Pkolu Hanımların paylaşım alanı...

benim annemde 6 kilo almış ama bizde o şans nerde hamişlik tabiki güzel o zamanki kiloları düşünmüyorum doğurduktan sonra o kiloları nasıl vercez onu düşünüyorum sende şimdi diyorsun hamile kalda kilo derdin olsun delinin zoruna bak diye :KK1:

oo maşallah.. annene benzersin inşallah.. ama kesinlikle dedim valla ahh bi hamiş olsam kilo umrumda mı olur dedim.. o bebeği izledikçe Allah'ım beni ne güzel şeyle ödüllendirdin der dünyayı unuturdum kesin..

hadi bakalım.. ben heves tavan oluyorum çoğu zaman sonra hayal kırıklığı çok yaşadım.. ama artık alıştı bünyem..
ben hayatım boyunca hiç zamanında adet olamadım.. belki de benim doktor adet olamama ihtimalimi düşünerek veriyordur progestanı.. ama hamişliğin ilk 3 ayında düzenli kullanacağız bunu da diyor.. pkolularda düşük riski oluyormuş.. onu azaltmak için olsa gerek bilemiyorum yani..

arkadaşın hoşgelmiş :)

olsun ya adrenalın arada ıyı oluyor, doğru olabılır ben dr a söylemıstım erken adet olurum dıye bu ay progesteron vermıcekmısınız dıye gecen ay sormustum vermeyelım yumurtladın normal adet olabılırsın demıstı tam gununde adet olmustum o da super demıstı o nedenle dusunmemıstır canım bu progesternun gebelıkde dusugu engelleme olayı kesın degılmıs bı dr un yazısında okumustum bu alanda yapılmıs tam bır calısma yokmus bende alıp kullansam mı kı dıyorum ama du bakalım az daha gecsın bellı olsun olmazsa aararım dr umu sorarım al derse alırım.

benim annemde 6 kilo almış ama bizde o şans nerde hamişlik tabiki güzel o zamanki kiloları düşünmüyorum doğurduktan sonra o kiloları nasıl vercez onu düşünüyorum sende şimdi diyorsun hamile kalda kilo derdin olsun delinin zoruna bak diye :KK1:

canım az kıloyla tamamlamak mumkun aslında sağlıklı besnemek ve zamanında beslenmek aburcubur zaten zararlı tuketmezzek olur.

olsun ya adrenalın arada ıyı oluyor, doğru olabılır ben dr a söylemıstım erken adet olurum dıye bu ay progesteron vermıcekmısınız dıye gecen ay sormustum vermeyelım yumurtladın normal adet olabılırsın demıstı tam gununde adet olmustum o da super demıstı o nedenle dusunmemıstır canım bu progesternun gebelıkde dusugu engelleme olayı kesın degılmıs bı dr un yazısında okumustum bu alanda yapılmıs tam bır calısma yokmus bende alıp kullansam mı kı dıyorum ama du bakalım az daha gecsın bellı olsun olmazsa aararım dr umu sorarım al derse alırım.

canım az kıloyla tamamlamak mumkun aslında sağlıklı besnemek ve zamanında beslenmek aburcubur zaten zararlı tuketmezzek olur.

progestanı hiç araştırmadım.. hiç düşünmedim araştırmayı bak aklıma soktun şimdi..
sanırım ben progestanı almasam adet görmem.. çünki son yıllarda ilaçsız hiç adet olduğumu hatırlamıyorum.. bendeki durum ciddi vahim..
neyse artık bakalım bekleyip göreceğiz başımıza daha neler gelecek..

ben artık çıkıyorum kızlar.. iyi geceler hepinize.. yarın görüşürüz.. :KK16:

bicim ben bugun öğlen addet gördüm şükür ilaçsız soğan suyuyla devam edicem inş. sonuç alırız hep beraber..

