Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

İyigeceler Arkadaşlar geçmişi biraz okudum birbirinize destek vermeniz çok güzel.Bicim canım adet olmuşsun gözün aydın:)Darısıda bebeğinin gelmesine hayırlısıyla.Bende beklemedeyim adet olmak için kasımda olmuştum ilaçla.Bakalım bu ay neolucak:KK50:

mutsuz olma pco malesef çağın hastalığı oldu artık kilo sorunu varmı sende ben kilo verirsem olcakmış gibi geliyo

Merhaba canım bende öyle hissediyorum bendede biraz fazla kilo var sanki zayıfladığımda gebe kalacakmışım gibi geliyor:21:Çünkü kiloda büyük bir engel.Sen diyet spor yapıyormusun?Ben diyetisyene gittim ve diyete spora başladım kilo vermek her yönden iyi.Pkoda hamile kalmak biraz zor üstüne bide kilo olunca dahada zor gebe kalınıyor elimizden geldiğince en sağlıklısını yapmak en iyisi.

en yakın arkadaşımın kızının adı Ada.. daha miniminnacık.. süper isim.. birşey kalmamış valla 22 ocak çok yakın.. heyecanlanıyomusun?.

heyecan korku hepsı bı arada suan .allah yardımcım olurda bı avazda kurtarır ınsallah.bız kız oldugunu ogrendıgımız ılk an ada olsun dedık hepte oyle sevdık onu annemde bu aksam beren ada olsun neoluur dıyo ben ne dıyım sımdı onuda kıramıyorum tek ısım sevmeme ragmen sanırım berende olucak.

Merhaba canım bende öyle hissediyorum bendede biraz fazla kilo var sanki zayıfladığımda gebe kalacakmışım gibi geliyor:21:Çünkü kiloda büyük bir engel.Sen diyet spor yapıyormusun?Ben diyetisyene gittim ve diyete spora başladım kilo vermek her yönden iyi.Pkoda hamile kalmak biraz zor üstüne bide kilo olunca dahada zor gebe kalınıyor elimizden geldiğince en sağlıklısını yapmak en iyisi.

mrb canım diyetisyene gitmiyorum ama kendimce diyet ve spor yapmaya başladım bende inş bi an önce kurtuluruz fazlalıklardan bu sitede bayağı bi kişi pcolu olupta kilo vererek hamile kaldı o yüzden benimde umudum var

canım önceki mesajıma ekledim fotoları.. helva yaptım helva.. ama pişman oldum fotoları eklediğime.. hamişleri düşünemedim yahu.. inşallah canı çeken filan olmaz..
çeken olursa da yapar gönderirim artık kargo ile :KK9::KK9:
ikinci yarıda soğan yapmak bebek olursa riskli değil mi..? o ay korunacakmısın ki? kesinlikle deneyeceğim.. ama inşallah gerek kalmaz.. bu ay pek bi çalışıyoruz valla.. Allah'ım emeklerimizi boşa çıkarmasın..
bende yarışmaya bakıyorum. bir yandan da blog için yazılar yazıyorum.. diğer yandan da buraya yetişiyorum.. maşallahım var bu gece :KK9: :KK9: :KK9:
ellerine sağlık un helvası mı o irmik mi anlayamadım resimden... ben irmiği severim unu yemem...
soğan kürünü çıkaran kişi ibrahim bey zaten ve soğan suyu düşüğe neden olmaz demiş kendisi açıklamış nasıl kullanılacağını ve 2. yarısında son 15 gün yapın demiş... sonraki ay son 10 gün ve 3. ay da son 7 gün böylece tüm dertler bitecekmiş....dediğine göre...

ayyyy bicim demek soğan kürü o kadar etkili ... bi ben de yapayım bi adetim gelsin de :KK9: :KK14: bi de bir şey soracağım namaz kılıyorum da engel olur mu yani özür mü olur acep sürekli mi geliyor bu minik minik parçalr :2: biraz daha detay verebilir miisn bicimmmm :KK19:

yaaa tuncs harika görünüyor hem de çok güüzelll nerden esti aklına :KK19:
adetliyken namaz kılıyor musun? sadece adetliyken gelir ve minik minik döküntüler canım endişelenecek durum yok yani...
tuvalete ve peçeteye geliyor sadece....

