordaki ortadaki rengi istiyorum önce kuaföre giderim.sonrada kendim boyarım.ama ne renk o boya onu bilmiyorum işteee.

canım bence korkma için temizleniyor bence saraçoğluda söylemişti adet döneminde öyle olacağını dinlemiştim bende öyle olmadı mesela ama çok duydum öyle regli olanı içini rahat tut bence iyi gelecek sana soğan :KK34:
canım soğan kullandığım ay benimde kötü geldi çok yoğun ve ağrılı idi ama parça parça kısmı beni endişelendirdi.biçim adetin bitsin git bi doktora mutlaka.

iyi canım napim işte ben de sıkılıyorum hala regl olmadım 33.gün bugün dün test yaptım tek çizgi:KK43:
göğüslerim şiş,sivilce bastı suratımı ufff nebilim bakalım hayırlısı hepimiz için çok uykum var işteyim nerdeyse başımı masaya koyup uyucam:KK43:
canım işin içinde sivilce varsa sanki o adet belirtisi bence.

kızlar test sonucu 4.93 çıkmış biliyosunuz ki 5 ve üzeri gebelik olarak değerlendriliyor birde işin içine çatlatma iğnesi giriyor oda gebelik değerlerini yukseltebilirmiş. arayan kadın tedavı gördüğüm için ve tarihin erken olması sebebiyle 3 gun sonra yenıden test yaptırsanız ıyı olur ıstersenız dr unuzla bı konusun dedı ama aramıcam gercekten erken bılıyorum ama işte dayanamadık neyse hala bi umut var belki 5 dk daha bekleseydim kan vermek için :)) 5 ın üzerinde çıkabişlirdi :KK70:

bat 20 aralık 8 güncük var bata beklemedeyim ve umudumu tam olarak kaybettmedim diyebilirim duanızı eksit etmeyin inşallah, hepimiz bebeklerimize kavuşalım Rabbimin izniyle

desteğiniz için teşekkür ederim hepinize umarım yakın zamanda daha iyi bir sonuçla gelirim:KK66:

şimdi yemek yapmaya gidiyorum herif aç kalmasın :KK66: sevgiler...

bizde sayende öğrenmiş olduk çatlatma iğnesinden hemen sonra kan testi yaptırmamak lazımmmmışşş.

canım progesteron testi 21. gün yapılır ama daha geç çatlama olabileceğinden doktorun belki daha geç bakmak istemiştir...
iyi olmana sevindim...:KK1:

evet cnm öyle sanırım bilmiyorum neydi o lekelenme inşallah yumurtlarım bu ay ben reglim biter bitmez başladım çalışmalara yumurtlama olsun olmasın napıyım Allah büyüktür

iyi yapmışsın canım adetten sonra ne zaman çatlayacağı belli olmuyor......
benim de regl zamanımda yani bu gün akıntım oldu... belki benim de bu ay regl zamanı yumurta gelişiyor kimbilir....
bizim durumumuzda her zamanki kaideler geçerli değil yumurtanın gelişmesi her an olabilir...:KK1:
hayırlısı olsun hepimiz için...

Son düzenleme:
bizde sayende öğrenmiş olduk çatlatma iğnesinden hemen sonra kan testi yaptırmamak lazımmmmışşş.

aynen öyle canım 10 gün iğneden sonra hcg hormonu salgılanır ve yanıltıcı olur... en az 14 gün beklemek sonra kandan baktırmak gerekli...

X