muhteşem bı duygu olmalı düşüncesi bile guzel evet doğru dıyosun calısmaya devammmm:KK4::KK4::KK4::KK1::KK1::KK9::KK9::KK52:

aynen oyle tam gaz devam edın enınde sonunda bebekler gelıcek allah baska dert vermesın metefrmınınızı alın ılıskıye dıkkat edın yeter hamıle kalınca kardes oluyosunuz zaten:)

canım benim iyiki yazdın bunu, hastaneden yumurtlamamışsın demişler ya nasıl anladılar ultrasonlamı baktılar yoksa progesteron testinemi baktılar.ve çok ilginç o hafta yumurtlama oldu sende hamilemi kaldınnnn çok garip ya allah ol desin yeter gerçektennn.peki o dönem incir kürü hayır gibi bitkisel içerikli herhangi bişey kullanıyormuydun canımm.
tatlım ben o donem 2 kere klomen kullandım olmadı sonra rahım fılmı cekıldım ve 21. Gunde progesteron testı yaptırdım dr yumurtlama olmamıs dedı bende takmadım duphaston yanı adet sokturucu kullanmaya basladım ama yınede adetım baslamadı dedımkı fılm ıyıce mahvettı bunyemı artık ılaclada olamıyorum teyzem hemsıre bı suru test verdı tek tek yaptım ve sılık cızgıyı progesteron testınden 12 gun sonra gordum.arkadanda kanda 83 degerını yanı tamamen mucızeydı benım ıcın.ayrıca o donem sadece sevdıgım ıcın ıncırın ıcıne cevız koyup yıyordum her aksam sadece zevkten yanı.darısı hepınızın basına ınsallaaaah..

Bicim tatlım bak pkolu olup burda hamile haberlerini aldıklarımızı yazayım bulabildiklerim tabi
nediyim
nihalite
minietek-ekim 2011 annesi
moontorent-agustos 2011
xelifxx-kasım 2011
sevdebilge-kasım 2011
mariecurie-eylul 2011
ronya- mart 2012 annesi olacak
simiramis-kasım 2011
fato- ocak 2012
h_aydın-11 martta kanda pozıtıfı gormus ama bıdaha gırmemıs sıteye
veeee ben nasipse ocak 2012 annesı olucam
ha bıde yellow ıle esperanza var ama onlar nekadarlık oldu onu bılmıyorum yanı kızlar daha yazamadıgım kac kısı var kımbılır onun ıcın benım hıcbızaman bebegım olmıcak moduna gırmeyın nefes aldıgımız surece her zaman umudumuz var..

iyi geceler tatlım Allah rahatlık versin bebişin seninle olsun inşallah :KK16:
canım ya ne güzel demişsin umarım benimledir ufaklığım değilse de napalım artık..... adet de göremedim tablom doğruysa bu gün gelmesi şart oldu gelmezse artık doktora giderim.. inşallah senin ufağın da seninle olsun... :emir_bebek:

bende evlendikten sonra 10 kilo verdim.. hemde ilk 3 ayda.. o dönemler yazz diye bir hap var doğum kontrol onu kullanıyordum.. bağırsak sistemimi alt üst etmişti ne yesem saniyede wc koşuyordum.. sonra doktora söyledim durumu kestirdi ilacı.. yasmin verdi.. sonrasında yavaş yavaş geri aldım verdiklerimi.. ve hatta üstüne de 7 kilo daha aldım.. şimdilerde o 7 kilo gitti.. yani evlendiğim kilomdayım.. sıkıntı yok şimdilik.. ama ilerde ne olur bilmem..
ayy inşallah dediğin gibi olur.. karaböcüq gibi paaat diye hamişim deyiveririm :KK9:
evet yaa nerelerde ki karaböcüq ile cücük :)))
evet genelde 18. gün çatladı 1 kez 16. günde.. bekleyim bakalım.. çalışmaları her gün yapıyoruz ama artık eşim bende hal kalmadı diyor :KK17: :KK9:
az kaldı dayan bebek gelince uzuuuunca bir süre görmeyiz birbirimizi diyorum, gülüşüyoruz.. valla yoruldum artık yaa.. hayırlısını diliyorum sürekli elimden başka birşey gelmiyor..
canım ne güzel kilo vermişsin aslında evlendikten sonra... ama tabi hiç bişey yiyememek doğru değil.... yasmini ben de kullandım hiç iyi bir ilaç değil.... kilo aldırdı bana...
ama şu andaki kilon iyi...
:)) eşinde sen de çok haklısınız.... ama o da senin kadar çok istiyor bebek öyle anladım ben bu yüzden laf etmeyecek artık.... benim eşim uzak bu bebek konularından...
gün aşırı ya da 3 günde 1 falan ilikşki olsun bundan sonra yeterli canım.... 1 yumurtam oluştu diye düşünme sakın en sağlıklısı böylesi bir tane olsun ama hayırlı ve sağlıklı evlat getirsin size canım.... :KK1: :KK9:
canımmm ben senin hamile olduğunu düşünmek istiyorum.ama şu var uyarmadan geçemeyecem soğan yaptığım ay bende 43 gün adet olabilmiştim çok geciktirmişti hatta işe yaramıyor filan demiştim ama sonra adet bi geldiiii ağır bi şekilde ben dedim sağolsun soğan geç getirtti ama iyi getirtti dedim.o ay benimde iştahım kapandı soğan kappattı eminim bundan ve sivilcelerim resmen kaybolduu.soğanın böyle etkileri olabiliyor ama ben pozitif düşünmek istiyorum seninle ilgili.
keşke canım ya keşke... bu gün yine baş ağrısıyla uyandım canım yanıyor artık beni çok yordu.... umarım soğandandır bu gecikme deli olmamak zor şu durumumda
başlasa oh deyip önüme bakacağım... ha bu gün başladı ha yarın başlayacak derken of zormuş gerçekten....ilaca yüklenmek istemediğimden progestana ısrarla başlamadım ama yine ilaçsız gelmeyecek galiba....
43 gün demişsin bekleyim mi acaba ben de o kadar?