tatlım soğan bendede çok ağrı yaptııı fazla kanamam oldu ama parça parça et kısmı bence normal değillll lütfennn yarın doktora gittttt.korktum vallahiiii
bu arada bencede ortadaki renk süper ama evde tutaramayız dediğin gibi mutlaka kuaföre gitmem gerekecek eminim.

canım beyaz tenliyim saçlarımda kumral ama açık kumral değil ana rengi şuan zaten röfle var, röfleden sıkıldım diye yapmak istiyorum ama dediğin gibi akacaksa eyvahhhhhhh.
canımmm rahim şekli için sanada bilgi vereyim kuzenimi aradım tıpta 4. sınıfta okuyor bu dönemki dersleri kadın doğum sınav olmuşlar rahim filimlerinden anlattım ona evet rahim sağa dönük olabilir dedi ama sol tüp tıkalıysa o an görünmez zatennn belki sol tüpün tıkalıdır dedi.2 ay dene olmazsa bebek laparoskopi yap dedi.rahim sağa dönükse bebek olur ama tutanamaz yerleşemez dedi.ama o durumdada anlarsın dedi hani sanırım adetim parça parça gelir demek istedi.BU yüzden lütfennnnn sen yarın bi doktora gittt.korktummm bennn.
hımm anladım canım sağol bilgiler için ama ben istemiyorum bu rahim filminden korkuyorum.... olmazsa randövu alıp gideyim ben... tuvalete ve peçeteye geliyor ben de şaşırdım.... belki kistler gidiyordur... ayy kafam karıştı...
bu arada ben syossun altın karameline boyamıştım renk güzeldi hem açtı saçlarımı şimdi de kahve köpüğüne boyayacağım canım diplerim geldi baya.... ama röflenin üstüne boya zor tutar önce o kısımlara süreceksin en son diplere uygulayacaksın en kolay dipler boya tutar ve açılır...en az dip bekletilir...ben hep kendim boyuyorum...

canım regli olmuşsun ama önemi yok çok yaklaştın sen hissediyorum gyaman dediydi dersin :)
evet canım ağrılı ve parçalı geliyor biraz korktum aslında.... nedir bu parçalar diye...
bicim canım adet olmuşsun geçmiş olsun:KK43: genelde klomeni bırakanlar 2.ayda hamile kalıyor psikolojik rahatlamadan olabilir ..inşallah olur canım en sağlıklı yumurtanla
inşallah canım ...sağol arkadaşım ne zaman gideceksin bebeğini görmeye?
takvimini de yap da bilelim ne kadarlık :))
heyecan korku hepsı bı arada suan .allah yardımcım olurda bı avazda kurtarır ınsallah.bız kız oldugunu ogrendıgımız ılk an ada olsun dedık hepte oyle sevdık onu annemde bu aksam beren ada olsun neoluur dıyo ben ne dıyım sımdı onuda kıramıyorum tek ısım sevmeme ragmen sanırım berende olucak.

Allah kurtarsın canım...annen zevkliymiş Beren çok güzel isim :KK34:

adetliyken namaz kılıyor musun? sadece adetliyken gelir ve minik minik döküntüler canım endişelenecek durum yok yani...
tuvalete ve peçeteye geliyor sadece....

bicim ömür kızsın :KK9:adetliyken namaz kılmıyorum ben normal zamanda parçalar geliyor sandım :KK60:

herkeze slm......
kızlar ne zamandır yoktum neler yapmışsınız böyle okudum birazını ama neyse;
bicim canım gelmiş kırmızılar canım nasılsın nasıl gidiyor inşh bidahaki ay olur canım inşh
bngl33 sen napıyosun
123m en son rahim filmi çektirmişin geçmiş olsun canım
cvr seni pek göremedim bal tarçın çörekotu kullanmaya başlamıştın ben bugün 12. günüm bıraktım
yeşil fıstık senden nehaber:KK66:
hamileler de iimiş :)
bu arada bende son 4 gündür pişmemiş yumurta akı varya kırılınca cıvık akıntı işte öyle 4 gündür geliyo heralde bu ay ilaçsız yumurtlama mı oluyo yoksa var olan yumurta mı çatlıyo bilmiyorum kızlar bu neyin belirtisi çatlama mı yoksa yumurtlama mı öptümmm hepinizi kocamaaaaaaaaaaaaaaaaan

slm kızlar ne var ne yok bakalım nasılsınız yeni haberler varmı hepinize iyi haftalar diliyorum

selam kızlar erken bı gebelık testı yaptırdık kanda saat 1 gıbı cıkacakmıs sonuc. benım ıcınde dua edın olur mu.

canım vallahi ben dedimki bi hamile kalayım sonra gerekirse ölüm orucu gibi diyet ve spor yaparım veririm kiloları yeterki bebişimiz olsunnnn.

bende yumurtlama oluşuyor ya kendi kendine adet oluyorumve ilginç olan 1 kez çok büyük yumurtan denmişti onda bile adet oldum ama sanırım soğan yapmıştım ondan.o yüzden duphaston kullanmıyorum adetim geliyor diye ama o düşüğü engelleme olayı kesin değil dedinn ya okuduğun şeyi burayada kopyalarmısın.eğer düşüğü engelliyorsa kesin alacam ondan bennn.

evet ya inicir bence gerçekten yumurta oluşmasını sağlıyor.rahim filmide çektirmişsin belki tüpünde açılmıştır yapışıklık varsa bile peki rahim filmi sonucun normalmiydi.ya ben çektirdim ama maalesef sağa yatık diye rahim sol tüpü hiç göremedik dediler.acaba sol tüp kapalıydı ondan mı göremediler gerçi kapalı bile olsa görnürüdü herhalde.bende sol tüpü göremediler hiçç.sağa dönmüş diye herhalde.laparoskopi yapılması gerekli imişşş.

hoşgeldinnn nasılsın tatlım miden bulanıyormu halaa.

canım hangı sıtede okuduğumu hatırlamıyorum ama uzman bı dr un sıtesınde kendı makalesıydı, şoyle dıyordu gebelere dr ları tarafından sıksık duphaston gıbı progesteron desteklı ılaclar dusuğu onlemek ıcın verılır ancak bunu kanıtlayan kapsamlı bır calısma yapılmamıstır dr lar ellerınden gelenı yaptıklarını dusunmek ıcın genelde ve gebeyı rahatlatmak ıcın verırloer dıyordu. kullanmakta sakınca olusturmuyor demekkı verılıyor cunku gebelıkte salglanan bır hormon progesteron destek almada sakınca olmayabılır. bende gebelık testının sonucunu alayım dr umu aramayı dusunuyorum duphastyon kullanmalımıyım dıye pko lularda dusuk tehlıkesı daha fazla olabılıyormus.

canım muhabbete ortak oluyorm kusura bakma :KK19: doğum kontrol hapı vermişti bana da duphaston daha mı iyi anlamadım. hoş doğum kontrol hapını bıraktım metformin kullanıyorum bu ay yine gelmedi adetim duphastonu önerdi topikteki kızlar . kistler için iyi geliyor mu duphaston?

duphaston gebelık ıstenen durumlarda adetı duzenlemek ve bebegın tutunmasına faydası olması ıcın verılıyor. adetın genelde 15. gununde baslanıp 10 gun sabah aksam ıcırılır gebelıge engıl teskıl etmez gebelık yoksa bıttıkten bırkac gun sonra adetı getırır. kistler için azda olsa fayda edıyor ama çok çokk youn değil benım dr umda kullandırdı ama hormonları baskılamak konusunda bıraz yetersız kalan bır ılacmıs tedavıye baslamadan 1 ay jasmın doğum kontrol ılacı kullandırmıstı bana bu ılaclar hormonda çok daha fazla ıse yarıyormus kıstlerde hemen etkı edecek bır ılac yok pko tedavısı yıllar alırmıs canım. şeker ilacıyla beraber duphaston kullanmada bır sorun yaşanmıyor.