ooo süper.. eşime sınırsız internet baskıları yapıyorum.. inşallah yakın zamanda değiştiricez tarifeyi..
dikkat et kendine, iyi seyirler.. mutlu rüyalar..
inşallah bizim bebeklerimiz de böyle yumuşuk yumuşuk olsun :KK9:

bende de ben çok severim abur cuburu eşim sürekli yasaklar.. gece yemek yemeden uyuyamazdım evlenmeden önce.. ama artık akşam yemeğinden sonra çok nadir birşeyler yiyorum.. eşim çok prensipli bu konuda.. kocalarımız yarıyor bize ondan kilo alıyoruz diye iğrenç bi espri yapasım geldi :KK9::KK9:
ay sorma canım benim eşimde abur cubur cips, mısır patlağı vs hiç izin vermiyor yememe :2: hele ben tahan pekmez karışımını çok severim ama bana esas o kilo aldırmıştı şimdi onu da yemiyorum hep meyve sebze ve et ıyyyyyyyyyyyy :2: bıktım :KK15: tabi eşim sağolsun yesem çok kilo alırdım bunun üstüne boy da kısa artık kötü görünürdü...
sınırsız internette süperonline ablamlar kullanıyor çok memnun canım hem cep telefonu turkcell hattı varsa indirim yapıyorlar... aklında olsun... kablo net de çok iyi ama bizim burda yok ttnet var bizde...
bizim bebeklerimiz daha bile tatlı olacaklar :KK1:

zaten diyorum şimdi hamile kalsam 60 kilo olucam 70-75 kilo düşünsene ayyy valla çok çirkinn :18:
kiloları düşünme sakın annem bana hamileyken 20 kilo almış ve sonra 4 ay ağlamışım ben uykusuz gecelerden sonra 4 ayda geri vermiş kilolarını canım hem ayaklandığı zaman çocuğumuzun peşinden koşarak geçecek zaman ve kilo verebileceğiz görürsüb bak demişti dersin....

hadi bakalım.. ben heves tavan oluyorum çoğu zaman sonra hayal kırıklığı çok yaşadım.. ama artık alıştı bünyem..
ben hayatım boyunca hiç zamanında adet olamadım.. belki de benim doktor adet olamama ihtimalimi düşünerek veriyordur progestanı.. ama hamişliğin ilk 3 ayında düzenli kullanacağız bunu da diyor.. pkolularda düşük riski oluyormuş.. onu azaltmak için olsa gerek bilemiyorum yani..

arkadaşın hoşgelmiş :)
hayal kırıklığı hepimizde oluyor canım haklısın ama birbirimize verdiğimiz moral süper... inşallah öncesinde de çatlayan ve tutan yumurtan vardır... yoksa bile bu çatlayacak korkma... benim 26mm lik bile çatlamışken herkesin yumurtası çatlar :)))
progestan evet bizdeki düşük riskine karşı metformin de aynı amaçla verilmeli ama bazı doktorlar verirken bazıları kestiriyor bu hapı...