canım bebek istediğim için duphastonu vermişti hem adet düzenleyici hem rahmi destekleyici demişti bebek istemiyorsan eğer doğum kontrol hapı veriyor doktorlar genelde...

ankaradayım canım atatürk araştırmaya gidicem ulaş beye hastanenin sitesinde bi yazısını okumuştum ona gitmek istedim bakalım sen nerdesin...

merhaba gölge çiçegi bende ankaradayım tuncss arkadaşımda ankarada bizde dr ile ilgili arayış içerisindeydık falan konustuk tuncss dr undan çok memnun lına kadın sağlığında çalışıyor ıstersen ona sorabılırsın benım dr um çağ hastanesınde calışıyor qancak şu anda izinde doğum yapacak şubat basında gelmesini bekliyorum geçici dr larla uğprasıyorum bende.

tatlım soğan bendede çok ağrı yaptııı fazla kanamam oldu ama parça parça et kısmı bence normal değillll lütfennn yarın doktora gittttt.korktum vallahiiii
bu arada bencede ortadaki renk süper ama evde tutaramayız dediğin gibi mutlaka kuaföre gitmem gerekecek eminim.

canım beyaz tenliyim saçlarımda kumral ama açık kumral değil ana rengi şuan zaten röfle var, röfleden sıkıldım diye yapmak istiyorum ama dediğin gibi akacaksa eyvahhhhhhh.

canımmm rahim şekli için sanada bilgi vereyim kuzenimi aradım tıpta 4. sınıfta okuyor bu dönemki dersleri kadın doğum sınav olmuşlar rahim filimlerinden anlattım ona evet rahim sağa dönük olabilir dedi ama sol tüp tıkalıysa o an görünmez zatennn belki sol tüpün tıkalıdır dedi.2 ay dene olmazsa bebek laparoskopi yap dedi.rahim sağa dönükse bebek olur ama tutanamaz yerleşemez dedi.ama o durumdada anlarsın dedi hani sanırım adetim parça parça gelir demek istedi.BU yüzden lütfennnnn sen yarın bi doktora gittt.korktummm bennn.

köpük boyaları tavsiye ederim çok gğzel beyaz kapattı ve rengide çok ısıl ısıl arkadasımın sacını boyadık memnun şuanda bız swarzkof neyse adı ıste yanlıs yazdım ama :)) ondan kulllandık ıyıydı evde boyamayı dusunuyorsan tek basınada cok kolay uygulayabılırsın
tavsıye olarakda orta acıklıkta bır sac rengı ıstıyorsan altında rofle varsa bırkac ton koyuya boya bırkac haftada acılıyor zaten bıraz rengı ben oyle yapıyordum artık boyamıyorum gebelık dusunduğumuz ıcın kendı rengıne yakın bır renge boyayıp bıraktım gebelıkte sacımda boya olsun ıstemıyorum helekı sarı vs gıbı çok ayrık duran renkler bı gebe gördum ders oldu bana dr ızın vermıyor sacını boyamasına sapsarı saçı 4 parmak kadar uzamıs dıbı sımsıyah :) beter gorunuyordu kendı halıne bıraktım o yuzden :KK66:

ben önceden özele gidiyordum doktorumdan başta memnundum ama bu progestanı bana erken kullandırdı ve 15 günde regl olmuştum o ilacı verdiği gün çok asabiydi zaten güvenimi kırdı birde hep olumsuz konuşuyordu buda beni kötü ediyordu sonra devlet hastanesinde bir doktor bulmuştum süper biri ama çok yoğun hastaları 3-5 kişi aynı anda alıyo o kadar insanın içinde benim sorunum bu demek çok zoruma gitti birdaha gitmedim ona o yüzden bakalım inş bu son olurda bunla dvm ederim...

hakkaten guvenını kaybetmesi için yeterlı bır neden aptal mı sanıyor bunlar bızlerı anlamıyorum bazen dr sunuz tamamda bızde aptal değiliz okuyoruz araştırıyoruz hatta onlar nasıl olsa bız bılıyoruz dıye okumazlar bu kadar bız yenı bırsey ogrenırız dıye okuyoruz. dr konusunda yukarda yazdığım gibi danışmak istersen tuncss yardımcı olur :KK66:

Uzun zamandır yoktum inşallah güzel haberler vardır sizlerde...
Zayıflamam durdu 83 te takıldım ama glukophen adet olmamı sağlıyor 2 aydır....
Kilo verene kadar (yani sağlıklı bir kiloya inene kadar) akışa bırakmaya karar verdik bebek olayını...
Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın....

inşallah canım ...sağol arkadaşım ne zaman gideceksin bebeğini görmeye?
takvimini de yap da bilelim ne kadarlık :))
bugun randevu aldım canım çarşamba günü gideceğim. 2 hafta geçti en son gittiğimden beri. daha 2 hafta var bana "gel" dediği zamana,bekleyecektim.. ama dün birden bulantılarım kesildi, ben de daha fazla dayanamadım ;endişelenip durmaktansa gitmek en iyisi. :KK50:

ayyyy bicim demek soğan kürü o kadar etkili ... bi ben de yapayım bi adetim gelsin de :KK9: :KK14: bi de bir şey soracağım namaz kılıyorum da engel olur mu yani özür mü olur acep sürekli mi geliyor bu minik minik parçalr :2: :
adet zamanın dışındaysa özür oluyor canım,yalnız her namaz vaktinde yeniden abdest alarak kılmaya devam edebilirsin.
ama adet zamanın geldiyse,lekeler adetten sayılıyor o zaman namaz kılmayacaksın. adet en az 3 en fazla 10 gün görülür. 10 günden fazla sürerse ,gusul abdesti alarak özür sahibi gibi namazlara devam edebilirsin.
nerden biliyorsun dersen, aöf ilahiyat okuyorum evden:) üniversite mezunlarını sınavsız alıyorlardı. ben de bebek düşüncesini kafamdan atmak için başladım geçen sene. bu 2.senem ama haftasonu sınavlar vardı mide bulantısıyla çok zorlandım. geçen sene kolay geçtim, galiba bu sefer öyle olmayacak. amaan olsun, bebek olsun da.

yelkenlikiz inşallah güzel sonuç alırsın, progestan hakkında dediğin doğru sanırım. benim doktorum da hiç vermiyor "düşecek bebeği hiçbirşey tutamaz" diyor

herkeze slm......
kızlar ne zamandır yoktum neler yapmışsınız böyle okudum birazını ama neyse;
bicim canım gelmiş kırmızılar canım nasılsın nasıl gidiyor inşh bidahaki ay olur canım inşh
bngl33 sen napıyosun
123m en son rahim filmi çektirmişin geçmiş olsun canım
cvr seni pek göremedim bal tarçın çörekotu kullanmaya başlamıştın ben bugün 12. günüm bıraktım
yeşil fıstık senden nehaber:KK66:
hamileler de iimiş :)
bu arada bende son 4 gündür pişmemiş yumurta akı varya kırılınca cıvık akıntı işte öyle 4 gündür geliyo heralde bu ay ilaçsız yumurtlama mı oluyo yoksa var olan yumurta mı çatlıyo bilmiyorum kızlar bu neyin belirtisi çatlama mı yoksa yumurtlama mı öptümmm hepinizi kocamaaaaaaaaaaaaaaaaan

evet bayadır görmedim seni forumda bubenmiste hoşgeldin:KK71::KK9: ben 1.5 ay bekledim adetim normal gelmedi duphaston aldım şimdi. bekliyorum canım senden ne haber nasılsın?

kızlarrr hasta oldum bugün uuuu sonundaa:KK76:

ne güzelllll :KK64: normal zamanında mı geldi yoksa ilaç alıyor muydun?
slm kızlar ne var ne yok bakalım nasılsınız yeni haberler varmı hepinize iyi haftalar diliyorum

:KK62: teşekkürler ecrin bomba gibiyiz :2: sen nasılsın?