bicim ben bugun öğlen addet gördüm şükür ilaçsız soğan suyuyla devam edicem inş. sonuç alırız hep beraber..
soğan suyu dene tabi canım iltihap varsa atar... yeni dönemin de hayırlı olsun...
TUNCSS canım tuanatay yazdı isimleri yapabilirsin tablomuzu
Bicim tatlım bak pkolu olup burda hamile haberlerini aldıklarımızı yazayım bulabildiklerim tabi
nediyim
nihalite
minietek-ekim 2011 annesi
moontorent-agustos 2011
xelifxx-kasım 2011
sevdebilge-kasım 2011
mariecurie-eylul 2011
ronya- mart 2012 annesi olacak
simiramis-kasım 2011
fato- ocak 2012
h_aydın-11 martta kanda pozıtıfı gormus ama bıdaha gırmemıs sıteye
veeee ben nasipse ocak 2012 annesı olucam
ha bıde yellow ıle esperanza var ama onlar nekadarlık oldu onu bılmıyorum yanı kızlar daha yazamadıgım kac kısı var kımbılır onun ıcın benım hıcbızaman bebegım olmıcak moduna gırmeyın nefes aldıgımız surece her zaman umudumuz var..
Ayy ne çok isim yazmışsın canım benim ya bebeğinin kızının doğmasına çok az kalmış maşallah....
adını ne koymayı düşünüyorsun?:emir_bebek: :nazar: :KK9:
aynen umutsuzluk yok... hepimiz aynı güç ve tempoyla yola devam ediyoruz...

benimde aklıma gelen 1 isim var şule 3306 mıydı şimdi tam bilemeyeceğim biz yazışmıştık onunla ve hamileyken de ara sıra geldi baktı...

Son düzenleme:
Bulabıldıgım ısımler bunlardı canım bıraz daha bakınsam emınım ıkıye katlardı lıste. pko aslında en kolay cozulebılen ınfertılıte sebebıymıs ben buna emın oldum artık:)
evet kızımla kavusmamızada az kaldı hayırlısıyla 22 ocaga kadar gelıcek sanırım.esım ve ben tam bı denız manyagıyız kızımızda bızım ada'mız olucak:)

slm kızlarrrr :KK3: nasılsınızz kaç gündür giremioduım netimiz bozulmustuu :KK25: nasılsınız ne var ne yokk bicimmmmmmmmm adet oldunmuuuu ayy inş olmazsın yaaa

Bulabıldıgım ısımler bunlardı canım bıraz daha bakınsam emınım ıkıye katlardı lıste. pko aslında en kolay cozulebılen ınfertılıte sebebıymıs ben buna emın oldum artık:)
evet kızımla kavusmamızada az kaldı hayırlısıyla 22 ocaga kadar gelıcek sanırım.esım ve ben tam bı denız manyagıyız kızımızda bızım ada'mız olucak:)
maşallah :)) benim minik yeğenim geçen yıl 20 ocakta doğmuştu senin kızın da aynı zamanlarda doğacak ne güzel...
ada ismine bayılırım... deniz ada da olabilirmiş yani de mi? ama iki isim zor olur kullanması...
slm kızlarrrr :KK3: nasılsınızz kaç gündür giremioduım netimiz bozulmustuu :KK25: nasılsınız ne var ne yokk bicimmmmmmmmm adet oldunmuuuu ayy inş olmazsın yaaa

canım merak etmiştim ben seni nasılsın miniğin sen eşin? hepiniz iyisiniz inşallah....
benim adet gelmedi de bu gün gelecek gibi öyle hissediyorum... :KK9:

adet oldum şimdi başladı kızlar... migren ondanmış...
rahatlarım 1-2 güne iyi oldu 40.günümde geldi...

Son düzenleme:
Denız en yakın arkadasımın oglunun ısmı ondan hıc dusunmedık o ısmı.ada olucak sadece ıkı ısım sevmıyorum canım ya.senın reglınınde baslaması ıyı olmus bak cok beklemeden yenı aya basladın bıle ınssaallah hayırlısıyla bu ay gelır mınık.sen rahım fılmını cektırmemıstın dımı?

canım vallahi ben dedimki bi hamile kalayım sonra gerekirse ölüm orucu gibi diyet ve spor yaparım veririm kiloları yeterki bebişimiz olsunnnn.