selam kızlar erken bı gebelık testı yaptırdık kanda saat 1 gıbı cıkacakmıs sonuc. benım ıcınde dua edın olur mu.
amin canım inşallah hayırlı bir sonuç alırsın inşallah :KK49: inşallah :KK49:

duphaston gebelık ıstenen durumlarda adetı duzenlemek ve bebegın tutunmasına faydası olması ıcın verılıyor. adetın genelde 15. gununde baslanıp 10 gun sabah aksam ıcırılır gebelıge engıl teskıl etmez gebelık yoksa bıttıkten bırkac gun sonra adetı getırır. kistler için azda olsa fayda edıyor ama çok çokk youn değil benım dr umda kullandırdı ama hormonları baskılamak konusunda bıraz yetersız kalan bır ılacmıs tedavıye baslamadan 1 ay jasmın doğum kontrol ılacı kullandırmıstı bana bu ılaclar hormonda çok daha fazla ıse yarıyormus kıstlerde hemen etkı edecek bır ılac yok pko tedavısı yıllar alırmıs canım. şeker ilacıyla beraber duphaston kullanmada bır sorun yaşanmıyor.

anladım canım doğum kontrol haplarından bıktımmmmm bıraktığım an o ay lh bir yükseliyor bekleki adet göreyim :KK43::KK43::KK43: metformine başladımmm . yeni bir şeyler deneyeyim dedim evlenmeden bi ayar tututurabilsem keşke

Uzun zamandır yoktum inşallah güzel haberler vardır sizlerde...
Zayıflamam durdu 83 te takıldım ama glukophen adet olmamı sağlıyor 2 aydır....
Kilo verene kadar (yani sağlıklı bir kiloya inene kadar) akışa bırakmaya karar verdik bebek olayını...
Rabbim isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın....

canım yaaa ne kadar sevindim adetlerinin normal olması iyyiye işaret ... ne kadar kilo verdin bi de ne kadar zamanda adetlerin düzenen girdi ben de iki aydır glukopen kullanıyorum merak içindeyim inşallah benim de adetlerim düzenen girer

bugun randevu aldım canım çarşamba günü gideceğim. 2 hafta geçti en son gittiğimden beri. daha 2 hafta var bana "gel" dediği zamana,bekleyecektim.. ama dün birden bulantılarım kesildi, ben de daha fazla dayanamadım ;endişelenip durmaktansa gitmek en iyisi. :KK50:

adet zamanın dışındaysa özür oluyor canım,yalnız her namaz vaktinde yeniden abdest alarak kılmaya devam edebilirsin.
ama adet zamanın geldiyse,lekeler adetten sayılıyor o zaman namaz kılmayacaksın. adet en az 3 en fazla 10 gün görülür. 10 günden fazla sürerse ,gusul abdesti alarak özür sahibi gibi namazlara devam edebilirsin.
nerden biliyorsun dersen, aöf ilahiyat okuyorum evden:) üniversite mezunlarını sınavsız alıyorlardı. ben de bebek düşüncesini kafamdan atmak için başladım geçen sene. bu 2.senem ama haftasonu sınavlar vardı mide bulantısıyla çok zorlandım. geçen sene kolay geçtim, galiba bu sefer öyle olmayacak. amaan olsun, bebek olsun da.

yelkenlikiz inşallah güzel sonuç alırsın, progestan hakkında dediğin doğru sanırım. benim doktorum da hiç vermiyor "düşecek bebeği hiçbirşey tutamaz" diyor

ablamda hamıle hıc duramıyor sık sık dr a gıdıyor noldu erken değilmi dıyorum gıdıyosun dr a merak edıyorum bebişimi görmek istiyorum dyor :) kı 2 yaşında oğluda var :)

inşallah canım güzel bir sonuç almayı umuyorum az kaldı sonucu almaya bakalım yazarım ıyı yada kotu.evet dusecek olana zordur cozum sağlıklı olsunlarda ınsallah bızlerle kalsınlar

teşekkür ederim busmai gerçekten faydalı bilgiler vermişsin :13:

X