bende yumurtlama oluşuyor ya kendi kendine adet oluyorumve ilginç olan 1 kez çok büyük yumurtan denmişti onda bile adet oldum ama sanırım soğan yapmıştım ondan.o yüzden duphaston kullanmıyorum adetim geliyor diye ama o düşüğü engelleme olayı kesin değil dedinn ya okuduğun şeyi burayada kopyalarmısın.eğer düşüğü engelliyorsa kesin alacam ondan bennn.

tatlım ben o donem 2 kere klomen kullandım olmadı sonra rahım fılmı cekıldım ve 21. Gunde progesteron testı yaptırdım dr yumurtlama olmamıs dedı bende takmadım duphaston yanı adet sokturucu kullanmaya basladım ama yınede adetım baslamadı dedımkı fılm ıyıce mahvettı bunyemı artık ılaclada olamıyorum teyzem hemsıre bı suru test verdı tek tek yaptım ve sılık cızgıyı progesteron testınden 12 gun sonra gordum.arkadanda kanda 83 degerını yanı tamamen mucızeydı benım ıcın.ayrıca o donem sadece sevdıgım ıcın ıncırın ıcıne cevız koyup yıyordum her aksam sadece zevkten yanı.darısı hepınızın basına ınsallaaaah..
evet ya inicir bence gerçekten yumurta oluşmasını sağlıyor.rahim filmide çektirmişsin belki tüpünde açılmıştır yapışıklık varsa bile peki rahim filmi sonucun normalmiydi.ya ben çektirdim ama maalesef sağa yatık diye rahim sol tüpü hiç göremedik dediler.acaba sol tüp kapalıydı ondan mı göremediler gerçi kapalı bile olsa görnürüdü herhalde.bende sol tüpü göremediler hiçç.sağa dönmüş diye herhalde.laparoskopi yapılması gerekli imişşş.

hoşgeldinnn nasılsın tatlım miden bulanıyormu halaa.

Son düzenleme:
ya canım bişey daha soracam üstede sormuştum çok oldu kusura bakma. şimdi benim rahim filmim çok ağrılı geçti çokkk.ama sağ tüpüm açıkmış yada o ağrı ile açıldı benceeee.sol tüpümde ne var ne yok hiç bilmiyorummm.peki hazır filmle sağ tüp açıldı yada zaten açıktı acaba bu ay benim hamile kalma olasılığım varmı rahim sağa yatıksa hamile kalabilirmiyim acaba.

Bana fılmden sonra acık demıslerdı ama bence ufakta olsa bı tıkanıklık soz konusuydu ve acıldı.senınkıde en yakın zamanda duzelır umarım tedavılerı ıhmal etme ama

maşallah :)) benim minik yeğenim geçen yıl 20 ocakta doğmuştu senin kızın da aynı zamanlarda doğacak ne güzel...
ada ismine bayılırım... deniz ada da olabilirmiş yani de mi? ama iki isim zor olur kullanması...

canım merak etmiştim ben seni nasılsın miniğin sen eşin? hepiniz iyisiniz inşallah....
benim adet gelmedi de bu gün gelecek gibi öyle hissediyorum... :KK9:

adet oldum şimdi başladı kızlar... migren ondanmış...
rahatlarım 1-2 güne iyi oldu 40.günümde geldi...

adet olmuşsun canım hayırlısı hiç üzülme hatta bu ay soğan yaptın ya sakın ağrı kesici almaaa çok ağrın olacak ama öyle bir temizlenecekki içi sen bile şaşıracan hatta bendeki gibi yumurta aklarıda gelebiliri küçük kistlerini yok edebilir.bana bunları yaptı soğann 1. ay ,2 .ay daha hafifti ilki kadar değildi ama ondada ağrımm oldu ve çok kanamam oldu.
hatta ilk ay regly oldum yoğun yoğun regly bitti haydiii bu seferde bi akıntı geldi sormaaa hatta doktor demişti iltihabın var diye ilaç kullanmıştım sanada yazmıştımmm.bunlar olursa sakın korkma tatlımmm.
bide şuna ÇOK SEVİNNNNNNN İLAÇ ALMADANN YUMURTLAMAN OLDUUUU VE ADET OLDUNNN.BU ÇOK GÜZEL BİR GELİŞME BENCEEEE.

Son düzenleme:
ya canım bişey daha soracam üstede sormuştum çok oldu kusura bakma. şimdi benim rahim filmim çok ağrılı geçti çokkk.ama sağ tüpüm açıkmış yada o ağrı ile açıldı benceeee.sol tüpümde ne var ne yok hiç bilmiyorummm.peki hazır filmle sağ tüp açıldı yada zaten açıktı acaba bu ay benim hamile kalma olasılığım varmı rahim sağa yatıksa hamile kalabilirmiyim acaba.

tabıkı kalabılırsın allahın ısı hız bellı olmaz bende fılm cekıldıgım ay hamıle kaldım.hemde dr yumurtlamamıssın demıstı sende umudunu kaybetme ayrıca tavsıyem bebek odaklı yasama canım anın tadını cıkarın

tabıkı kalabılırsın allahın ısı hız bellı olmaz bende fılm cekıldıgım ay hamıle kaldım.hemde dr yumurtlamamıssın demıstı sende umudunu kaybetme ayrıca tavsıyem bebek odaklı yasama canım anın tadını cıkarın

sağol canımmm yok bu aralar bebek odaklı yaşamıyorum ama maalesfki rahim filmi çekildim bir tüpüm açık ya sanki bu ay güzel sonuç alacakmışım gibi hisss var keşke olmasa ama var o hisss.
senin rahim filmi sonucun normalmi çıktı tatlımmm.pardon canım cevap yazmışsın zaten.bu çıkan sonuçları başka bi doktora gösterecem bu ayy.ocak sonundada hala bebek yoksaaa laparoskopi yaptıracam zaten.

Son düzenleme:
alla alla.. bende mi bir sorun var acaba:44:
yediklerine dikkat et canım çikolata şeker bi de mabalajlı ürünleri yeme :KK19:

bi dakka yaaa.. bende mi saflık var? anlamadım ne demek istediğini.. buz devri ile sid ile ne alakası var?
/QUOTE]

yok canım estağfurullah espiri yapmıştım :2: animasyon yapımcısıyım anaokul çağındaki çocuklar için. ondan ilgim animasyon filmi. espirir ordan yaptım bi blog açacağım demişsin ya beni unutma bende paylaşırım demek istemiştim
kızlar bu da bizi ilgilendiriyor

"Anovulasyon Tedavi Edilmez ise Ne gibi Sonuçlar Doğurur?Infertilite ( kısırlık ) , disfonksiyonel uterin kanamaya kadar değişen adet düzensizlikleri , Hirsutizm (tüylenme artışı ), alopesi (saçlarda dökülme), akne (sivilceler), Rahim içi kalınlaşması ,endometrial hiperplazi (basit endometriyal hiperplazi veya atipik endometriyal hiperplazi) ,endometrial kanser, artmış meme kanseri riski , Artan kalp-damar hastalığı, tansiyon riski ve sonunda da artan glukoz intoleransı ve diabetes mellitus (DM) , şeker hastalığı riski oluşmaktadır."

işte bu sebeple her ay adet görmeliyiz ve yumurtlama sağlamak için ne gerekiyorsa yapmalıyız...:KK9:

evet canım bende okumuştum buna benzer makaleleri :KK43:bicim ege üniversitesi bi araştırma yapmış onu okudun mu pkolu hasataların üzerinde metforminin etksini araştırmışlar sonuçlar çok hoşuma gitti :KK9: :KK1: bir de bir şey soracağım günde sen 850mg tek tablet alıyorsun ya bunu kendin mi ayarladın o araştırmada da günde iki kere 850 mg kullanım yazıyordu .? merak ettim canım

ben de tam tersi iştahsızım bişey yediğim yok ama yine de kilo veremiyorum :KK43:(
acayip bişey bu kilo durumları.... ne güzel zayıftım evlenmeden önce 51 kiloydum ben nasıl da almışım o 7 kiloyu ne çabuk 2 yılda...

bicimmm :) verirsin inşallah azimli kıza benziyorsun. peki 51 kilodayken adetlerin düzenlimiydi beim düzenli değildi yine :KK43: yaa ara ara 28 günde oluyordum ama sürekli öyle olmuyordu yani .

bi dakka yaaa.. bende mi saflık var? anlamadım ne demek istediğini.. buz devri ile sid ile ne alakası var?

yok canım estağfurullah espiri yapmıştım animasyon yapımcısıyım anaokul çağındaki çocuklar için. ondan ilgim animasyon filmi. espirir ordan yaptım bi blog açacağım demişsin ya beni unutma bende paylaşırım demek istemiştim

X